Byrek në forme krepi

Përbërësit 1 gote qumësht 1 gote ujë 2 gota miell BRENDA djathë PËR TI LYER BYREKAT 1 vezë gjysme gote miell misri Hapat Përbërësit e krepit i përziejmë dhe i vendosim në tigan për pjekje. Nga kjo glazure përafërsisht dalin…

Omeletë me djath dhe me proshutë

Përbërësit 2 vezë të tundur 30 gr krem djathi me pak yndyrë me hudhër dhe erëza 1 fete proshutë piper i zi 1 patate mesatare e pjekur sallate jeshile Hapat Spërkatni një tigan që nuk ngjit me pak vaj dhe…

Bukë me salca

Përbërësit 1 gote ujë 1 gote vaj vegjetal 1 gote jogurt 1 majë buke 1 luge te gjellës sheqer 1 luge te gjellës kripë 5 gota miell PËRMBI 1 qepë e vogël e grirë imët 1 luge te gjellës Salce…

Pogaçe praktike

Përbërësit 1 gote qumësht i vakët 1 gote uje te ngrohte 1 shishe uje mineral 1 gote vaj vegjetal 2 majë buke 2 vezë 3 luge te gjelles sheqer 1 luge te gjelles kripë miell varesishte nga masa Hapat Perzieni…

Qofte me patate

Përbërësit 2 patate mesatare 1 gotë te çajit miell gjysme gote vaj vegjetal 1 luge te gjellës gjalpë 1 luge te gjellës miell misri 1 vezë majdonoz te fresket biber të zi nenexhik Hapat Fillimisht i premë patate në copa…

Bukë fshati me speca

Përbërësit 1 vezë 1 gote çajit vaj vegjetal 2 gota te çajit qumësht i vakët 2 gota te çajit ujë të vakët 1 luge te gjellës sheqer 1 luge e gjysmë kripë 1 majë buke miell Hapat Në një enë…

Pogaçe me spinaq

Përbërësit 1 gote vaj vegjetal 1 vezë (te bardhet brenda ndërsa te kuqet e vezës përmbi) 1 tas djathë i bardhë 1 gotë jogurt një tubë majdonoz te fresket 1 Pluhur pjekje kripë 1 luge te çajit kanellë miell PËRMBI…

Kifle me molle

Përbërësit 1 margarinë 1 gote sheqer pluhur 1 vezë 2 luge te gjelles jogurt gjysme Pluhur pjekje 4,5 gota miell 1 vanilje PER GLAZUREN E BRENDSHME 4-5 molla 2 luge te gjelles sheqer 1 luge te çajit kanelle (cimet) Hapat…

Ushqim kokteji

Përbërësit 800 gr mish viçi 200 gr sallame 400 gr kackavall 4 vezë të ziera miell 50 gr mustardë majdonoz te fresket vaj kripë Biber i zi Hapat Mishin e preme ne copa per shnicell, i hedhim kripe. Kackavallin e…

Brusketa

Përbërësit 4 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 specë 2 Hudhra 1 domate 8 copa të bukës SIPAS DËSHIRËS gjethe borzilok te fresket Hapat Hudhrën dhe vajin vegjetal përzieni në një enë. Shton specin dhe domatet preni në formë të…

Kofsha pule me sos

Përbërësit 2 kofshe pule 1 Coca-cola salce soje Hapat I vendosni në një tigan kofshat. Coca-colën dhe salcë sojën ia hidhni përmbi. Për 45 minuta i fërgoni. Kur coca cola dhe salca iu është ngjitur e ulni temperaturën. Dhe tani…

Hallkë me Qepë

Përbërësit 2 qepe e bardhë 1 gote e ujit miell 1 vezë Gjysmë Pluhur pjekje 1 lugë të çajit (sipas dëshirës) pluhur hudhër 1 lugë të gjellës kripë pak Biber i zi 1 gotë të ujit qumësht Gjysme gote të…

Pilaf i larëm

Përbërësit 2 gota të ujit oriz 1 qepë 3-4 lugë vaj 1 lugë të gjellës gjalpë gjalpë 1 patate 2 karrota 1 tas bizele 2 speca 1 biber 1 nohut të zier 1 majë kripë uje te ngrohte Hapat Preni…

Receta e Kumpirit

Përbërësit 2 patate mesatare 1 pjatë mesatare garniturë keçap 5-6 copë turshi 1 majë kripe ullinjë sipas dëshirës sallame PËR TË BËRË KUMPIRIN MË TE SHIJSHËM 1 filxhan kackavall te grire 2 lugë gjalpë Hapat Pastroni mirë patatet të cilat…

Role më kungulleshka, djathë dhe përshutë

Përbërësit 1 kungulleshka të vogla 155 gr djathë mocarela 10 pjesë përshutë gjethe të gjelberta si psh.magdanos, dafinë apo borzilok piper i zi Hapat Fillimisht pastrojmë kungulleshken, pastaj e ndajmë në 10 pjesë, duke e prerë për së gjati, pjesët…

Patate nga furra me ajkë

Përbërësit 1 kg patate 1 qepë 150 gr pershute e tymosur r ose sallam 300 ml ajkë kuzhine (hopla per kuzhine) 80 gr djath i fortë 1 vezë kripë piper i zi magdanoz Hapat Veme uje tr bollshem ne nje…

Patatine(pomfrit) pa vaj

Përbërësit patate të grira për pomfrit 2 te bardha te vezes melmesa (krip,piperi zi,vegete) Hapat Qerojme patatet,grijme per pomfrit. Perziejme te bardhen e vezes me melmesat dhe patatet e grira i kalojme neper kete perzierjen me te bardhat e vezes.…

Tavë me patate dhe përshutë

Përbërësit PËR 5 PERSONA 1 kg patate 250 gr përshutë 4 vezë 150 gr djathë 2 kokë qepë 500 ml qumësht Piper te zi vaj Hapat Ziejmë patatet, i qërojmë dhe i prejmë në copa Marim tavën për pjekje dhe…

Makarona me djathë dhe pulë

Përbërësit 300 gr makarona 200 gr file pule 200 ml shmand 250 ml qumësht i skremuar pak arrëmyshk i bluar 100 gr djath kaçkavall 25 gr parmezan kripë piper i zi Hapat Nxeni furrën në 200°C. Në një tenxhere të…

Patate të fërguara me djathë dhe vezë

Përbërësit PËR DY PERSONA 500 gr patate 3 vezë 225 gr djathë 1 filxhan kafeje vaj Piper te zi kripë vegete magdanoz Hapat Se pari qerojme patatet, dhe i coptojme në qfardo forme që dëshirojmë, pastaj marim një tigan vendosim…

Musakë me makarona dhe spinaq

Përbërësit PËR 5 PERSONA 250 gr makarona 1 kg spinaq 200 gr djathë 5 vezë 1 filxhanë kafeje qumësht 60 gr gjalpë Hapat Së pari vendosim makaronat që t’i ziejmë Pastaj ziejmë spinaqin me ujë te kripur për 15minuta, pastaj…

Makarona me djathë të shkrirë

Përbërësit 1 pako makarona 250 gr salce domatesh (një gotë) 3 kokë qepë 2 lugë gjelle gjalpë kripë Piper te zi pak magdanoz PËR KREMIN ME DJATHË 1 gotë qumësht 3 thelpinje hudher 500 gr djathë i shkrirë Hapat Marim…

Rizoto me agrume dhe karkaleca

Përbërësit 1 portokall 350 gr oriz 60 gr gjalpë 1 limon Piper te zi Pak martini 500 ml lëng peshku ose perimesh 12 karkaleca 2 limona të gjelbër 2 lugë djathë të grirë parmixhan 1 qepë të vogël Hapat Në…

Lazanjë me patate dhe proshutë

Përbërësit patate të mëdha brokoli proshutë djathë mocarela vaj ulliri gjalpë kripë piper rozmarine Hapat Ziejmë patatet përgjysmë pra të mos zbuten plotësisht. I pastrojmë lëkurën dhe i presim në feta me trashësi 1cm. Ziejmë brokolit dhe i presim në…

Mafina me kungulleshka

Përbërësit 1 filgjan miell misri 4 lugë miell gruri 200 ml qumësht 3 vezë 500 gr djath 2 kungulleshka 1 pluhur për pjekje kripë piper Hapat Kungulleshkat i grijme ne rende,I kriposim dhe I shtrydhim qe te leshojne lengun e…

Rizoto me speca

Përbërësit PËR 4 PERSONA 300 gr oriz 25 gr parmigiano 1 spec i verdhë 1 spec i kuq 25 gr gjalpë 1 qepe e bardhë 1 litër lëng perimesh vaj ulliri kripë Hapat Grijeni qepën dhe hidheni në një tigan…

Peshk i skuqur me patatina dhe birrë

Përbërësit peshk fileto (sipas dëshirës) 150 gr patatina të kripura 100 gr miell 15 gr sode buke kripë 250 ml birre Hapat Vendosim në 50 gramë patatina në një enë dhe i thërrmojmë me dorë. Shtojmë miellin, sodën, birrën dhe…

Toptha patatesh të mbushura me djath

Përbërësit djath çedar(i prerë në kube) patate të ziera, të shtypura dhe të ftohura qepë e gjelbër pluhur hudhre sallame vezë miell kripë piper Hapat Patatet e shtypura vendosen në një enë dhe shtojmë qepën, sallamën, një vezë, pluhurin e…

Makarona të mbushura me salçiçe Hako dhe perime

Përbërësit Makarona makarona për t’u mbushur salcice Hako salce beshamel kungull karrote selinoje qepë majdanoz kripë piper vaj ulliri Hapat Pastrojmë dhe presim imët qepën, karrotën dhe selinonë. I kaurdisim të tria bashkë në pak vaj ulliri duke shtuar pak…

Mini omletë

Përbërësit 8 vezë ½ filgjan qumësht 100 gr përshutë e grire imet 1/3 e filgjanit parmezan piper kripë magdanoz Hapat Perziejme vezet, i kriposim sipas shijes ato,shtojme qumeshtin, pershuten,djathin parmezan, dhe magdanozin. Lyejme me vaj kallepet per mafina dhe ne…

Patate në furrë

Përbërësit ½ kg patate 1 lugë vegete 4 lugë vaj Hapat Fillimisht qërojmë patatet, i pastrojmë dhe i prejmë në copa për së gjati. Shtojmë vegetën dhe i përziejmë. I vendosim në tepsi dhe shtojmë vajin. Tepsinë e mbulojmë me…

Speca të kuq të mbushura me gjizë

Përbërësit 1 kg Spec të kuq të rrumbullakta dhe me tul 1/2 kile gjize 1 tufë majdanoz 5 lugë vaj ulliri 1 lugë kafe kripë Hudhra sipas deshires speca duhen si ato ne foto Hapat Marrim specat, i lajme dhe…

Kulaçka të mbushur me proshutë hako dhe djathë

Përbërësit PËR BRUMIN miell kos në temperaturë ambienti sode buke kripë PËR MBUSHJEN proshutë Hako djathë sipas dëshirës erëza që pëlqeni Hapat Bashkoni përbërësit e brumit dhe punojini mirë deri sa të përftoni një masë të ngjeshur mirë Lëreni të…

Speca me djathë mocarela

Përbërësit 4 speca jeshilë 100 gr djathë 2 salsiçe të freskëta të tymosura 2 thelbinjë hudhër 2 copa djathë të shkrirë kripë piper i zi Hapat Në një enë të madhe e të thellë grijmë djathin mocarela dhe e përziejmë…

Strudel me patëllxhan, domate e borzilok

Përbërësit PËR 6 PERSONA 1 petë sfoljatë 3 feta djath mocarela 2 patëllxhanë mesatarë 3 domate 1 thelbinjë hudhër borzilok vaj ulliri kripë Hapat Presim patëllxhanët në formë kubike dhe i vendosim në një tigan me pak kripë e pa…

Pulë me kërpudha

Përbërësit 3 Kaqika me shpatull pule 100 ml vaj 2 lugë miell 200 gr kerpudha te fresketa ose te marinuara melmesa (krip,piper vegete) Hapat Ne nje ene qesim kaqikat dhe shpatullat te pastruara,te ndara ne dy pjese. Persiper qesim melemesat…

Omlet i përgatitur në mikrovalë

Përbërësit 2 vezë djathë proshutë ose sallamë qepë kripë piper o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Petulla me misër dhe patate

Përbërësit 1 patate te medha 1 filgjan miell 200 gr miser i embel i konservuar 2 vezë 2 qepe te njoma 4 lugë vaj kripë piper i zi vegete Hapat Qerojme pateten dhe grijme ne rende. Grijme qepet e njoma…

Petulla nga patatet

Përbërësit 1 kg patate 5 filgjan miell 1 vezë ¼ filgjan qumësht kripë piper i zi vaj per fergim Hapat Patatet qerohen,zihen me uje te kripur dhe kullohen Patatet e ziera shtypen ne forme pureje,dhe ne te shtohenqumeshti dhe veza…

Pulë me oriz në tavë

Përbërësit 1 pulë 2 gota oriz 1 qepë 1 lugë kafe borzilok te thate ose menderz 20 gr gjalpë piper kripë 4 gota ujë Hapat Ne nje tigan me 2 lug vaj skuqim pulen sa te mari pak ngjyre e…

Petulla Berlina

Përbërësit 500 gr miell 40 gr tharmë 125 ml qumësht 100 gr sheqer 100 gr margarinë 1 vezë yndyrë për pjekje Hapat Mielli qitët në një enë, në mes qitët tharmi i bukës, që zbutet në qumësht të vakët Për…

Petulla nga patatet

Përbërësit 1 kg patate 3 vezë 1 qepë ½ filgjan miell pak pluhur për pjekje kripë piper i zi vaj per fergim Hapat Patatet qerohen dhe grihen ne rende Lihen ne uje te ftohet per 1 ore. Perziejme vezet,qepen e…

Supë me oriz dhe thjerrëza

Përbërësit PËR 2 PERSONA majdanoz 1 hudhër 2 domate të buta 2 porcione oriz 60 gr thjerreza të vogla 1 gjethe dafine lëng zarzavatesh Hapat Grini bashkë një tufë majdanoz me një thelbi hudhër Zieni 2 domate salce, hiqini lëkurën…

Omëletë në furrë me mocarela dhe bimë aromatike

Përbërësit PËR 4 PERSONA 8 vezë 2 lugë pana 1 lugë vaj ulliri 4 lugë djathë kaçkavall të grirë 100 gr mocarela 3 qepe te njoma (bishtat) 1 tufë borzilok 1 tufë majdanoz 1 tufë mente e fresket gjalpë kripë…

Paragjellë e shpejtë

Përbërësit 4 salsiçe të freskëta 4 vezë kripë piper i zi Hapat Salsicet i ndani pergjysem je deri ne fund dhe i ktheni ne te kunderten ne forme zemre Formesojme me ndihmen e rremojcave Ne nje tigan te lyer me…

Palepete me tuna

Përbërësit 3 fileto peshku 500 gr patate 2-3 luge vaj ulliri disa thelpinje hudher pak magdanoz kripë piper Hapat Patatet pasrohen,qerohen dhe grihen ne katrorka Kriposen sipas deshires dhe zihen me uje te bolshem Derisa zihen patatet,mund te pjekin ne…

Omlet i gjelbert

Përbërësit 5 vezë 40 gr margarinë 2 luge ajkë kuzhine 4 luge spinaq i ri pak Krip, piper Hapat Se pari spinaci pastrohet,grihet imet dhe zihet per pak me uje. Pastaj kullohet mire. Tanim tunden vezet mire me ajken e…

Djath i bërë me yndyrë

Përbërësit 500 gr djath i fresket 100 gr yndyre qumshti 50 gr margarinë 1 luge e vogel sodë bikarbone pak kripë 800 ml qumesht te fresket Hapat Ne nje ene te thelle qitet djathi i imtesuar dhe ne te qitet…

Krokate të fërguara

Përbërësit 4 patate 1 vezë pak miell, kripe, piper Hapat Patate qerohen dhe grihen ne rende te imet. Pastaj shtohet kripa sipas deshires dhe i shtohet veja dhe pak miell . Krejt kjo perzihet mire dhe i shtohet melmesa me…

Vezë të ziera në salcë ajvari

Përbërësit sipas deshires vezë të ziera 4 luge ajvar 4 luge ajkë e thartë 2 luge majonez biber.sheqer magdanoz Hapat Vezet pasi zihen, qerohen dhe ndahen ne dyshe. Ajvari perzihet me ajken (shmant),majonezen,kripe.biber,sheqer sipas deshires pak,dhe magdanoz te grire. Perzihen…

Vezë më ndryshe

Përbërësit 8 vezë 600 gr mish i bardhe i bluar 3 karrota te grira ne rende dhe te ndrydhura 2 thelpinje hudher te grire ne rende 1 luge djath parmezan 1 luge veget,krip,biber 50 gr prezlle 1 luge miell vaj…

Makarona me mish te grire

Përbërësit 350gr makarona 300gr mish të grirë 400gr salce domatesh 1 qepë 1 karrote 1 thelbë hudhër 1gote vere te bardhe majdanoz djathë kripë piper vaj ulliri

Qofte me patate dhe veze

Përbërësit 6 ve te ziera 3 patate 2-3 qepë të reja 2 vezë 1 luge shmant 1 luge miell 1 luge prezlle Krip,biber te zi dhe vaj per fergim Hapat Qerohen vezet dhe patatet dhe grihen ne katrore te imet…

Omleti spanjoll

Përbërësit 2 vezë 1 qepë ½ spec i kuq babure kripë 3luge vaj Hapat Grihet speci dhe qepa dhe zbutet në tigan me vaj. Pastaj shtohen vezët e tundura dhe të kriposura sipas shijes dhe një gatim shumë i shpejtë…

Patate te pjekura dhe te mbushura

Përbërësit Gjalpë i shkrirë Patate te pjekura kripë piperë i zi i bluar djathë i copëtuar MBUSHJA perime presh, proshutë speca te grira Hapat Furrën e ngrohim paraprakisht në 250 gradë. Prejmë në fetë një shtresë nga pjesa e sipërme…

Piroshka me mish

Përbërësit 400 gr miell i butë 2 dl ajkë 200 gr gjalpë 1 tharmë i freskët 1 dl qumësht 500 gr mish viçi i bluar 100 gr djath kaçkavall 1 kokë qepë 3 dl vaj 1 lugë e vogël sheqer…

Bishtaja të gratinuara me djath

Përbërësit 500gr bishtaja jeshile 1 presh 1/2gote qumësht 1luge miell 1gote verë e bardhë djath kackavall te grire 1 thelbë hudhër vaj ulliri gjalpë kripë piper i zi Hapat Ziejme bishtajat e pastruara per rreth 10 minuta ne uje te…

Rizoto me katër djathëra

Përbërësit 350gr oriz 50gr djath aziago 50gr djath kaçkavall dele 50gr djath gorgonxola 50gr djath parmiggiano 1-2luge pana per kuzhine 1/2 qepë 70gr gjalpë 1L lëng perimesh të përziera 1gote vere te bardhe pak piper i zi Hapat Grijme shume…

Rizoto me kërpudha

Përbërësit 320gr oriz 300gr kërpudha 1 qepë 2L leng koncentrate 2luge vaj ulliri 1tufe majdanoz 50gr djath parmixhano te grire kripë piper Hapat Si fillim, vendosim ne zjarr nje tenxhere me 2 liter uje dhe 4 kuba koncentrate perimesh te…

Makarona spageti alla Karbonara

Përbërësit 350gr makarona 4 të verdha veze 150gr pançeta te tymosur 2luge vaj ulliri djathë kripë piper Hapat Ziejme makaronat spageti ne nje tenxhere me uje te kripur Nderkohe ne nje tigan skuqim pançeten e prere ne kubik me 2…

Kotoleta Milaneze

Përbërësit 4 fileto mish viçi 100 gr miell 100 gr galetë 2 vezë gjalpë kripë Hapat Per realizimin e kesaj kotolete rrahim filetot e vicit me rrahesin e mishit per t’i bere me te holla apo nese preferojme i leme…

Rizoto milanez (me shafran)

Përbërësit 400 gr oriz per rizoto 100 gr gjalpë 150 gr djath Grana 1 L lëng mishi 1/2 gote vere te bardhe 1 qepe te vogel 1 bustine shafran Hapat Fillimisht vendosim lengun e mishit te zieje ne nje tenxhere…

Sallatë mesdhetare me makarona

Përbërësit 200 gr makarona 15 gjethe borzilok te fresket 15 ullinj te zinj pa berthame 150 gr mocerala 100 gr peshk ton 250 gr domate qershize kripë Hapat Ziejme makaronat ne nje tenxhere me uje te kripur dhe i kullojme…

Rizoto me presh

Përbërësit 350 gr oriz per rizoto 4 presh 2 luge djath kackavall te grire 2 luge gjalpë 1/2 gote vere te bardhe lëng perimesh të përziera Piper te zi Hapat Vendosim fillimisht ne zjarr te ulet lengun e perimeve ose…

Patate me pana në furrë

Përbërësit 4 patate 500 ml pana per kuzhine 100 gr djath parmixhano te grire gjalpë kripë piper Hapat Qerojme dhe lajme nen uje te rrjedhshem patatet duke i prere ne feta shume te holla me ndihmen e nje thike apo…

Supë krem me perime dhe domate

Përbërësit 600 gr domate 1 patate 1 spec i kuq9 1 karrote 1 dege selino 1/2 qepë 700-800 ml leng pregatitur me koncentrat perimesh 2 luge gjalpë pak spec te kuq djeges 1 luge miell 4 feta buke 100 ml…

Copëza patate në furrë me proshutë

Përbërësit 1 kg patate 200 gr proshute krudo 2 thelbë hudhër djath kackavall te grire pak rozmarine vaj ulliri pak gjalpë kripë piper Hapat Lajme mire patatet, i ziejme me gjithe lekure ne uje te kripur per 20-25 minuta, i…

Supë krem me brokoli

Përbërësit 400 gr brokoli 150 gr patate 40 gr makarona spageti 1 thelbë hudhër mente e fresket borzilok lëng mishi vaj ulliri kripë piper Hapat Fillimisht qerojme hudhren, e presim shume imet dhe e vendosim ne nje ene te vogel…

Sallatë e ftohtë me oriz

Përbërësit 300 gr oriz kokerrgjate 150 gr djath kaçkavall 100 gr bizele te ziera 100 gr ullinj te zinj 10-15 domate qershize 1 spec te madh te kuq 2 peshk ton 4 salcice 4-5 kastraveca te vegjel turshi 1 tuf…