Rafaello të njelmëta me oriz

Përbërërsit: 600 gr mish i bardhë pule i bluar dhe i zier 100 gr kikirik i bluar 300 gr djathë 5 tranguj të bluar 150 gr kaçkavall Erëza sipas shijes Kripë Vegetë Kërri Spec i kuq Kikirik indian Kaçkavall Udhëzimet…

Ëmbëlsirë me rafaello

Përbërësit: Fiq Arra Rrush i terur 5 të bardha të vezës 100 gr sheqer 5 të kuq të vezës 125 gr miell Ujë Krem çokollatë Krem vanile Kokos Rafaello me bombicë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o…

Bakllava

Përbërësit: 400 gr arra 300 gr fiq 150 gr biskota të bluara 400 gr margarinë 2 kompleta petë për bakllava (12 peta 3×4) Sherbeti: 2l ujë 2kg sheqer sheqer vanilje 1 limon Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme:…

Bukë në formë lule

Përbërësit: 1 gotë vaj 2 gota jugurtë 5 gr kripë 700 gr miell 2 pako pluhur për pjekurina Djathë Fara lule dielli dhe fara të zeza Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i…

Bukë Shtëpie me Shije

Përbërësit: 20 gr maja buke 1 lugë sheqer 1 lugë krip Qumësht 2 kg miell Vaj Xhem Djath me spinaq Kaçkavall me përshut Fara Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i o i…

Biskota Tiramisu

Përbërësit: Biskota tiramisu Krem vanile Çokollate e zezë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme: o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Tavë me mish viqi

Përbërësit: Copëza buke Qepë të njoma 250 gr këpurdha 2 kungulleshka Vaj ulliri 500 gr mish viqi 250 gr mish i bluar viqi Kaçkavall Kripë Vegetë Erëza 1l supë viqi Piper o i o i o i o i o…

Panakota të gatshme

Përbërësit: 500 ml qumësht 2 qese pluhur panakota të gatshme Krem karramel Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pogaqe me djath dhe ajvar

Përbërësit: 3 vezë 30 gr kripë 50 gr sheqer 50 gr maja buke 300 gr margarin 600 gr miell 300 ml ujë Djath Kaçkavall Fara luledielli Ajvar Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o i o…

Patate me mish të bluar dhe perime

Përbërësit: 1 kg patate të ziera Vaj ulliri Piper të kuq 1/2 mish të bluar 1 qepë 1l jogurt 3 vezë Perime të ziera Salcë Domatesh Kaçkavall Mëlmesa Vegetë Udhëzimet i gjeni në videon e më poshtme o i o…