Këtu është një recetë e lirë, e shijshme dhe pa kalori. Ka tre efekte shëndetësore: pastron trupin nga toksinat, përshpejton metabolizmin dhe ndihmon në humbjen e peshës

Studimet kanë treguar se vetëm një gjysmë lugë çaji kanelle në ditë mund të ulë kolesterolin e keq

PËRBËRËSIT:

1 mollë
1 shkopth kanellë (ose 1 lugë çaji kanellë pluhur)
1.5 – 2 litra ujë të zier ose të filtruar

Përgatitja:

Prisni në feta një mollë, shtoni një shkop kanellë (ose një lugë çaji pluhur kanelle) dhe e mbuloni me 1,5-2 litra ujë të ftohur të zier ose të filtruar. Lëreni të pushojë 1-2 orë. Mund ta pini gjithë ditën sa herë të doni

Kombinimi i mollëve dhe kanellës është fantastik, rregullon metabolizmin dhe redukton në mënyrë efektive peshën duke eliminuar lëngun e tepërt të mbajtur nga trup