Në mënyrë që të humbisni peshë, ju duhet të keni një dietë të shëndetshme dhe të bëni shumë stërvitje.

Dëshironi të bini nga pesha dhe të merrni rezultate brenda një kohe të shkurtër? Ekzistojnë metoda efektive që jua mundësojnë një gjë të tillë dhe një prej tyre është ajo që ju prezanton ky artikull:

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Bëhet fjalë për përzierjen e patëllxhanit dhe limonit.

Ja se si ta përgatisni atë:

Përbërësit:

½ e limonit,
1 l. ujë,
1 patëllxhan,
Një kavanoz pre xhami.

Përgatitja:

Lani patëllxhanin dhe e prisni atë në feta të holla. I hidhni ato bashkë me lëkurë, në një kavanoz prej qelqi, me 1 litër ujë dhe shtrydhni gjysmën e limonit.
I përzieni mirë, më pas mbyllni enën dhe e lini në frigorifer përgjatë gjithë natës.
Pini ujin e patëllxhanit me limon ditën tjetër. Konsumoni një gotë në mëngjes dhe një tjetër pas çdo vakti.
Pija do të përmirësojë tretjen dhe metabolizmin tuaj, si dhe do të stimulojë djegien e dhjamin

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak