Biftek në kajmak

Përbërësit 1 biftek i viçit 50 ml vaj vegjetal 1 lugë biber Kripë Biber i zi 800 gr patate të ziera 200 gr kajmak Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Kofsha pule me salcë hudhre

Përbërësit 8 kofsha pule 4 hudhra 2 patate 2 karrota 4 degë selino Kripë Biber I zi Spec djegës Sipas dëshirës Majdanoz të freskët Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Fileta viçi me speca

Përbërësit 600 gr fileta viçi 4-5 speca të gjelbër 2 lugë mustardë Kripë Biber i z Pluhur hudhre Vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Kungullesha të mbushura me mish të tharë

Përbërësit 2-3 kungullehsa 150 gr mish 2-3 thelpinj hudhre 250 ml salcë beshamel 2 të bardhat e vezës 80 gr oriz 60 gr djathë parmezan Kripë Bibër i zi Majdanoz Hapat o i o i o i o i o…

Kremenadlla të pjekura me portokall

Përbërësit 4 kremanadlla 1 lugë mustarfë 200 ml lëng portokalli Kripë Biber i zi Një degë rozmarinë 2-3 thelpinj hudhre 2-3 qepë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish viçi i zier në qepë

Përbërësit 1 kg tul viçi 600 gr qepë 1 karrotë 2-3 thelpinj hudhrë 20 gr majdanoz të freskët 1 domate Vaj vegjetal Kripë Biber i zi 2-3 speca të djegsët Hapat o i o i o i o i o…

Fajita-Specialitet pule

Përbërësit 500 gr mish pule 1 qepë 2-3 speca 2 hudhra Vaj vegjetal Qimnon Biber i zi Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Kallamarë me salcë domateje

Përbërësit 150 gr kallamarë 100 gr oriz 1 spec i kuq 1 qepë 60 gr ullinj të zi 3 lugë majdanoz 1 thelb hudhër Salca e domatës 1 qepë e grirë 1 thelb hudhër 2 lugë çaji vaj vegjetal 400…

Pulë me rozmarinë

Përbërësit 1 kg filetë pule Shkopinj të rozmarinës Gjysmë luge çaji hudhër pluhur Gjysmë luge rozmarinë pluhur Gjysmë limoni 300 gr kërpudha 3-4 speca Kripë Biber i zi Vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o…

Pulë e pjekur në folie alumini

Përbërësit 8 kofsha pule 80 gr oriz 3 karrota mesatare 400 gr presh Gjysmë xhenxhefil të tharë Rozmarinë Kripë Biber i zi Vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Pulë e pjekur me rozmarinë

Përbërësit 1 pulë 3 degë rozmarinë Kripë Biber i zi 1 lugë hudhër pluhur Lëvore limoni ½ lëng limoni ¼ degë majdanoz Vaj vegjetal 1 kg patate Hapat o i o i o i o i o i o i…

Gjoks pule me limon dhe erëza

Përbërësit 500 gr gjoks pule Lëng dhe lëvorja e limonit 4-5 thelpinj hudhre 1 lugë çaji ment e tharë 1 lugë çaji koper Kripë Biber i zi Vaj vegjetal 500 gr spinaq Hapat o i o i o i o…

Brinjë viçi me speca

Përbërësit 1 kg brinjë viçi 4-5 speca 2 domate Vaj vegjetal Kripë Biber i zi 2-3 gjethe dafine 3-4 thelpinj hudhre Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Mbushje me mish pule

Përbërësit 4 file pule 125 gr djathë 60 gr domate 6 lugë borzilok 1 thelb hudher Salca me perime 1 lugë çaji vaj vegjetal 1 qepë 1 spec i kuq 250 gr domate Hapat o i o i o i…

Krap me mollë

Përbërësit 8 fileto krapi 2 lugë lule rrepashj Biber i zi 2 lugë majdanoz 2 mollë jeshile 2 lugë gjelle lëng limoni ¼ filxhan lëng perimesh Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Peshk me patate të skuqura

Përbërësit 4 file peshk 1 thelb hudhër 1 lugë koper 2 lugë lëng limoni 4 patate 1 lugë vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pulё me brokoli

Pёrbёrёsit 500 gr gjoks pule 1 brokoli 3-4 thelpinj hudhre Kripё Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Berxolle e fërguar

Përbërsit: 500 gr mish i bluar 2 feta buke e ftohet 50 ml qumesht 1 qepe e vogle 2 thelpinje hudher 1 veze 4-5 luge prezle(therrime buke) melmesa(krip,piper,vegete) Udhëzimet: o i o i o i o i o i o…

Qofte pule të mbështjella me kungulleshë

Përbërësit 2 gjoks pule 3-4 qepë të reja 1 lugë supë mustardë 1 të bardhë e vezës Kripë/biber Erëza sipas dëshirës 2 kungullesh 400 ml salcë domatesh Hapat o i o i o i o i o i o i…

Gjyveq në kavanoz

Përbërësit 750 gr mish qingji 1 tas domate të vogla 4 speca 6-7 copa hudhër 2 patatet 1 tas qepë 3 lugë vaj vegjetal 3 lugë kripë Biber të zi Hapat o i o i o i o i o…

Toptha mishi me kërpudha dhe oriz

Përbërësit 500 gr mish të bluar 1 qepë 1 vezë Kripë Biber i zi 500 gr kërpudha Vaj vegjetal 2/3 tuga majdanoz 150 gr oriz Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Mish qingji në furrë

Përbërësit 750 gr mish qengji Qepë të vogla Speca të kuq Hudhër Domate Biber të zi Vaj vegjetal Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Rolladë pule

Përbërësit 2 gjoks pule 1 karrotë 100 gr spinaq Vaj vegjetal Kripë Biber të zi Erëza sipas dëshirës Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish pule me perime

Përbërësit 4-5 copa mish pule Gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1 lugë sos curry 1 lugë biber i kuq 2 hudhra Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Pulë e pjekur në gjethe dafine

Përbërësit 800 gr pulë 2-3 qepë 20 gjethe dafine 500 gr patate Vaj vegjetal Kripë Biber të zi 100 ml ujë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Mish i bardhë me qumësht

Përbërsit: 400 gr mish i bardhe pule 100 ml supe pule 200 ml qumesht 2 luge miell 1 luge magdanoz i grire 1 thel hudher Krip,piper i zi Udhëzimet: o i o i o i o i o i o…

Peshk i pjekur

Përbërësit 4 peshk 1 lugë salcë soje ¼ filxhan lëng portokalli ¼ filxhan ujë 1 thelb hudhër 4 qepë 2 lugë çaji xhenxhefil 1 lugë gjellë domate Hapat o i o i o i o i o i o i…

File pule me sos

Përbërësit 2 kg file pule 5 lugë vaj vegjetal 1 lugë mjaltë 1,5 lugë çaj 1 lugë sos curry 1 lugë qimnon 1 lugë biber i zi 1 lugë salcë Hapat o i o i o i o i o…

Berxolla të fërguara

Përbërsit: 500 gr mish i bluar 1 pjese buke e njomur ne qumesht 1 qepe 1 luge magdanoz i grire imet 2 luge te vogla vegete 1 veze Piper i zi 1 luge e vogle sode bikarbone Udhëzimet: o i…

Mushkëri me garniturë

Përbërësit Gjysme kg mushkëri 1 gotë qumësht 1 gotë të çajit miell Biber i zi Kripë Vaj vegjetal Garniture 2 patate 2 pseca 2 qepë të vogla 1 domate Hapat o i o i o i o i o i…

Mish pule në qese

Përbërësit 2 file pule 3 lugë vaj vegjetal 2 lugë ketchup ½ lugë biber i kuq Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish pule të mbështjellur me petë

Përbërësit 1 petë 250 gr mish pule 1 qepë 1 lugë vaj vegjetal 1 lugë salcë 1 konserv Kripë Biber i zi Për sos 1 lugë gjalpe 1 lugë vaj vegjetal 1 lugë miell 1 gotë qumësht Përmbi Kaçkavall Hapat…

Mish pule me oriz

Përbërsit: 1 pule 1 luge vegete 1 qepe 100 ml uje 200-250 gr oriz 1 karrote Biber i zi,krip,magdanoz Uje Udhëzimet: o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish pule me sos

Përbërësit 1 kg gjoks pule 1 qepë 2 lugë të gjellës gjalpë 1 lugë uthëll 1 lugë sos curry 1 krem Kripë Erëza Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Brinjë qengji të fërguar me erëza

Përbërësit 12 brinjë qengji 1 lugë sherbelë 1 lugë rozmarinë 1 luge kaparinë 100 gr bukë e thërmuar 50 gr miell 1 vezë 500 ml vaj Kripë Biber të zi Hapat o i o i o i o i o…

Viç me susam dhe sallatë të përzier

Përbërësit 500 gr tul viçi 150 gr fara susam 125 ml kos 1 lëng limoni 1 lugë majdanoz 1 avokado 200 gr sallatë 200 gr domate të vogla 250 ml vaj 1 e bardhë veze Kripë Biber i zi Hapat…

Shish viçi me salcë kosi

Përbërësit 500 gr tul viçi 250 gr kos 45 gr kaparinë 2 luge koriandër 1 lëvore e limonit 1 lëng limoni 4 lugë vaj vegjetal Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i…

Pulë me speca dhe ullinj

Përbërësit 500 gr gjoks pule 2 speca të kuq 50 gr ullinj jeshil 2 thelpinj hudhre 1 lugë kaparinë ½ lugë rigon 75 gr miell 20 gr gjalpë 2 lugë lëng limoni Degës majdanozi Kripë Biber të zi Hapat o…

Shish deti me salcë anasoni

Përbërësit 500 gr ton 12 karkaleca 250 ml ajkë 3 lugë vaj vegjetal 1 lëvorë limoni Pak spec pluhur 2 lugë koper Oriz i zier Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i…

Ton me ullinj jeshilë

Përbërësit 4 copa ton 100 gr ullinj 2 qepë 2 karrota 4 lugë vaj vegjetal 2 lugë majdanoz 1 gjethe dafine Ullinj jeshilë Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i…

Salmon me spec djegës dhe qepë

Përbërësit 600 gr salmon 2 speca djegës 1 qepë mesatare 3 lugë vaj vegjetal 2 lugë uthull balsam 75 gr miell 2 lugë majdanoz Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Qofte me bukë

Përbërësit 1 bukë bajat 1 gotë të çajit ujë 1 gotë të çajit qumësht 1 vezë 1 gotë djathë 2 hudhra 3-4 fije majdanoz 1 lugë pluhur pjekje 1 lugë kripë Biber i zi Hapat o i o i o…

Qofte me perime

Përbërësit 3 patëllxhana 3 patate 3 speca 2 kungullesha Gjysmë kg mish Kripë Biber i zi Nenexhik Erëza Për sos 2 lugë të gjellës salcë të domate 2 hudhra 2 gota ujë Hapat o i o i o i o…

Qofte në petë

Përbërësit 400 gr mish 1 qepë 2 purinjë 1 lugë salcë Kripë Biber i zi 2 gotë bollgur 2 lugë vaj vegjetal 1 petë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Merluc furre me liker marsala

Përbërësit 8 fileta merluc 200 ml liker marsala 2 lugë vaj vegjetal 30 gr fara pishe 1 lugë majdanoz 2 lugë rigon 1 limon 1 lugë coriander Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i…

Involtinë kungujsh me ton

Përbërësit 2 kunguj 200 gr peshk ton 1 tufë bar qepe 40 dr djathë 3 pika lëng limonş 3 lugë vaj vegjetal 90 gr sallatë rukollë ½ pjepër i pjekur Kripë Hapat o i o i o i o i…

Burger me kërpudha

Përbërësit 8 kërpudha të mëdha 1 lugë vaj vegjetal 450 gr mish 1 avokado 2 lugë jogurt 1 lugë majonez ½ lëng limoni ¼ lugë qimnon 1 domate 1 lugë kripë ½ lugë biber i zi 1 gotë rokë Hapat…

Dyner pule në toster

  Përbërësit 300 gr gjoks pule 1 lugë të çajit salcë Biber i zi Biber i kuq Qimon Kripë Gjysmë gote te çajit vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Qofte me brokoli

Përbërësit 500 gr brokoli 1 vezë 4-5 lugë të gjellës miell 1 qepë Majdanoz Koper Kripë Biber i zi Qimnon Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Bërxollë viçi me qepë

Përbërësit 4 bërxolla viçi 2 qepë 75 gr miell 20 gr gjalpë Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish pule në qese

  Përbërësit 7-8 gjoks pule 1 lugë të gjellës salcë 2-3 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 hudhër 1 lugë kripë Biber i zi Biber i kuq Gjysmë kreme Hapat o i o i o i o i o i…

Hamburger me spec

Përbërësit 4 hamburger viçi 1 qepë 20 gr miell 1 vezë 60 gr bukë 6 lugë vaj kikiriku 4 lugë uthull balsam 2 lugë vaj vegjetal Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o…

Gjoks pule në kavanoz

Përbërësit 800 gr gjoks pule 1,5 lugë të gjellës salcë 1 gotë të çajit vaj vegjetal Kripë Majonez 4-5 speca 1 karrotë 1 patate 7-8 qepë të vogla 2 lugë të gjellës vaj vegjetal 2 kavanoza Hapat o i o…

Qebapa viçi me salcë pikante

Përbërësit 350 gr tul viçi 60 gr bukë 2 lugë qumësht 2 vezë 60 gr parmixhan 2 lugë majdanoz 2 lugë vaj vegjetal 2 thelpinj hudhër 2 qepë Për salcë 6 qepë 2 lugë vaj vegjetal 2 speca të kuq…

Pulë me salcë curry e portokall

Përbërësit 750 gr gjoks pule 10 gr salcë curry 1 portokall 2 lugë vaj vegjetal 10 gr miell 3 lugë lëng pule 1 lëng portokall 40 gr gjalpë Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o…

Mish pule i mbushur

Përbërësit 2 copa mish pule Kaçkavall 1 djathë mozarrela Miell misri 3 veze 1 gotë miell Kripë Erëzat Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Qofte me bollgur

Përbërësit Përbërësit 1 gotë bollgur ½ gota miell 1 vezë 1 lugë të gjellës salcë 5-6 domate 3 copa hudhër 1 tas jogurt Qimnon Biber i zi Biber i kuq Kripë Majdanoz Hapat o i o i o i o…

Mish pule me sos

Përbërësit 4 copa gjoks pule 2 lugë biber i kuq Kripë Biber i zi 1 lugë të gjellës gjalpë 2-3 copa hudher ½ gota ujë të pulës ½ gota krem ¼ gota kaçkavall 1 lëng limoni dhe lëvorë Hapat o…

Midhje të furrës

Përbërësit 2 kg midhje 2-4 thelpinj hudhër 3 lugë majdanoz 60 gr bukë e thërmuarr 2-4 lugë vaj vegjetal Kripë Biber I zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Copa mishi me spec pluhur

Përbërësit 1 kg filete viçi 1 lugë spec djegëst 20 gr miell 40 gr gjalpë 1 degë rozmarinë Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Bërxollë viçi me qepë

Përbërësit 4 bërxolla viçi 2 qepë 75 gr miell 20 gr gjalpë Kripe Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Kaqika në furrë

Përbërësit 10 kaqika 1 gotë të çajit jogurt Gjysmë gote të çajit vaj vegjetal 1 lugë të çajit biber i zi 1 lugë të gjellës salcë të domatës 1 hudhër 1 lugë kripë Gjysmë luge të çajit qimnon Hapat o…

Somon me sallatë roka

Përbërësit ½ shegë 1 tubë roka 1 hudhër 3 lugë të gjellës djathë 2 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 lugë të gjellës uthull shege 1 lugë të gjellës lëng limoni 4 file somon Kripë Biber i zi 2 lugë…

Qofte me patate

Përbërësit 2 patate ½ gota bollgur ¼ gota ujë të vakët ½ lugë të çajit kripë ¼ lugë të çajit biber i zi 3 lugë të gjellës vaj vegjetal 200 gr mish 1 qepë ¼ tubë majdanoz Për ta lyer…

Pulë për festën e fundvitit

Përbërësit 1 pulë 4 portokalla 1 qepë 4 copa hudhër 1 gotë lëng portokalli ¼ gotë mjaltë 2 lugë qimnon 1 lugë biber i kuq Kripë Biber i zi 2 lugë vaj vegjetal Hapat o i o i o i…

Pulë me perime për fundvit

Përbërësit 750 gr gjoks pule Gjysmë pakete garniturë 1 vezë 2 lugë të gjellës miell misri 2 lugë të gjellës vaj vegjetal Erëza Përmbi Corn flakes Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Role pule me spinaq

Përbërësit 2 gjoks pule 2 gotë spinaq 1 qepë 3 lugë djathë 3 lugë vaj vegjetal Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pulë me misër dhe patëllxhanë

Përbërësit 750 gr gjoks pule 100 gr misër 2 patëllxhana 2 thelpinj hudhër 4 lugë vaj vegjetal 5 qepë 2 lugë salcë 1 lugë salcë soje 4 lugë mjaltë 10 gr miell misri Kripë Hapat o i o i o…

Qofte me pak përbërës

Përbërësit 500 gr mish 1 vezë 4 lugë të gjellës veget ½ gota ujë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Shish me bukë dhe djathë

  Përbërësit 300 gr bukë 90 gr parmixhan 200 ml qumësht 1 thelb hudhër 2 lugë trumzë 1 vezë 4 lugë vaj vegjteal Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i…

Mish i fërguar me zarzavate

Përbërësit 750 gr mish viçi 1 patëllxhanë 1 spec i kuq 2 kunguj 4 lugë vaj vegjetal Një tas rukolë Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Mish pule në tavë

Përbërësit 2 copa mish pule 1 lugë kripë ½ lugë biber i zi ½ lugë qepë 1 gotë miell 2 vezë 1 gotë copa buke 2 gota sos marinara 8 copa mocarella Hapat o i o i o i o…

Shish me pulë dhe karkaleca

Përbërësit 200 gr gjoks pule 125 gr karkaleca 4 lugë salcë soje 2 lugë lëng peshku 1 spec i kuq 60 gr kikirika Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Qofte viçi İtaliane

Përbërësit 500 gr tul viçi 2 copa bukë 4 lugë qumësht 40 gr djathë 2 lugë majdanoz 2 thelpinj hudhre 20 gr parmixhan 2 vezë 120 gr bukë e thërmuar 150 ml vaj Kripë Biber i zi Hapat o i…

Ton me bizele

Përbërësit 4 copa ton 250 gr bizele 1 qepë 2 lugë vaj vegjetal 250 gr domate Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Kofsha pule me speca

Përbërësit 4 kofsha pule 2 speca të kuq 6 lugë vaj vegjetal 5 thelpinj hudhre 12 qepë të njoma 4 domate të pjekura 125 gr ullinj të zinj 2 lugë majdanoz Kripë Biber i zi Hapat o i o i…

Qofte në muffin

Përbërësit 500 gr mish 1 qepë 2 karrota 2 vezë 1 fije hudhre 3 copa buke 1 lugë nenenxhik 1 lugë qimnon 1 lugë biber i zi 2 lugë kripë 2 patate Sos i domateve Hapat o i o i…

Pulë e fërguar me patatina

Përbërësit 500 gr gjoks pule 2 vezë ½ lëng limoni 1 lugë majdanoz 20 gr kripë 2 degë rozmarinë 5 ml vaj për fërgim 50 gr miell 5 patate 1 limon Kripë Biber i zi Hapat o i o i…

Pulë me kërpudha

Përbërësit 750 gr gjoks pule 750 gr kërpudha 6 lugë vaj vegjetal 1 thelb hudhër 1 qepë 1 lugë majdanoz Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Troftë deti me aroma

Përbërësit   800 gr fleta troftë deti 3 lugë majdanoz 1 thelb hudhër 2 lugë rigon 1 lëng limoni 150 ml vaj Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o…

Biftek me erëza

Përbërësit 4 biftek 2 lugë erëza 4 lugë të gjellës vaj vegjetal Pak spec djegës Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Kallamarë të fërguara

Përbërësit 800 gr kallmare 1 vezë 20 gr miell Vaj 1 limon Kripë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Shish Qengji

Përbërësit 1 kg qingj 100 gr ullinj jeshilë 4 copa bukë 4 lugë të gjellës vaj vegjetal Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i…

Mish pule me perime dimri

Përbërësit 4 lugë të gjellës vaj vegjetal 3 hudhra 1 lugë koper 4 copa kofsha pule ½ lugë kripë ½ lugë biber i zi 2 karrota 500 gr brokoli 1 qepë Kripë Hapat o i o i o i o…

Biftek me sos

Përbërësit 300 gr biftek 1 qepë 2 hudhra Kripë 4 lugë uthëll 2 patate 2 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 lugë të gjellës salcë të domatës Hapat o i o i o i o i o i o i…

Dyner i hapur

Përbërësit 6-7 gjoks pule 10 petë dyneri ½ gota qepë të kuqe 2 speca të verdhë ½ tuba majdano 1 lugë kripë 1 qimnon ½ lugë biber i zi Djathë Avocado Hapat o i o i o i o i…

Chicken fingers

Përbërësit 400-500 gr gjoks pule 1 shishe ujë mineral 1 vezë 1 lugë karbonat 5 lugë të gjellës miell Kripë Biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Mish pule me sos barbikju

Përbërësit 2 file pule 2 lugë kripë 1 lugë biber i zi 1 lugë hudhër 1 lugë biber i kuq 1 gotë miell 3 vezë Sos i barbeku Hapat o i o i o i o i o i o…

Mish pule me sos

Përbërësit 2 gjoks pule 2 lugë kripë 1 lugë biber i zi 1 hudhër 1 lugë biber i kuq 1 gotë miell 3 vezë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Qofte me patate dhe kaçkavall

Përbërësit 4 patate ½ gota miell misri 1 lugë të çajit salcë të domatës 1 tubë majdanoz Kripë Bieber Në brendësi Kaçkavall Për ta lyer 1 vezë 1 gotë miell misri ½ gota miell Hapat o i o i o…

Tantuni

Përbërësit 8-10 petë 1 mish pule 3 speca 1 qepë 1 lugë të gjellës salcë 1 lugë të çajit kripë 1 lugë të çajit biber i zi Hapat o i o i o i o i o i o i…

Mish pule me kungelleshë

Përbërësit 1 kungullesh Vaj vegjetal Kripë Biber i zi 1 hudhër 1 file pule 3 copa kaçkavall 2 copa domate Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Qofte me somon dhe patate

Përbërësit 450 gr somon 1 patate 2 fleta dafine ½ gota qumësht ½ lugë të gjellës lëvore të limonit 1 lugë të gjellës majdanoz ½ gota bukë 1 vezë 3-4 lugë të gjellës miell 1 lugë kripe ½ lugë të…

Kaqika me petë milfoj

Përbërësit 4 kaqika 4 petë milfoj 2 lugë të çajit qimnon 2 lugë të çajit biber i kuq 1 lugë kripë Përmbi 1 të kuqë e vezës 1 lugë susam Hapat o i o i o i o i o…

Mish dhe pire në furrë

Përbërësit 5 patate 1 vezë 1 lugë kripë 1 lugë të çajit biber i zi Për mish 300 mish ½ qepë 1 hudhër 1 lugë të gjellës gjalpë 1 lugë të gjellës salcë 1 domate 1 lugë të çajit biber…

Hallka me qepë dhe mish

Përbërësit 500 gr mish 1 lugë kripë ½ lugë biber i zi 1 lugë hudhër 100 gr djathë 1 qepë 1 gotë miell 5 vezë 3 gota miell misri Hapat o i o i o i o i o i…

Mish pule në qese

Përbërësit 2 file pule 3 lugë të gjellës vaj vegjetal 1 hudhër 2 lugë majdanoz 1 lugë të gjellës koper 2 lugë lëng limoni ½ lugë kripë ¼ lugë biber i zi Hapat o i o i o i o…

Qofte me kaçkavall

Përbërësit Për qofte 500 gr mish 3 copa bukë Biber i zi Qimnon 1 lugë të çajit biber i kuq 1 lugë të çajit kripë 2 domate 5 speca 2 hudhra 1 copë kaçkavalla Hapat o i o i o…

Peshk Palamut-Bonita

Përbërësit 1 palamut ose bonita 1 lugë kripë 1 lugë të gjellës biber i zi ¼ gota vaj vegjetal Për sos 2 hudhra ¼ gota arra ½ lëng limoni Kripë Biber i zi ½ gota vaj vegjetal Hapat o i…

Somon me sos pesto

Përbërësit 4 somon 1 lugë të çajit kripë 1 lugë të çajit biber të zi Për pesto sos ½ tubë majdanoz 30 gr arra 1 hudhër 1 lugë të çajit biber i zi 1 lugë të çajit kripë ½ gotë…