Një numër i madh i njerëzve në botë vuajnë nga obeziteti, sëmundje e cila shkakton edhe vdekje të parakohshme te një pjesë e madhe e njerëzve.

Njerëzit që vuajnë nga obeziteti zakonisht preferojnë të mbajnë dieta të rrepta, transmeton portali arbresh.info

Megjithatë, obeziteti mund të tejkalohet edhe në mënyrë shumë të thjeshtë, të shëndetshme dhe shumë efikase.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Përbërësit që ju nevoiten janë:

1 trangull

½ ananas

1 selery

1 filxhan majdanoz

Të gjithë përbërësit duhet të vendosen në mikser dhe përzihen deri sa të formohet lëngu. Pija duhet konsumuar në mëngjes në stomakun bosh.

Për rezultate të mira mos i hudhni pijes sheqer.

Rezultatet do t’i hetoni pas disa kohësh, por shumë shpejt do të filloni të ndjeheni më të shëndetshëm

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak