Kjo pije ka provuar se është tepër efektive në shkrirjen e dhjamit dhe e fuqishme kundrejt kolesterolit të lartë. Do ta keni shumë të lehtë për t’u përgatitur, thjesht ndiqni hapat si mëposhtë:

Do t’ju duhet:

Një pako sodë buke
5 tufa majdanoz
1 kg limon
3 litra ujë

Përgatitja:

Në një enë kombinoni lëngun e ngrohtë të limonit dhe sodën. Trazojeni mirë dhe e lini të qendrojë për 1 orë.
Në një tigan shtoni lëkurat e prera imët të limonit dhe majdanozin. Shtoni ujin dhe e lini të ziejë për rreth 2 orë në zjarr të ulët.
Në fund e bashkoni me lëngun e sodës që përgatitëm pak më parë. Këshillohet të pihet çdo mengjes me stomak bosh. Rezultatet do të flasin vetë!