Pija e mëngjesit për ditët e nxehta të verës

Freskuese dhe ushqyes, ky smotothie është ideal për mëngjeset e nxehta të verës. Përbërësit Dy pjeshkë Një limon Një banane Një lugë çaji mjaltë Tre kuba me akull Përgatitja Prisni pjeshkët në copa të vogla. Më pas shtrydhni lëngun e…

Pije me fara chia

Përbërësit 1 gotë qumësht 1 lugë fara chia Gjysmë gote të çajit pluhur kanelle ose shkopinj 1 lugë arra ose lajthi Fruta Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup i shëndetshëm

Përbërësit Gjysmë tube borzilok Gjysmë tube nane 1 shkopinj kanellë 1 gotë sheqer Gjysmë limoni 8 gota ujë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup me mjedra

Përbërësit 1 kg mjedra 15 gr pluhur limoni 1 kg sheqer 4 karanfila 1 litër ujë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup me ananas

Përbërësit 1 ananas Gjysmë limoni 5 lugë sheqer 5 gota ujë Akull Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup me pjepër

Përbërësit 125 gr mjaltë 300 gr pjepër 1 gotë çaji sheqer 1 lëng limoni 1 lugë çaji xhenxhefil 2 litra ujë 2 gjethe dafine Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup i mollës jeshile

Përbërësit 2 molla jeshile 1 kg sheqer pluhur 2 litra ujë 2 shkopinj kanellë 2 lëvore molle nerende Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shurup i pjeshkës

Përbërësit 2 kg pjeshka 1 kg sheqe rpluhur 3 karanfila 1,5 litra ujë 1  lëvore limon 1 lugë lëng limoni Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pije që djeg dhjamin

Përbërësit 1 tranguj 1 tubë majdanoz 1 limon 1 lugë xhenxhefil ½ gota ujë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Smoothie me ananas dhe limon

Pёrbёrёsit 200 ml qumёsht pa laktoz 80 gr ananas 60 gr banane 1 lugё jogurt 1 lugё mjaltё ½ lugё çaji mjaltё 1 lugё kokos Gjysmё lёng limoni Hapat o i o i o i o i o i o…