Shumica e grave do të pajtohen se dhjami në pjesën e barkut është pjesa më e vështirë për të hequr qafe kur humbet peshë.

Dhe, kjo nuk është vetëm e padëshirueshme për tu parë, por gjithashtu gratë i mbanë larg xhinseve të preferuara, e përveç kësaj, dhjami mund të jetë rrezik serioz shëndetësor ku sipas hulumtimeve, është një nga faktorët e vdekjes së parakohëshme.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Nëse po luftoni me këtë problem, receta që do të ju rekomandojmë është një nga më të dobishmet për zhdukjen e dhjamit. Në fakt, të gjithë ata që e provuan, pohojnë se ajo jep rezultate të mahnitshme në kohë shumë të shkurtër. Në anën tjetër, ka vetëm 3 përbërës dhe të gjithë janë shumë të dobishëm sepse nxisin metabolizmin duke ju ndihmuar të humbni peshë më shpejt. Metoda e përgatitjes është gjithashtu e lehtë.

Përbërësit që ju duhen:

Një limon

Një tufë majdanoz

Një gotë me ujë

Si të përgatitet:

Duke përdorur përpunuesit e ushqimit, përzijeni mirë majdanozin dhe pastaj shtrydhni lëngun e limonit dhe përzijeni mirë me majdanozin. Në fund, shtoni një gotë ujë në përzierje me majdanoz dhe lëng limoni dhe përzijeni përsëri për disa sekonda.

Koha më e mirë për të pirë këtë lëng është në mëngjes, në stomak të zbrazët, për gjashtë ditë me radhë.

Kjo recetë do të ju ndihmoj juve të digjni shumë kalori pa pasur nevojë të largoni nga dieta juaj ushqimet e preferuara dhe të kaloni orë të gjata në palestër. Majdanozi është jashtëzakonisht efektiv sepse ju përmirëson tretjen. Lëngu i limonit është agjent i fuqishëm antioksidantë që do të ju ndihmojë t’i largoni nga trupi toksinat

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak