Lëkura është organi më i madh i trupit të njeriut dhe shërben për t’u mbrojtur nga faktorët e jashtëm. Por, duhet pasur kujdes ndaj saj, kërkon shumë vëmendje. Lëkura është organi i parë që tregon plakjen, kjo rezulton me rrudha.

Shumë njerëz përdorin kremra komerciale kundër rrudhave dhe për t’i hekurosur ato, porse prodhimet e tilla rrallë se kanë sukses, e edhe kur kanë, më shumë shkaktojnë dëme anësore.

Për fat të mirë, ekzistojnë ilaçe natyrale që mund ta zgjidhin problemin, e ne kemi më të mirin për juve.

PËRBËRËSIT:

3 thelpinj të hudhrës,
4 limonë,
10 lugë mjaltë,
200 gr vaj liri.

PËRGATITJA:

I pastroni, i qëroni dhe copëtoni imët thelpinjtë e hudhrës, e kështu bëni edhe me përbërësit e tjerë dhe i hidhni në kavanoz. I përzieni mirë me lugë të drurit, mbylleni kavanozin dhe e vendosni në frigorifer.

Për të parandaluar problemet e shumta, merrni nga një lugë të ilaçit për çdo ditë. Konsumimi i rregullt i kësaj përzierjes parandalon rrudhat, shëron lëkurën e lëshuar, njollat