11 fakte që mund të mos i keni ditur për Ramazanin

Myslimanët në të gjithë botën të hënën, më 6 maj nisin muajin e shenjtë të Ramazanit. Nërkohë më 4 qershor festohet Fitër Bajrami Agjërimi është obligim fetar për çdo besimtar mysliman të moshës madhore të qëndrueshëm psiko-fizik mirëpo nuk është…

Shkuarja në pushime me shoqet është gjë e mirë për shëndetin tuaj

Shpenzimi i kohës me shoqet është gjë shumë e vlefshme Por, në rast se më parë nuk e keni bërë këtë, a keni menduar ndonjëherë se sa “cool” do të ishte po të udhëtonit së bashku me shoqet e zhurmshme…

Recetë natyrale: Qumësht kanelle për lëkurë të shëndetshme dhe humbje peshe

Konsumimi i një gote me qumësht të ngrohtë para set ë flini është rutinë relaksuese dhe e shëndetshme por, nëse i shtoni edhe kanellë, atëherë vetëm sa shtohen efektet shëruese të pijes Qumështi me kanellë është një nga pijet më…