Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive

Atë e shohim pothuajes çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK, përcjell ORAinfo

Brikena shpesh është temë e mediave rozë për pamjen e saj joshëse dhe për pozat provokuese

Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku bën postime të ndryshme nga përditshmëria e saj

E sot ajo ka dalur me makinë ku gjithë vëmendjen merr grimi i saj