HOROSKOPI DITOR, E PREMTE 27 MARS 2020

Dashi Klima ne jetën tuaj ne çift do jete mjaft sensuale sot. Do ndiheni akoma edhe me mire pranë atij qe dashuroni. Beqaret do kenë mundësi me shumice për ta gjetur personin ideal, mjafton qe te tregohen sa me te…

32 persona të prekur me koronavirus vetëm nga Komuna e Malishevës

Sonte më 26.03.2020 në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar edhe 25 mostra nga Malisheva prej të cilëve 7 rezultuan pozitive.Të gjitha rastet janë të njohura, të kontaktuara dhe në vetëizolim. Ekipet e IKSHPK në…

Gruaja kosovare me një fëmijë jeton në mjerim në këtë barakë të ndërtuar vetë

Kosova është ndër vendet më të varfra në rajon, ku papunësia është e madhe, e numri i familjeve skamnore rritet dita ditës, shkruan “Kosovarja”. Në këtë vend, ka njerëz që vuajnë për kafshatën e gojës, e nuk kanë ku të…

Kura për COVID-19 vështirë të vijë për shkak të lidhjes së lartë për qelizat njerëzore

Kurë për # COVID19? Studiuesit izraelitë thonë se lidhja e koronavirusit për qelizat njerëzore është aq e lartë në krahasim me SARS sa do të jetë shumë e vështirë të gjesh një kurë për virusin, tha të enjten Universiteti Hebraik…

Dafina Zeqiri thotë se me mendje është në Maldive

Yjet e estradës në një mënyrë apo tjetër po shtyejnë kohën në karantinë. Madje shumë prej tyre po publikojnë fotografi dhe video nga e kaluara duke kujtuar kohën kur ishim të lirë. Një gjë të tillë e ka bërë edhe…

A i ra pishman Blerona për dhëmbët e rinj, ja qka na thot ajo

Këto kohë, pamja e jashtme e moderatores së “RTV 21”, Blerona Zeqiri, ka pësuar ndryshime drastike, shkruan “Kosovarja”. Blerona, që dikur kritikohej për disa kilogram më shumë, vendosi që ti nënshtrohej një ndërhyrje për tu dobësuar dhe tani gëzon linja…

Ky ishte emri i vërtetë Leze Qenës

E dashur për të gjithë dhe gjithmonë pozitive. Bëhet fjalë për aktoren e njohur shqiptare Leze Qena e cila dje ndërroi jetë. Leze Qena njihej si aktore në dramat komike, por edhe në seriale të shumta. Por a e dini…

Ky ishte bashkëshorti i Albërie Hadërgjonajt

Këngëtarja Albërie Hadërgjonaj gjithmonë ka folur në publik edhe për jetën e saj private. Nëpër intervista ajo ka deklaruar se është martuar shumë e vogël, në moshën 16 vjeçare, ka bërë dy vajza dhe më pas është ndarë me bashkëshortin.…

Një xhiro në orë policore

Të pajisur me kartat e gazetarit dhe një vërtetim për lëvizjen e veturës, ekipi ynë ka bërë një xhiro nëpër qytetin e zbrazët. Prishtina, kurrë më parë nuk ka qenë më e zymtë, pa gjallëri, pa energjinë rinore, shkruan Kosovarja.…

Vjosa Osmani – Gruaja që guxon t’i sfidojë burrat e LDK-së

Në seancën gati 12 orëshe, fjalimi i fundit ishte ai i kryeparlamentares Osmani, ajo edhe një herë përsëriti që nuk do të votoj mocionin e partisë së saj. “Unë u akuzova për tradhti. Nëse një qëndrim refuzues më bënë tradhtare,…

Vlora Dumoshi i replikon komentueses e cila e ofendoi atë

Edhe pse gratë duhet të jenë përkrahëse sa më shumë të njëra-tjetrës, që ato të fuqizohen edhe më shumë në shoqëri, jo rrallë here ndodh që ato të fyhen mes vete. Kështu ka ndodhur së fundmi, ku një qytetare pa…

Genci i quan: patetikë, inatçinj, surrogat, euforik, demagogë e populist

Këngëtari Genc Prelvukaj ka reaguar lidhur me zhvillimet në Kuvend, ku u shkarkua qeveria e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ai ka thënë se mbi 80 % e deputetëve janë patetik, inatçinj, surrogat, euforik, demagogë e populist. Prelvukaj ka…

A e keni parë Lulën e Medës në dimi e jelek?

Luljeta Përgjeqaj është emër shumë i përfolur në mediet kosovare. Që nga martesa me këngëtarin e njohur Meda, secila paraqitje e saj është komentuar shumë duke u veçuar si femër e bukur dhe me plotë sharmë, shkruan Kosovarja. Ajo kujdeset…

Vesa e përkrahë Vjosa Osmanin: Lidere e vërtetë

Vesa Luma e ka mbëshetur Vjosa Osmanin nga larg. Këngëtarja Vesa Luma ani pse jeton dhe vepron larg vendlindjes, është aktive në përcjelljen e zhvillimeve të fundit në Kosovë. Edhe së fundmi ka lënë të kuptohet se po e bën…

Mezi flet e mbushet me frymë, flet i prekuri nga koronavirusi: Nuk ia uroj as armikut!

Koronavirusi, COVID-19 është pandemia më të cilën bota po përballet me frikë çdo ditë të saj. E ardhur nga Kina, dhe tashmë me epiqendër të re, Italinë, virusi po merr mijëra jetë në ditë. Ekspetët e mjekët bëjnë thirrje që…

Kim Kardashian me imazh të bukur pranë fëmijëve dhe burrit

Kim Kardashian padyshim se është një nga femrat më të njohura dhe më me ndikim në botë. Ylli televiziv dhe një nga femrat më atraktive nëpër rrjetet sociale, me paraqitjet që bën, merr gjithnjë vëmendjen e publikut. Së fundmi, kur…

A i theu Tayna rregullat e karantinës?

Reperja Tayna ka postuar një foto ku lokacioni i saj figuron në Prizren. Dihet se këngëtarja që nga data 14 mars kishte udhëtuar për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Pas kësaj date në Kosovë Qeveria kishte ndaluar fluturimet nga…

Arilena qenka kryekëput si nëna

Arilena Ara e ka prezantuar nënën e saj. Këngëtarja e njohur shqiptare, Arilena Ara, gjatë kohës së pandemisë po kalon akoma më shumë kohë me familjen e saj. Nëpërmjet publikimit të një fotografie në Instagram ajo te ndjekësit e ka…

Adem Mikullovci: Leze më shkove edhe ti.

Pikëllimin pas vdekjes së aktores së njohur shqiptare Leze Qena, e ka shrehur edhe aktori Adem Mikullovci. Ai njihet si një nga aktorët më të vjetër momentalisht dhe shumë të dashur nga publiku. Ademi dhe Lezja kanë luajtur së bashku…

Fjolla Morina: Pse o Zot e more Lezën, e nuk e more Isën?

Këngëtarja e njohur, Fjolla Morina, së fundmi ka bërë një sërë reagimesh në rrjetin social Instagram. Në një prej deklaratave më shokuese, ajo i referohet vdekjes së ikonës së aktrimit, Leze Qenës, me një “zëvendësim” të një prej politikanëve tanë.…

Afrona e Blero ikin nga virusi në tokë

Këto ditë të gjithë njerëzimi janë të shqetësuar me virusin e përhapur. Duke qenë te imponuar që të qëndrojnë në ambiente të mbyllura, kjo situatë po i streson personat, shkruan “Kosovarja”. Duke u munduar që të bëjnë zgjidhje dhe të…

Granit Xhaka përshkruan se si po kalon vetëizolimin me familjen e tij

Granit Xhaka është në Londër me familjen e tij, bashkëshorten dhe të vogëlushen e tyre katër muajsh. Edhe në Londër masat mbrojtëse vetëm kanë ardhur duke u ashpërsuar, dhe familja Xhaka natyrisht që po kalojnë kohën në shtëpi, duke qëndruar…

Remzia nuk po i ka dert më pitet, tash poi a qet çika

Remzie Osmani është këngëtarja e njohur kosovare e cila pëlqehet shumë për muzikën që sjellë tash e sa vite. Ajo është ndër ata zëra qe karakterizohet për thjeshtësin dhe elegancën në çdo paraqitje, duke mos zhgënjyer fansat, shkruan “Kosovarja” Remzia…

Me një foto të Vjollca Buqajt, Shyhrete Behluli lutet për gjithë infermierët

Situata në Kosovë për shkak të koronavirusit po vjen e po rëndohet, numri i të prekurve dita- ditës po rritet. Natyrisht kjo një situatë shqetësuese për të gjithë, ani pse dihet se luftëtarët më të madh kundrejt saj, përveç të…

Eliza Hoxha kujton një moment të bukur nga e kaluara

Eliza Hoxha është kthyer në kohë. Deputetja e Kuvendit të Kosovës, njëherësh këngëtarja e njohur shqiptare, Eliza Hoxha, është kthyer në kohë. Ajo me ndjekësit e saj në Instagram e ka ndarë një foto nga e kaluara. Fotografia të cilën…

Sopranoja Elbenita Kajtazi: Ky votim ka vetëm një të mirë, që ua kemi parë duart secilit që ka votuar

Elbenita Kajtazi, soprano e njohur në Evropë. Jam artiste dhe gjithmonë kam mbajtur distancën në lidhje me politikën, por sot gjatë gjithë ditës më ka shoqëruar kjo seancë tmerri, ashtu ja kam vënë emrin. Pse e kam përcjellur? sepse jam…

Abdixhiku: Nder t’i shërbeja shtetit, tani dua t’i kthehem vajzave të mija

Ministri i Infrastrukturës dhe Ambientit, Lumir Abdixhiku, iu drejtua qytetarëve përmes rrjete sociale pas kalimit të mocionit dhe rënies së Qeverisë Kurti. Abdixhiku, duke i bërë një përmbledhje punëve, tregon edhe pse u distancua nga beteja politike duke thënë e…

Me këto fjalë Graniti e uron vëllaun për lindjen e djalit

Futbollisti i Shqipërisë, Taulant Xhaka ka zbuluar se ai është bërë dje baba. Këtë ai e ka konfirmuar përmes një postimi në rrjetin social “Instagram”.Taulantin e ka uruar edhe vëllai i tij Graniti, i cili përmes një postimi në ‘Facebook’,…

Në kohë karantine: Gruaja e bën llom burrin në Prizren

Policia e Kosovës njofton për dhunë familjare në Prizren. Raportohet se e dyshuara femër kosovare ka sulmuar fizikisht bashkëshortin e saj viktimën mashkull kosovar. E dyshuara është larguar në drejtim të panjohur, kurse viktima ka pranuar trajtim mjekësor ndërsa rasti…

A ka qenë në lidhje me dikë nga estrada?

Duke qëndruar e izoluar në shtëpi, Tayna po gjen kohë që të qëndrojë afër adhuruesve përmes postimeve të ndryshme. Së fundi ajo ka realizuar një pyetësor për fansat në Instagram, ku është përgjigjur edhe për jetën e saj personale. E…

Infermierja zbuloi një simptomë të re të koronavirusit

Sytë e kuq mund të jenë një shenjë që një pacient është shumë i sëmurë me coronavirus, sipas një infermiere që ka qenë në vijat e para të pandemisë. Chelsey Earnest, e cila punon në Qendrën e Kujdesit të Jetës…

Mot i vranët dhe me shi

26.03 – Kryesisht vranët. Në mbrëmje riga lokale shiu. 27.03 – Kryesisht vranët. Kohëpaskohe me mundësi për reshje të dobëta shiu. Në vise malore borë. 28.03-29.03 – Të shtunën kryesisht vranët, vende-vende mundësi për riga lokale shiu. Ditën e diel kryesisht…

Edhe Meda kujton Leze Qenen

Këngëtari Meda ka kujtuar aktoren tashmë të ndjerë Leze Qena përmes një fotografie të publikuar në Instagram. Meda gjithashtu ka shkruar edhe fjalët më të veçanta për aktoren. ” Humbja e aktores se madhe Leze Qena, e ban edhe ma…

Ky zotëri është babai i motrave Mustafa – sot feston ditëlindjen

Motrat Mustafa kanë pasur fatin ta kenë një baba përparimtar, një njeri që i ka kuptuar e përkrahur njëkohësisht, shkruan “Kosovarja”. Ky, është babai i 8 vajzave dhe dy djemve nga Muahtishti, njeriu i cili nuk i ndali vajzat e…

Klaudia Pepa tregon aftësitë akrobatike duke pastruar me këmbë

Nga karantina, Klaudia Pepa shfaqet duke pastruar me këmbë. Balerina Klaudia Pepa ka treguar edhe njëherë aftësitë e saj akrobatike. Derisa ndodhet në karantinë, ajo është shfaqur duke pastruar shtëpinë me anë të këmbëve. “Bëni edhe ju si unë, vini…

HOROSKOPI DITOR, E ENJTE 26 MARS 2020

Dashi Ata qe janë ne çift nuk do kuptohen si duhet me partnerin dhe mosmarrëveshjet ne çift do jene te mëdha. Vetëm ne mbrëmje situata do përmirësohet paksa. Beqaret do kenë mundësi për takime serioze dhe jo thjesht për aventura…

“Ka plasur dashuria e madhe me Ilirin”- Monika Kryemadhi: Planet për një fëmijë të katërt

Monika Kryemadhi është kthyer në amvisë gjatë ditëve të karantimit në shtëpi për shkak të izolimit. Kryetarja e LSI është kthyer në kuzhinë, madje ka publikuar edhe video ndërsa bën pompa gjatë gatimit. Por si është marrëdhënia e saj me…

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj vendosin të mos marrin qeranë për 9 shtëpitë e tyre

Almeda Abazi dhe bashkëshorti i saj Tolga e kanë bërë gjestin e madh në këto ditë pandemie, shkruajnë mediat turke. Ata kanë vendosur që të mos e marrin qeranë për 9 shtëpitë e tyre. Tre në Amerikë dhe të tjerat…

Me kë e luajti vallëzimin e fundit në jetë Leze Qena?

Ka ikur nga kjo botë një aktore e madhe e teatrit, filmit dhe televizionit në Kosovë. Leze Qena, ndërroi jetë në moshën 85 vjeçare, pas një sëmundje të shkurtër, shkruan “Kosovarja”. Aktorja legjendare, e cila ishte e angazhuar deri para…

A po iu pëlqen ndryshimi i ri i Bleronës?

Blerona Zeqiri është moderatroja më e komentuar për momentin, kjo falë ndryshimeve që po bën tek vetja. Filloi duke humbur kilogramë, e duke vazhduar edhe me të tjerat, shkruan “Kosovarja”. Ajo tani ka bërë një ndryshim të vogël, por që…

Estrada shqiptare ndezën qirinj në ballkonet e tyre për Leze Qenën

Mëngjesin e ditës së sotme, në moshën 85 vjeçare ndërroi jetë aktorja Leze Qena. Aktorja e cila la pas një karrierë të gjatë artistike, u kujtua nga krerët e lartë të shtetit si dhe nga figurat tjera publike të estradës.…

Ja çfarë pite bëri Learta për ditëlindjen e Engjit

Kanë vërshuar një lum urimesh për ditëlindjen e këngëtares Engjellusha Salihu, e njohur si Engji, e cila vitet e fundit është mjaftë e pranishme në muzikë, shkruan “Kosovarja”. Engji, këtë ditëlindje nuk e ka festuar siç ishte mësuar vitet e…

Koronavirusi e gjeti “Hyremin e Kosovës”

Bukuroshja Fitore Biba ka kohë që nuk shihet gjëkundi, është zhdukur disi. Ku është, çfarë po bënë, me çka po merret? Ka kureshtje për bukuroshen e kopertinave, aktoren e shumë skeçeve humoristike, vajzen që dikur e shihnim shpesh gjithandej. Aktorja…

Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi ‘izolohen’ në bjeshkët e Rugovës

Pandemia COVID-19 ka pushtuar pothuajse gjithë botën, andaj popullatës i bëhet thirrje vazhdimisht që të qëndrojnë në shtëpi për të parandaluar përhapjen e këtij virusi. Edhe fytyrat e njohura publike nga Kosova, si artistë e këngëtarë mjaft mirë i janë…

Kim Kardashian pas një kohe takon personin e zemrës

Distanca sociale” po bën që edhe Kim t’i mbajë larg më të dashurit e saj. Kim Kardashian dhe motrat e saj tash e sa ditë po qëndrojnë larg njëra-tjetrës. Kjo për shkak që të mos rrezikojnë infektimin me koronavirus, por…

Arta Bajrami për politikanët: Nuk ua falë kurrë populli këtë sjellje të papërgjegjshme

Arta Bajrami ka reaguar nëpërmjet një postimi në Instagram. Sa i përket situatës aktuale në vend, ka reaguar edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Arta Bajrami. Sipas saj sjellja që politikanët po e bëjnë në këtë kohë pandemie nuk është në…

Norës nuk ia ndien për virusin, del për shëtitje me këtë person

Për Nora Istrefin duket se nuk ka panik nga koronavirusi. Ajo jo vetëm që ka vendos të dalë diku, por me vete ka edhe vajzën e saj Renee. Të paktën kështu ka bërë të ditur në Instagram vetë Nora e…

Stresi e quan ‘diva’ Era Istrefin

Stresi e ka mbështetur publikisht këngëtaren Era Istrefi. Këngëtarja Era Istrefi të premten publikon projektin e saj më të ri muzikor. Këtë e ka bërë të ditur nëpërmjet një postimi në Instagram, aty ku edhe e ka zbuluar emrin e…

Vesa Luma rrëfen vështirësitë e punës nga shtëpia

Vesa Luma tregon si po i menaxhon ditët e karantinës. Vesa Luma tash e një kohë është zhvendosur në Zelandë të Re, bashkë me partnerin dhe djalin, shkruan lajmi.net. Edhe atje, qytetarët po vazhdojnë të respektojnë rregullat për të qëndruar…

Rafuna tregon bisedën e fundit në telefon me Lezen

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të cilën…

Nëna kishte urdhëruar vrasjen e saj: Lexoni 6 fakte për Leze Qenën

Aktorja e madhe Leze Qena, ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare në Prishtinë. Lezja vjen nga Prizreni, nga një familje krishtere shumë besimtare, prandaj edhe martesa e saj me aktorin Xhevat Qena i prishi pak raporetet e saj me…

Ronela Hajati i kthen përgjigjen e prerë ndjekësit që e pyet për ish-të dashurin

Ronela i përgjigjet ndjekësit që e pyeti për ish-in e saj. Në mesin e shumë pyetjeve në Instagram, dikujt i ka interesuar nëse Ronela Hajati është takuar me ish-të dashurin e saj. Këngëtarja nëpërmjet Instastory u ka përgjigjur shumë pyetjeve…

Tayna edhe në shtëpi e zhveshur

Rep artistja Tayna tanimë po që është shndërruar në personazhin më të përmendur në median rozë. Me lëvizje, postime, këngë e koncerte po di ta mbajë publikun të rrethuar afër vetes, shkruan “Kosovarja”. Aty ku repovat Tayna edhe atmosfera është…

8 të infektuarit e fundit janë nga këto komuna të Kosovës

Janë konfirmuar 8 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, duke çuar kështu në 71 numrin e të infektuarve. Njoftim ky zyrtar nga IKSHPK. ” Rastet e konfirmuara pozitive janë raste kontakti prej të cilëve 4 raste janë me…

Yllka Gashi: Pusho e qetë gjyshe

Aktorja Yllka Gashi ka folur pasi ka marrë lajmin për vdekjen e aktores Leze Qena. Ajo është rritur bashkë me ‘gjyshen’ e saj në serialin shumë të shikuar ‘Familja Moderne’ dhe Yllka Gashit ka mbetur dashuria po aq e madhe…

Si do të jetë moti në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme?

Ditëve në vijim mot kryesisht i vranët, kohë pas kohe me reshje lokale shiu. Temperaturat në rritje. Pas masave të ftohta polare që sollën mot dimëror ditëve të fundit, nga dita e nesërme mbi Itali do të depërtojë një vorbull…

Shërohet pacienti i parë me koronavirus në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës ka njoftuar se një person i konfirmuar më parë pozitiv me koronavirus, tashmë ka dalë negativ. Por, IKSHPK’ja thotë se për t’u konfirmuar nëse është shëruar plotësisht pacienti i parë në Kosovë, duhet…

Taulanti e Arbnora bëhen prindër të një djali

Futbollisti Taulant Xhaka është bërë baba për herë të parë, shkruan GazetaBlic.Xhaka dhe Arbnora u bënë prindër të një djali të cilin çifti e pagëzuan me emrin Klevis. Lajmin e ka bërë të ditur vet Xhaka përmes një postimi të…

Duket si në të 20-tat, por nuk do ta besoni sa vjeç mbush sot Nora Istrefi (FOTO)

Nora Istrefi feston sot ditëlindjen! Këngëtarja shqiptare mbush plot 35 vjeç këtë të mërkurë dhe në këtë ditë të veçantë ka marrë urime nga njerëzit e saj më të dashur. Mes këtyre urimeve nuk mund të rrimë pa përmendur atë…

Astrologu shqiptar: Më 21 Prill mbaron karantina dhe në 6 Qershor përfundon pandemia, ja pse

Astrologu shqiptar Jofiel Koço me anë të një statusi në Facebbok ka shpjeguar gjërë e gjatë se kur pritet të marrë fund i gjithë ky makth, statusin të cilin mund t’a lexoni si më poshtë: “ASTROLOGJIA & VIRUSI COVID-19 Për…

“Thuajse vdiqa”, trashëgimtarja e ‘Top Channel’ përfundon në spital, ja arsyeja

Trashëgimtarja e Top Channel, Lori Hoxha ka realizuar së fundmi një video me mikeshën e saj, gjatë të cilës tregojnë produktet që përdorin për heqjen e makjazhit. Ndërkohë Lori ka treguar edhe një histori që i ka ndodhur pak ditë…

Filmi që “parashikoi” koronavirusin thyen rrjetin, renditet ndër filmat më të shikuar të muajve të fundit (VIDEO)

Teksa e gjithë bota është mbërthyer nga ethet e koronavirusit, industria e filmave mund të thuhet se është e vetmja që po nxjer fitime gjatë këtyre ditëve, pasi miliona njerëz në të gjithë globin janë vetë-izoluar në shtëpitë e tyre…

Artistët shprehin ngushëllime për vdekjen e aktores së madhe, Leze Qena

Ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare aktorja e madhe shqiptare, Leze Qena që la pas vetës një bagazh të gjerë artistik. Vdekja e saj ka tronditur komunitetin artistikë dhe botën e artit të cilët përmes rrjeteve sociale kanë shprehur…

Jeta e Leze Qenës ndër vite e vepra

Leze Qena ishte lindur në Prizren, më 1 mars të vitit 1935. Në Prizren kreu edhe shkollën fillore dhe të mesme, ndërsa më pas vazhdoi shkollimin e lartë në Prishtinë. Aktorja më pas filloi edhe karrierën si aktore, ku takoi…

Naser Rafuna shkruan me dhimbje për vdekjen e Leze Qenës, tregon bisedën e tyre të fundit në telefon

Aktori Naser Rafuna thotë se po qan si fëmijë për ndarjen nga jeta të koleges së tij në serialin “Çka ka Shpija”. Naser Rafuna është ndër të parët që kanë reaguar për vdekjen e aktores Leze Qena, me të cilën…

Mihrije Braha tregon pse i shau në nënë politikanët

Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Mihrije Braha u revoltua me politikanët shqiptarë dhe nuk i kurseu as sharjet. Këngëtarja dje publikoi një video ku shihet lagjja e xhiruar nga dritarja e banesës së saj, në këtë mënyrë tregoi se po i…

Në Klinikën Infektive në QKUK janë të hospitalizuar 28 pacientë të prekur nga koronavirusi

Infektologu i QKUK’së, Valbon Krasniqi, ka deklaruar se gjendja shëndetësore e pacientëve që janë të shtrirë në Infektiven e QKUK’së e që e bartin virusin covid-19, është stabile. Krasniqi ka treguar se në Infektivën e QKUK’së, janë 28 pacientë që…

Mimoza Kusari: Sot kemi maska , por sot jemi të zhveshur para popullit

Deputetja Mimoza Kusari në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës tha se do të hyjnë në histori për thirrje të seancës në këtë situatë, raporton Gazeta Express. Ajo ka thënë se kjo seancë është gjithçka tjetër pos normale. “Sot…

Kurti e quan mercenar e profiter të pasluftës Daut Haradinajn

Pasi Daut Haradinaj i AAK’së tha se mund t’i japë mësim të gjithëve në Kuvend për patriotizëm, duke përmendur kontributin e tij, Kryeministri Kurti i tha se nuk ka pse të mburret sepse “të mbrohet vendi është borxh i secilit”.…

Një grua si Leze Qena, nëpër fotografi

Një prej atyre grave të cilat fytyra u është gjithmonë plot nur e buzëqeshje, Leze Qena i ka bërë ballë sfidave të jetës me pozitivitet. Një aktore e njohur dhe një grua që vazhdon të lërë gjurmë në artin shqiptar,…

Leonita ndanë imazhe duke u kënaqur në karantinim me vajzën

Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij Leonita janë duke e shijuar deri në maksimum të bërit prind për herë të parë. Çifti i njohur prej se kanë në jetë vajzën e tyre Ayanën janë më të lumtur madje edhe më…

Dy arsyet pse po preken me koronavirus moshat e reja

Sëmundjet që prekin mushkëritë gjatë dekadës së ardhshme do të jenë shkaktari i tretë i vdekjeve në botë për shkak të ndotjes ambientale dhe pirjes së duhanit parashikon një studim i fundit i Shoqatës Europiane të Sëmundjeve Respitarore (ERS). Më…

Fjolla Morina përkrah kryeministrin Kurti: Sa më shumë kundërshtar aq ma i fortë do të bëhesh

Kuvendi i Kosovës sot me fillim nga ora 11:00 do të mbajë seancë për të shqyrtuar mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë së Republikës së Kosovës, propozuar nga Grupi Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës. Lidhur me këtë, reagimet dhe komentet…

Leonora e luan këtë lojë më së miri

Këngëtarja Leonora Jakupi, po e kalon me mjaft pozitivitet periudhen teksa po qendron në shtëpi. Gjatë kohës kur vendi po lufton me virusin vdekjeprurës COVID 19, Leonora larg nga aktivitetet e saj të përditshme po qendron në shtëpi duke gjetur…

Edona Llalloshi ka një apel për të gjithë

Edona Llalloshi po bën thirrje për të qëndruar në shtëpi. Sikurse pothuajse të gjitha fytyrat publike, edhe Edona Llalloshi ka shfrytëzuar rrjetet sociale për të dhënë këshilla për pandeminë. Këngëtarja së fundi ka ndarë me ndjekësit disa fotografi, të cilat…

Arta Nitaj e zhgënjyer: 2019 kthehu se kena bo hajgare

Arta Nitaj u bë njohur për publikun me rolin e “Xhesikës” në serialin vendor “O sa mirë”, ndërsa vazhdon të jetë e komentuar në mediat rozë. Aktorja e njohur, komentohet për jetën e saj private dhe linjat joshëse që ka…

Tayna nuk po i ndahet Robertit, dëshiron ti shkoj edhe në konvikt

Reperja nga Prizreni Tayna ka arritur të jetë ndër më të pëlqyerat brenda një periudhe të shkurtër. Prej fillimit të paraqitjeve të saja në skenë ka arritur të sjellë risi brenda tregut si nga stili po ashtu edhe nga zhanri…

Kylie Jenner zhgënjen me paraqitjen pa grim

Kylie Jenner thotë se është mërzitur në shtëpi. Kylie Jenner tash e sa ditë po e praktikon ‘distancimin social’, duke qëndruar e mbyllur në shtëpi. Bukuroshja së fundi ka treguar flokët natyrale, në videon ku shfaqet tërësisht pa grim në…

Ndrron jetë aktorja e madhe Leze Qena

Shuhet ikona e aktrimit kosovare, Leze Qena ka ndërruar jetë në moshën 85 vjecare, mengjesin e sotëm. Ajo ishte pjesë marrëse në shumë filma, seriale vendore dhe përtej saj Së fundi ishte pjesë e serialit Cka ka shpija”. Ajo ndërroi…

Aktorja e James Bond shërohet plotësisht nga koronavirusi

Aktorja dhe modelja e njohur, Olga Kurylenko ka bërë të ditur se ajo është plotësisht e shëruar nga koronavirus.Kurylenko konfirmoi se gëzon një shëndet të mirë, përmes një fotoje në të cilën shihet teksa mban djalin e saj, por pa…

Edhe Remzie Osmani me libra pas shpinës

Këto kohë të gjitha intervistat po realizohen me skype apo aplikacione të tjera. Personazhet publik, po zgjedhin këndet më të bukura të shtëpisë, për tu pronocuar, shkruan “Kosovarja”. E, shumica, po përpiqen ti ekspozojnë këndet me libra, bibliotekat e tyre.…

Donika Kadaj i përgjigjet nominimit të Daut Haradinajt

Duke qenë të izoluar, në rrjete sociale tashmë të gjithë ndjekësit janë aktivizuar më shumë, përfshirë dhe figurat politike. Nominime në lojëra të ndryshme po ndodhin edhe nga politikanët.Një i tillë ka ndodhur mes Donika Kadaj Bujupi dhe Daut Haradinajt,…

Arbnora: Mjafton ta kujtojmë vetëm këtë fotografi nganjëherë

Arbnora Ademaj, bukuroshja kosovare që këtë kohë është folur për startin e një karriere si aktore në kinematografinë turke, është rikthyer sërish në qendër të vëmendjes përmes një mbishkrimi për realitetin më drithërues që e ka përjetuar populli jonë. Në…

Nora Istrefi sot ka ditëlindjen, kështu e uron Roberti

Këngëtarja, Nora Istrefi sot feston ditëlindjen. Ajo është e lindur me 25 mars 1986. Sot, Nora mbush 35 vite. Artistja, për ditëlindjen e saj mori një urim edhe nga ish bashkëshorti, Robert Berisha. Ai i ka uruar ditën e lindjes.…

Nexhat Osmani i dedikon këngë me sharki bashkëshortes së tij

Nexhat Osmani është një këngëtar i suksesshëm i cili ka një karrierë të bujshme në skenën muzikore. Ai njëherish është edhe vëllai i këngëtares së njohur Remzie Osmanit me të cilën kanë bashkëpunim të shumta , shkruan “Kosovarja”. Sa i…

Mbesa bukuroshe e Shyhrete Behlulit iu bënë ta harroni koronavirusin

Të gjithë po jetojnë me friken e infektimit me koronavirus, virusit që po e pushton botën. Në këtë kohë pandemie, njerëzit janë izoluar dhe një pjesë e mirë e tyre po rrijnë me kokë në  telefon, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse në…

Muzikanti i njohur vdes nga koronavirusi

Koronavirusi ia mori jetën muzikantit të njohur. Muzikanti Cy Tucker, 76 vjeç, i cili më parë ka luajtur me The Beatles, ka vdekur nga koronavirus. Liverpool Echo raporton se rocker u sëmur me simptoma COVID-19 një javë më parë para…

Ariana ia mbylli Ermalit telefonin dhe ja ku e dërgoj

Pak ditë më parë, Ariana Fejzulluahu, përmes një postimi në Instagram, bëri të ditur se për një kohë, bashkëshorti i saj Ermali do të tri larg çdo aktiviteti, shkruan “Kosovarja”. Ariana, për një moment u shndërrua në zëdhënsen e të…

Moti sot-Vazhdojnë reshjet e borës

Të mërkurën do të vazhdojë të mbaj mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje të borës, temperaturat mbesin të ngjashme me ato të ditës së marte. Të enjten parashihet mot i vranët dhe me intervale të shkurta…

Adelina Berisha ka një sugjerim për politikanët pas ngjarjeve të fundit

Artistët po komentojnë situatën aktuale politike në vend.Këngëtarja Adelina Berisha është një prej emrave të estradës, që komenton situatën politike në vend. Meqenëse në kohën e pandemisë ka mosmarrëveshje mes politikanëve tanë rreth asaj se si të menaxhohet situata, këngëtarja…

HOROSKOPI DITOR, E MARTË 24 MARS 2020

Dashi Gjate gjithë kësaj dite do jeni me humor te mire dhe do ruani komunikimin e ngrohte me partnerin. Do ndiheni te qete ne çdo moment. Beqaret do kenë shume komplekse prandaj nuk do mundin dot te fillojnë një histori…

Familja nga Gjilani – Ikën nga spitali, pastaj e infektuan të gjithë familjen

11 raste të reja dolën pozitive një ditë më parë në familjen Shaqiri në Vrapciq të Gjilanit. E dyshohet, se infektimi i të gjithë këtyre personave u bë nga tre anëtarë të kësaj familje pasi që të njëjtit kishin ikur…

Çfarë recete po përdor Remzia që nuk po i shfaqen rrudhat

Paraqitja e parë para publikut është në vitin 1977 me këngën “Lute lute nëna bijen”. E që nga ai vit më nuk u ndal së kënduari, e tani është ndër zërat më të dëgjuar të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”. Përveç,…

Shyhretja me fjalë të mëdha uron Engjin për ditëlindje

Sot feston ditëlindjen këngëtarja e njohur Engjëllusha Salihu po feston ditëlindjen. Për këtë ditë ajo pranoi urime të shumta nga personat e familjes, po ashtu edhe nga shoqëria, shkruan “Kosovarja”. Pa dyshim, urimin më të veçantë këngëtarja e pranoi nga…

Lola e Dautit po ndëgjon Hashimin apo Albinin?

Lola Haradinaj është bashkëshortja e deputetit të njohur Daut Haradinajt e cila njëjtë si motra e saj Anita po qëndron larg politikës. Ani pse ndodhemi në një situatë jo të këndshme për shkak të gjendjes nga koronavirusi, politikanët pa keqardhje…

Pyetet si është Marku në shtrat, kjo është përgjigjja e Rudinës

Fansat e Rudina Dembacajt janë mjaft kuriozë që të dinë sa më shumë detaje rreth lidhjes së saj me ish-deputetin, Mark Frroku. Këtë fakt e kanë treguar gjatë bashkëbisedimeve që aktorja dhe moderatorja e njohur ka bërë me ta, tani…

Adelina Ismaili ia kalon edhe Papës në këtë pikë

Adelina Ismaili është emër i konfirmuar prej tridhjet vitesh në skenën tonë muzikore, duke u shndërruar në yll të madh, femër revolucionare, e cila I bëri e tha të gjitha ato që ndjeu se duhet ti bënte, shkruan “Kosovarja”. Adelines…

Në një foto- 11 anëtarët e familjes të Shyhretes. Shiheni kush janë

Shyhrete Behluli është e njohur familjarisht. Këngëtarja në fjalë ka një familje të gjerë, ku secili njihet për suksese të shumta në jetën profesionale, shkruan “Kosovarja”. Duke jetuar një jetë të lumtur shpesh e gjithë familja ndajnë momente të ndryshme…

A do ta zhdukë moti i ngrohtë koronavirusin?

Presidenti amerikan Donald Trump sugjeroi muajin e kaluar që moti i ngrohtë do të ndihmojë në dobësimin e përhapjes së coronavirusit ndoshta qysh në prill. Por ndërsa pranvera erdhi të enjten, shkencëtarët dhe mjekët thanë që ata nuk e dinë…

Tallet Majku me qeverinë: Do po thonë kështu, e do po thonë ashtu

Situatën aktuale në vend po e komentojnë edhe artistët e njohur. Ishte Majk ai që në një postim në Instastory ka shprehur mendimin pas vendimit të qeverisë që tq ndalohet qarkullimi i makinave dhe njerëzve në oraret e caktuara, vendim…