Moti i nxehtë përfshinë sotë vendin tonë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka bërë të ditur se gjatë këtyre pesë ditëve do të vazhdojë të mbajë mot i nxehtë. Temperaturat gjatë ditës pritet të arrijnë në 33 gradë Celsius. “Masat e ajrit me presion të rritur atmosferik të…

Mihrija dhe Naimi japin detaje nga lidhja e tyre

‘Këndi i së vërtetës’ në emisionin “E Diell” në Top Channel ka nxjerrë në pah shumë anë të panjohura mes Mihrije Brahës dhe Naim Abazit. “A ke bërë ndonjëherë sherr me ndonjë mashkull tjetër për mua?”, i është drejtuar Mihrije…

Edhe kjo ndodh ne Kosovë, Pas zënkës me stjuardesen, 300 udhëtarë mbesin në Kosovë

Shkaku i një zënke në mes të një udhëtari dhe stjuardeses, është anuluar fluturimi për në Shtutgart. Sot në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”, është anuluar një fluturim për në Shtutgart. Siç mëson lajmi.net, e gjithë kjo ka ardhur si pasojë…

Zhduket nëna e dy fëmijëve nga Podujeva

Një femër është zhdukur që nga data katër e këtij muaji. Kjo gjë është bërë e ditur nga babai i saj, Rifat Maxhuni i cili ka thënë se e njëjta është zhdukur që nga e marta e kaluar dhe se…

Nëna 80-vjeçare që ia kontrollon tërë pasurinë milionerit nga Vushtrria

Këtë javë, n’Kosovë Show ka qenë mysafir biznesmeni nga Vushtrria, Naser Imeri, i cili drejton një zinxhir biznesesh. Është tejet human: deri në 300 mijë euro në vit i ndan për bamirësi. I ka punësuar mbi 500 njerëz në bizneset…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 10 QERSHOR 2019

Çfarë thonë yjet për ju? Dashi Dite ideale kjo e sotmja për te gjithë ata qe janë ne një lidhje. Do ju plotësohen dëshirat me te zjarrta dhe do ndiheni me fat qe keni pranë dike si partneri juaj. Beqaret…

Motrat Mustafa kanë fejuar mbesën, kështu kanë shkuar për ta uruar vajzën e motrës

Motrat Mustafa janë këngëtaret që tash e disa vite i kanë kontribuar skenës muzikore shqiptare. Tetë Motrat Mustafa së fundi kanë publikuar një këngë me nënën e tyre dhe është po kjo këngë që bëri bashkë të gjith ato në…

Ja çka ndodhi në dasmën e Shyhrete Behlulit në Podujevë

Ajo këngëtare që në rini të hershme, ndërkaq ai futbollist me emër. Të dy, të rinjë të njohur, të komentuar për suksesin në fushat e tyre, shkruan “Kosovarja”. Shyhretja nga Mushtishti dhe Luli nga Podujeva, u njohën e u dashuruan,…

Diellza vajza e Kryetarit të ish Jugosllavisë dhe femres më të bukur në Kosovë

Nga doli gjithë kjo bukuri? Jo më kot bëhet shpesh kjo pyetje kur flitet për Diellza Kolgecin, missin e modelen e famshme, shkruan “Kosovarja”. Diellza Kolgeci, u shpall “Miss Kosovarja” në kohën e para luftës, atëherë kur gjithçka dukej e…

Si u braktis Kallashi nga nëna biologjike?

Njerëzit flasin dhe nuk ndalen, flasin për gjithçka, madje edhe kur nuk kanë informancion të mirëfilltë, shkruan “Kosovarja”. Donjeta Kosumi, është një ndër emrat shumë të paragjykuar dhe të përfolur prej disa vitesh. Historia e jetës së Kallashit duket e…

Nuk do t’ju besoni syve, kaq shumë është shëndoshur Violetë Kukaj

Violetë Kukaj është këngëtarja që për shumë vite nuk i mungoi skenës muzikore shqiptare. Ajo tani më pak aktive në skenën muzikore shqiptare mirëpo, së fundi ajo ka paralajmëruar një kthim. Ajo duket se gjatë kësaj kohe sa është larguar…

Zhduket’ burri i Angela Martinit: Arsyeja tronditëse

Arsyeja e vërtetë e “zhdukjes” së bashkëshortit të saj, janë problemet që ai ka me ligjin në vendin e tij etnik, në Rumani. Ai po akuzohet për keqpërdorim në po këtë vend. Mediat rumune, por edhe ato spanjolle kanë raportuar…

Ja si po e kalon mërzinë Dua Lipa nga ndarja me të dashurin

Dua Lipa është duke kaluar në një periudhë të vështirë pas ndarjes me Isac Carew. Emri i Dua Lipës ishte shumë i pranishëm në mediat rozë pas ndarjes nga ish i dashuri Isac Carew. Javën që lam pas çifti i…

Vajza e cila e bëri lëmsh finalen e Championsit, lojtarët e Liverpoolit më dërgonin mesazhe

Padyshim që lezeti i finales së Champions League këtë vit mes Tottenhamit dhe Liverpoolit ishte futja në fushë e një tifozeje bjonde mjaft seksi. E veshur me një body ngjyrë të zezë ajo ndërpreu ndeshjen në minutën e 25-të të…

Avokatja joshëse shqiptare zbulon: Ja ofertat me shumë shifra që marr nga meshkujt

Redona Koçi është një prej vajzave shqiptare më tërheqëse në rrjetet sociale. Ajo është cilësuar si “juristja më seksi në Shqipëri” dhe ka mijëra ndjekës në Instagram. Krahas profesionit krahas profesionit të saj ajo vazhdon edhe karrierën si modele, ku…

‘Bomba’ e RTK-së ‘shokon’ me pamjen, me këtë veshje niset për punë

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajes çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK. Brikena shpesh është temë e mediave rozë për pamjen e saj joshëse dhe për pozat provokuese.…

Irina Shayk ia rikujton Bradley Cooper çfarë ka humbur

Në media ndërkombëtare javën që po lëmë pas u përhap lajmi që dy yjet e njohur , modelja Irina Shayk dhe aktori, Bradley Cooper i dhanë fund lidhjes disa vjeçare. Sipas disa burimeve të afërta me çiftin në ndarjen e…

Rita Ora ateron, e pyet nënën: A u pjek pitja?

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Rita Ora ka treguar shpesh herë se i adhuron ushqimet tradicionale. Kështu, Vera Ora ka ndarë sot një moment me gjithë fansat e saj, teksa tregon se Rita sapo ateron e telefonon nënën për të…

Kështu po e kalojnë të dielën Diellza Kolgeci me partnerin dhe vajzën

Bukuroshja shqiptare, Diellza Kolgeci së bashku me partnerin e saj Fisnik Rugovën dhe vajzën e tyre kanë zgjedhur që të argëtohen në ambient të hapur këtë të diel, shkruan lajmi.net. Ishte Diellza ajo e cila e ka publikuar një foto…

Emina Cunmulaj shijon ditët e nxehta në Ulqin

Emina Cunmulaj akoma ndodhet në Mal të Zi. Modelja shqiptare me famë të madhe botërore ka ardhur në vendlindje për t’i vizituar të afërmit por edhe për ta vazhduar misionin e saj për bamirësi. Me këtë rast ajo po i…

Adelina Tahiri së bashku me motrën, sa shumë ngjajnë

Këngëtarja nga Shkupi, Adelina Tahiri ka bërë një paraqitje të ëmbël me motrën e saj të vogël, me të cilën shihen shpesh së bashku. Ajo që bie në sy është ngjashmëria në mes tyre, pavarsisht nga dallimi në moshë ato…

Nora Istrefi tregon se në cilin fakultet është e diplomuar

Një nga këngëtaret më të pëlqyera flet rreth shkollimit të saj. Nora Istrefi ishte mysafirja e fundit në emisionin ‘Xing’, ku përveç privatësisë foli edhe për shkollimin e kryer. 33 vjeçarja është një nga këngëtaret më të pëlqyera nga publiku…

Kjo është pasuria e Duda Baljes

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e grupit 6+, Duda Balje ka deklaruar pasurinë e saj në Agjencinë Kundër Korrupsion. Ajo ka katër prona të paluajtshme, tri në pronësinë e bashkëshortit dhe një nën pronësinë e saj. Në deklarimin…

Flaka Krelani mohon se ka bërë operacione plastike por fotografitë e tregojnë të kundërtën

Flaka Krelani kohëve të fundit është komentuar gjatë në media për paraqitjen e saj në klipin e fundit “Slay”, ku këngëtarja nga Gjakova u pa në skena tejet provokuese. E ftuar në emisionin “Mirage” këngëtarja u shpreh se ajo di…

Nora Istrefi thyen ‘akullin’, tregon për herë të parë raportin e saj me Tunën

Prej kohësh përflitet për raporte jo të mira mes këngëtareve Nora Istrefi dhe Tuna Sejdi, të cilat njëherësh përveçse kolege janë edhe kunata të një shtëpie. E ftuar në “Xing në Ermalin”, këngëtarja Nora Istrefi ka thyer për herë të…