Sallatë me mish pule dhe perime

Përbërësit: 400 gr mish pule 150 gr lëvozhga soje 5 fletë lakre 1 lugë vaj ulliri 3 lugë salcë soja 1 tufë presh (purrinj) 1 lugë mjaltë Përgaditja: Hapi 1 Mishin e pulës priteni në kube dhe fërgojeni në vaj…

Recetë: Sallatë gjermane me patate

Andaj, këtu do gjeni një recetë gjermane me patate, nga “Food Network” Çfarë ju nevojitet? 1 kg Patate të reja 1 qepë e verdhë të prerë ½ proshutë 1 qepë e kuqe e madhe, e prerë ¾ uthull molle 1…

Sallatë e shëndetshme

Përbërësit: 1 konzervë peshk ton 1 vezë 100 gr qiqrra të konzervuara 100 gr bishtaja 1 domate 1 sallatë e gjelbër ullinj 1/4 qepë e kuqe kripë dhe piper i zi vaj uthull Përgaditja: Hapi 1 Mund të përdorni edhe…

Çfarë përmban kjo bimë që po kërkohet aq shumë?

Rallë dikush të ketë dëgjuar për këtë bimë. Një ndër bimët e përhapura në mbarë botën është “gjethja e dellit”. Ajo rritet në livadhe dhe rrin gjatësi nga më të ndryshmet. Në përgjithësi përdoret gjethja e saj për kura të…

Mjekët ndalojnë urgjentisht kombinimin klasik në sallatë kastravec-domate

Kur bëhet fjalë për përgatitjen e sallatës, mijëra kombinime na vijnë në mendje e kastraveci me domaten është më i zakonshmi. Ndonëse jemi të sigurt që kjo përzierje të shijon së tepërmi, nutricionistët janë të mendimit se këta dy përbërës…

Sallatë me dredhëza e fileta pule

Nevojiten: * 300 g sallatë e gjelbër * 200 g dredhëza * 4 fileta gjoksi pule (secila nga 120 g) * 2 lugë gjelle vaj * 2-3 lugë gjelle salcë soje * 1 lugë mjaltë, kripë, piper i zi i…

Receta e sallatës ruse nga shef Renato Mekolli

Receta e sallatës ruse është një nga pjatat e preferuara në tryezat shqiptare, sidomos në rastet e gëzimeve familjare apo festave të fundvitit. Kjo sallatë e shijshme me perime të freskëta nën salcën e majonezës shoqëron në mënyrë fantastike gatimet…

Ushqimet që preferohen gjatë ditëve të nxehta

Gjatë ditëve të nxehta të verës ju jeni gjatë gjithë kohës në tentim të gjetjes së diçkaje të freskët. Një problem tjetër është gjetja e ushqimeve të duhura për t’i konsumuar gjatë këtyre ditëve, në mënyrë që organizmi juaj të…

Sallatë me makarona, ja si ta përgatisni

Përbërësit 250-300 gr makarona, 5-6 domate të vogla, 1 tufë rukola, 2-3 lgj pesto, 1-2 lgj majonezë, Djathë mocarela, domate të thara në vaj Ullinj, borzilok, Kripë, piper. Përgatitja Ziejmë makaronat aldente, i lemë të ftohen dhe më pas i…

Sallate me kastraveca dhe kos

Përbërësit: 3 kastraveca 2 thelpinj hudhër 1 lugë gjelle gjethe mente 225 gram kos 1 lugë gjelle vaj ulliri Kripë. Përgatitja: Qëroni kastravecat dhe prejini në feta të holla. Miksojini në një tas mesatar sëbashku me hudhrat e grira Vendosni…