Perbersit:

1 kg purri
gjysmë gote të çajit vaj
1 lugë salcë salcë biberi
1 lugë kripë
1 gotë të çajit ujë

PËR TA LYER

250 gr gjalpë ose margarinë

PËR BRUM

7 gota miell
1,5 lugë kripë
3 gota ujë të vakët.

Pergatitja:

Purinjët i premë në copa të vogla dhe i vendosni në një tenxhere për fërgim së bashku me gjysmë gote të çajit vaj

Pas 5 minutave ia shtojmë salcën, kripën, ujin dhe e përziejmë glazurën rreth 5-7 minuta, në zjarr mesatar

Të gjithë përbërësit e brumit i derdhim në një enë të thellë, brumin e mbulojmë dhe e lëmë në pritje

Brumin e lëmë në pritje rreth 30 minuta, brumin e ndamë në 24 pjesë

Secilën pjesë e hapim me ndihmë të t’holluesit dhe e lyejmë me gjalpë ose margarinë të shkrirë

Petët e hapura i vendosim një mbi një, një vend i bashkojmë 12 petë të hapura dhe e rrisim

Petën tashmë të formuar të madhe e vendosim në tepsinë e lyer me vaj, ia derdhni glazurën me purinjë në të gjithë sipërfaqën

Pjesën tjetër ia vendosim përmbi, skajet e pitës i mbyllim

Pitën përmbi e lyejmë me gjalpë, e vëmë në furrë për pjekje në temperaturë 170 gradë celsius, derisa të skuqet

Ju bëftë mirë!