Duke marrë parasysh se njerëzit çdo ditë e më shumë po shtojnë peshë, nuk është çudi se humbja e peshës është një nga prioritetet më të popullarizuara të njerëzve.

o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i

Për humbje të peshës, duket se mëngjeset e mbushura me proteina mund t’ju ndihmojnë të qëndroni më të ngopur gjatë ditës, dhe rrjedhimisht të humbni peshë, transmeton Telegrafi.

Ngrënia e vezëve, mishrave dhe ushqimeve tjera me proteina ju ngopin më gjatë dhe e promovojnë djegien e dhjamit kur kombinohen me ushtrime të rregullta fizike.

Shkencëtarët rekomandojnë të hani mes 25 dhe 30 gramëve proteina për t’i gëzuar përfitimet maksimale. /Telegrafi/

——–

o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o o

KuzhinaShqiptare.com është platformë online për dashamirët e kuzhinës dhe ushqimit të shijshëm. Çdo ditë, stafi jonë ju sjellë receta të reja nga Kuzhina Shqiptare dhe ajo e huaj, receta këto të cilat ju mund t’i përgatitni lehtë në ambientin tuaj shtëpiak