Dyshja e njohur e showbizit Ronela hajati dhe Young Zerka edhe pse nuk e pranuan kurrë publikisht lidhjen e tyre, ato shiheshin gjithmonë në shoqërinë e njeri- tjetrit

Por pak ditë më parë mediat rozë shkruajtën se lidhja midis tyre kishte përfunduar

Në një intervistë së fundmi Young Zerka konfirmoi për ‘Prive’ ndarjen nga Ronela duke thënë se ka dashur ta mbaj jetën e tij private larg mediave dhe që Ronelën e ka pasur xhan

Mirëpo sipas ‘Panorama Plus’ çifti i ka dhënë fund lidhjes muaj më parë

Sipas miqve të dyshes arsyet që çuan në ndarje ka qënë fakti se Ronela ka dashur ta zyrtarizoj lidhjen me Zerkën pasi sipas tyre çifti bashkëjetojnë gjithashtu,ndërkohë që Zerka aspironte tjetër gjë ,të qenurit shpirt i lirë

Lidhur me këto lajme Ronela ka vendosur të mos shprehet dhe prej kohësh ka treguar se shumë shpejt do të vijë kënga e saj më e re e titulluar ‘Pa dashni