Limoni dhe tranguji do t’iu ndihmojë që tërë ditën trupin ta mbani të freskët, ndërsa nenexhiku dhe xhenxhili do t’iu ndihmon të jeni më të shëndetshëm.

Përbërësi më sekret, karbonati, jep një ndjenjë të ngopjes dhe rrit vlerën alkaline të ujit. Shkurtimisht, është shumë më tepër se një gotë uji.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Kur të gjitha këto bashkohen, ka një përzierje që shkrin barkun dhe ju ndihmon të humbni peshë më shpejt.

Trupi juaj do të pastrohet nga toksinat. Ky ujë që përmban antioksidantë ndihmon lëkurën tuaj të bëhet e bukur.

Nëse dëshironi të ndjeheni më të shëndetshëm, më të lehtë, mos e lini të ju ikë kjo recetë pa e përgatitur.

 

Përbërësit

  • 1/3 tubë nane
  • Gjysmë tranguj
  • 1 copë xhenxhefil
  • ½ limon
  • ½ limon jeshil
  • 1 lugë çaji karbonat
  • 1 litër ujë

Hapat

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Ujin e vendosni në një shishe xhami, ia hedhni karbonatin dhe e përzieni.

Limonin, nenexhikun, trangujin, xhenxhefilin preni në copa të vogla.

Ia vendosni ujit një nga një dhe i përzieni, rreth 15 minuta i lëni në pritje.

Pas pritjës të gjithë përbërësit i largoni nga uji dhe filloni ti hani.

Ju bëftë mirë!

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak.