Engji ndodhet në një vend me pamje përrallore, ja me kënd është ajo

Këngëtarja shqiptare, Engjëllusha Salihu e njohur shkurt si Engji, përveç angazhimit të madh në muzikë dhe punës për projekte të reja, po gjenë kohë edhe për t’u argëtuar, shkruan lajmi.net. Ajo kohëve të fundit ka udhëtuar në vende të ndryshme…

Ledri Vula intervistë për mediumin e njohur zviceran, flet edhe për Loredanën

Ledri Vula ka dhënë intervistë për mediumin e njohur zviceran. Ledri Vula është një prej emrave të njohur shqiptar i cili njihet për sukseset e shumta në muzikë dhe talentin që e ka në këtë fushë dhe jo vetëm. Si…

Nuk e ndjek në instagram, Enca i hakmerret keq Edi Ramës

Enca Haxhia në mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ku foli për shumë gjëra që po ndodhin në jetën, karierrën e saj si dhe për suksesin e këngës së fundit. Në një pjesë të intervsitës…

Gili, një përshëndetje nga Parajsa mbi tokë

Nëse është dikush që duket çdo herë e bukur dhe e freskët është Gili. Këngëtarja e njohur po vazhdon ti befasojë adhuruesit e saj me pamjen e saj duke i afruar kështu edhe më afër vetes, shkruan Kosovarja. Për këtë…

Më në fund Gresa publikon foton e burrit të saj

Gresa Behluli është këngëtarja e njohur, e cila vazhdon të jetë aktive në profesionin e saj. Njihet që një periudhë të gjatë në karrierën e saj, por kohën e fundit ka qenë martesa e Gresës që u përfol jashtëzakonisht shumë,…

Marina e thërret Getin, si Loredana Mozikun

Marina Vjollca ka disa ditë që është në Venedik bashkë me burrin e saj, Getoar Selimin E duket se të frymëzuar nga drama e Shakespearit “Romeo dhe Zhulieta”. E duket se Marina ka zgjedhur që ta quaj në këtë vend…

Pija “magjike” për luftimin e sëmundjeve të zemrës

Me papastërti nënkuptojmë yndyrën e cila vesh jo vetëm muret e zemrës por dhe të arterieve duke shkaktuar sëmundjet kardivaskulare njohur ndryshe si vrasësit e heshtur, transmeton Living. Yndyra e lartë në gjak është si pasojë e një regjimi jo…

Geti publikon këtë fotografi, nuk mungon as komenti nga nëna e tij

Reperi Getoar Selimi i njohur me emrin artistik Ghetto Geasy njihet për muzikën që bën e që pëlqehet shumë nga publiku. Ai së fundmi ka sjellur këngën e re në bashkëpunimin me reperin Majk me titull ‘Malena’. Përpos këngëve, Geti…

HOROSKOPI JAVOR NGA 17. QERSHOR DERI 23. QERSHOR 2019

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Ju do të jeni veçanërisht të hutuar gjatë javës dhe madje edhe marrëdhënia juaj në çift mund të lëkundet. E enjtja do…

Katër këngëtaret tona me shenja të mbetur nga të dashurit e ndarë

Në fillim të një lidhjeje asnjë çift nuk e mendon ndarjen, pasi mendojnë se dashuria do të zgjasë përgjithmonë. Teksa jetojnë historinë e tyre, dashuria i bën shumë çifte që të bëjnë tatuazh emrat e njëri- tjetrit, ose fytyrat e…

Rikthehet Tuna e vjetër, pozon veç me bikini tanga

Tuna e vjetër është rikthyer. Këngëtarja Tuna Sejdi vite më parë ka qenë njëra ndër femrat e estradës e cila ka guxuar të shfaqet tejet provokative. Mirëpo pas një kohë pauze ajo është përkushtuar në familje dhe rritjen e djalit,…

Publikohet dokumentari i Rita Orës i realizuar në Kosovë

Është prezantuar dokumentari i Rita Orës të cilin e ka realizuar në Kosovë. Këngëtarja Rita Ora ishte së fundmi në Kosovë me një mision bamirësie së bashku me UNICEF-in. Ajo ka vizituar disa qendra fëmijësh dhe të rinjsh, si dhe…

Flet dëshmitari që përjetoi tmerrin në aeroplan në linjën Prishtinë-Bazel

“Një grua është dëmtuar shumë në kokë dhe ka pas gjakderdhje, ndërsa një pasagjer që ishte ulur afër meje pasi iu është këputur rripi i sigurisë ka fluturuar afër një meter”, thotë për albinfo.ch, Enver Hoxha, pasagjer në incidentin e…

Harrojeni heqjen e vizave, kjo nuk do të ndodh

Ndonëse Bashkimi Evropian vlerëson se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për heqjen e vizave, kjo gjë nuk pritet të ndodhë së shpejti. Sipas njohësve të çështjeve integruese, liberalizimi i vizave për kosovarët nuk pritet të ndodhë as gjatë…

Elegante e joshëse, Nora Istrefi mahnit me të bardha

Nora Istrefi cilësohet si një ndër këngëtaret më tërheqëse shqiptare. Format e saj trupore dhe paraqitjet e saj gjithmonë plot stil, janë ato që komentohen shumë nga publiku dhe mediet rozë. Së fundi, Nora ka publikuar disa foto, ku shihet…

Ushqimet e shëndetshme që ju bëjnë të shtoni peshë pa e kuptuar

Trendi i “të ushqyerit shëndetshëm” po rritet furishëm dhe njerëzit po ndërgjegjësohen gjithnjë e më shumë rreth asaj çfarë konsumojnë. Zgjedhja e ushqimeve të papërpunuara, të freskëta e bio është jo pak e rëndësishme por nutricionistët shprehin një shqetësim: duke…

Eliona Pitarka ka vendosur t’iu ‘çmend’ sot

Aktorja shqiptare, Eliona Pitarka ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shihet tepër e nxehtë. Bukuroshja, ka pozuar afër një pishine, teksa ka mahnitur gjithë ndjekësit me foto seksi. Kujtojmë se aktorja pushimet po i shijon në bregdetet e…

Kosovarët që po martohen kaq të rinj, çka po ndodh

Çka po ndodh me kosovarët që po martohen kaq të rinj. Krahasuar me 5 vite më parë, gratë martohen relativisht rreth dy vite më të mëdha. Më shumë shqiptarë i thanë “po” njëri-tjetrit gjatë vitit 2018. Sipas një publikimi të…

Këtë javë do të kemi më freskët, ja sa do të zgjasin këto temperatura !

Një sistem frontal i ardhur nga Atlantiku përgjatë Europës qëndrore do të filloj të shtrihet edhe mbi rajonin tonë që gjatë javës në vijim do të sjellë mot të paqëndrueshëm, me lagështi, e priten edhe zhvillimeve të shtrëngatave me shi.…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 17 QERSHOR 2019

Dashi Dite mjaft pozitive kjo e sotmja për te dashuruarit. Ne këtë dite feste do ndiheni me mire se kurrë me pare dhe do përjetoni ndjesi te veçanta. Nuk do mungojnë as premtimet ndaj njeri-tjetrit. Për beqaret perspektivat janë te…

Bebe Rexha vallëzon me këngën e motrave Mustafa

Bebe Rexha nuk ngurron asnjëherë t’i tregoj rrënjët se prej cilit vend ka prejardhjen, kjo vërehet më së miri edhe në videon e fundit, shkruan lajmi.net. Artistja nga Dibra ka ndarë një video në llogarinë e saj në Instagram, ku…

Ky është vendi që Marina Vjollca ka zgjedhur për pushime

Marina Vjollca ka ndarë disa momente me ndjekësit e saj nga pushimet. Marina Vjollca ka vendosur që pushimet e saj t’i fillojë në kryeqytetin e Anglisë, ajo ka publikuar disa imazhe nga ky vend. Moderatorja nga Shqipëria shfaqet shumë elegante…

Linda tregon pse ka vendosur të jetojë në Amerikë

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur shqiptare, Linda Halimi ka kohë që jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Artistja shqiptare është shpërngulur atje tash e disa vite, së bashku me bashkëshortin e saj, rep-artistin, Davon Edwards. Për këtë…

Lyrical Son po i shijon pushimet pranë bashkëshortes

Lyrical Son dhe bashkëshortja po i kalojnë pushimet së bashku. Lyrical Son pas angazhimeve të shumta ka gjetur kohë për pak pushime. Lyrical Son, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka nisur pushimet bashkë me bashkëshorten e tij.…

Gjyste Vulaj qikën për martesë, por ja çka bënë vetë

Gjyste Vulaj është këngëtarja shqiptare nga Mali i Zi, mjaftë e popullarizuar dhe e kërkuar thuajse kudo, shkruan “Kosovarja”. Gjystja, tashmë ka hyrë në sezonen e saj. Vera në Ulqin është ekskluzivisht e këngëtares Gjyste Vulaj. Gjystja, ndonëse vajzen për…

Savanna e Milot Rashica këndojnë ‘Shqipërinë e dua’

Milot Rashica ka qenë mysafirë “n’Kosovë Show”, por bashkë me të aty ka qenë edhe grupi Savanna, të cilët janë përkujdesur për atmosferën. Bashkë me Milot Rashicën dhe ecjen përpara të Kombëtares se Kosovës, e cila nuk di për humbje…

Gruaja në foto është nëna e dy këngëtareve shqiptare

Gruaja në foto është nëna e këngëtareve shumë të dashura për publikun shqiptar. Edhe kjo dikur ka qenë këngëtare, dhe ishte pikërisht vajza e saj dje në një emision që tregoi se nëna dikur i ka kënduar. Bëhet fjalë për…

Era Istrefi fillon pushimet në vendlindje

Era Istrefi ka sjellur imazhe nga pishina. Era Istrefi ka publikuar disa video nga pushimet e saj që është duke i kaluar në Prishtinë. Artistja shumë e pëlqyer nga publiku ka vendosur që pushimet së pari t’i filloj me familjen…

Lumi i Shyhretes e dërgon gjyshen te doktori

Shyhrete Beluli është nënë e tri vajzave dhë dy djemve. Këngëtaren shpesh e shohim nën shoqërinë e fëmijëve të saj, shkruan “Kosovarja”. Thuajse të gjithë fëmijër e Shyhretes marrin vëmendje mediatike. I shohim shpesh tek komentohen në media nga gazetarët.…

Më në fund nusja ja le pak djalin Remzie Osmanit

Dikur, Hami shihej shpesh përkrah të ëmës, këngëtares Remzie Osmani. Ata, shfaqeshin nën shoqërinë e njëri tjetrit dhe i shihnim në foto, shkruan “Kosovarja”. Por, që nga lidhja me Gëzimen, Hami u pa shumë pak, për të mos thënë fare me…

Kejvina Kthella ‘çmend’ Barcelonën me pamjen e saj

Kejvina Kthella po kalon disa ditë në qytetin e bukur të Barcelonës. Kejvina Kthella ish velina e emisionit ‘Xing’ prej edhe nga mori famën më të madhe ka publikuar disa imazhe në rrugët e Barcelonës, shruan lajmi.net. Me bukurinë dhe…

Kaq muaj pasi u bë nënë, Adelina jep një lajm

Adelina ka vendosur t’i kthehet muzikës. Ajo ka njoftuar se është në përgatitje të këngës së saj të re dhe se së shpejti do të realizojë klipin, përcjell ORAinfo. Gjatë kësaj kohe të pushimit Adelina është marrë me rritjen e…

Zanfina e veshur ne të bardha tregon linjat perfektë, ndjekësi ka një kërkesë për këngëtaren

Zanfina Ismaili ka mahnitur me linjat trupore në foton e fundit që e ka postuar në rrjete sociale. E veshur në pantolla të ngushtë me ngjyrë të bardhë, edhe bluzën po ashtu ajo po duket tejet në formë. Artisja, flokët…

Duda Balje pozon krahë bashkëshortit, shikoni se si e quan

Duda Balje tashmë njihet si njëra nga deputet e Kuvendit të Kosovës e cila komentohet për dukjen e saj që arrin çdo herë t’i përshtatet ambientit me veshje dhe arrin të duket bukur. Ajo ndan postime të shumta me ndjekësit,…

E dini për të bukur Xhenkun në serial, por ju lë ‘gojëhapur’ me pamjen në realitet

Alp Navruz është aktori turk që me rolit e tij mori zemrat e publikut turk dhe atij të huaj. Është roli i ‘Xhenkut’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’ ai që po e bën gjithnjë e më të popullarizuar. Xhenk…

Dita e baballarëve: Rita ndan me ndjekësit kujtime nga arkiva

Sot në ditën ndërkombëtare të baballarëve, Rita Ora ndau me ndjekësit fotografi nga arkiva. Ajo shfrytëzoi rastin të uronte babanë e saj me fjalët më të mira, me anë të disa imazheve kur ka qenë fëmijë. “Gëzuar dita e baballarëve.…

Gili shfaqet nga pushimet si një ‘leopard’

Stina e verës i gjen artistët tanë jo vetëm në pushime verore por edhe të angazhuar me aktivitete muzikore, shkruan “Kosovarja”. Ngjashëm po ndodh edhe me biondinën tonë të parë të estradës Gilin, e cila ndryshe njihet edhe me emrin…

Tuna joshëse në imazhin e sapo publikuar, në plan të parë vë gjoksin

Këngëtarja e e albumit ‘Fortuna‘, Tuna Sejdiu vazhdon të jetë në formë. E këtë e dëshmon në fotografitë të cilat ajo i publikon me ndjekësit e saj në rrjete sociale. Tuna, shpesh ndan postime ku shfaqet më shumë stil. Sapo…

Motra e Edonës në dasmë, vesh fustanin më të bukur

Edona Llalloshi është një ndër këngëtaret më të njohura të estradës shqiptare. Ajo nisi karrierën shumë vite më parë dhe për një kohë të gjatë ka qenë pjesë shumë aktive e skenës muzikore shqiptare. Edona tani është më pak e…

Ledri ‘kërkohet’ nga gjiganti Real Madrid

Reperi i njohur Ledri Vula ka marrë pjesë mbrëmë në ndeshjen miqësore që u luajt mes shokëve të Milot Rashicës në njërën anë dhe Granit Xhakës në anën tjetër. Ledri e ka shijuar në maksimum këtë ndeshje mes shokësh dhe…

Flaka ua vë flakën me këto foto

Flaka Krelani dinë si të qëndroj në qendër të vëmendjes. Ajo mjaft shpesh kujdeset t’i tregojë linjat e saj joshëse në poza provokuese. Flaka Krelani dinë si të qëndroj në qendër të vëmendjes. Ajo mjaft shpesh kujdeset t’i tregojë linjat…

Me siguri edhe Majku u pendua, sot të gjithë sytë kah Maljinda

Majlinda Zeka dhe reperi i njohur Majk dikur së bashku përbënin njërin prej çifteve më të bukura e komentuara të shoubizit tonë, shkruan “Kosovarja”. Por, gjithçka ndryshoi që nga ndarja e tyre që bëri mjaft bujë. As që do na…

Qendresa me dedikim emocionues për Labin

Qëndresa Bajrami u bë e njohur në publik si bashkëshortja e moderatorit të njohur, Labinot Gashit. Ajo dhe Labi tani janë të martuar dhe kanë një vajzë që e kanë quajtur, Rroa. Qëndresa është mjaft aktive edhe në rrjete sociale…

Edhe Violetë Kukaj me operacione plastike?

Ishte për vite një ndër më të pëlqyerat këngëtare shqiptare. Violetë Kukajn tani e gjejmë shumë pak aktive në skenën muzikore. Por, ky largim nga muzika nuk ka ndikuar që ajo të mos jetë aktive në rrjte sociale. Së fundi,…

Besniku me gruan dhe vajzën në pushime, publikojnë pamje nga atje

Besnik Qaka dhe Lolita Begolli i dhanë fund beqarisë së tyre në një festë me familjarë gjatë vitit të kaluar. Kurse tashmë çifti janë bërë prindër edhe të një vajze të vogël të quajtur, Una. Lolita është shumë aktive në…

Pse u përlot Almeda duke pasë djalin në krahë?

Muajin e kaluar bukuroshja shqiptare Almeda Abazi dhe aktori shumë i dashur turk, Tolgahan Sayisman u bënë prindër për herë të parë me ardhjen në jetë të Efehanit. Ndonëse në fillim çifti preferuan të mos e tregonin portretin e vogëlushit,…

Pse vendosi të humb peshë Fifi?

Kantautorja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka thënë se në stomak ka vendosur balonën e gastrit për të humbur peshë. Këtë artistja e ka bërë jo për shkak të mendimeve të njerëzve për peshën e saj, por për…

Pamje nga ditëlindja e vajzës së Mirsës

Mirsa Kërceli është këngëtarja që për shumë vite ka qenë pjesë e pandashme e skenës muzikore shqiptare. Ajo tani është larguar nga skena dhe ka një kohë të gjatë që nuk ka publikuar këngë të re. Mirëpo, ajo është shumë…

Adelina Emini shumë shpejtë nuse?

Këngëtarja Adelina Emini së fundmi ishte e pranishme në një dasmë në të cilën për një moment kapi mikrofonin edhe këndoi, shkruan lajmi.net. Por ky nuk ishte i vetmi veprim që ra në sy të të pranishmëve e më pas…

Ja pse duhet të konsumoni hudhra

Hudhra mund të trajtojë sëmundjen Lyme, thonë shkencëtarët. Testet kanë treguar se vajrat nga lënda ushqimore dhe bimët e tjera të zakonshme vrasin bakteret pas infeksionit, transmeton lajmi.net. Shkencëtarët testuan 35 vajra esenciale kundër baktereve Borrelia burgdorferi, që shkakton sëmundjen…

Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të tymosë 20 cigare në ditë

Kontakti me produktet e pastrimit të shtëpisë shkaktojnë dëm të madh për mushkëritë e gruas, nejtë sa të tymoste 20 cigare në ditë. Studimi që ka nxjerrë këtë konkluzion, gjithsesi, nuk ka parë të njëjtin efekt tek burrat. Sipas studimit,…

Prindërit e shitën për 26 dollarë, sot është aktori më i njohur i Hollywood

Pak vetë e dinë historinë e jetës së Jackie Chan. Ai ka vuajtur shumë për të arritur atë që ka sot dhe kjo ka qenë një ndër arsyet pse ka vendosur që të mos i lërë asgjë djalit nga pasuria.…

Nga një nxënës i dështuar në milioner: Adoleshenti posedon avionë privatë, vetura luksoze, shtëpi dhe para të shumta

Një adoleshent,i cili nuk bënte mirë në shkollë, tashmë është bërë një milioner pasi mësoi se si të tregtonte monedhat e huaja në YouTube. Sipas medieve të huaja, Dan Legg, 19 vjeçar, u përball me një të ardhme të pasigurt,…

Shikimi i gjokseve është një nga mënyrat që meshkujt të jetojnë më gjatë

Është sekreti që ne të gjithë po përpiqemi ta gjejmë – si të jetojmë jetë të gjatë dhe të lumtur. Shkenca ka gjetur çelësin e suksesit – për burrat, gjithsesi. Arsyeja pse gratë jetojnë më shumë se meshkujt është gjenetika,…

Kaq vite mbushi Meda

Këngëtari Meda ditën e djeshme ka pasur një arsye më shumë për të festuar, shkruan lajmi.net. Ai ka festuar 39 vjetorin e lindjes dhe ka pranuar urime të shumta nga kolegë, miq e familjarë. Meda është një prej këngëtarëve shqipar…

A e keni diturë se meshkujt pa flokë janë më inteligjentë

Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk është rastësi. Mbi tre studime të kryera nga Albert E. Mannes, 59 pjesëmarrësve u janë treguar fotot…

Enca i quan injorant ata që e komentojnë gjoksin e saj: Nuk është faji im që e shihni vetëm në

Këngëtarja shqiptare, Enca është mjaftë e komentuar në rrjetet sociale për shfaqjen e gjoksit në fotografitë e saja. Kritikat mund të shohim në çdo fotografi të këngëtares. Por ajo ka vendosur që më në fund të ju përgjigjet kritikëve. “Një…

I ka ngelur hatri me kryeministrin, Enca e thotë hapur arsyen

Enca është një nga këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar. Ajo gjithmonë di si të tërheqë vëmendjen e fansave dhe mediave rozë jo vetëm falë repertorit muzikor por edh nga fotot e nxehta e provokuese që ndan në rrjetet…

Fifi publikon versionin e përpunuar të këngës ‘Zogo’

Fifi ka publikuar projektin e saj më të ri muzikor. Këngëtarja e njohur ka sjellur versionin e përpunuar të këngës ‘Zogo’ të cilën e publikoj së bashku me videoklip. Në klip Fifi shfaqet me veshjen kombëtare ndërsa u realizua nga…

Fifi flet hapur për lidhjen me Florin: E kam burrë

Këngëtarët më të dashur nga publiku shqiptar, Fifi dhe Flori Mumajesi shpesh diskutohet se mund të jenë në një lidhje së bashku. Pak kohë më parë ata publikuan dhe një video ku shfaqeshin sikur ishin vërtet të dashuruar. Tani duket…

Arsye përse duhet ta nisni ditën me ujë dhe limon

Për shumë njerëz mënyra se si nisin ditën bëhet përcaktuese për vijimësinë e saj.Dikush nuk i reziston urisë dhe i futet me kokë frigoriferit, për shumë të tjerë kafeja është mbretëresha e mëngjesit, edhe pse e dinë që pas një…

Këngëtarja shqiptare është aq e pasur, hamburgerin e ha nga ari

Ajo ka habitur të gjithë me postimin e fundit. Bebe Rexha gjatë ditës së djeshme në një postim u shpreh e mërzitur, duke thënë se dëshiron të dobësohet, por është shumë e vështirë. Megjithatë, disa orë më vonë ajo publikoi…

Ja nën praninë e kujt hap sytë Bebe Rexha

Bebe Rexha ka postuar disa imazhe nga dhoma e gjumit. Bebe Rexha është njëra prej artisteve të shumta që po bëjn shqiptarët krenarë me paraqitjet në arenën ndërkombëtare. Por përveç përkushtimit të saj në muzikë, dimë se këngëtarja nga Dibra…

A ke të dashur? Përgjigjet Enca

Ajo është një këngëtare e njohur dhe përveç muzikës që bën, Enca Haxhia është shpesh në qendër të mediave për jetën e saj private. Por pavarësisht famës, ajo ka ruajtur gjithnjë jetën e saj private dhe nuk ka pranuar të…

U bë e njohur në finalen e Championsit, ja çfarë i ndodh modeles polake në Marok!

Modelja Kinsey Wolanski është duke shijuar famën e saj. Bukuroshja polake ishte në qendër të vëmendjes pasi arriti që të futej në fushë gjatë finales së Championsit, mes Liverpoolit dhe Tottenhamit. Wolanski arriti t’i bënte të gjithë për vete, duke…

Çfarë porosie i dha gruaja Muharremit kur mësoi për bashkëpunimin e tij me Encën

Kënga e Encës dhe Muharremit me titull “Hajde” është kthyer në hit dhe ishte një bashkëpunim surprizë për të gjithë. Të ftuar mbrëmjen e sotme në “Xing me Ermalin”, Enca dhe Muharremi kanë treguar edhe historinë sesi ndodhi ky bashkëpunim.…

Luana Vjollca zbulon të vërtetën e fotos me fustan të bardhë

Luana Vjollca ka për të thënë diçka të re. Luana Vjollca duket se e ka ‘harruar’ moderimin, pasi kohëve të fundit maksimalisht është fokusuar në muzikë. Para një muaji ajo publikoi këngën ‘Sonte’ në të cilën erdhi në bashkëpunim me…

Luana shkëlqen në vjollcë, provokon me këmbët

Luana Vjollca duket tejet joshëse në fustanin vjollcë. Luana Vjollca ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, në të cilat vjen tejet atraktive. Ajo kishte veshur një fustan rozë, i cili ishte i hapur tek këmba dhe pjesa…

HOROSKOPI DITOR, E DIEL 16 QERSHOR 2019

Dashi Ciftet do ia kalojne për mrekulli sot. Jo vetëm qe do dashuroheni ashtu si vetem ju dini, por do merrni edhe nje venim te rëndësishëm për te ardhmen. Ka shumë gjasa qe disa persona te bien pre e sharmit…

Leartë të dytë nuk lind më nëna

Learta është nga ato figurat publike që po e shikove njëherë nuk mund ta harrosh më kurrë. Kështu ka ndodhur që nga fillmi, u bë pjesë e secilës shtëpi ashtu sikurse e vjehrra, dhe tani po përmendet edhe nga më…

Fansat ja zbulojnë këto foto Engjellusha Salihut

Këngëtarja e re Engjellusha Salihu, ndonëse nuk ka shumë vite në skenë, ka arditur të ketë një mori projektesh, që edhe e kanë aktualizuar mjaftë, shkruan “Kosovarja”. Engjellusha, tashmë ka një rrjet të gjërë fansash, që janë shumë besnik e…

Pesë faza që të gjithë çiftet i kalojnë

FAZA 1: Tërheqja dhe romanca Ky është fillimi kur ende vazhdon të njohësh dikë. Në këtë fazë, ju jeni tërhequr nga pamja e personit, mënyra se si vishet dhe mbahet. Çdo gjë duket e përsosur, është si një muaj mjalti…

Leonora Jakupi në zi, humb këtë person të dashur

Lajmi për ndarjen nga jeta e gazetarit të njohur, Lekë Zherkës duket se e ka mërzitur shumë edhe këngëtaren, Leonora Jakupin. Ajo përmes një fotojë në Instastory ka treguar se sa shumë e ka prekur ky lajm, përcjell ORAinfo. Leonora…

Bashkëshortja e Granit Xhakës e pranishme në tribuna për ‘Lojën e yjeve’

Edhe Leonita Xhaka është në tribuna për ‘Lojën e yjeve’. Sot në stadiumin Fadil Vokrri do të mbahet ‘Loja e yjeve’ ndeshje kjo e organizuar nga Federata e Futbollit të Kosovës në bashkëpunim me Komunën e Prishtinës, shkruan lajmi.net. Në…

Ky është bashkëshorti bukurosh i ish Drenusha Latifit

Ish “Miss Kosova”, Drenusha Latifi, është zhdukur plotësisht nga skena. Nuk po e shohim më asgjëkundi, shkruan “Kosovarja”. Një kohë ajo ishte shumë e pranishme në botën e modës, e gjithashtu nisi të merrej edhe me muzikë. Drenusha, gjatë kohës…

Ja nën praninë e kujt hap sytë Bebe Rexha

Bebe Rexha ka postuar disa imazhe nga dhoma e gjumit. Bebe Rexha është njëra prej artisteve të shumta që po bëjn shqiptarët krenarë me paraqitjet në arenën ndërkombëtare. Por përveç përkushtimit të saj në muzikë, dimë se këngëtarja nga Dibra…

Suksesit të Riolës kaq shumë i gëzohet kunata dhe vëllau i saj

Suksesit të Riolës kaq shumë i gëzohet kunata dhe vëllau i saj Vajza e Remzies këtë vit është absolvente. Këtë e ka bërë të ditur vet këngëtarja e cila ka publikuar një foto të vajzës, shkruan “Kosovarja”. “Absolventja ime”, ka…

Bukuria e Arianës ua kalon shkëlqimin luleve

E kush më shumë se Ariana Fejzullahu po di të jetë sensacion i të gjitha portaleve dhe mediave rozë. Ajo po jeton një jetë shumë të mirë dhe lakmitare, dhe mund të themi se të gjithë po ia kanë zili,…

Roza Lati publikon imazhe nga festa e ditëlindjes

Moderatorja e njohur nga Shqipëria, Roza Lati ditë më parë festoj ditëlindje. Prezantuesja ka publikuar imazhe të reja nga festa e organizuar për këtë ditë të veçantë. Roza festoj në mesin e miqve dhe bashkëpunëtorëve më të afërt, në mesin…

Albatriti po kujdeset për djalin, kështu reagon Egzona kur e sheh

Egzona dhe Albatrit Muqiqi po vazhdojnë të jenë një ndër çiftet më të pëlqyera të publikut kosovar. Ata janë martuar që pak vite dhe tani janë prindër të tre fëmijëve. Të dy janë aktiv në rrjetet sociale, me postime nga…

Egzona bashkë me këtë shoqe në pushime

Egzona Muqiqi dhe Neca Tërnava janë dy emra shumë të njohur për publikun. Ato menaxhojnë bashkë një dyqan me veshje elegante për femra që e kanë quajtur, ‘Goddes Exclusive’. Që të dyja janë shumë aktive në rrjete sociale e sidomos…

Afrona Dika në festën e beqarisë

Bukuroshja Afrona Dika është duke kaluar disa ditë të mira pushimi me mikeshat e saj në Mykonos të Greqisës. Ajo është duke bërë atje festën e beqarisë, disa muaj para se të kurorëzojë dashurinë e saj me martesë me këngëtarin…

Lyrical Son shijon pushimet pranë bashkëshortes

yrical Son, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka nisur pushimet bashkë me bashkëshorten e tij, shkruan lajmi.net. Ai ka publikuar disa imazhe në rrjete sociale, në të cilat shfaqet pranë gruas, e në një prej tyre u…

I dashuri i Hazanit po çmend vajzat turke, a e dini kush është ai?

Deniz është zeshkanja turke që ka pas vetes mijëra fansa që e dojnë jo vetëm për aktrimin, por edhe pamjen e saj tërheqëse. Në publikun shqiptar erdhi si Hazan dhe në mënyrë të njëjtë fitoi edhe zemrat e shikuesve shqiptarë.…

Për ditëlindjen e Medës, Lulja zgjodhi fjalët më të mira

Meda dhe Lulja janë një ndër çiftet që qëndrojnë gjithmonë në syrin e vëmendjes. Ku e tek marrin pjesë, çdo lëvizje e tyre kalon në lajm, shkruan “Kosovarja”. Pa dyshim, Lulja është ajo e cila aktivitetet sociale nuk i ndal…

Rashica mori për nuse më të bukuren e Vushtrrisë

Milot Rashica është bërë heroi i kombëtares së re të Kosovës. Ai dhe golat e tij zunë vend shpejt në zemrat e tifozëve kosovarë që po fillojnë të shkruajnë historinë e futbollit, përcjell ORAinfo. Shkruhet shumë për talentin e tij,…

Meda sot ka ditëlindjen, kjo artiste i bën urim të veçantë, ja qka i thotë!?

Për Medën, kjo datë është e veçantë. Meda në këtë ditë feston ditëlindjen, ndërsa pranoi urime nga miqtë dhe kolegët. Një urim special, atij ia bëri këngëtarja Violeta Kajtazi, e cila e uroi përmes një fotografie në Instagram. “Urime ditëlindjen…

Afërdita Dreshaj udhëton në vend tropikal me bashkëshortin

Afërdta Dreshaj dhe Jakub Kindl kanë nisur sërish pushimet. Afërdita Dreshaj, përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka nisur pushimet bashkë me burrin. Ajo ka publikuar pamje nga destinacioni përrallor që kanë zgjedhur për pushime, ndërsa dukej e…

Tayna nuk ka të ndalur, ja çfarë video joshëse ka publikuar

ayna është mjaft aktive jo vetëm me këngë por edhe me pushime Pasi ka pasur sukses me disa projekte të reja muzikore, reperja ka zgjedhur që të pushojë në brigjet e Ulqinit. kliko linkun https://albanienshow.com/wp-content/uploads/2019/06/rVyut24hEatmaSBfY7G9_14_1df2254f41b363a1735c9fdeb67df791_video_240p_converted.mp4?_=1 Kështu, këto momente ajo i…

20 shprehi ditore që ju bëjnë më të mençur

A mund të bëheni më të mençur? Natyrisht, që ju mund ta përdorni trurin tuaj më shumë se që po e bëni tani. Për ta bërë këtë, ne kemi mbledhur 20 shprehi ditore që ju të bëheni më të mençur…

Dafina “ndezë” fansat me foton e fundit, vëmendje merr ky detaj

Dafina Zeqiri, ka arritur që gjithmonë me stilin e saj të tërheqë vëmendje. Dafina Zeqiri ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, në të cilat vjen atraktive, shkruan lajmi.net. Këngëtarja kishte veshur një palë tuta në pjesën e…

Arian Çani “sikletos” gazetarin: Pse erdhe me xhinse të grisura

Analisti dhe gazetari i njohur Mustafa Nano ishte një nga të ftuarit e sotëm të “Zonë e Lirë” në Tv Klan. Siç dihet tashmë ky emision është ndër më sportivët, ku siç deklaron gjithnjë drejtuesi Arian Çani, gjithkush është i…

Ndahet çifti i njohur pas dy vitesh lidhje

Chris Martin është ndarë nga Dakota Johnson pas gati dy vjet lidhje, shkruan Metro.co.uk, transmeton lajmi.net. Anëtari 42-vjeçar i “Coldplay” dhe aktorja 29-vjeçare ishin në lidhje që nga fundi i vitit 2017, por është pohuar se Chris u ka thënë…

Lamtumirë, njeri i mirë!

I dashuri Naz, as djali yt i hasretit, Driloni, as vajzat, motrat dhe njerëzit e familjes dhe të gjithë miqtë e tu, nuk e prisnin që sot t’i detyroje të ta thonë lamtumirën e fundit! Nuk e prisnim asnjëri prej…

Aktori turk që çmendi vajzat me pamjen e tij i lidhur me modelen shqiptare

Aktori i njohur turk Gokberk Yildirim, i cili luan rolin e Muratit në serialin “Më fal” dhe që ka çmendur vajzat me pamjen e tij, është i lidhur me një vajzë shqiptare. ‘Iconstyle’ ka zbuluar se aktori turk është në…

Kaq i kanë kushtuar Norës sandalet e reja

Nora Istrefi e apasionuar pas sandaleve! Në shtatorin e vitit të kaluar, këngëtarja Nora Istrefi tërhoqi vëmendjen e të gjithëve me veshjen e saj në dasmën e Gjikos dhe Elitës, dy ditë më parë. E veshur me fustan të kuq,…

Emina nis aktivitetin humanitar në Kosovë, rrëfen mes lotësh një histori prekëse

Emina Çunmulaj me të arritur në Kosovë, ka mbajtur një konferencë për medie, shkruan lajmi.net. Në këtë konferencë, modelja shqiptare foli për aktivitetin humanitar që ka nisur bashkë me shoqatën bamirëse “Fundjavë Ndryshe”. Në një kronikë të përgatitur nga “Klan…

Horoskopi ditor, e shtunë 15 qershor 2019

Dashi Ju pret një ditë pozitive, gjatë së cilës do të keni mundësi që të bini në sy. Parashikohen mundësi të shumta për tu shfrytëzuar në favorin tuaj, ndaj mos i lini që t’iu ikin. Po ashtu mund të kthehet…

Aktori turk që ‘çmend’ vajzat me pamjen e tij, zbulohet në një lidhje dashurie me shqiptaren

Gokberk Yildirim është një nga aktorët turq më të pëlqyer nga vajzat shqiptare, kjo për shkak të rolit të Muratit në telenovelën ‘Më Fal’, që transmetohet edhe në Kosovë. Mesa duket, Gokberk është i lidhur me një bukuroshe shqiptare dhe…

Vajza e Remzies, absolventja më e bukur

Vajza e Remzie Osmanit nuk është se ka qenë shumë e njohur për publikun. Riola Hamzaj gjithmonë ka zgjedhur të jetë sa më e tërhequr nga mediat dhe të mos bëhet fytyrë e ndjekur sikur e ëma, shkruan Kosovarja. Kjo…