Ja reçeta e pijes energjike e cila njëkohësisht djeg edhe yndyrnat rreth stomakut. Përveç kësaj, me këtë pije do të merrni edhe një numër të madh të vitaminave

Përbërësit:

6 qese çaj të gjelbër
2.5 litër ujë
Lëngu i 4 kokrave të limonit
Gjethe mente
Akull

Përgatitja:

Vendosni ujin në një enë derisa të vlojë. Pasi të vlojë hidhni qeset e çajit të gjelbër dhe lërini të qëndrojnë për 10 minuta. Ndërkohë shtrydhni limonat dhe lëngun e fituar shtojani çajit të ftohur Shtoni gjithashtu dhe gjethet e mentes dhe akullin. Kjo pije të konsumohet gjatë gjithë ditës