Luana Vjollca ‘ndez’ publikun me performancën e saj

Luana Vjollca ka publikuar disa imazhe nga koncerti i fundit. Luana Vjollca është nga emrat më të pëlqyer të estradës shqiptare, ajo së fundmi kishte performuar në një koncert në Zvicër. Moderatorja/këngëtarja ka shkëlqyer me performancën e saj në koncertin…

Egzona bën ndryshim në flokë, kështu po duket

Veshjet, ndryshimet e saj, janë ato që komentohen çdo ditë në mediat rozë. Gruaja e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqit është e kompletuar në çdo aspekt, duke u shfaqur gjithmonë unike, shkruan “Kosovarja”. Paraqitjet e saj në vende të ndryshme…

Maska e duhur për flokë të fortë dhe të shëndetshëm

Padyshim se flokët kanë një rol të rëndësishëm në bukurinë e femrave, ndaj edhe kërkojnë kujdesin e duhur. Mirëpo për të pasur flokë të fortë dhe të shëndetshme kushton mirëmbajta e tyre, e për këtë ne ju sjellim disa maska…

Ja në cilën mosha ndodhin ngjarjet më të rëndësishme në jetë tuaj

Sipas një studimi të bërë në Britaninë e Madhe, njerëzit janë zakonisht të moshës 26- vjeçare kur martohen dhe blejnë shtëpinë e tyre rreth moshës 27 vjeçare, shkruan The Independent. Një studim i detajuar i bërë në 2.000 të rritur…

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy të ‘zhytur’ në romancë

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy po kalojnë momentet më të lumtura të lidhjes bashkëshortore. Lidhja e moderatorës dhe reperit zgjon interesim jashtëzakonisht të madh tek publiku, ngase janë ndër çiftet më të pëlqyera të shoubizit. Çdo rast pushimi që u…

Mos ia hiqni fëmijëve vesin e “gishtit në gojë”

Sipas rezultateve të një studimi të kryer së fundmi, fëmijët që thithin gishtin e tyre apo kafshonjë thonjtë zhvillojnë më pak alergji se fëmijët e tjerë. Sipas autorëve të revistës Pediatrics kjo ndodh për shkak të ekspozimit më të lartë…

HOROSKOPI DITOR, E MARTË 18 QERSHOR 2019

Dashi Kjo dite do jete një nga me te bukurat e këtij viti. Do jeni ne një mendje me partnerin tuaj për gjithçka dhe emocionet qe do përjetoni nuk keni për t’i harruar gjithë jetën. Beqaret nuk duhet te nxitohen…

Lady Gaga ka fiksim burrat e martuar

Ajo njihet si shkaku i ndarjes së Bradley Cooper dhe Irina Shayk. Lady Gaga muajt e fundit ishte akuzuar nga publiku se ajo është arsyeja kryesore se pse Irina Shayk dhe Bradley Cooper kanë ndarë rrugët, shkruan People, transmeton lajmi.net.…

Zgjidhet dilema e bilbilave të Mushtishtit se kush i këndoi nënës e para

Përderisa dikur ishin shoqe të ngushta dhe pothuajse i shihnim tërë kohës bashkë nëpër ahengje të ndryshme, muaj më parë raportet e tyre ndryshuan rrënjësisht, shkruan “Kosovarja”. Flasim për bilbilat e Mushtishtit, Shyhrete Behlulin dhe motrat Mustafa, të cilat hasën…

Fifi flet publikisht për ‘dissin’ që ia kushtoi Taynës, ja qka i thot tjetër

Këngëtarja e njohur Fifi i ka komentuar shpesh rivalet e saj për faktin se vetëquhen “mami” të hip hopit shqiptar. Marrëdhëniet me reperen Rina Balaj i ka mjaft të mira dhe mbështesin njëra-tjetrën, por nuk mund të thuhet e njëjta…