Përbërësit:

30 gr spec i kuq (djegës)
30 gr spec jeshil
70 gr mish viçi
30 gr gjizë
50 gr salcë domatesh
10 gr miell
3 gr majdanoz
2 gr kripë
2 gr piper
pak gjalpë
gjysmë thelpi hudhër
vaj ulliri
30 gr qepë

Përgatitja:

Për përgatitjen e tavës së dheut, si fillim presim mishin në kubikë të vegjël. Më pas grijmë në rende qepën dhe specin jeshil

Në një tenxhere hedhim pak vaj ulliri dhe hedhim qepën, mishin dhe specin. I shtojmë edhe miellin dhe i kaurdisim deri në momentin që të marrë një ngjyrë të kuqërremtë

Më pas i shtojmë salcën e domates, specin e kuq djegës, që më parë e kemi grirë në rende dhe pasi i kaurdisim përbërësit, shtojmë pak ujë dhe gjizëdhe i lemë të ziejnë për 2-3 min. Pas zierjes e heqim tenxheren dhe e lemë mënjanë

Marrim tavën e dheut, e lyejmë me gjalpë dhe e vendosim në sobë, në mënyrë që të nxehet sa më shumë

Në momentin që tava është zier, i hedhim përzierjen e përgatitur dhe e fusim në furrë për 5 minuta në temperaturën 200 gradë

Pasi nxjerrim tavën nga furra, ajo është gati për t’u shërbyer

Ju befte mir!