Mëngjeset më të mira fillojnë me një bum energjish që na vijnë nga xhenxhefili, limoni dhe shafrani i Indisë.

PSE KJO PIJE ËSHTË KAQ E FUQISHME?

Limoni i jep një nxitje fantastike metabolizmit tonë.
Xhenxhefili ka veti inflamatore të mahnitshme, një efekt anti-plakje që mund t’ju ndihmojë të largoni kilet shtesë.
Shafrani i Indisë është një aromë e dobishme shëndetësore dhe mund të shtypë rritjen e indeve yndyrore. Parandalon dëmtimin e ADN-së.

JA SI TA PËRGATISNI:

PËRBËRËSIT:

3 limonë të qëruar
pak xhenxhefil
2 lugë gjelle pluhur shafrani
1 gotë me ujë

PËRGATITJA:

Vendosini të gjithë përbërësit në një blender dhe më pas vendoseni përzierjen në formën e kubave të akullit. E fusni në frigorifer, në ngrirje. Çdo mëngjes merrni një kub dhe e shkrini në një gotë me ujë të nxehtë. E trazoni për rreth 30 sekonda dhe e pini. Do të vini re që gjatë ditës do të ndiheni plot energji!