Qofte me përshutë dhe vezë

Përbërësit 400 gr proshutë 4 vezë të ziera 3 qepe te njoma 2 vezë pak magdanoz prezlla (bën dhe miell) Krip piper i zi vaj Hapat Përshuten, magdanozin dhe qepët, i coptojmë shumë imët. Vezët e ziera i shtypim mirë,…

Pilaf me mish dhe perime

Përbërësit 150 gr mish viçi 2 gota oriz 2 karrota 1 qepë 8 gota ujë Hapat Fillimishtë vendosim orizin në një tenxhere dhe e ziejmë me 3 gota ujë për 10 minuta. Pastaj prejmë mishin ne kube të vogla, dhe…

Tavë me mish të grirë dhe kërpudha

Përbërësit PËR 6-8 PORCIONE 1kg kërpudha të mëdha 500gr mish të grirë 100gr djathë kripë vaj Hapat Kërpudhave ua heqim bishtat, i pastojmë, i kryposim vetëm pak, pastaj një nga një i rendisim në tavë të lyer me vaj. Mishin…

Mish dhe patate me krem

Përbërësit 600 gr mish 4 patate 2 karrota 1 qepë 3 thelbinjë hudhër 400 ml lëng mishi 150 ml kremë 150 ml ujë magdanoz kripë Piper te zi vaj Hapat Coptojmë mishin. Nxejmë vajin në një tenxhere dhe fërgojmë mishin…

Tavë mishi me kërpudha dhe spinaq

Përbërësit PËR 5 PERSONA 800 gr mish pule (mundë të jetë dhe mish tjetër) 1 qepë 400 gr spinaq 2 patate 400 gr kërpudha 2 thelbinjë hudhër 1 kubë supë 2 gota ujë 200 gr djathë kripë piper vaj Hapat…

Qofte patatesh me djathë

Përbërësit PËR 4 PERSONA 500 gr patate 115 gr djathë 4 qepe te njoma 1 lugë gjelle magdanoz 1 vezë 1 lugë lëng limoni miell 3 lugë vaj Piper te zi kripë Hapat Fillimisht pastrojmë patatet, i coptojmë dhe i…

Mish pule i marinuar me djathë dhe domate qershi

Përbërësit djathë (i bërë nga përzierja e qumështit të dhisë dhe të deles) 2 lugë të vogla kripë 1 lugë të vogla Piper te zi ½ e filxhanit vaj ulliri domate qershize (domate kokërr vogla) 2 fileta mish pule Hapat…

Recetë për rritje muskujsh

Përbërësit 400 gr gjoks pule 150 gr gjethe spinaqi të freskët 2 dcl qumësht orizi 4 thelpinj hudhre 2 lugë çaji grurë thërrmija 1 lugë çaji kerri erëza të përziera 1 lugë çaji spec të bluar të ëmbël kripë sa…

Mish viçi Stroganoff

Përbërësit 750 gr fileto mishi të prerë në formë shiriti miell 2 lugë gjelle vaj ulliri 2 lugë gjelle gjalpë 1 kokërr qepë të mesme, të ndarë në pjesë 250 gr kerpudha te fresketa të prera në copa 500 ml…

Qofte e madhe me mocarel dhe proshutë

Përbërësit PËR QOFTEN rreth 500 gr mish të grirë 2-3 vezë erëza kripë piper 1 qepë hudhër buke të grirë PËR MBUSHJEN proshutë Hako në feta djathë mocarela Hapat Bëni gati brumin e qofteve duke përzier të gjithë përbërësit e…

Role pule me spinaq

Përbërësit 1 gotë shmand 1 gotë djathë mocarela 6 lugë gjelle djathë parmesan 2 gota spinaq 6 pjesë gjoks pule të vogla 1 vezë 1 gotë prezlla Hapat Fillimisht furrën e nxehim në 250 gradë Në një enë miksojmë shmandin…

File viçi me perime

Përbërësit 6 patate 2 karrota 1 qepë 1 spec kripë vegete majdanoz të freskët rozmarine vaj ulliri Hapat PËRGATITJA E MISHIT Mishi marinohet me vaj ulliri, krip, vegetë, biber të kuq, biber të zi, me disa thelbin hudhre dhe me…

Peshk me domate

Përbërësit 550 gr qiqra të konservuara 550 gr salcë domateje të konservuara me hudhër 4 fileta peshk 1 lugë mëlmesa të përziera indiane (garam masala) një e katërta e lugës piper djegës 2 lugë koriandër (Coriandrum sativum) disa fleta koriandre…

Krahë pule me mjaltë dhe xhenxhefil

Përbërësit 1.5 kg krahë pule 1 qepë (e prerë hollë diagonalisht) 2 lugë fara susami 1/4 kupë salce soje 3 lugë mjalte 1 copë xhenxhefil 1 hudhër (e prerë hollë) 1/8 lugë çaji salcë (e ngrohtë) Hapat Ngroheni paraprakisht sobën…

Peshk me salce magdanozi

Përbërësit PËR 2 PERSONA 1 peshk 2 grushta magdanoz 1 lemon 2 lugë sojë salce 2 lugë uthull 1/2 gote vaj 3 lugë vaj ulliri 4 thelbinjë hudhër 5 kokrra ulli Krip Piper te zi 1 domate v lemon Hapat…

Qofte orizi me proshutë dhe mocarel

Përbërësit PËRBËRËSIT PËR 8-9 QOFTE (TË MËDHA) 400 gr oriz 1 lt lëng perimesh 50 gr gjalpë i butë 100 gr djathë të grirë 1 pluhur shafrani PËR MBUSHJEN mocarela proshutë në kubikë Hapat Shkrijmë gjalpin në enën ku do…

Mish i bluar me vezë të ziera

Përbërësit 800 gram mish i bluar 8 vezë të ziera 1 qepë 2 vezë të tundura miell Trosha buke melmesa Hapat Mishin e përzien me qepën dhe me mëlmesa, pastaj shtrihet mishin dhe mbështjellë vezët e ziera, të cilat i…

Brinjë qengji krokante me patate në rozmarinë e bajame të pjekura

Përbërësit 1 kg brinjë qengji 800 gr patate 200 gr pançetë e tymosur vaj ulliri ½ gotë vere te bardhe 100 gr bajame të pjekura 1 gotë e vogël raki kripë piper rozmarine Hapat Brinjët e qengjit i aromatizojmë me…

Qoftere nga spinaqi

Përbërësit 350 gr spinaq të ngrirë 200 gr krem djathi 6 lugë Trosha buke vezë dhe të bardhët e vezëve 1 thelbinjë hudhër kripë piper pak miell Hapat Marinoni spinaqin, kullojeni dhe lëreni të ftohet. Priteni në pjesë të imta…

Pulë me petë

Përbërësit 1 pulë (përafërsisht 1,5 kg) 250 gr petë 100 gr gjalpë 150 gr qepë 1 lugë majdanoz i grirë piper i kuq kripë Hapat Pulën e lajmë dhe e ziejnë në një sasi sa më të vogël uji, të…

Qofte me magdanoz

Përbërësit 0.5 kg mish te bluar 1 qepë 2 vezë 1 gotë magdanoz 1/2 buke bajate 1 lugë e mesme kripë 1/2 lugë qaji piper i kuq Piper te zi vaj Hapat Së pari coptojmë qepën imët, pastaj marim buken…

Qofte me mish pule dhe presh

Përbërësit 1.5 kg mish pule të bluar 1.5 qepë 2 vezë 1 preshë 3 lugë miell 1 lugë e mesme kripë 1 lugë vegete Piper te zi vaj miell për pjekje Hapat Së pari coptojmë qepën imët, pastaj marim buken…

Mishë pule i fërguar me qepë

Përbërësit 2 gjoks pule 2 kokë qepë 4 lugë vaj 1 lugë Rigon 5 lugë gjelle ajkë kripë vegete Hapat Së pari coptojmë mishin e plues në kubë, e vendosim me një enë, pastaj shtojmë krypë, rigon dhe vegetë sipas…

Pulë e pjekur me brokoli dhe kërpudha

Përbërësit PËR 6 PERSONA 6 copa mish pule (preferohet gjoksi) 250 gr kërpudha 250 gr brokoli 1 gotë magdanoz 1 gotë verë e bardhë (opcionale) 150 ml ajkë e ëmbël 1/2 lugë biber të zi kripë vaj vegete Hapat Së…

Mish pule i përgaditur shpejtë dhe shijshëm

Përbërësit 2 gjoks pule 1 gotë miell 1 gotë prezla 2 vezë kripë piper i zi Hapat Marim gjoksin e pules dhe e ndajmë në pjesë të vogla, i rendisim në dërrasë, sipër i mbulojmë me plastmas, dhe i shtypim…

Gjoks pule i pjekur në furrë

Përbërësit 1 gjoks pule 3 lugë vaj 3 lugë vegete 1 lugë Piper te zi penjë kuzhine Folie alumini Hapat Marim mishin e pules, e vendosim në një enë, dhe në të vendosim vaj, vegetë sipas shijes, piper të zi,…

Qofte me mish pule dhe kërpudha

Përbërësit 300 gr mish pule 200 gr kërpudha shampinjon qepë të reja buke 2 vezë kripë piper miell thërrmija buke Hapat Mishin e pulës e zieni, ia hiqni kockat dhe e bluani në blender bashkë me qepën. Kërpudhat i grini…

Pulë me proshutë dhe spinaq

Përbërësit proshutë fileto pule spinaq djathë mocarela kripë piper gjalpë vaj ulliri Hapat Prisni fileton në feta të holla dhe hapeni në banakun e punës. Vendosni sipër saj një fetë proshutë, djathë mocarel të prerë në kubikë dhe spinaqin e…

Mish qengji i pjekur në tavë

Përbërësit PËR 5 PERSONA 1kg mish qengji 1 gotë oriz 1 lugë piper i kuq 2 kokë qepë 3 domate qershize 5 lugë vaj erëza kripë Hapat Qepët i pastrojmë, i coptojmë dhe i skuqim në vajë të nxehtë, shtojmë…

Mish viqi me lëngë domatesh

Përbërësit PËR 4 PERSONA 750 gr mish 500 gr domate 3 karrota 1 qepë 1 gotë bizele 2 speca 200 ml ujë kripë 1 lugë miell Piper te zi vaj gjalpë Hapat Së pari marim domatet dhe i qërojme (opcional:…

Mëlçi pule të përgaditura me vezë

Përbërësit 500 gr mëlqi 2 qepë 2 lugë vaj kripë piper 1 kubë supë pule e gatshme 200 gr djathë 4 vezë 3 gota ujë 100gr kremë (Hopla, shmand) gjethe magdanozi Hapat Marim një tigan të thellë ose një tenxhere,…

Mish me salcë kërpudhash

Përbërësit PËR 7 PERSONA 1.5 kg mish (mishin tuaj të preferuar) 500 gr kërpudha 1 sosë kërpudhash 3 thelbinjë hudhër 1 lugë mustardë 5 lugë miell 1 spec i kuq Piper te zi kripë vegete vaj Hapat Së pari marim…

Fileto pule

Përbërësit 2 gjoks pule 1 gotë miell 1 gotë prezle (galetë) 2 vezë vaj kripë Piper te zi Hapat Marim mishin e pules, dhe e ndajme ne copë te barabarta, per se gjati Pulen e prerë e fusim në një…

Pulë e mbushur me oriz

Përbërësit 1 pulë afro 1 ½ kg 1 filxhan çaji oriz (basmati) 100 gr gjalpë 1 qepë 1 lugë mustardë (senf) kripë piper vegete rozmarine të freskët ose të tharë Hapat Pula pastrohet, fshihet, lyhet nga të gjitha anët me…

Qofte me sardele, stika pishe dhe rrush të thatë

Përbërësit PËR 4 PERSONA ½ kg sardele të freskëta 150 gr buke të grirë 50 gr djath pekorino 2 vezë 1 lugë gjelle Rrush te thate 1 lugë gjelle Stika pishe vaj luledielli për skuqje Hapat Pasi të keni pastruar…

Mish pule i mbështjellë në role

Përbërësit 1 kg file pule gjethe spinaqi proshutë pule djathë për shkrirje kripë Piper te zi të grirë 250 ml ajkë për gatim vaj për gatim Hapat E shtypim filetën e pulës me një shtyp mishi, e kripim dhe i…

Musaka me mish dhe lakër turshi

Përbërësit 3 qepë 1 koke lakra turshi 500 gr mish i bluar 100 gr oriz 100 ml vaj 1 vezë 200 ml ajkë e thartë 200 ml qumësht 2 te verdha te vezes kripë piper i zi vegete o i…

Mish i bardhë me kërpudha dhe oriz

Përbërësit 1 kg mish i bardhe pule ose i kofshave 3 lugë salce soje 1 lugë vegete 2 lugë mjalte Pak Piper te zi 1 lugë miell ½ lugë kripë hudhër pluhur 2 lugë susam Hapat Mishin e pules e…

Speca me proshutë

Përbërësit 8 speca 8 lugë krem djathi 8 feta proshutë Hapat Pritini specat me një prerje për së gjati, me kujdes hiqni farat. Mbushini me krem djathi. Duke filluar nga fundi mbështillni me proshutë, nëpër gjatësinë e specit. Përsëriteni me…

Qofte pa mish

Përbërësit kërpudha qepë hudhër 2 vezë tërshërë buke thërrima djathë parmezan limon magdanoz erëza vegetë, biber i kuq, biber i zi, paprika. sos marinara Hapat Prejmë kërpudhat fërgojmë kërpudhat shtojmë qepën shtojmë hudhrën fusim në enë. Shtojmë përbërsit përziejmë më…

Gjoks pule i mbushur me spinaq dhe djath

Përbërësit PËR 6 PERSONA 6 gjysma gjoks pule (rreth 700 g) pa lëkurë dhe pa eshtëra 1 lugë çaji kripë 1/2 lugë çaji piper 1/2 lugë çaji borzilok të thatë 280 gr spinaq 3 speca të pjekur 6 feta djath…

Drekë pa mish

Përbërësit 1 kg patate 1 gote griz (miell i perpunuar nga misri) 1 lugë vegete spec djegës vaj Perime te ngrira 2 vezë 3-4 lugë ajkë e thartë Pak kripë Hapat Patatet qerohen dhe ndahen ne 4 pjese. Shtojme krip,…

Gjeldeti i vitit të ri

Përbërësit 7-8 kg gjeldeti 2 filgjan kripë ½ filgjan margarin e shkrire 2 bar qepe te medha 4 karrote 2 lugë melmesa (krip,piper vegete) 1 gjethe dafinë 1 filgjan verë e bardhë Hapat Gjeldetin e pastrojme, e thajme me leter…

Pulë e pjekur

Përbërësit 1 pulë 1 limon 4 lugë vaj ulliri 1 thelbinjë hudhër 1 lugë e vogël piper i zi 1 lugë e vogël kripë 1 lugë e vogël piper i kuq 1 lugë e vogël vegete Hapat Pulen e pastrojme…

Kofshë pule të mbushura

Përbërësit kofshe pule sipas deshires krem djathi ose ajke e tharte(shmant,pavllake) djath kaçkavall sallame ose pershute Hapat Kofshet e pules i pastrojme mire,me nje thike te mprehte largojme mishin nga ashti sikurse ne foto. Me mas mishin e kriposim piperosim,dhe…

Pulë e pjekur

Përbërësit 1 pulë 1,5 kg 4 lugë senf (mustarde) 4 lugë vaj 2 thelpinje hudher 1 lugë rozmarine kripë piper i zi Hapat Ne nje ene perziejme senfin me vajin e ullirit. Shtojme hudhren e grire imet,rozmarinen e grire imet…

Gjeldeti i pjekur për vitin e ri

Përbërësit 4-5 kg gjeldeti piper kripë 2 qepë te plota te paqeruara 1 limon 1 hudhër 6 fletë dafine vaj ulliri 375 gr margarinë e mbajtur ne temp.ambienti 1 lugë vaj ulliri 2 thelpinje hudher te bluar 1 limon i…

Përshesh me kulaç dhe pulë fshati

Përbërësit PËR KULAÇIN 1 kg miell ujë të vakët pak ajkë kosi 1 lugë kafe sode buke (jo plot) PËR LËNGUN 2 qepë mesatare 1 pulë me gjithë të brendshmet nenexhik kripë piper vaj Hapat Zëmë brumin me miell, ujë,…

Ja si t’i përgatisni qoftet me arra dhe mish

Përbërësit 500g mish të grirë ½ qepë të grirë hollë 2 lugë galetë 1 vezë 1 lugë miell arre moskat Piper te zi 100 gr thelpinj arra Hapat Ne fillim të recetës përziejmë mishin e grirë me qepën, vezën, galetën,…

Pulë e pjekur

Përbërësit 1 pulë e fresket 50 gr gjalpë ne temperature dhome Rigon ose rozmarine lekure limoni e grirë 1 lt leng pule 1 lugë gjelle miell kripë piper i bluar ne moment Hapat Perziejme ne nje tas 2/3 e gjalpit…

Peshk në furrë

Përbërësit 2-4 peshk 2 domate 4 thelpinj hudhre 1 limon gjethe dafine kripë piper Hapat Marrim peshqit qe i kemi pastruar me pare. I veme ne tepsi ku kemi hedhur pak vaj,i kriposim pak (jo shum kripe), i cajme pak…

Qofte me speca të kuq dhe spinaq

Përbërësit 200 gr spinaq 1 Spec të kuq 1 vezë 100 gr djath te bardhe piper nenexhik dhe miell qe fryhet vete sa te mari. Hapat Ne nje tas grijme spinaqin imet dhe specin i hedhim kripe dhe i shtypim…

Role me petë të gatshme me mish të grirë

Përbërësit 1/2 kg petë të gatshme 1/2 kg mish i grirë viçi 400 ml shtalpe e embel 2 pako pluhur paste(pecive) 6 vezë vaj kripë Piper te zi Hapat Thyejme dy veze dhe i ndajme te bardhat nga te verdhat.…

Krahë pule në parmezan

Përbërësit 24 krahë pule majdanoz 250 gr gjalpë 2.5 filxhan buke e grirë 175 gr parmezan 3 thelpinje hudher 1 lugë kafeje piper i kuq vaj kripë piper Hapat Krahëve të pulës ua presim skajet dhe sipër tyre hedhim kripë…

Qofte me patate dhe kërpudha

Përbërësit ½ kg patate 100 gr djathë parmigiano 1 vezë vaj luledielli kripë PËR KËRPUDHAT 1 thelpinje hudher vaj ulliri 300 gr kërpudha kripë majdanoz Hapat Ziejmë patate dhe i shtypin me pirun. Bashkojmë në një tas, patatet e shtypura,…

Rrolladë me mish dhe me spinaq

Përbërësit 300 gr mish te kuq 200 gr spinaq 2 vezë 150 gr djath (kaqkavall) ½ qepë 50 gr margarinë kripë piper origano Hapat Mishi i kuq duhet të jetë në formë të fileve dhe shumë i hollë për nga…

Musaka me mish, kërpudha dhe patate

Përbërësit 500 gr patate 500 gr kërpudha 300-400 gr mish pule 1 qepë 100 ml vaj 1 ajkë e thartë (shmant,pavllake) 1 vezë Pak djath i forte melemesa (krip,pier i zi,vegete) Hapat Patatet qerohen dhe grihen ne fleteza, i mbsuhim…

Mish i bardhë i ferguar

Përbërësit 500 gr mish i bardhe pule 1 filgjan miell 1 filgjan prezle (therrime buke ) 1 filgjan susam 1 vezë kripë piper vaj Hapat Mishin e bardhe te pules e ndajme ne fleteza me te holla te mundshme. Pjeset…

Mish qengji me mango

Përbërësit 4 fileto mish qengji 1 mango 1 Spec të kuq 2 kokrra qepë 1 kokërr limon majdanoz vaj ulliri kripë piper Hapat Marrim filetot e mishit dhe i marinojmë me kripë, piper dhe vaj. I skuqim në një tigan…

Tavë Elbasani

Përbërësit PËR 4-5 PERSONA 500 gr mish qengji ose dashi 2 lugë gjelle gjalpë 2 kokra vezë 3 gota uji kos 2 lugë gjelle miell 1 lugë gjelle oriz kripë Hapat Tava e Elbasanit pregatitet me mish qengji ose dashi.…

Qofte Jani

Përbërësit 500 gr mish i grirë viçi 1 qepë 4 thelbinjë hudhër 1 lugë kafe vegete 1 vezë 1 fete buke kripë piper Rigon nenexhik menderz PËR JANIN 100 gr mish i grirë viçi 1 qepë 1 ose 2 thelbinjë…

Pulë me oriz në tavë

Përbërësit 1 pulë 2 gota oriz 1 qepë 1 lugë kafe borzilok te thate ose menderz 20 gr gjalpë piper kripë 4 gota ujë Hapat Ne nje tigan me 2 lug vaj skuqim pulen sa te mari pak ngjyre e…

Patate me mish gjeli

Përbërësit mish nga kofsha e gjelit 3-4 patate 1 qepë 2 domate 2 karrota 1/2 spec i kuq 1/2 rrenj selinoje 100 ml vaj ulliri kripë piper pak Rigon lëng limoni Hapat Mishin e marinojm me krip piper limon e…

Mish pule me ajkë

Përbërësit PËR 1 PERSON 200 gr mish pule pa ashte 1 qepe e vogel kripë piper i zi vegete 200 ml ajkë neutrale per kuzhine Hapat Qepa qerohet dhe grihet imet. Ne nje tigan shtohet pak vaj, qepa e grire…

Qyfte pule të mbështjellura me kungullesha

Përbërësit 2 gjoks pule 3-4 qepë të reja 1 lugë supe mustardë 1 te bardha te vezes kripë piper erëza sipas dëshirës 2 kungulleshka 400 ml Salce domate Hapat Së pari kunguleshat i ndajm në feta të holla rreth 3mm,…

Qyfte me tunë

Përbërësit 1 konzerve e madhe tune 2 feta buke bajate pak qumësht magdanoz piper i zi prezle (therrime buke) Hapat Tunen e kullojme nga yndyra ne konzerve. Buken e marim vetem pjesen e mbrendshme dhe e lagim me qumesht dhe…

Mish viçi me jahni

Përbërësit 1-1/2 kg mish viçi pjesa e shpatullës (i prerë në copa afërsisht 5 cm) 2 qepë mesatare të grira hollë 3 lugë supe vaj ulliri 3 gjethe dafine 100 ml vere 1 kuti domate konservë të grira 1-2 lugë…

Qofte Korçe me qepë

Përbërësit PËR 6 PERSONA 350 gr mish i grirë viçi 1 kg qepë ¾ filxhan çaji vaj 1 lugë kafeje Salce domate 1 kokërr Hudhra 2 gjethe dafinë 1 filxhan kafeje uthull 2 feta buke te bardhe ½ filxhan çaji…

Qafë viçi e mbushur role

Përbërësit PËR 6 PERSONA: 1250 kg mish me gjithë kocka 3 lugë margarinë 2 copë speca te kuq 5 Hudhra 1 tufë majdanoz kripë piper 1 kokërr qepë të madhe 3 karrota Hapat Hiqet kocka nga pjesa e qafës si…

Speca të mbushur

Përbërësit 500 gr mish i bardhe pule 3-4 speca te medha babure 150 gr oriz 1 tufe qepe te njoma 2 luge salce domatesh kripë piper i zi vegete pak vaj djath mocarela 150 ml ajkë kuzhine per zierje Hapat…

Mish pule me presh

Përbërësit 600 gr mish pule 1 lugë piper i kuq 40 gr margarinë 700 gr presh 150 ml verë e bardhë 100 ml ajkë e thartë (shmant,pavllake) 1 lugë vegete Hapat Pulen e pastrojme dhe e ndajme ne copeza. Preshin…

Fileto pule me salcë kërpudhash

Përbërësit 500 gr fileto pule 4 luge margarinë 1 qepë 150 gr kërpudha 250 ml supë pule (e zier me mishin e pules ose supe katrore e gatshme) 1 luge miell 1/2 lëng limoni magdanoz kripë piper i zi Hapat…

Qofte të pashes

Përbërësit 500 gr mish i bluar , 2 filgjan të vegjël oriz 1 lugë supe vegete 4 te verdha te vezes 1 tufë magdanoz të grirë imët kripë piper i zi pak miell 4 te bardha te vezes 1 lugë…

Pulë pikante

Përbërësit 10-15 krahë pule 1 qepë pak vaj 2 lugë ujë 1 lugë uthull sallate 1 lugë sheqer i kaftë. (dietal) 5-6 lugë salcë pikante pak piper i kuq djegës pak piper i kuq padjegës kripë piper magdanoz Hapat Krihet…

Pulë me oriz

Përbërësit 1 kg mish pule 500 ml ujë 2 gota të ujit oriz 1 qepë 1 karrote 1 lugë piper i kuq vaj kripë piper i zi Hapat Mishi i pules qofte ajo pule e tere ,qoft vetem kofshe nuk…

Mish pule i fërguar

Përbërësit pulë e ndare ne pjese te rendomta ose vetem shpatulla vezë miell prezle (buke e thekur e bluar) vaj per fergim piper vegete piper i kuq vaj ulliri hudhër pluhur Hapat Pulen e pastrojme mire dhe e ndajme ne…

Mish peshku me mustardë

Përbërësit 4 pjese mish peshku losos ¼ figjan margarinë 3 luge senf (mustarde) 5 luge mjalte ¼ filgjan prezle (buke e thekur e grire) 4 luge magdanoz I grire imet kripë piper Hapat Ne nje ene qesim mjaltin,margarine e shkrire…

Kofshë pule me patate të pjekura në furrë

Përbërësit 1 kg kofshe pule 1 kg patate 1 lugë salce domatesh vaj ulliri 1 lugë piper i kuq kripë Piper te zi Hapat Kofshet e pules o pastron, kriposen, shtohet dhe piperi i zi dhe renditen ne taven per…

Qofte me salcë kosi

Përbërësit 400 gr mish i bluar 1 koke qepe e kuqe pak magdanoz i fesket i grire imet 1 vezë pak kripë pak piper 1 luge prezlla pak vaj PERBERESIT PER SHTOJCEN: 400 ml kos 2 thelpinje hedher te shtypur…

Kacika te pules ne furre

Përbërësit Kaqika me shpatull pule patate speca pak vaj pak kripë 150 ml ajkë kuzhine Hapat Pjeset e mishit te pules, pastrohen dhe kriposen sipas deshires. Sterpiken me pak vaj dhe renditen ne taven per pjekje dhe futen ne furren…

Qofte ne ajke

Përbërësit 500 gr mish i bluar 1 luge kripë 200 ml ajkë kuzhine Hapat Mishin e perzieni mire dhe e kriposni. Pastaj mishin e leni ne ndonje vend te ftohet per 12 ore te qendroj. Pasi mishit e kete qendruar…

Mish i pjekur me ereza

Përbërësit 2 kg mish vici i kofshes 50-100 ml lëng limoni 2 luge Levore limoni ne rende 1 luge vegete kripë piper i zi 300 gr qepë 100 ml vaj PERBERSIT PER SHTOJCEN: 1 kg patate 1 luge e vogel…

Mish i bardhe ne ajke te tharte

Përbërësit 400 gr mish i bardhë pule 50 gr margarinë 200 ml ajkë e thartë (shmant) 2 thelpinje hudher 100 gr prezlle 1 luge erëza Hapat Mishin e prejme ne feta me te holla se sa qe jane zakonisht, e…

Mish pule i pjekur në furrë

Përbërësit 500 gr mish i bardhë pule Krip, piper Hudher pluhur,piper i kuq 2 luge majonez 2 luge ajkë e thartë (shmant, pavllake) 2 luge parmesan griz prezlla Hapat Mirret mishi i bardhe dhe ndahet per se gjati ne disa…

Mish i fërguar me salcë

Përbërësit 5 pjese mish 2 luge miell 2 luge prezlla 2 gota ujë 200 ml ajkë e thartë kripë Hapat Merren pjeset e mishit e pasi ti rrahim me cekan i kriposim dhe i kalojme neper miell dhe prezle te…

Pulë e marinuar me birrë

Përbërësit 1.5 L birre 1 qepë 5 thelpinje hudher 120 ml vaj ulliri 1 luge krip.piper te zi majdanoz gjethe dafine PJEKJA: 2 kg pulë 1.5 kg patate karrota Hapat Nje pule me madhesi 2 kg pastrohet mire dhe lihet…

Gjeldeti i vitit të ri

Përbërësit 4-5 kg gjeldeti melmesa sipas shijes perime Hapat Se pari eshte me rendesi te sigurojme nje gjeldeti me madhesi te deshiruar dhe ajo qe eshte kryesore te jete sa me i fresket Esenca tek shija e mishit te mire…

Role me mish të bluar

Përbërësit 500 gr mish i bluar 3 vezë të ziera 1 pjese buke bajate 1 qepë 1 vezë 1 luge ujë 100 gr miell 100 gr galetë Krip,piper i zi,piper i kuq,vegete, rigon 2 luge miell Hapat Se pari ziejme…

Qofte të mëdha

Përbërësit 500 gr mish i bluar 3 luge prezlla 1 qepë 1 thelbë hudhër 1 luge vegete magdanoz I grire imet 1 vezë Piper i zi dhe i kuq pak sodë bikarbone Hapat Mishi perzihet me qepen e grire shume…

Bibë e pjekur

Përbërësit 4-5 kg bibe Kripa,piper, margarine,vegete limon portokall fletë dafine qepë thelbë hudhër Hapat Se pari miret 4 litra uje dhe ne te grihen imet 2 limone dhe 2 portokalle dhe disa gjethe dafine. Ne kete perzierje lihet biba e…

Pulë e pjekur me limon

Përbërësit sipas deshires pulë melmesa perime limon vaj ulliri Hapat Mirret nje pule dhe pasi te pastrohet mire jasht dhe mbrenda dhe thahet me leter kuzhine e lyejme me perzierjen e melmesave dhe vajit te ullirit Perimet priten ne katrorka…

Pulë e pjekur

Përbërësit sipas deshires pulë majdanoz i grirë borzilok rozmarine 60 gr margarinë kripë piper Hapat Pula pastrohet jasht dhe mbrendadhe thahet me leter kuzhine. Perzihen erezat me margarine te shkrire dhe me kete permbajtje lyejme pulen nga jatshte dhe mbrenda.…

Mish i bardhë i pjekur me kikirika

Përbërësit 700 gr mish i bardhe pule pak vaj vegete 200 gr kikirik te papjekur 2 luge kerri 2 luge soja sos Hapat Mishi marinohet me vegete dhe vaj dhe lihet te qendoj 15 minuta Pastaj vendoset ne tave te…

Kugllof me mish të bluar

Përbërësit 800 gr mish pule I bluar 800 gr mish kofshe te pules 400 gr mish i bardhe pule 3-4 tranguj turshi 3-4 karrota 150 gr bizele 150-200 gr kaqkavall 200 gr përshutë 100 ml ajkë kuzhine 2 vezë Krip,piper,vegete,hudher…

Mish pule dhe qofte

Përbërësit 2 shpatulla te ziera 1 pjes e madhe buke bajate 50 ml qumësht 1 vezë Krip,piper,vegete 500 gr kërpudha Hapat Buka njomet me qumeshte dhe pastaj shtrydhet me dore. Mishi i zier ne supen qe kemi bere me pare…

Mish pule me bishtaja

Përbërësit 500 gr mish pule 300 gr patate 300 gr bishtaja (boranija) 200 gr bizele 100 gr karrota melmesa 1 qepë domate Hapat Se pari mishi i pules ndahet nga eshtrat dhe coptohet ne copa te vogla. Pastaj ne nje…

Qofte me susam

Përbërësit 500 gr mish i bluar 2 feta buke e ftohet 4 thelpinje hudher 1 vezë 3 patate 3-4 luge prezlla 1 luge piper sipas shijes krip,piper, ereza 200 gr fara susami Hapat Se pari patatet qerohen,bluhen ne maqine mishi…

Pulë e dehur

Përbërësit 1 pulë 1 birre ne boce qelqi Krip,senf,melmesa per mish pule 1 patate 1 domate 1 spec 1 qepë margarinë Hapat Ne nje tave shtrijem folien e aluminit dhe ne mes qesim shishen e biiires te hapur (pa kapak…

Lazanja më e thjeshtë

Përbërësit PERBERESIT PER BRUMIN: 3 vezë 1 filxhan qumësht 1/2 filxhan vaj pak kripë miell PERBERESIT PER MBUSHJEN: 500 gr mish i bluar 300 ml Salce domate Krip,piper i zi,piper i kuq,vegete, rigon 50 ml vaj 500 gr djath kaçkavall…

Mish pule me miell gruri

Përbërësit 1 kg mish pule 1 luge vegete 7 luge vaj 6 vezë 150 gr miell 1/2 luge kripë 500-600 gr qumësht Hapat Mishi i pules ndahet nga eshtrat dhe marinohet me krip dhe vegete.Pasi te qendroj ashtu i marinuar…