Ambasadorja e ëmbël e Kosovës, shfaqet me shumë stil

Përveç si një grua e politikane e zonja, ajo posedon dhe një bukuri e sharm. Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku vlerësohet se ka përfaqësuar denjësisht shtetin e Kosovës, shkruan “Kosovarja”. Ajo ka qenë përherë një ndër politikanet më të…

Kjo foto e Oriolës me Noizyn dhe anëtarët e tjerë të “OTR” tregon shumë për raportin mes tyre

Oriola tash e një kohë komentohet për raportet për raportet me anëtarët e “ORT”. Oriola Marashi është pjesë e labelit “OTR”, por kanë qarkulluar thashetheme se ajo dhe Noizy i kanë prishur raportet, shkruan lajmi.net. Por, një fotografi që e…

Lorena Haliti shfaqet shumë hoot në foton e fundit

Lorena Haliti është modele shqiptare që jeton dhe vepron në Amerikë, ajo së fundi ishte pjesë e klipit të Ledrit ‘Rio’, shkruan lajmi.net. Pamja e jashtme e bukuroshes shqiptare gjithmonë arrin të tërheq vëmendjen e mediave rozë. 21 vjeçarja ka…

Ëndrra e çdokujt, Shkurta bëhet me veturë të re super-luksoze

U bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe tani, Shkurte Gashi është një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Ajo që e bën edhe më të veçantë janë performancat e saj live, shkruan ORAinfo. Shkurtën e gjejmë…

Kaq shumë ke vuajtur në dashuri?” – Përgjigjia e Fifit do ju emocionojë [VIDEO]

Fifi do jetë e ftuara e radhës në emisionin “Thumb” nga Aulona Musta dhe Fatma Haxhiavdyli, ku përveç projekteve muzikore, këngëtarja flet dhe për jetën private. Ka qenë Aulona ajo që e ka pyetur Fifin edhe për pjesën e dashurisë,…

Ka filluar të rritet, kujt po i ngjan djali Almedës apo ‘Çënarit’

Modelja e njohur Almeda Abazi njihet si ndër femrat më të bukur shqiptare, shkruan “Kosovarja”. Ka kohë që jeton dhe vepron profesionin e saj në Turqi. E pikërisht kjo jetesë atje ia mundësoi të gjejë fatin e jetës. Modelja është…

Beatrix Ramosaj nuk ka gjumë, sjell imazhe nga shtrati

Beatrix Ramosaj është një artiste shumë aktive në rrjetet sociale ku herë pas here di të provokojë me imazhet e sjelluara, shkruan lajmi.net. Në orët e vona të natës këngëtarja ka postuar disa video në Instastory nga dhoma e gjumit…

Fero: Unë një rresht me repovat, 10 repera kajnë

Reperi Fero mëngjesin e sotëm ishte i ftuar në emisionin “Gjesi” në T7 ku foli për projektin e tij të fundit “Ride or Die” ku pjesë e klipit është dhe e dashura e tij, Arbenita Ismajli. Por, krahas projektit, Fero…

Blerta Deliu e përcjell me këto fjalë djalin në takimin e semimaturës

E njohim si një deputete të aftë dhe shumë aktive në skenën e politikës por edhe jashtë saj, shkruan “Kosovarja”. Duke qenë një femër mjaft e angazhuar si deputete dhe si aktore sukseset e saj janë të panumërta. Kjo pasi…

Jo vetëm Emina por edhe motra e saj na qenka supermodele

U rrit në një fshat në Malin e Zi e më pas u largua në SHBA ku nisi karrierën në modeling. Modelja shqiptare me famë botërore Emina Çunmulaj çdo herë është vlerësuar e veçuar për paraqitjet e saja, e sidomos…

Llukmani’ pozon përkrah gruas dhe vajzës bukuroshe, Marës

Ata kanë kurorëzuar dashurinë e tyre në shtator të vitit 2017-të dhe i gjithë fokusi ishte në dasmën e tyre madhështore. Ernest Zymberi dhe bashkëshortja e tij, Lena Rexhepi ka tetë muaj që janë bërë prindër të një vajze të…

Sot është supermodele, Adrola Dushi ndanë momente nga fëmijëria

Adrola Dushi sot është ndër vajzat më të bukura shqiptare, një modele e suksesshme që tanimë po vazhdon karrierën e saj në Shtet e Bashkuara të Amerikës. Ajo qëndron vazhdimisht në fokus të mediave rozë, duke përcjellur gjithnjë aktivitetet e…

Seldi me të dashur të re? Shfaqet pranë kësaj super-femre

Seldi Qalliu është këngëtari i mirënjohur nga Shqipëria. Përveç muzikës që bën, Seldi është tejet i përfolur sidomos për jetën e tij private. Seldi ka qenë i fejuar për pak kohë me këngëtaren e mirënjohur dhe pas ndarjes duket se…

Gjërat që meshkujt i shohin së pari

Ka një tip këpucësh që të gjithë meshkujt i vënë re dhe këto janë pikërisht ato me take të larta. Jo më kot janë pikërisht këto që i tregojnë këmbët më të bukura. Dihet që karakteri, simpatia, inteligjenca, etj., janë…

Bebe Rexha pozon për revistën e njohur të modës

Bebe Rexha ka realizuar një fotosesion të ri për revistën e njohur “Voir Fashion Magazine”, shkruan lajmi.net. Ajo u shfaq e veshur me një fustan të gjelbër, ndërsa kishte kombinuar edhe aksesorët me po të njëjtën ngjyrë. Për ndryshe, “Call You Mine”…

Më deshte kur nuk kisha lekë: Labinot Tahiri bën një dedikim shumë të bukur për gruan

Labi ka falënderuar gruan e tij Këngëtari dhe deputeti i njohur, Labinot Tahiri-Labi, është një prej këngëtarëve më të pëlqyer aktualisht. Ndërkohë, ai njihet edhe si humanist dhe i dashur me njerëz. Në shumë intervista Labin e keni dëgjuar, teksa…

Horoskopi ditor, e premte 14 qershor 2019

Dashi Do keni me shume nevoje për qëndrueshmëri ne jetën tuaj ne çift sot. Mire do jete te flisni hapur me partnerin dhe te dy se bashku te merrni vendimet e duhura. Beqaret do tërhiqen mjaft nga persona me te…

Vajzat që u përkasin këtyre shenjave të HOROSKOPIT nuk harrohen lehtë

Çdokush ka një person që ka lënë shenjë në jetën e tij, qoftë pozitivisht, qoftë negativisht. Fakti është se do i kujtojmë gjithnjë këta persona edhe pas shumë vitesh, sepse na kanë mësuar diçka. Këto janë gratë e zodiakut që…

Veton Surroi ja feston gruas ditëlindjen në Gjermani

Bukuroshja Blerta Syla, është emër i njohur në Kosovë. Fama e saj kulmoj kur ajo fitoj kurorën e më të bukurës së Kosovës, shkruan “Kosovarja”. Blerta, që është aktore dhe piktore, është grua e fortë dhe mjaftë e involvuar në…

Kaq shumë i shkon kjo ngjyrë Afërdita Demakut

Ka humbur shumë në peshë, e kjo ka bërë të duket më e re dhe elegante. Kurse tani komentohet aq shumë për stilin që ka krijuar, shkruan “Kosovarja”. Është kjo këngëtarja e njohur dhe e dashur për publikun, Afërdita Demaku.…

Nuk do t’iu besoni syve, kaq shumë është shëndoshur vajza e Fatmir Limajt

Lala Limaj është vajza e politikanit të njohur kosovar, Fatmir Limajt. Lala u bë më e njohur pas dasmës së saj. Ajo vazhdon të mbetët shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto…

Këngëtari i njohur shqiptar bëhet baba

Një lajm i mrekullueshëm vjen nga familja e këngëtarit të njohur shkodran, Sidrit Bejleri. Familja Bejleri është shtuar me një anëtar të ri me ardhjen në jetë të një vajze. Lajmin e ka bërë të ditur vetë artisti përmes një…

Një zonjë e re dhe tejet tërheqëse, kjo është gruaja e Ibrahim Tatlises

Ibrahim Tatlises është ikona e muzikës turke. Këngët e tij që nga ato të parat janë hite të padiskutueshme e që këndohen e degjohen edhe në ditët e sotme. Fansa të shumtë ai ka edhe në vendet e tjera jashtë…

Aferdita Dreshaj shfaqet atraktive nga kuzhina

Modelja është ndër fytyrat më të pëlqyera të shoubizit. Modelja shqiptare Aferdita Dreshaj ka ndarë një fotografi me fansat e saj në Instagram ku shfaqet shumë joshëse. 32 vjeçarja në fotografinë e publikuar ka provukuar me veshjen e saj, ku…

Afërdita Dreshaj ‘zjarr’, në këtë ditë vere vjen ‘flakë’

Prej modeleve më të suksesshme dhe më të bukura shqiptare nuk ka dyshim që është edhe Afërdita Dreshaj. Afërdita ka një karrierë të gjatë si modele dhe kohë më parë e ka sporvuar vetën edhe si këngëtare, lami në të…

A ju kujtohet Naser Berisha? Ju njohim me gruan e tij

Këngëtari Naser Berisha, për vite me radhë ishte një nga zërat më të dëgjuar në vendin tonë, shkruan “Kosovarja”. A ju kujtohet hiti “Do të doja”, i kënduar nga Berisha? Kjo, ishte kënga e zemres për shumë njerëz. Sot, Naser…

Mimoza ‘krejt i boj’ me Robertin

Mimoza Mustafa dhe Robert Berisha janë dy fytyrat e njohura në skenën muzikore. Si në jetën private ashtu edhe profesionale, që të dy janë qendër kryesore, e gjithmonë në interesim të publikut, shkruan “Kosovarja” . Me afërsinë shoqërore që kanë,…

Modelja shqiptare filmon trupin nga afër në plazh

Françeska Jaçe ka ngritur edhe më shumë temperaturat nga plazhi. Françeska Jaçe po erdhi tejet e ‘nxehtë’ në imazhet e reja, të cilat i solli nga plazhi. Këto ditë, ajo po i kalon në plazh, ndërsa nuk i ka kursyer…

Këngëtari kosovar bashkë me gruan e fëmijët e qan në këngë ikjen e kosovarëve në mërgim

Kosova e ka vuajtur për shumë vite migrimin, zbazjen e vendit dhe dhimbjen që ka lënë pas ndarja e njerëzve nga njëri tjetrit. Fatkeqësisht, edhe gjatë këtyre 20 vitesh lirie, njerëzit po ikin, Kosova po zbrazet. Ky është realitet i…

Kështu pozon Gili kur gjendet pranë Ilirit

Gili dhe Iliri janë shembulli më i mirë i estradës shqiptare. Janë çifti më i komentuar dhe më me zë, të cilët përveç që i ka lidhur dashuria, është edhe muzika që i ka bashkuar, shkruan Kosovarja. Dashuria e tyre…

Gili dhe Shyhretja e godasin Vjollca Haxhiun

Këngëtarja Vjollca Haxhiu është më aktive se kurrë me postime në rrjete sociale, ajo kryesisht poston në faqen e saj në Instagram. Vjollca, që këndon në vende të ndryshme, ka një karrierë të gjatë me shumë këngë të bukura e…

Nora, shfaqet atraktive para shtëpisë

Këngëtarja Nora Istrefi nuk ka të ndalur me paraqitjet e saj atraktive. Nora Istrefi duket se po i shijon këto ditë të nxehta në Prishtinë, derisa nuk po mungon edhe me postime të saj nëpër rrjetet sociale. Pasi që mbrëmë…

Tayna i thotë Ermal Mamaqit- shijo pamjen e lëri fjalët

Tayna i thotë Ermal Mamaqit- shijo pamjen e lëri fjalët Rep artistja Tayna po vazhdon të ketë sukses me muzikën e saj, e që ka mbledhur pas vetës mijëra adhurues, shkruan “Kosovarja”. Hyri fuqishëm në botën e muzikës me “Columbiana”,e…

Violeta, gruaja që e zdritë vendin kudo që ndodhet

Një grua e bukur, elegante dhe shumë modeste. Është kjo bashkëshortja e kryeparlamentarit Kadri Veseli, shkruan “Kosovarja”. Veseli dhe Viloleta kanë një jetë të lumtur bashkëshortore. Ata kanë ndërtuar një marrëdhënie të atillë që reflektojnë në publik, si një çift i…

Leonora reklamon këpucët me firmën “Leonora”

Emri i të bukurës ka filluar të përdoret edhe në reklama. Këngëtarja e skenës muzikore Leonora Jakupi, cilësohet si ndër më të bukura shqipare. Edhe pse kohën e fundit nuk është aktive me projekte muzikore, është stili i saj unik…

Ish-banorja e “Big Brother” publikon projektin e parë “Thirrëm”

Armela ka publikuar këngën e parë me titull “Thirrëm”, të cilën e solli të shoqëruar edhe me videoklip, shkruan lajmi.net. Për tekstin e këngës u kujdes Bleta, ndërsa videoklipi është punuar nga Imagine Films, në të cilin erdhi shumë atraktive.…

Enca Haxhia publikon imazhe duke u freskuar në pishinë

nca Haxhia po agrëtohet në pishinë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, ka gjetur pak kohë që të relaksohet në pishinë derisa temperaturat janë shumë të larta. Vetë ajo me ndjekësit i ka ndarë disa imazhe pranë të cilave i…

Afrona Dika arrin në ishullin grek për të festuar natën e beqarisë

Afrona Dika dhe Blero Muharremi ka kohë që kanë filluar përgatitjet për dasmë, shkruan lajmi.net. Së fundi, e fejuara e këngëtarit ka udhëtuar për në ishullin grek, Mykonos, për të festuar natën e beqarisë. Ajo ka publikuar pamje nga vendi…

Ëmbëlsirat nuk janë ndryshe, kush nuk do e donte një sikur Arbnorën

Simboli i bukurisë nuk mund të përkufizohet ndryshe pos me emrin e Arbnora Ademajt, shkruan “Kosovarja”. Një femër e kompletuar në të gjitha aspektet si në fizionomi ashtu edhe në karakter. Nuk po del të jetë e zonja vetëm në…

Lume Dakaj vjen me hite të reja

Nuk janë të pakët ata që kanë bërë emër në skenën tonë muzikore dhe që jetojnë e veprojnë jashtë vendit, shkruan “Kosovarja”. Pëlqimi i këngëve të tyre nga fansat e shumtë i ka bërë që të vazhdojnë punën edhe më…

Loredana e befason Getinjon me dhuratë për ditëlindje

Getinjo sot feston ditëlindjen. Getinjo sot feston 28 vjetorin e lindjes, meqë rast ka pranuar shumë urime nga familjarët, miqtë dhe kolegët. Përveç urimeve, ai pranoi edhe një befasi të këndshme nga kunata e tij, Loredana, e cila i bëri…

Fjolla publikon foton më interesante nga pushimet

Lidhja me këngëtarin e njohur Kosovar, Alban Mehmetin e bëri të njohur, Fjolla Svircën. Tani ajo dhe këngëtari janë të martuar dhe kanë dy fëmijë. Fjolla është shumë e përfolur sidomos për jetën e saj private e të cilën nuk…

Afrona nis festën e beqarisë, kaq nuse e bukur është bërë

Afrona Dika është modelja e njohur shqiptare e që u bë e njohur pas lidhjes me këngëtarin e mirënjohur, Blero. Ata së shpejti do ta bëjnë dasmën e përgatitjet e të cilës kanë filluar t’i bëjnë qysh tani, përcjell ORAinfo.…

Kështu dukej Loredana para se të bëhej e famshme

Loredana Zefi ka pak kohë që ka humbur babain, të cilin e kujton vazhdimisht përmes fotografive që i publikon në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Së fundi, rep-artistja ka postuar një imazh, të cilin e kishte shkrepur vite më parë, e…

Nëna e Ledri Vulës mbron ish të dashurën e reperit pas kritikave të shumta për photoshop

Dua Lipa reagoi pasi atë e akuzuan se përdori photoshop për të ndërhyrë në fotot kur ishte e vogël. Saktësisht ajo u akuzua se kishe ndërhyrë në foto duke i fryrë buzët. Shumë nga ndjekësit dhe shoqëria e Dua Lipës…

Erëza Jusaj ekspozon në bikini, nuk i lë vend imagjinatës

Edhe pse e re në moshë Erëza Jusaj me hapa të shpejtë është bërë pjesë e komentimeve në mediat e shoubizit, shkruan “Kosovarja”. Jo më kot ka marrë epitetin ‘Miss Peja 2017”. Me bukurinë dhe linjat bombastike trupore që posedon…

Endrit Thaçi takoi Bill Clinton, mori disa këshilla nga ai

Bill Clinton dhe Madeleine Albright vizituan Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit. Madje, ditën e djeshme u përurua dhe busti i Madeleine Albright, ku qytetarë të shumtë ishin mbledhur për të falenderuar të dy krerët e lartë, për kontributin e…

Ja kush është modelja joshëse pranë Ledri Vulës

Ledri Vula ka realizuar foto pranë modeles joshëse. Ledri Vula e ka publikuar një foto në Instagram e cila është shkëputur nga xhirimet e klipit të tij të fundit, shkruan lajmi.net. Në foton e postuar pranë tij shihet modelja seksi,…

Kur është në pyetje stili, Jonida Maliqi i deklason të gjitha

Këngëtarja shqiptare, Jonida Maliqi është ndër këngëtaret me të dashura për publikun shqiptar. Ajo këtë vit mori pjesë në Eurovizion, por nuk arrit të hyjë as në 10-shën e parë të këtij festivali. Përvec këngës, Jonida është shumë e njohur…

Humb jetën 16-vjeçarja në Gjilan

Një 16-vjeçare nga fshati Capar i Gjilanit ka ndërruar jetë gjatë ditës së sotme. Gjatë ditës së sotme 16-vjeçarja M.I, (emër i njohur për redaksinë) nga fshati Capar i Gjilanit ka ndërruar jetë. Dyshohet se e mitura ka vdekur si…

Lori Hoxha flet për herë të parë për luftën me ankthin dhe panikun

Blogerja Lori Hoxha me shumë mundësi, lakmohet nga shumë persona që e ndjekin në rrjete sociale pasi jeta e saj është e mbushur me udhëtime, dhurata, evente të rëndësishme… Me pak fjalë ka gjithçka dikush do të dëshironte. Por pavarësisht…

Rregullat për një marrëdhënie të shëndetshme sipas Eni Koçit dhe Genc Prelvukajt!

Për shumë gjatë, Eni Koçi dhe Genc Prelvukaj ishin dy prej personazheve më të komentuar të momentit… fillimisht, për thashethemet mbi marrëdhënien e tyre, e më pas për lidhjen që e shpallën hapur! (Falë Zotit!) Mesa duket, bërja publike e…

Arbana Osmani zbulon për herë të parë portretin e djalit

Arbana Osmani ka një djalë që e ka pagëzuar Jon, fytyrën e të cilit nuk ka preferuar deri tani ta zbulojë në publik, shkruan lajmi.net. Pas kaq vitesh, moderatorja për herë të parë publikoi një fotografi, në të cilën u…

Çfarë po e dallon Besianën prej të tjerëve?

Besiana Behluli ka ditë të tëra që po shijon si është më së miri pushimet e verës, shkruan “Kosovarja”. Ajo nuk ka hezituar të na sjell imazhe të ndryshme duke përzgjedhur ato më të veçantat e natyrisht edhe më të…

Enca Haxhia publikon imazhe duke u freskuar në pishinë

Enca Haxhia po agrëtohet në pishinë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Enca Haxhia, ka gjetur pak kohë që të relaksohet në pishinë derisa temperaturat janë shumë të larta. Vetë ajo me ndjekësit i ka ndarë disa imazhe pranë të cilave i…

Pas një kohe të gjatë Arbana zbulon fytyrën e djalit të saj, Jonit

Arbana Osmani ka më shumë se katër vite që është bërë nënë e një djali të quajtur Jon. Por, ndonëse shumë nga fytyrat publiku gjithmonë publikojnë fotografi dhe video të fëmijëve të tyre të porsalindur, e njëjta gjë nuk ka…

Genta Ismajli bëhet bionde, ja se si duket ajo !?

Genta Ismajli ka vendosur ta ndryshojë ngjyrën e flokëve. Genta Ismajli është një prej këngëtareve shqiptare e cila ka stil të veçantë. Ajo ka luajtur shpesh edhe me ngjyrat e flokëve, andaj edhe së fundmi ka vendosur t’i ndryshojë ato.…

Tayna e ‘djeg’ Instagramin me këtë fotografi

Këngëtarja Tayna edhe kur nuk publikon këngë të reja, ajo di ta tërheq vëmendjen me dukjen e saj. Artistja e re por e shumë e suksesshme ka arritur që t’i lë pa fjalë ndjekësit e saj. Ajo paraqitet me një…

Darka për sot “Gjoks pule, i mbushur me perime të stinës dhe djathë”

Darka e sotme do të jetë më e shijshme se kurrë më parë, pasi kemi përgatitur gjoks pule me perime të stinës dhe djathë. PËRBËRËSIT PËR 2 PERSONA: 1 gjoks pule,  4-5 lugë vaj ulliri, kripë, piper e rigon, sipas…

Vajza e prekur nga autizmi hyn në histori, konkurron për Miss

Teksa rritej, Rachel Barcellona kuptoi se ishte me auizëm, ndërsa të tjerët pranë saj i thoshin se kurrë nuk do të ishte si gjithë personat që e rrethonin dhe se aftësitë e saj ishin të kufizuara. Vetë vajza tregoi për…

Tayna, bisha në bikini [FOTO]

Një nga këngëtaret më të komentuara dhe më të suksesshme momentalisht është edhe Tayna. Sensacioni i vitit 2018, duket se përveç me projekte e koncerte muzikore, në këtë verë do t’na sjellë edhe imazhe të nxehta. Ajo ka postuar një…

Ledina Çelo bëhet nostalgjike për kohën e shkuar

Ledina Çelo është kthyer në kohë për ta ndarë me ndjekësit një foto nga arkiva. Këngëtaren Ledina Çelo duket se e ka kapluar nostalgjia e kohës së shkuar. Kjo për faktin se në llogarinë e saj në Instagram me ndjekësit…

Njihuni me Clintonin e Podujevës, është veç 15-vjeç

Familja Bajgora nga komuna e Podujevës vazhdon të mbajë në shtëpi kalendarin e vitit 2008 vetëm pse në të gjendet fotografia e ish-Presidentit ShBA-së, Bill Clinton. Kjo nuk është e tëra. Kryefamiljari Hasan Bajgora e pagëzoi djalin e tij me…

Kim nuk ju lë ta harroni, pozon joshëse në pishinë

Kim Kardashian ka ardhur sërish joshëse në bikini. Duket se Kim Kardashian nuk mund të rri pa provokuar. Ajo, në llogarinë e saj në Instagram me ndjekësit ndan shpesh fotografi, nga ato më të ndryshmet, madje edhe të biznesit të…

Shyhrete Behluli flet për herë të parë për fitimet e saja nga muzika

Shyhrete Behluli tash e sa vite i ka qëndruar besnike skenës muzikore. Shyhrete Behluli meqë ka kaq vite që është pjesë e skenës muzikore, ajo njihet si ndër artistet që fiton shumë nga ky profesion. Së fundi, këngëtarja ka qenë…

Milot Rashica vjen me një rrëfim ekskluziv këtë të diel në emisionin n’Kosovë Show

Ylli i përfaqësueses së Kosovës, njëherit edhe i klubit të madh gjerman Werder Bremen, Milot rashica, këtë të diel vjen më një rrëfim ekskluziv në emisionin n’Kosovë ShoW te Shpetim Desku, raporton Korrespodenti. Rashica, një lojtar i klasit botëror, me…

Kim Kardashian e çmend Los Anxhelosin, shikoni si ka dalë në rrugë

Kim Kardashian vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes nga mediat roze. Ajo çdo herë sjell nga një detaj, i cili nxjerr në pah format e saj seksi. Këtë të hënë Kim u filmua me një bluzë të ngjeshur tërësisht…

Njihuni me 3 gratë më të forta të HOROSKOPIT

Dashi Gruaja Dash është një ndër shenjat më të forta të zodiakut dhe këtë gjë e tregon në çdo hap që hedh. Është e pavarur dhe i pëlqen që të marrë iniciativën, nuk ka frikë nga gabimet dhe nga përgjegjësitë.…

Dafina po e dridh në bikini në terracën e shtëpisë

Dafina Zeqiri vjen me një video të radhës provokuese. E tillë shfaqet edhe në fotografitë e fundit që ka publikuar në rrjetet sociale, përkatësisht në llogarinë e saj personale, Instagram. Së fundmi, ajo publikoi një video të shkurtër në InstaStory,…

Si të dukeni më i mençur në një takim

Është në natyrën e njeriut që të mundohet të lërë përshtypje sa më të mirë në një takim. Poshtë po ju sjellim disa “trika”, si të dukeni sa më i mençur në mesin e njerëzve që ju rrethojnë. Pyete për…

Kjo është këshilltarja e Arbnora Ademajt

Epo, kush është ai person që nuk i do dhe adhuron gjyshet? Shumica e njerëzve në Kosovë gjejnë kahje që të shprehin dashuritë e tyre për njerëzit e veçantë, e sidomos për gjyshet të cilat janë më të dashura për…

Mdeleine Albright e Skenderajt: E mbaj me shumë krenari këtë emër

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po të njëjtin emër e që sot…

Fustani i ngushtë i thekson linjat Arta Nitajt

Arta Nitaj duket tejet joshëse. Aktorja dhe moderatorja Arta Nitaj i ka provokuar ndjekësit e saj në Instagram. Ajo e ka publikuar një foto të re në Instagram në të cilën shihet e veshur me një fustan i cili i…

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clinton ka përmendur disa gjëra të…

Ku mbeti vëllai i famshëm i Teuta Selimit?

Teuta Selimi prej shumë vitesh e mbanë të fortë pozicionin e saj në skenën muzikore. Ajo, mbetet e pa lëkundur, shkruan “Kosovarja”. Po, dhe kjo duke marrë parasysh angazhimin në dasma e ahengje, në mbrëmje muzikore dhe gjithashtu lansimin e…

Ndryshimi i pa besueshëm i Benet Kaçit

ikur ishte apsolutisht një nga fytyrat më të njhura të ekranit, ndërkaq viteve të fundit shihet dukshëm më rrallë, shkruan “Kosovarja”. Benet Kaçi, u bë i njohur përmes prezantimit atraktiv dhe më ndryshe. Ai, për vite me radhë prezantoj top…

Reja e Remzies provokon edhe me veshje tradicionale

Gëzimja është nusja më e përfolur në estradën shqiptare. Kjo pasi që u martua që një kohë të shkurtër me djalin e këngëtares së njohur, ajo po vazhdon të qëndrojë në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Ajo aktivitetet në…

Aktorja shqiptare flet për skenën e masturbimit në shfaqje

Arjola Demiri u bë e njohur për rolin e Xhbanes në serialin “O sa mirë”. Arjola Demiri së fundi ka marrë pjesë në shfaqjen “Dashuritë e virgjëreshës Madalenë”, shkruan lajmi.net. Nga kjo shfaqje, u komentua shumë skena e masturbimit të…

Xhbanën” e ka marrë malli të bëhet çobaneshë

Të gjithë e dijmë jetën e atëhershme. Secili njeri kryesisht është marrë me begati dhe jetën e kanë kaluar nëpër fusha e male. Tashmë, janë bërë shumë vite që këto gjëra kanë kaluar dhe një pjesë e konsiderueshme gjenden jashtë…

Kida merr një super-dhuratë, reagimi i saj i papritur

Kida është ndër këngëtaret më të reja, por më aktive në skenën tonë. Ajo është shumë e dashur për publikun, si për këngët, ashtu edhe për paraqitjet e saj. Kida ka shumë fansa për të cilët është shumë aktive në…

E bija e Trumpit i ‘çmend’ të gjithë, shkon në mbledhje pa sytjena

Ivanka Trump i ka ‘çmendur’ të gjithë. E bija e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ivanka Trump, ka bërë të gjithë të ‘ngulin’ sytë drejt saj. Kësaj here ajo ka zgjedhur që të shkoj në mbledhje pa sytjena,…

Veprimi i vajzës së vogël të Teutës iu lë pa fjalë

Teuta Krasniqi e ka dëshmuar talentin e saj si në teatër ashtu edhe në projektet e ndryshme, që ka realizuar ndër vite. Ajo njihet si një femër më energjike, e cila çdoherë është aktive, shkruan “Kosovarja”. Simpatinë e pulikut e ka…

Pse Teuta u gëzua për kthimin e këtij njeriu nga gurbeti

Blerim Gjoci është ndër aktorët dhe regjisorët më të njohur kosovar. Përmes disa filmave të suksesshëm dhe një produksioni filmik, ai ka arritur të jetë i kërkuar anë mbanë botës, shkruan Kosovarja. Karriera e tij është e mbushur me shumë…

Futbollisti i kombëtares ‘ngacmon’ moderatoren shqiptare, ja kush eshte ai

Prej kohësh në mediat rozë është përfolur për një lidhje të fshehtë mes moderatores të “Proçesit Sportiv”, Nevina Shtylla dhe futbollistit të Kombëtares, Eros Grezda. Në muajin janar, Nevina dhe Erosi postuan një foto së bashku që u përfol shumë,…

Kur Nora del në rrugë nuk mungon ndriçimi

Është artistja më e suksesshme dhe më e kërkuar si në vend ashtu edhe në diasporë. Nora Istrefi hyn në listën më të ngushtë të atyre këngëtareve që me çfarëdo që është prezantuar tek publiku gjithmonë është pritur mirë, shkruan…

Asu del me të dashurin, pamja e saj ju lë ‘gojëhapur’

Ajo është një aktore dhe modele shumë e njohur turke. Rolet e Melisa Pamuk u bënë tejet të njohura brenda dhe jashtë kufijve turk,. Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Asusë’ në serialin…

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula kaluan mbrëmjen bashkë?

Ledri Vula është një ndër personazhet më të pëlqyer të showbiz-it shqiptar, por edhe pse lidhjet e tij kanë qenë të shumta ai vazhdon ende të jetë beqar dhe akoma nuk ka qenë gati për të bërë hapin e madh.…

Pse Remzies ia don zemra këngën e Halil Hamzës

Karrierë të dëshmuar, këngë të mirëfillta, dhe performanca të veçanta. Remzie Osmanin, të gjithë e mbajnë mend si ka ardhur në skenë, dhe se si me të parën u kap suksesi i saj në majet më të larta, shkruan Kosovarja.…

Remzie Osmani merr poza, kështu e quan vajza e saj Riola

Përveç bukurive natyrore, vera vë në pah edhe bukurinë e shumë femrave të estradës. Nga pushimet në vende të ndryshme të botës, ato mahnisin me pamjen dhe linjat trupore, shkruan “Kosovarja”. Në mesin e tyre edhe këngëtarja e njohur Remzie Osmani,…

Ledri Vula me urim të veçantë për ditëlindjen e babait të tij

Ledri Vula përmes rrjeteve sociale, e ka uruar babain e tij, Agronin me rastin e ditëlindjes. “Nga zemra ime tek e jotja babë. Ti gjithmonë do të mbetesh special për mua. Urime ditëlindjen”, ka shkruar reperi. Për ndryshe, “Rio” mban…

Kaltrina befason me pamje në fotografinë e fundit

Kaltrina Mikushnica është moderatorja që u bë e njohur në publik për një kohë shumë të shkurtër. Me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, Kaltrina arriti të bëhet një ndër më të pëlqyerat e publikut. Ajo është shumë e përfolur edhe…

Dasma po afrohet, Afrona Dika fillon përgatitjet për festën e beqarisë

Ka disa muaj që Afrona dhe Blero dhanë lajmin se do çojnë raportin e tyre një hap tutje, atë të martesës. Madje, Afrona zbuloi detaje se ajo bashkë me shoqërinë e saj të ngushtë do organizojë festën e beqarisë në…

Grida Duma feston ditëlindjen, surprizohet në mesnatë!

Grida Duma, ish-deputetja e PD-së ka festuar ditëlindjen e saj të 42-të. Nuk ka munguar edhe një surprizë për ish-deputeten e PD-së në mesnatë. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme një grup të rinjsh, studentë të saj në orën…

Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kanë ndihmuar Kosovën, pavarësisht se kush ka qenë…

Leonorës kaq shumë po i shkojnë rrobat me ngjyrë të zezë

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i të gjitha brezave. Leonora është larguar tani pak nga…

Flaka: Nëse një femër duket bukur, nuk duhet patjetër të ketë ndërhyrje kirurgjike

Flaka Krelani ishte e ftuar së fundi në një intervistë për “Mirage”, ku zbuloi më të rejat rreth saj, shkruan lajmi.net. Këngëtarja foli rreth projektit të fundit, ndërsa dha detaje rreth dy këngëve që do t’i publikojë së shpejti. Po…

Leonora Jakupi: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit.Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u duartrokit nga qindra qytetarë…

Shenjat që tregojnë se nuk duhet të martoheni me mashkullin që jeni në lidhje

Kur personat e gjeneratës së sotme futen në një lidhje, brenga e tyre kryesore nuk është e ardhmja. Ato nuk e mendojnë partnerin si bashkëshort potencial, por vetëm si një person me të cilin janë për momentin. Kjo mënyrë e…

Egzona e Albatriti shfaqen si në fillimet e dashurisë

Janë një ndër çiftet më të komentuara në mediat rozë. Pothuajse çdo lëvizje e tyre bëhet lajm, shkruan “Kosovarja”. Aktivitetet e ndryshme nga jeta private dhe ajo profesionale nuk i ndalin asnëjherë, por pa dyshim është Egzona ajo e cila…

HOROSKOPI DITOR, E MERKURE 12 QERSHOR 2019

Dashi Do ketë shume turbullira sot ne jetën tuaj ne çift dhe asgjë nuk do shkoje ashtu si e kishit menduar. Mundohuni te ndryshoni sjellje dhe t’i përkushtoheni me tepër atij qe keni ne krah. Beqaret edhe sot do e…