Nëse jeni një nga ata njerëz që e doni trupin tuaj të butë dhe të duket i ri në çdo kohë, atëherë kjo është diçka shumë e thjeshtë për tu arritur me recetën që do t’ju sugjerojmë

Me anë të 2 përbërësve që gjenden gjithmonë në kuzhinën tuaj do të krijoni një krem natyral që heq të gjitha papastërtitë, shtresat e qelizave të vdekura dhe ushqen lëkurën

PËRBËRËSIT:

1-2 lugë gjelle vaj ulliri
2 lugë gjelle sheqer

UDHËZIME:

Gjëja e parë që duhet të bëni është të hidhni sheqerin në dorën tuaj dhe më pas vajin e ullirit. Në rast se dëshironi mund ta zëvendësoni edhe me vaj kokosi. Më pas aplikojeni në duar dhe në të gjithë trupin. Fërkojeni mirë, ngadalë që të largoni papastërtitë. Shpëlajeni me ujë dhe aplikoni një locion trupi, të preferuarin tuaj