Learta Jakupi u bë e njohur falë vjerrës së saj Shyhrete Behlulit dhe kështu po vazhdon edhe sot shkruan Kosovarja

Ajo vazhdon të jetë mjaft aktive në rrjetet sociale ku në profilin e saj në Instgram numëron plot 146 mijë folloërs

E, padyshim që me ndjekësit e saj ajo ndan momente të ndryshme, e sot ajo hapi një pyetësor ku nuk i munguan pyetjet e shumta

E njëra prej pyetjeve që la pështypje ishte se sa vite ka diferencë me Kushtrimin dhe sa vjecare është fejuar

“5 vite kemi diferencë dhe jam fejuar 21 vjeçare”, u përgjigj Learta

Dy vite më parë Learta dhe Kushtrimi kurorëzuan me martesë lidhjen e tyre, ku si fryt i kësaj dashurie erdhi në jetë djali i tyre Matini./Kosovarja