Horoskopi ditor, e dielë 13 shtator 2020

Dashi E diela fillon pak e përgjumur, por më pas forca dhe energjia kthehen pasdite. Mbrëmja do të jetë shumë e vlefshme për sa i përket ndjenjave. Kontaktet favorizohen në këto 24 orë. Nëse po kaloni një histori të komplikuar,…

Tuna e ekspozon gjoksin vetëm në jakne të lëkurës

Tuna është këngëtarja e cila dallohet për poza ekspozuese. Me imazhe të ndryshme në rrjete sociale, ajo shpesh është pjesë e lajmeve rozë, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, duke ekspozuar gjoksin gjigant, ajo duket e zjarrtë në jakne të lëkurës. Në…

Ariana Fejzullahu e mbulon fytyre, e zbulon…

Bashkëshortja e këngëtarit të njohur Ermal Fejzullahu, edhe më tej përflitet për gjera të ndryshme që bënë, shkruan “Kosovarja”. Në fakt, Ariana nuk bënë asgjë që do ta vinte në qendër të vëmendjes, por postimi i fotografive bënë që ajo…

Publikohet raporti i plotë i aktores amerikane, zbulohen detaje tronditëse rreth ditës kur ajo vdiq

Kanë kaluar dy muaj nga vdekja tragjike e Naya Rivera dhe tani zyra e Ekzaminuesit Mjekësor të Qarkut Ventura ka lëshuar raportin e plotë të autopsisë së aktores së ndjerë. Ish-ylli i “Glee” vdiq më 8 korrik pasi shkoi me…

Vesa zgjedh fjalët më të mira për Big Bastën

Vesa Luma dhe Big Basta festojnë përvjetorin e tyre të martesës. Vesa Luma dhe BigBasta janë prindër të një djali të cilin e kanë pagëzuar Lian. Këngëtarja ka ndarë disa momente të kurorëzimit të dashurisë së tyre, dasëm e cila…

S’kishte maskë, policia rrah qytetarin në qendër të Prishtinës në sytë e fëmijëve

Në Ligjin për luftimin e sëmundjeve ngjitëse dhe pandemive janë të qarta kompetencat dhe mandatet ligjore, duke përfshirë edhe ndëshkimet për personat që nuk i përfillin masat e nxjerra. Një ndër to është gjoba në rast se nuk e mbani…

Ledri bën një mbishkrim interesant në foto me Sarën

Reperi i njohur shqiptar, Ledri Vula, dhe partnerja e tij, Sara Hoxha, po i shijojnë në maksimum momentet e veçanta krah njëri-tjetrit. Çifti ishin për javë tëra me pushime në Ulqin, ndërsa ka në bërë edhe të ditur se janë…

Vajza e Nysret Muçiqit i lë thonjët në këtë gjendj

Sot, femrat bëjnë një mori tretmanesh e aplikimesh për tu dukur sa më bukur. Tani, lista e gjërave estetike për pamjen e jashtme, është shumë e gjatë, shkruan “Kosovarja”. Mbjellja, rregullimi e mirëmbajtja e thonjëve, janë bërë një rutinë e…

Shyhretja trupin më të mirë se vajzat e saj

Shyhrete Behluli është një këngëtare e dalluar për muzikë popullore. Ajo në të shumtën e rasteve kalon në lajm, duke tërhequr vëmendje bashkë me familjen e saj, shkruan “Kosovarja”. Duke shetitur në vende të ndryshme, ajo bashkë me vajzat dhe…

Sa shumë është shëndoshur gruaja e Labit

Gruaja e moderatorit të njohur Labinot Gashit, ka arritur që të jetë emër i njohur në mediat rozë. Edhe pse nuk njihet për ndonjë anë profesionale, ajo nuk mungon asnjëherë në lajmet rozë, shkruan “Kosovarja”. Në këtë imazh, përmes efektit…

Kjo është kënga që po dëgjohet më shumë nga shqiptarët

Si në verë, dimër, vjeshtë apo pranverë, artistët shqiptarë i dhurojnë shumë hite publikut tonë. Javët e fundit janë publikuar disa këngë që janë pëlqyer shumë nga dëgjuesit shqiptarë dhe me një kërkim të vogël në Youtube vumë re se…

Tërmet i fort në Shqipëria, ja ku ishte epiqendra e tërmetit

Një lëkundje 4.2 e shkallës rihter ka goditur vendin tonë Tërmeti është ndjerë në disa qytete ndërsa sipas EMSC, epiqendra ka qenë rreth 11 kilometra në lindje të qytetit të Lezhës. Lëkundjet kanë qenë të forta ndërsa deri më tani…

E përdorte imazhin e Lorik Canës për të joshur gratë

David Gabrieli, një shtetas francez që jeton në Sydney, është akuzuar për sulm seksual të katër femrave që takoi në aplikacionet e njohura të takimeve RSVP dhe Bumble midis gushtit të vitit 2017 dhe janarit të vitit 2018. Gjykata e…

Ariana e Ermalit, prej pushimi në pushim , me foto të reja

Ermal Fejzullahu bashkë e familjen e tij kanë zgjedhur një destinacion të ri për pushime pas atyre në Jug të Shqipërisë. Dje këngëtari i njohur së bashku me bashkëshorten, Arianën dhe vajzat kanë udhëtuar drejt Bodrumit në Turqi për të…

Ami kujton një moment të veçantë nga dasma me Ermalin

Me datë 9 shtator çifti shumë i dashur për publikun, Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska festuan 10 vjetorin e martesës. Ermali e surprizoi të shoqen me një darkë romantike, pamjet nga e cila i publikuan dhe në rrjete sociale. Së…

Si arriti Xhensila këtë trup për t’u pasur zili?

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Xhensila Myrtezaj është shfaqur gjithnjë në formë të mirë fizike dhe e kuruar në detaj, por kohët e fundit e kemi parë në super formë dhe me një ndryshim goxha të dukshëm në trup.…

Publikohen detaje të reja nga vdekja tragjike e aktores së njohur

Tani, autoritetet kanë sjellur më shumë detaje se çfarë ndodhi në të vërtetë ditën që Naya vdiq. People raportojnë se Josey u tha hetuesve se ai dhe Naya numëruan “1, 2, 3” dhe më pas u hodhën nga anija në…

Vajza e Robert Aliajt fitoi “The Voice” në Belgjikë, por vëmendjen e mori detaji patriotik shqiptarë

Mbrëmjen e djeshme, vajza e artistit Robert Aliaj, Gala u shpall fituese e “The Voice Kids” në Belgjikë. Ajo spikati nga konkurentët e tjerë, jo vetëm për stilin e veçantë, por edhe për performancat e saj të kompletuara. Gala përveç…

Një grua dhe një burr bëhen llom në një plazh në Mal të Zi

Një video tronditëse që tregon një përballje fizike midis një gruaje të moshuar dhe një burri gjatë një qëndrimi në një nga plazhet në Malin e Zi, trazoi rrjetet sociale. Gjegjësisht, videoja fillon me një burrë që godet me duar…

Sa shumë ka shtuar peshë Engji i Shyhretit

E re e bukur dhe mjaftë joshëse. Engjëllusha Salihu ka arritur të jetë ndër emrat më të lakuar nga mediet rozë si nga jeta profesionale por edhe ajo private, shkruan “Kosovarja”. Në çdo imazh arrin të ndryshoj diçka duke u…

Butrint Imeri e filmon vajzën misterioze në dhomën e hotelit

Këngëtari shumë i dashur për publikun, Butrint Imeri ndodhet aktualisht në Paris, i shoqëruar nga një vajzë misterioze. Ditën e djeshme ai publikoi një video nga makina, ku dallonte qartë hija e saj që e regjistronte. Butrinti nuk ka treguar…

Emina e festoj ditëlindjen e 36-të në këtë vend special

Karakterizohet për thjeshtësinë e saj, por është një prej femrave më të bukura shqiptare. Modelja Emina Çunmulaj sot ka një ditë speciale dhe po e feston në vendin më të veçantë për të. Emina po feston ditëlindjen e 36-të dhe…

Reperi kosovar i ka disa fjalë për gruan e tij

Reperi zgjodhi fjalët më të mira për gruan. Reperi Vig Poppa është bërë romantik me rastin e ditëlindjes së bashkëshortes së tij, Ena. Në mesin e shumë urimeve, Ena pranoi urimin më të bukur nga Vig Poppa, i cili zgjodhi…

Jonida shfaqet me fustan nate në shtrat me Romeon

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Jonida Maliqi do të rikthehet në ekran me një projekt të ri. Ka qenë vetë Jonida që e ka zbuluar këtë me një video të publikuar në Instastory ku shfaqet në shtrat dhe shumë…

Çifti i njohur kurorëzon dashurinë me martesë

Këngëtarja 28-vjeçare zbuloi në fillim të javës se ajo dhe i fejuari Zak Cassar u martuan. “Sinqerisht, ne kemi pritur të bëjmë një martesë të madhe sepse duam ta bëjmë atë siç duhet dhe ta bëjmë me stil ,” tha…

Me Gjikon “X5”, por Melinda trupin e bën – X7

Reperja e njohur shqiptare, Melinda Ademi, është duke shijuar suksesin e bashkëpunimit të saj më të fundit me reperin Gjiko. Kënga “X5” është pritur shumë mirë nga publiku dhe pa dyshim është një nga hitet e kësaj vere. Melinda ndërkohë…

Kjo është brunja seksi që e shoqëron Robertin në veturë

Që kur i dha fund martesës me Nora Istrefin, Roberti ka arritur të marr vëmendje të madhe mediatike. Secila lëvizje e tij zgjon kureshtje tek publiku duke u përfolur për lidhje të shumta, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse ende deklarohet beqar,…

Në veshje të zezë Arbenita i ekspozon vithet bombastike

Modelja e njohur, Arbenita Ismajli, është ndër më të pëlqyerat në fushën e modelingut. Bukuroshja brune deri më tani ka grumbulluar mijëra fansa, të cilët po e përkrahin në mënyrë të vazhdueshme. Kështu, ajo përmes rrjeteve sociale po mban të…

E zhveshur në bikine Tayna thotë se është ëndrra e çdo vjehrre

Tayna menjëherë pas lansimit të këngës “Qe qe” ka udhëtuar për në Amerikë për të shijuar disa ditë pushime, por edhe ka realizuar një fotosesion. Reperja e njohur e cila edhe këtë sezon pati dy projekte tejet të suksesshme po…

Kështu duket Arta Nitaj pa grim në fytyrë

Jemi mësuar ta shohim me paraqitje të nxehta, ku secilën herë kujdeset që të duket më joshëse e më provokuese. Bukuroshja pejane me anë të postimeve në rrjete sociale arrin të tregojë që gëzon një bukuri me të cilën i…

Flet familja e gruas që u ther 11 herë me thikë nga burri

Flet familja e gruas që u ther 11 herë me thikë nga burri – dalin pamjet e viktimës Gjendja e 36 vjeçares, Qendresa Barani, e therur dy ditë më parë nga burri i saj, është stabile, ani se i ka…

Fejohet këngëtarja Dafina Rexhepi

Këngëtarja Dafina Rexhepi para disa vitesh u fut fuqishëm në tregun e muzikës, duke sjell një frymë të re dhe shumë moderne në vend, shkruan “Kosovarja”. Dafina erdhi me disa projekte, por goditi me “Delicious” në bashkëpunim me reperin nga…

Shyhretja publikon imazhin më të bukur me vajzat

Shyhrete Behluli është padyshim një prej këngëtareve më të dashura për publikun. Ajo me zërin e saj ka bërë për veti breza të shumtë Krahas muzikës, ajo është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private. Këtë kohë, Shyhretja…

Ermalit si bëhet vonë për virus, nga jugu i Shqipërisë tani gjindet në këtë vend përrallor

Ermal Fejzullahu bashkë më familjen e tij ka ditë që janë duke shijuar pushimet verore. Duke vizituar jugun e Shqipërisë, familja e tyre publikuan imazhe të shumta duke u shfaqur të lumtur së bashku, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse gjendemi në…

Ermira publikon një foto joshëse në krahët e Goldit

Prej kohësh mbajtën të fshehur lidhjen e tyre, ndërsa u martuan vetëm pak muaj më parë. Reperin i njohur, Gold AG kurorëzoj dashurin më vajzën nga Gjilani, Ermirën. Ndërsa, së fundi çifti kanë shijuar pushimet e para si të martuar…

Majlinda zhvishet para kamerës pa përtesë

Modelja e njohur Majlinda Zeka vazhdon të mbetet cak i medieve rozë. Me bukurinë që e posedon, ajo ka arritur të konsiderohet si një nga femrat më hot të showbizit shqiptar, shkruan “Kosovarja”. Nuk i lë anash as provokimet e…

Këto foto dëshmojnë të vërtetën rreth lidhjes së Erës me këngëtarin e njohur

Fotografitë e Julian Perrettas i japin fund gjitha thashethemeve. Era Istrefi është artistja shqiptare që ka arritur të bëjë famë edhe jashtë trojeve shqiptare. Ajo komentohet shumë për sukseset në karrierën si këngëtare, por përflitet edhe për jetën e saj…

Sa bukur dukej Remzie Osmani si nuse në veshje tradicionale

Remzie Osmani është mjaftë e njohur për publikun shqiptar. Më çiltërsinë dhe pozitivitetin që e posedon kanë bërë që të jetë mjaftë e përfolur nga mediet rozë,shkruan “Kosovarja”. Ajo shquhet edhe për bukuri ku përkundër moshës vazhdon të dëshmoj që…

Kim e zbulon gjoksin në këmishë transparente

Kim Kardashian shfaqi figurën e mahnitshme në bikini, derisa po qëndron në Malibu. Kim Kardashian zbuloi të martën se shfaqja televizive e gjatë e familjes së saj po mbaronte pas 14 vitesh dhe 20 sezone, shkruan DailyMail. Një ditë pasi…

Aktorja e famshme bëhet nënë për herë të parë

Një lajm emocionues për aktoren e Star Wars, Felicity Jones dhe Charles Guard, dyshja janë bërë prindër! Aktorja 36-vjeçare e nominuar për Oskar ka sjellë në jetë fëmijën e saj të parë. Shtatzënia e Felicity u konfirmua për herë të…

Cilat klasa do ta fillojnë mësimin nga e hëna?

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Likaj, ka prezantuar dje vendimin për fillimin e vitit të ri shkollor, i cili do të organizohet në dy faza. Sipas një njoftimi të MASHT’it, faza e parë, në të cilën janë përfshirë…

Parashikimi i motit për sot dhe javën e ardhshme

Fundjava me mot shumë të ngrohtë dhe kryesisht me diell. Në fillim të javës së ardhshme mbetet ngrohtë, kohë pas kohe me vranësira kalimtare. Vendi ynë mbetet nën dominimin e fushave të presionit të lartë dhe masave të ngrohta ajrore…

Dënohet me burgim të përjetshëm kosovari që vrau bashkëshorten në Gjermani

Gjyqtarët e marrin xhelozinë e tij si motiv të krimit. Burri kishte frikë prej ndarjes nga partnerja e tij dhe fëmijët. Gjykata e Qarkut Landau ka dënuar me burgim të përjetshëm një të pandehur. Fjala është për një kosovar 32…

Kosovarët drejt detit shqiptar edhe këtë fundjavë

Mëngjesi i kësaj të shtune shënoi një tjetër rekord fluksi të kalimeve në Morinë. Më shumë se 15 mijë qytetarë me automjete personale dhe autobusë, kaluan kufirin drejt bregdetit vetëm brenda dy orësh. Kosovarët po e shfrytëzojnë këtë fundjavë për…

Horoskopi Ditor 12 Shtator 2020

Dashi Jeni duke jetuar një situatë paradoksale. Venusi do të ketë ndikim të favorshëm, por gjithsesi duket se nuk e gjeni veten në dashuri. Kujdes duhet të tregoni lidhur me agresivitetin, të cilin duhet ta mbani nën kontroll. Fundjava do…

Zbulohet i dashuri i Adelina Berishes

Adelina Berisha ka qenë gjithmonë e rezervuar sa i përket jetës personale. Përveç projekteve muzikore, këngëtarja e njohur gjithmonë e ka mbajtur larg syrit të mediave jetën e saj intime, prandaj publiku ka qenë shumë pak i informuar me lidhjet…

Gruaja e Ylli Demaj nuk i ndahet kësaj ngjyre

Këngëtari Ylli Demaj vjen nga Peja dhe nga instrumentist është shndërruar në këngëtar mjaftë të popullarizuar, shkruan “Kosovarja”. Demaj, ia ka dalë suksesshëm në botën e muzikës, duke u bërë një nga më të angazhuarit. Pas afirmimit të emrit dhe…

Kallashi zhvishet dhe i zbulon të gjitha

Ka kohë që valltarja kontroverse, Donjeta Kosumi, e njohur si Kallashi, është zhdukur nga skena. Ajo e ka zvogëluar dukshëm numrin e paraqitjeve publike, e nuk është më aq aktive as në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”. Ama, Kallashi sapo është…

Kur do ti jap fund beqarisë Genta Ismajli?

Genta tha se e ka ëndërr të vesh fustanin e bardhë. Genta Ismajli ishte e ftuar së fundi në emisionin “Wake Up”, ku rrëfeu të pathëna nga jeta e saj private. Këngëtarja, ndër të tjera ka folur edhe për dasmën…

Baby Gee pozon me armë në duar

Baby G duket tërheqëse në imazhet e fundit që i solli në Instagram. Baby G ka ndarë me ndjekësit disa fotografi të reja, në të cilat e shohim me armë në duar. Këngëtarja, këtë herë ishte veshur me një palë…

Rozafës së Mimozës e Shkumbinit gati t’i pëlcasin buzët

Çifti Mimoza e Shkumbin Kryeziu janë dyshja që kanë kontribuar për vite me radhë në skenën muzikore. Ata kanë arritur të jenë mjaftë të suksesshëm si në aspektin profesional, po ashtu edhe në atë privat, shkruan “Kosovarja”. Pjesë e lajmeve…

Pas tri martesave të dështuara, aktorja e njohur mer këtë vendim

Aktorja e famshme e filmave e serialeve të Hollivusit, Drew Barrymore ka deklaruar se ka hequr dorë, pas tre martesave të dështuara. “Kurrë! Kurrë, kurrë, kurrë. Nuk do të martohem më kurrë. Por gjithashtu mendoj se njerëzit nuk duhet ta…

Ronela duket joshëse në bikine

Këngëtarja e njohur shqiptare, Ronela Hajati, është duke shijuar disa ditë të mira pushimi në Jug të Shqipërisë. Ajo është duke kaluar disa ditë të mira pushimi, pas një vere të ngjeshur me punë rreth projekteve muzikore. Duke qenë shumë…

Gjyste Vulaj e tepron me këtë gjest

Ndonëse këngëtarët tjerë nuk kanë punuar këtë verë, Gjystja ka pasur aktivitet, ani ose më të vakët se vitet e kaluara. Këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi, është pikë reference për shumë kë që vendos të pushoj në Ulqin. Gjystja…

Shkurta publikon foto duke u përqafuar me bashkëshortin

Shkurte Fejza është këngëtarja më me famë në vend, e cila në moshë të re nisi të merrej me muzikë. Interes të madh zgjon tek audience përditshmëria e saj, ku gjithmonë kujdeset të tregohet e afërt me ta më anë…

Aktorja e njohur i jep fund lidhjes me futbollistin shqiptar

Aktorja Ana Lika është përfolur prej kohësh për një lidhje me futbollistin shqiptar, Amir Rrahmani. Në një intervistë për “Why Not” pak kohë më parë ajo la të kuptohej se ishte e lumtur dhe shumë e dashuruar. Mirëpo së fundmi…

Shikojeni çfarë i bën Geti Marinës në shtrat

Marina ndau me ndjekësit disa çaste intime me Getin. Një nga çiftet më të përfolura të estradës janë edhe Getoar Selimi dhe Marina Vjollca. Dyshja dje festuan përvjetorin e martesës, ndërsa nuk i harruan dedikimet me fjalë dashurie për njëri-tjetrin.…

Kështu e ngreh bluzën Kida për të treguar gjoksin

Si shumica e këngëtarëve tona, edhe Kida ka filluar të provokoj me imazhet e saj. Duke shfaqur më shumë se ç’duhet në secilin imazh, ajo po arrin të komentohet mjaftë nga ndjekësit, shkruan “Kosovarja”. Me eksperimentet që arrin ti bëj…

Njoftim i rëndësishëm për ata që duan të hyjnë e të dalin nga Gjermania

Për shkak të pandemisë së koronës qeveria gjermane e ka shtyrë deri me 30 shtator paralajmërimin për rrezikun e udhëtimit në vende të treta jashtë BE. Situata do të vlerësohet më pas individualisht për secilin vend. Paralajmërimi i përgjithshëm për…

Georgina e Ronaldos ua turbullon mendjen me këto poza

Georgina Rodrigues sa herë bënë një paraqitje në rrjetet sociale bënë ‘pluhur’. Partnerja e Cristiano Ronaldo, futbollistit të famshëm, çdo herë di të paraqitet në formë të shkëlqyer. View this post on Instagram 💗 A post shared by Georgina Rodríguez…

Këngëtarja shqiptare i jep fund beqarisë

Këngëtarja Dafina Rexhepi ka marrë propozim për martesë. Dafina Rexhepi është emër shumë i dashur për publikun, e cila kohën e fundit nuk ka qenë shumë aktive në muzikë. Por, gjatë kësaj kohe ajo është përqëndruar më shumë në jetën…

Adelinën nuk do ta njihni me fytyrën pa grim

Adelina Tahiri është këngëtarja e cila njihet për poza provokuese, duke tërhequr vëmendje të madhe. Ajo në të shumtën e rasteve kalon në lajm, duke goditur gjithmonë me imazhet e ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Pasi që jemi mësuar që në çdo…

Premierë : ” Boss ” Super projekti i ri muzikor nga Fidan ft Buqe Rama (Foto-Video)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo nxehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor. Disa me forma fizike, disa…

Në këtë paraqitje Arta heq të gjitha në pjesën e sipërme

Arta erdhi provokuese në paraqitjen e radhës. Arta Nitaj është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat sjell vazhdimisht fotografi të reja. Ajo së fundi ka postuar një foto provokuese, në të cilën erdhi e veshur vetëm me një…

Tayna befason me imazhin pa sytjena

Tayna është një ndër këngëtaret që nuk e ka problem të pozojë në forma provokuese. Ajo në të shumtën e rasteve eksperimenton në forma të ndryshme, duke u shfaqur tejet e zjarrtë, shkruan “Kosovarja”. Imazhi i fundit që ka postuar,…

Mihrije Braha më e lumtur se kurrë

Këngëtarja e njohur Mihrije Braha vazhdon të rrëmbejë vëmendje të madhe. Edhe përkundër moshës, ajo nuk ua lëshon rrugën vajzave të reja, ku gjithmonë duket mahnitëse, shkruan “Kosovarja”. Me imazhe të shumta në rrjete sociale, ajo çdo herë kalon në…

Vdes gazetari i njohur Sylejman Gashi

Ka ndërruar jetë gazetari i njohur Sylejman Gashi. Lajmin e kanë bërë të ditur familjarët përmes një shkrimi në Facebook. “Me pikëllim të thellë ju njoftojmë që sot, me 11 shtator 2020, ndërroi jetë më i dashuri ynë z. Sulejman…

Momenti kur Sabri Fejzullahu e merr pasaportën shqiptare

Këngëtari i njohur Sabri Fejzullahu ka marrë nënshtetësinë shqiptare me dekret të Presidentit të Republikës, Ilir Meta. Në orët e pasdites së ditës së sotme, Sabri Fejzullahu së bashku me bashkëshorten, është parë nën shoqërinë e mikut të tij Luan…

Shtatë shenjat që tregojnë se mund ta keni kaluar Covid-19

Sot shënohen 6 muaj që kur Organizata Botërore e Shëndetësisë e shpalli Covid-19 si pandemi. Më 11 mars, kreu i OBSH, Tedros Adhanom Ghebreyesus, deklaroi se ishte thellësisht i shqetësuar nga niveli i lartë i mosreagimit ndaj këtij virusi. Në…

Mësimi nis më 14 shtator, ndahet në dy faza

Ashtu siç edhe ishte planifikuar, mësimi në Kosovë do të fillojë të hënën më 14 shtator. Këtë e ka konfirmuar sot ministri i Arsimit, Ramë Likaj në një takim që pati me përfaqësuesit e SBASHK-ut dhe komunave. Ai tha se…

Kjo është veshja tradicionale e Leartës

Learta Jakupi është reja më e përfolur nga mediet rozë. Duke qenë e njohur edhe për profesionet e saj si këngëtare poashtu e diplomuar edhe në degën e gazetarisë, ka arritur të marr vëmendjen me secilin postim, shkruan “Kosovarja”. Përvec…

Djali e rreh babanë e tij në Rahovec, përfundon në pranga

Një person është arrestuar në komunën e Rahovecit, nën dyshimet se ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. Policia ka njoftuar se rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:00, derisa, me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.…

Kaq e bukur është motra e Afërdites

Afërdita Dreshaj njihet si person që i kushton shumë vëmendje familjes së saj. Jo rrallë herë ajo publikon fotografi nga më të ndryshme edhe me motrën, Jehonen. E kur jemi tek bukuria e motrave Dreshaj, dukshëm më e veçantë është…

Gruaja e godet burrin me enë kuzhine në Fushë Kosovë

Një konflikt familjar në Fushë Kosovë, përfundoi në përleshje fizike mes gruas dhe burrit. Por, në këtë rast viktima ishte burri. Sipas asaj që ai ka raportuar në polici, gruaja e tij e kishte goditur me një enë kuzhine pas…

Sa shumë është rritur djali i Fionës

Fiona Gllavica e njohur për publikun si Pajtesa, muj më parë është bërë nënë për herë të parë. Këtë ndjenjë pozitive ajo po e përjeton si është më mirë, duke publikuar imazhe të ndryshme pranë djalit, shkruan “Kosovarja”. Me një…

Kjo është vajza misterioze që po shoqëron Butrintin në Paris

Butrint Imeri është jo vetëm një nga këngëtarët më në zë të muzikës shqiptare, por është gjithashtu edhe një nga çunat më të bukur të showbizit. Rrjedhimisht 24-vjeçari është shumë i pëlqyer nga gocat dhe tepër i komentuar. Megjithatë, ai…

Arta Bajrami flet për një shqetësim që po përballen gratë

Arta Bajrami ka ngritur një diskutim një çështje me rëndësi. Arta Bajrami është një emër shumë i dashur për publikun, ajo numëron shumë projekte muzikore në karrierën e saj si këngëtare. Në një postim në Instagram, këngëtarja thotë se nuk…

Remzia me një moment të ëmbël pranë vajzës

Remzie Osmani është këngëtarja më e dalluar e skenës muzikore. Me postime të shumta në rrjete sociale, ajo gjithmonë qëndron në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Si në aspektin profesional, ashtu edhe në jetën private Remzia merr vëmendje, duke…

Biznismenja e njohur, Shkenda Dubova, mahnitëse e seksi në fotot e reja

Shkenda Dubova është e bukur, elegante, joshëse dhe e pa rrezistueshme, shkruan “Kosovarja”. E fuqishme në biznes, por edhe në shërbim të të gjithë atyre që duan të krijojnë një stil të shëndetshëm jete dhe linja ideale e tejet të…

Burri i Edona Lalloshit më i lumtur se kurrë

Edona Llalloshi është këngëtarja e pëlqyer e publikut, që në çdo paraqitje le përshtypje shumë pozitive, shkruan “Kosovarja”. Edona, cilësohet si këngëtare shumë serioze dhe që nuk e tepron në asnjë aspekt. Këngëtarja e famshme kosovar me karrierë të gjatë,…

Reperi me famë botërore kërkon nuse shqiptare

Reperi shqiptar Gashi është kthyer në një ndër emrat më të suksesshëm në arenën ndërkombëtare. Këngët e tij kthehen menjëherë në hite dhe kapin vendet e para në top lista. Të hënën Gashi do të japë intervistën e parë për…

Çka janë mes vete nëna e Remzie Osmanit me atë të Shyhrete Behlulit?

Edhe Shyhrete Behluli e Remzie Osmani janë nga Mushtishti, fshati ku lindën shumë bilbila të muzikës popullore. Njejtë si të tjerat, edhe dyshja në fjalë dhanë shumë nga vetja e talenti i tyre për një publik të tërë, i cili…

Teuta Selimi me pantolla të shqyera tek të pasmet

Teuta Selimi është një femër e cila dallohet për shumë aspekte, duke goditur me pozat që publikon. Këngëtarja e njohur, veçohet për paraqitjet e saj joshëse e provokuese, e cila përkundër moshës që ka gëzon linja perfekte trupore, shkruan “Kosovarja”.…

Raka flet për valën e dytë të pandemisë

Po bëhen gjashtë muaj prej se në Kosovë u shfaqën rastet e para me coronavirus, kurse shqetësimi për valën e dytë të përballjes me coronavirusin e ka tashmë e gjithë bota. Sipas mikrobiologut Lul Raka varet nga qytetarët dhe institucionet…

Marina dhe Geti publikojnë video intime nga shtrati

Marina dhe Geti janë prej cifteve më të përfolura shqiptare. Dyshja janë prej vitesh të martuara dhe kanë një jetë të lumtur bashkëshortore. Sot ata kanë festuar përvjetorin datën të cilën e kanë përkujtuar përmes një video në shtrat. Ishte…

Xhensila befason me linjat trupore

Xhensila duket për mrekulli pas humbjes së disa kileve. Xhensila Myrtezaj muajt e karantinës i ka shfrytëzuar për t’u transformuar tërësisht. Këngëtarja ka arritur që përmes palestrës të arrijë linjat perfekte trupore, ndërsa ushtrimet nuk i ka ndaluar as tani.…

Ky do të jetë moti për sot

Gjatë ditës së sotme në vendin tonë do të mbretëroj mot me diell. Mot me diell pritet të mbajë edhe gjatë së shtunës dhe të dielës. Nga Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHK), kanë njoftuar se temperaturat minimale gjatë ditës së…

Horoskopi ditor, e premte 11 shtator 2020

Dashi Mund t’iu duhet të reflektoni lidhur me disa çështje që kanë të bëjnë me familjen. Venusin nuk e keni më kundër dhe do të keni mundësi që të rikuperoni lehtësisht. Do të keni mundësi që të gjeni më shumë…

Sa moderne është bërë nëna e motrave Mustafa

Thuajse të gjitha vajzat e familjes së madhe Mustafa nga Mushtishti, po merren me muzikë. E, rrugën në botën e muzikës, motrave u shtroj Safetja, e cila e pari nisi të këndonte, e tutje e morri pas vete edhe motren…

Loredana merr vendimin e papritur dhe na habiti

Loredana është padyshim një ndër reperet më të suksesshme të momentit.  Ajo numëron fansa të shumtë, të cilët janë shqetësuar shumë nga eprimi i saj i fundit shqetësuar shumë nga veprimi i saj i fundit. Reperja është zhdukur nga rrjetet…

Kështu dukej Ganimete Jashanica kur ishte e re

Këngëtarja Ganimete Jashanica nuk është nga ata emra që gjatë gjithë kohës janë duke prodhuar muzikë dhe duke qenë prezent në televizion me intervista, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse e pëlqyer nga publiku, Ganimetja nuk ka qenë asnjëherë tejet e interesuar për…

Adelina bombë me fustanin transparent

Adelina Berisha është një ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore, ku shumicën e rasteve tërheqë vëmendje me pozat provokuese. Këtë herë, me një fustan të bukur dhe tejet të ngushtë, këngëtarja ka goditur me imazhin e postuar. Kombinin…

Dafina i bën befasinë e veçantë DJ Geek

Dafina nuk hezitoi ta urojë publikisht DJ Geek. Dafina Zeqiri dhe DJ Geek janë komentuar shumë për lidhjen e tyre të dashurisë, të cilën tash e një kohë kanë deklaruar se e kanë përfunduar. Por, pavarësisht deklaratave të tyre, dyshen…

Arta me bikinet më interesante

Arta Nitaj po tërheqë vëmendje të madhe në forma të ndryshme. Me pozat provokuese, ajo gjithnjë është pjesë e lajmeve rozë, shkruan “Kosovarja”. Janë format e trupit të saj, ato që bien më shumë në sy. Padyshim, stili i saj…

Apelon mjeku italian: Mos e bëni testin e Covid-19 me tampon,

Mjeku italian, Roberto Petrella (specializuar në Obstetro gjinekologji, dhe ka kliniken e tij mjekësore në Terramo), është kundër bërjes së tamponit. Sipas tij, tamponi përmban baktere dhe krijon infeksione. Gjithashtu mjeku italian është edhe kundër vaksinës, pasi sipas tij vaksina…

Zv.ministri kosovar i Arsimit tregon deri ku kan shku pregaditjet

Zëvendësministri i Arsimit i Kosov;s, Xhavit Rexhaj, ka thënë se gjithçka është gati për fillimin e vitit të ri shkollor më 14 shtator. “Konsultimet që ndodhin vazhdimisht janë të domosdoshme. Pos Ministrive edhe prindërit janë të përfshirë aktivisht. Ka vështirësi,…

Ryva realizon një imazh tejet interesant

Ryva Kajtazi është një këngëtare e dalluar në mediat rozë. Me poza të shumta në rrjete sociale, ajo gjithmonë kalon në lajm, shkruan “Kosovarja” Këtë herë, me një kombinim në veshje, këngëtarja duket mahnitëse. Theksojmë, ajo është nënë e dy…

Enca reklamon të pasmet në mënyrë provokuese

Enca e nisi ditën me një imazh shumë provokues. Enca Haxhia edhe sot nuk ‘harroi’ të sjell fotografi joshëse për ndjekësit e shumë të saj. Këngëtarja ka postuar një imazh, ku shfaqet duke shikuar në dritare, teksa para saj kishte…

Ja kur është shfaqur për herë të parë Seldiu me të dashurën në publik

Sot u bë publike e dashura e re e Seldi Qalliut, përmes fotografisë ku shiheshin duke u puthur e kjo erdhi si urim për ditëlindjen e Sindit. Mirëpo, kjo nuk është hera e parë e çiftit në publik. Sindi ishte…

Fustani i shqyer ja zbulon vithet gjigante Norës

Nora Istrefi vazhdon të jetë mjaftë e përfolur nga mediet rozë. Me anë të paraqitjeve të saj të nxehta kujdeset që të komplimentohet mjaftë nga fansat e saj, shkruan “Kosovarja”. Në secilin imazh ajo ekspozohet më shumë se ç’duhet, ku…