Recel me manaferra

Përbërësit: 1 kg manaferra të freskëta 600 gr sheqer 1 sheqer vanilje 2 limona Përgatitja: Hapi 1 Manaferrat lajini mirë e më pas lërini të kullojnë. Hapi 2 Bashkojini me sheqerin në një tenxhere të madhe, ku do të zieni…

Reçel ftoji

Përbërësit: 1 kg ftoj 3 gota sheqer 3 karanfila 1,5 gota ujë Hapat Ftojtë pastroni dhe qërroni, ia largoni thelbat dhe i premë në copa të vogla I vendosim në tenxhere dhe ia hedhim ujin, tenxherën e vëmë në zjarr…

Reçel Ftonjësh

Përbërësit: Ftonjë Ujë Sheqer Përgatitja: Ftonjët qërohen nga lëkura, priten në formë kubikësh të vegjël Në një tenxhere shtojme ujë aq sa të mbulohen ftonjët dhe sheqerin, i ziejm per 10 minuta pastaj shtojmë ftonjët dhe vazhdojmë zierjen në temperatur…

Reçel dredhëze

Perbersit: 1 kg dredheza 200 gr sheqer 1 limontos Udhëzimet: Dredhezat pastrohen dhe vihen ne uje me limontos. Kullohne pastaj vedosen ne ene te thelle,nje shtrese dredhza nje shtrese sheqer. Mbulohen dhe lihen te qendrojne pergjate nates. Pstaj i veme…

Mjaltë me luleradhiqe

Përbërsit: 200 lule ½ l uje 1 limon 750 gr sheqer Udhezimet: o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Reçel kajsie

Përgatisni me këtë frut sezonal reçelin më të shijshëm që keni ngrënë ndonjëherë. Është një recetë shumë e veçantë jo vetëm në përbërës, por edhe në përgatitje. o i o i o i o i o i o i o…

Reçel nga lëvoret e shalqirit

Perbersit: 1 kg levore shalqiri 1 kg sheqer 1 limon 1 sheqer vanilje Udhezimet: o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Reçel me levore portokalli

Përbërësit 1.5 kg sheqer 1.5 kg Levore portokalli 300 ml ujë ½ qese konzervans Hapat Levoret e portokallit u leme ne nje ene me uje te ftohte per 5 dite duke nderruar ujin cdo 12 ore. Me pas levoret I…

Reçel fiku

Përbërësit 1 kg sheqer 1 kg Fiq 300 ml ujë limon 1 shkop vanilje ose arome vanilje Hapat Mirren fiq te fresket dhe te forte. Ziejme sherbetin nga uji dhe sheqeri derisa te behet nje leng I trashe,pastaj shtojme fiqet.…

Reçel nga ftonjët

Përbërësit 2 kg ftonje 2 kg sheqer 2 limon 300 gr arra Hapat Ftonjet pastrohen,grihen ne katrorka te vogla ose ne forma te gjata sipas deshires dhe sterpiken me lengun e gjysem limoni qe most e humbasin ngjyren Ne nje…