Receta më e thjeshtë e kekut me bajame

Kjo është një nga recetat më të thjeshta, por është një ëmbëlsirë shumë e shijshme PËRBËRËSIT PËR TAVË ME DIAMETËR 28 CM 2 lugë niseshte patatesh 1 lugë miell misri, të bluar imët 1 lugë miell orizi + aq sa…

Pija për të zvogëluar perimetrin e belit dhe vitheve. Ja receta

Një nga shkaqet më të zakonshme të fryrjeve është zakoni i të ngrënit me nxitim, gjë që shkakton fermentim dhe gaz Gjithashtu dhe disbioza ose ndryshe ndryshimi i florës mikrobike të zorrëve për shkak të kombinimit të gabuar të ushqimeve,…

Uji Sass, receta e duhur për bark të sheshtë

Përshtati në shqip: Blertina Koka Në këto ditë të nxehta vere trupi i njeriut ka nevojë për shumë hidratim. Nga studimet e shumta është vërtetuar së trupi ynë ka nevojë për 8 gota ujë në ditë për t’u hidratuar, por…

Receta për byrek me spinaq dhe gjizë

Ky byrek ofron furnizim me proteina, të cilat ngadalësojnë përthithjen e sheqerit në gjak. Në këtë mënyrë parandaloni rritjen e glicemisë Sasia: Për dy persona Vështirësia: Minimale Koha e përgatitjes: 10 minuta Koha e gatimit: 50 minuta Përbërësit: 400gr gjizë…