Nëse jeni duke u përpjekur që të humbisni peshë në zonën e barkut, ky është mëngjesi më i mirë që mund të hani. Është shumë ushqyese dhe e shëndetshme, sepse përmban të gjitha mineralet dhe vitaminat që ju duhen për të përmirësuar cilësinë e flokëve dhe ngjyrën e lëkurës.

Gjithashtu do të rregullojë metabolizmin dhe do të forcojë sistemin tuaj. Ky mëngjes i mrekullueshëm do t’ju ndihmojë të eliminoni toksinat nga trupi dhe të pastroni zorrët tuaja.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Përbërësit:

5-7 kumbulla
1 filxhan me yogurt pa yndyrnë
1 lugë gjelle me fara liri
2 filxhanë me tërshërë
1 lugë gjelle me pluhur kakao

Përgatitja:

Bëjeni mëngjesin tuaj gati që në mbrëmje, me qëllim që ta shijoni në mëngjes. Fillimisht zieni kumbullat në 100 ml ujë për 10-15 minuta.
Ndërkohë vendosni kakaon, farat e lirit dhe tërshërën në një enë tjetër. Hidhni kosin dhe përziejini mirë.
Hidhni kumbullat në blender dhe më pas shtojini tek përzierja. Kaq ishte! Ju bëftë mirë!

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak