Çorbë me fasule

Përbërësit 2 gota fasule- barbunje 1 litër ujë 1 qepë 1 lugë gjalpë ½ gota krem Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Supё e ftohtё

Pёrbёrёsit 500 gr jogurt 4 gota ujё tё ftohtё 3 tranguj 4 lugё grizё tё zier 2 lugё misёr ½ tubё koper ¼ tubё majdanoz 2 lugё vaj vegjetal ½ lugё caji kripё Hapat o i o i o i…

Çorbё e ftohtё

Pёrbёrёsit 1 litёr jogurt 1 tas thjerrёza tё ziera Pak koper Vaj vegjetal Kripё Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Supë franceze

Përbërësit 45 gr gjalpë 4 lugë vaj 1 kg hudhër 1 lugë sheqer 30 gr miell 1,8 decilitra supë kubike Kripë Piper 8 copa bukë franceze Kaçkavall Hapat o i o i o i o i o i o i…

Çorbë peshku

Përbërësit 1 qepë 2 thelpinj hudhër 400 gr misër 1 qese erëza për peshk 1 fletë dafine 300 gr peshk Kripë Piper Vaj Feta limoni Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Çorbë me griz

Përbërësit 3 lugë vaj 4 lugë oriz 2 thelpinj hudhre 1 lugë perime të përziera Piper Kripë 8 decilitra ujë Kube buke të thekura Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Supë me presh dhe patate

Përbërësit 600 gr patate 2 kërcell presh 1 litrë supë kubike 2 lugë salcë kosi Kripë Piper Vaj Majdanoz Hapat Patatet lahen, qërohen dhe priten në kube, preshi pastrohet nga gjethet jeshile dhe pritet imët në rrathë Në një tenxhere…

Çorbë me toptha majdanozi

Përbërësit 1 qepë 300 gr mish pule 1 karrotë 30 gr miell 2 litra supë kubike 1 gjeth dafine Piper Kripë 1 tufë majdanoz 50 gr thërrime buke 1 vezë 30 gr gjalpë Hapat o i o i o i…

Supë domatesh me kaçkavall

Përbërësit 1 litër supë kubike 4 domate 40 gr gjalpë 40 gr kaçkavall Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Çorbë e tharët

Përbërësit 4 lugë vaj 1 qepë 1 lugë gjelle miell Gjysmë luge piper i kuq 1 limon 4 vezë Kripë Gjysmë tufe majdanoz Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…