Modelja e njohur ndan futbollistin nga bashkëshortja

Një tradhëti bashkëshortore është bërë shkak i ndarjes së futbollistit të Barcelonës Arturo Vidal nga Maria Matus. Çifti ishin të martuar prej 10 vitesh, por Vidal nisi një lidhje me modelen kolumbiane Sonia Izasa muaj më parë. Sonia është një…

‘A t’kam thënë mos m’thirr n’telefon?’ , Agon Amiga rikthen historinë me Afërditën

Katër vite më parë Agon Amiga dhe Afërdita Dreshaj ishin në qendër të vëmendjes së mediave pas publikimit të mesazheve të tyre private që zbuluan se ata ishin në një lidhje ndërkohë që reperi ishte i martuar. Një vit më…

Horoskopi ditor, e mërkurë 19 qershor 2019

Çfarë thonë yjet për ju? Dashi Marrëdhënia ne çift do jete e bazuar tek mirëqenia dhe tek bashkëpunimi ne çift gjate kësaj dite. Do ndiheni mjaft mire pranë atij qe dashuroni dhe do ndiheni gati për te marre edhe vendime…

Shqiptarë, mos e harroni Fatime Sokolin. Dëgjoni veç këto dy këngë!

Një prej këngëtareve më të mira të muzikës folklorike, Fatime Sokolin nuk duhet ta harrojmë. E lindur në Margegaj të Shqipërisë, Fatime Sokoli është gruaja që i dha tjetër ngjyrë folklorit shqiptar dhe muzikës burimore shqiptare. Rreth 30 vite ajo…

Gresa në çadrat e ‘Sulltanit të Madhërishëm’

Stina e verës po i gjen shumicën e artistëve tanë duke i kaluar pushimet në bregdetet e ndryshme bashkë më familjarët apo shoqërinë e tyre, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse është vetëm muaji qershor po për shkak të angazhimeve në ahengje…

Elita Rudi zbulon se kur do t’i kthehet ekranit

Elita Rudi e ka dhënë përgjigjen e shumëpritur. Elita Rudi është një prej moderatoreve më të dashura për publikun dhe largimi i përkohshëm i saj nga ekrani ka bërë që atyre të ju mungojë. Pavarësisht se muajt e fundit të…

Tuna Sejdi vjen me fotosesion të veçantë

Këngëtarja Tuna Sejdi, derisa ndodhet me pushime në Turqi ka vendosur që ta realizoi një fotosesion të veçantë, shkruan lajmi.net. Disa prej fotografive të realizuara ajo i ka ndarë me ndjekësit në Instagram dhe komentet e tyre kanë qenë tejet…

Kështu do të duket Adelina Ismaili në klipin e ri me Rinën

Adelina Ismaili dhe Rina Balaj po vijnë me bashkëpunim. Dy këngëtaret e njohura shqiptare, Adelina Ismaili dhe Rina Balaj do të vijnë me bashkëpunim. Ky lajm tashmë po qarkullon kudo dhe po afron dita e publikimit të këngës të cilën…

Vajza e Mahmut Feratit sfidon femrat e estradës

Babai i saj kontriboi shumë për për muzikën e mirëfilltë shqiptare, shkruan “Kosovarja” Ai i dha shumë këngë skenës muzikore, duke mbetur akoma ndër më të kërkuarit për organizime të ndryshme e ahengje familjare. Është ky Mahmut Ferati, vajza e…

Vajzën e Lutfi Hazirit tashmë do ta shihni si prezantuese

Lotina është vajza e Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive. Lotina është e njohur për publikun dhe ka një numër të konsiderueshëm të ndjekësve në rrjetet sociale. Tashmë fansat e saj do…

Xhensila Myrtezaj shfaqet tejet e thjeshtë, kaq bukur duket

Xhensila Myrtezaj njihet për këngët e saj mjaft të pëlqyera për publikun. Këngët si ‘Çika Çika’, ‘Me ty jam’ janë disa nga perlat e Xhensilës. Ajo së fundmi është paraqitur me një imazh, ku duket tejet e thjeshtë dhe tërheqëse.…

Do të habiteni me ndryshimet e Adelina Berishës ndër vite

Këngëtarja e njohur shqiptare dhe shumë e dashur për publikun, Adelina Berisha ka disa vite që është pjesë e skenës. Gjatë viteve sa Adelina është pjesë e estradës sonë ajo ka pësuar shumë ndryshime. Me transformimin e vet të pazakonshëm,…

Shkurte Fejza ka një mesazh për Sahiden Mustafen

Mushtishti ka nxjerr shumë emra të njohur, këngëtare të talentuara, që i kanë dhënë mjaft skenës sonë muzikore. Shkurtja e Shyhretja, Remzia, Motrat Mustafa, e të tjera këngëtare, i kanë dhënë Mushtishtit epitetin “vendi i bilbilave”. Dihet që megjithatë, bilbilat…

Ora me diamante e gruas së Sinan Hoxhës

Këngëtari Sinan Hoxha dihet se ka bërë mjaftë para, kjo për shkak të angazhimit të ngjeshur gjithandej, shkruan “Kosovarja”. Ai, është mjaftë i angazhuar kudo, në mbrëmje muzikore, ceremoni private, etj. Dhe, Sinan Hoxhës nuk i mungon thuajse asgjë, madje…

Genta Ismajli hyn në zjarr e nuk digjet

Këngëtaret, thuajse të gjitha, pa përjashtim, janë gjatë gjithë kohës në tentim për të bërë gjëra më të veçanta e për të rënë në sy, shkruan “Kosovarja”. Edhe këngëtarja Genta Ismajli prej shumë vitesh është në përpjekje për të sjell…

Fotografia më e bukur e Halil Kastratit me djalin e tij

Hoxha dhe humanisti i shquar Halil Kastrati, ka treguar se sa zemër të madhe ka dhe sa shumë mundohet që tu gjendet afër atyre që kanë nevojë. Misioni i tij bamirës është i shtrirë gjithëandej në trojet shqiptare dhe mbështetet…

Remzije Osmani shfaqet më zonjë se asnjëherë më parë

Është ndër ato këngëtare që vitet i kanë bërë mirë, e kanë transformuar pozitivisht, duke e bërë akoma më bashkëkohore. Tashmë Remzia e ka të krijuar mirë identitetin e saj artistik, e profilizuar në muzikën folklorike, popullore dhe folk. Këngëtarja,…

Aplikacioni që shumë shpejt do marrë në ‘qafë’ 90% të estradës!

Dihet tashmë që një pjesë e madhe e yjeve të estradës e përdorin aq shumë photoshop-in në çdo paraqitje të tyre, por kjo nuk bëhet vetëm në fotografi, por edhe në klipet e tyre. Mirëpo, kjo nuk do zgjas dhe…

I publikuan fotot e tradhëtisë, aktorja e Ertugrulit ndahet nga bashkëshorti

Aktorja e njohur nga roli i Halimes në serialin “Ertugrul”, Esra Bilgiç është ndarë nga bashkëshorti i saj Gokhan Tore, futbollist, pas 2 vitesh martesë. Lajmin e kanë bërë të ditur mediat turke të cilët kanë parë se Esra dhe…

Si rrallëherë, Erjona Sulejmani publikon fotografi me djalin, Luanin

Erjona Sulejmani është emër mjaft i përfolur në mediat rozë. Përveç ndarjes nga futbollisti Blerim Xhemajli, për të cilën u përfolën gjatë, modelja komentohet shpesh edhe për paraqitjet e saj tejet provokuese në rrjete sociale. Mirëpo, kësaj radhe ajo si…

E ëmbla Arbana Osmani në bikini, pantolla të shkurtë

Moderatorja shqiptare Arbana Osmani konsiderohet ndër më të suksesshmet e ekranit televiziv shkruan “Kosovarja”. Ajo cilësohet si një femër e thjeshtë, me një bukuri natyrale dhe reflekton pozitivitet në çdo paraqitje të saj. Sukseset e saj janë të njëpasnjëshme madje,…

Nuk do ta besoni me cilin aktor të njohur ishte e martuar “Sumru”

Sumru është njëra prej protagonisteve të serialit “Mos ma lësho dorën”. Në këtë telenovelë ajo përforcon edhe më shumë sterotipet për njerkat, ngase ajo sillet shumë keq me fëmijet e burrit të saj. Në këtë rol luan aktorja e njohur…

Latinat e estradës: Trendi të cilit të famshmet i janë lëshuar me të madhe

Vera ka sjellë edhe një stil të cilin thuajse të gjitha këngtaret e estradës sonë po e provojnë. Jo vetëm nëpër këngë, por edhe në stilin e veshjes duket se kultura latina do të mbizotërojë edhe këtë verë videklipet e…

Rina Balaj tallet me Loredana Zefin, ja çfarë thotë për të!

Rina Balaj së fundmi ishte e ftuar në emisionin “Gjoni Black” ku hapur foli për shumë artistë. Balaj nuk e pati problem të flas edhe për Loredana Zefin dhe Mozzikun, ish anëtar tashmë i labelit “On Records”. Si fillim ajo…

Komentet epike të Dafina Zeqirit në fotografinë e fundit

Dafina Zeqiri ka disa ditë që ka udhëtuar drejt Francës për projektin e saj të radhës. Nga atje, këngëtarja e shumë hiteve po publikon fotografi të ndryshme, ku po duket e mrekullueshme. Mirëpo, ajo që ra në sy qe komentimi…

Mes luksit dhe trëndafilave, Arta Elezaj feston ditëlindjen

Ajo është një nga femrat më të komentuara shqiptare. Bëhet fjalë për Arta Elezajn, klinasen që u bë aktore falë bukurisë e që po vazhdon të jetë në qendër të vëmendjes për shkak të jetës luksoze që bën. Kaçurrelja sot…

Nora dhe Era kalojnë ditën bashkë, publikojnë këtë video nga vetura

Nora dhe Era Istrefi po kalojnë çaste të mira pranë njëra-tjetrës. Era Istrefi pas shumë angazhimeve në muzikë në shtete të ndryshme evropiane, është rikthyer në Kosovë. Ditën e sotme, Era dhe Nora e kanë kaluar bashkë, andaj kanë ndarë…

A e dini se Dafina gjen rehatllëkun në shtratin prej guri

Çdo herë, në çdo paraqitje ajo vjen provokative. E njohura Dafina Zeqiri udhëtimet nuk po i ndal, sigurisht kjo shkak i karrierës, shkruan “Kosovarja”. Ajo në çdo paraqitje eksperimenton me vetën, duke bërë ndryshime drastike tek flokët po ashtu duke…

Pasi u dobësua, Big Mama “çmend” pushuesit me linjat trupore në bikini

Big Mama është një këngëtare tejet e pëlqyer dhe e përfolur shqiptare. Ajo që e bëri atë në qendër të medieve dhe të publikut është ndryshimi që ajo bëri në pamje duke i humbur kilogramët e tepërt. E tani Big…

Kë e gëzon më shumë Vlora Çitaku kur vjen në Kosovë

Është ai shembulli i gruas që rrallë kush mund të karakterizohet si femër në vend e mos të flasim në politikë. Por këtë gjë ambasadorja e Kosovës, Vlora Çitaku, na ka dëshmuar me dhjetëra herë se është zëri i femrës…

Dafina Zeqiri po vjen në duet me dy artistë të huaj

Dafina Zeqiri ka paralajmëruar një këngë të re. Dafina Zeqiri përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se po vjen me këngë të re, kësaj radhe bashkëpunim. Këngëtarja njoftoi fansat që së shpejti publikon këngën në duet me DJ Hamida…

Afronë, kujdes mos u djeg para dasmës

Afrona Dika po njihet si ndër portretet më të bukura të skenës artistike. Doli e ia rrëmbeu zemrës këngëtarit më të popullarizuar Bleros, dhe pas shumë viteve lidhje pritet që në muajin shtator ti japin fund beqarisë, shkruan Kosovarja. Emocione…

Pasi u dobësua, Big Mama çmend pushuesit me linjat trupore në bikini

Big Mama është një këngëtare tejet e pëlqyer dhe e përfolur shqiptare. Ajo që e bëri atë në qendër të medieve dhe të publikut është ndryshimi që ajo bëri në pamje duke i humbur kilogramët e tepërt. E tani Big…

Çfarë ndryshimesh sjell dashuria në jetën tonë?

Jeni duke shijuar jetesën tuaj vetëm me të gjitha dëshirat dhe pëlqimet që keni dhe mendoni se kjo është mënyra e duhur për të jetuar. Por pastaj…papritmas ju bini në dashuri, jeta juaj ndryshon rrënjësisht dhe dy botë krejtësisht të…

Rovena ia vë ‘flakën’ rrjetit, tregon rezultatin e palestrës e veshur në bikini

Rovena Stefa ka treguar për fansat e saj rezultatet e linjave trupore pas tre muajsh pauzë, shkruan lajmi.net. Si asnjëherë më parë, ajo ka treguar të pasmet bombastike në një fotografi, e veshur në bikini, ku u shfaq në top-formë.…

E fejuara e Milot Rashicës atraktive nga Maldivet!

Futbollisti i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica po shënon rezultatet të jashtëzakonshme me ekipin e tij në Bundesligën gjermane, Werder Bremen dhe me ekipin e përfaqësueses. Pas suksese që ai arriti gjatë këtij sezoni, futbollisti ka filluar pushimet me të…

Arbenita Ismajli bie pre e një mashtrimi

Arbenita Ismajli së fundi ra pre e një mashtrimi nga një person që po i kërkonte të holla për shërimin e një vogëlusheje, shkruan lajmi.net. Përmes ‘Whatsapp’ modelja shqiptare kishte komunikuar me një person me emrin Sedat, sipas modeles, ky…

Leonora Jakupi uron ditën e çlirimit të Skënderajt

Në 20- vjetorin e çlirimit të qytetit të Skënderajt, janë organizuar edhe disa aktivitete në këtë vend, shkruan lajmi.net. Këngëtarja Leonora Jakupi, e cila vjen pikërisht nga ky qytet, uroi përmes një fotografie në llogarinë e saj në Instagram. “Urime…

Kaq shumë është rritur djali i Njomzës

Njomza Martinaj është vajza e artistes më të madhe, Shyhrete Behlulit. Jeta e saj nuk ka qenë asnjëherë në pah, por në vitet e fundit përcjellet shumë dhe interesohet gjithçka rreth saj, shkruan Kosovarja. Arsyeja kryesore se përse tani emri…

Gjoksi në plan të parë: Modelja me format bombastike trullos plazhistët

Modelja Rhian Sugden dukej në superformë e veshur me një palë bikini të bardha që i nxirrnin në pah format bombastike. Ajo është fotografuar teksa shijonte disa ditë pushimi me bashkëshortin e saj në Sardenja të Italisë. Bukuroshja angleze ua…

Demi Rose fillon kampanjën e bikineve të arta

Demi Rose ka filluar një kampanjë për bikine. Demi Rose ka treguar se ka filluar reklamimin e bikineve të arta. Derisa ajo është kthyer në punë pas vdekjes së nënës së saj, Christine, shkruan Daily Express, transmeton lajmi.net. Modelja ka…

Arbenitën nuk e merrë gjumi. Kë e pret t’ia kthejë – natën e mirë

Dikur ishte një vajzë e panjohur që askush nuk dinte asgjë për të. Fjala është për modelen e njohur Arbenita Ismajlin. Emri i saj u mediatizua e u bë i njohur që nga lidhja e saj me Feron, shkruan Kosovarja.…

Kjo vogëlushe, sot më e votuara deputete

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, përveç që është e zonja në punën që e udhëheq, emri i saj gjithmonë shquhet për modestinë që ka. Deliu është njëra ndër deputetët që përherë…

Adelinës i ka ardh dita të mbulohet me dukat

Adelina Tahiri bën një jetë luksoze e cila karakterizohet me udhëtime të shumta jashtë vendit, pushimet në vende përrallore, veshjeve dhe makinave luksoze. Që nga martesa me burrin e saj nga Maqedonia, Serjoza Markov, Adelina është qendër e vëmendjes për…

A po bëhen Marina dhe Geti prindër për herë të parë?

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi shumë shpejt mund të bëhen prindër. Ghetto Geasy së bashku me Marina Vjollcën janë duke i kaluar disa ditë në Angli, e fotoja e fundit ka ngritur dyshime se çifti shumë shpejt mund të bëhen…

Rikthehet fuqishëm ‘diva’ e muzikës shqiptare Adelina

Adelina Ismajli është këngëtarja më në zë e muzikës shqiptare. Ajo u cilësua për shumë vite si ‘diva’ e skenës, përcjell ORAinfo. Adelina është larguar pak nga muzika pasi është martuar dhe është bërënënë e një djali. Tani, Adelina ka…

Luana Vjollca ‘ndez’ publikun me performancën e saj

Luana Vjollca ka publikuar disa imazhe nga koncerti i fundit. Luana Vjollca është nga emrat më të pëlqyer të estradës shqiptare, ajo së fundmi kishte performuar në një koncert në Zvicër. Moderatorja/këngëtarja ka shkëlqyer me performancën e saj në koncertin…

Egzona bën ndryshim në flokë, kështu po duket

Veshjet, ndryshimet e saj, janë ato që komentohen çdo ditë në mediat rozë. Gruaja e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqit është e kompletuar në çdo aspekt, duke u shfaqur gjithmonë unike, shkruan “Kosovarja”. Paraqitjet e saj në vende të ndryshme…

Maska e duhur për flokë të fortë dhe të shëndetshëm

Padyshim se flokët kanë një rol të rëndësishëm në bukurinë e femrave, ndaj edhe kërkojnë kujdesin e duhur. Mirëpo për të pasur flokë të fortë dhe të shëndetshme kushton mirëmbajta e tyre, e për këtë ne ju sjellim disa maska…

Ja në cilën mosha ndodhin ngjarjet më të rëndësishme në jetë tuaj

Sipas një studimi të bërë në Britaninë e Madhe, njerëzit janë zakonisht të moshës 26- vjeçare kur martohen dhe blejnë shtëpinë e tyre rreth moshës 27 vjeçare, shkruan The Independent. Një studim i detajuar i bërë në 2.000 të rritur…

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy të ‘zhytur’ në romancë

Marina Vjollca dhe Ghetto Geasy po kalojnë momentet më të lumtura të lidhjes bashkëshortore. Lidhja e moderatorës dhe reperit zgjon interesim jashtëzakonisht të madh tek publiku, ngase janë ndër çiftet më të pëlqyera të shoubizit. Çdo rast pushimi që u…

Mos ia hiqni fëmijëve vesin e “gishtit në gojë”

Sipas rezultateve të një studimi të kryer së fundmi, fëmijët që thithin gishtin e tyre apo kafshonjë thonjtë zhvillojnë më pak alergji se fëmijët e tjerë. Sipas autorëve të revistës Pediatrics kjo ndodh për shkak të ekspozimit më të lartë…

HOROSKOPI DITOR, E MARTË 18 QERSHOR 2019

Dashi Kjo dite do jete një nga me te bukurat e këtij viti. Do jeni ne një mendje me partnerin tuaj për gjithçka dhe emocionet qe do përjetoni nuk keni për t’i harruar gjithë jetën. Beqaret nuk duhet te nxitohen…

Lady Gaga ka fiksim burrat e martuar

Ajo njihet si shkaku i ndarjes së Bradley Cooper dhe Irina Shayk. Lady Gaga muajt e fundit ishte akuzuar nga publiku se ajo është arsyeja kryesore se pse Irina Shayk dhe Bradley Cooper kanë ndarë rrugët, shkruan People, transmeton lajmi.net.…

Zgjidhet dilema e bilbilave të Mushtishtit se kush i këndoi nënës e para

Përderisa dikur ishin shoqe të ngushta dhe pothuajse i shihnim tërë kohës bashkë nëpër ahengje të ndryshme, muaj më parë raportet e tyre ndryshuan rrënjësisht, shkruan “Kosovarja”. Flasim për bilbilat e Mushtishtit, Shyhrete Behlulin dhe motrat Mustafa, të cilat hasën…

Fifi flet publikisht për ‘dissin’ që ia kushtoi Taynës, ja qka i thot tjetër

Këngëtarja e njohur Fifi i ka komentuar shpesh rivalet e saj për faktin se vetëquhen “mami” të hip hopit shqiptar. Marrëdhëniet me reperen Rina Balaj i ka mjaft të mira dhe mbështesin njëra-tjetrën, por nuk mund të thuhet e njëjta…

Rita Ora tregon aftësitë e saj në fushën e futbollit dhe do të mbeteni pa fjalë

Rita Ora është një ndër këngëtaret më të suksesshme shqiptare ku fama e së cilës ka arritur majat nëpër botë. Janë shume emrat e njohur nga estrada që e ndjekin atë në rrjetet sociale, dhe që e pëlqejnë jashtë mase…

Vëllai i Azrës është rritur kaq shumë, do të befasoheni

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithnjë e më i pëlqyer në publikun turk dhe atë të huaj. Çdo ditë e më i popullarizuar po bëhet edhe në publikun shqiptar. E një prej roleve shumë të veçanta është edhe…

Afrona po shijon ditët e beqarisë, kështu po kënaqet

Modelja bukuroshe po shijon ditët e fundit të beqarisë me shoqet e saj. Afrona Dika dhe këngëtari Blero janë në prag të martesës së tyre, shkruan “Kosovarja”. Pas një kohe në lidhje, ata vendosën ta kurorizojnë dashurinë e tyre me…

Pak para martesës, Blero publikon fotografinë e Afronës me duvak, ja si duket ajo

Blero dhe Afrona në muajin shtator do të kurorëzojnë lidhjen e tyre me martesë. Ditë më parë, ashtu edhe siç kishte paralajmëruar muaj më parë, Afrona organizoi festën e beqarisë në Mykonos, në Greqi. Modelja kishte mbledhur mikeshat e saj…

Edhe një dasmë tjetër në shtator, për këtë çift bëhet fjalë

Jonida Vokshi pak javë më parë surprizoi jo pak teksa bëri publik lajmin se në shtator ajo dhe i fejuari Besnik Krapi do të celebrojnë dashurinë e tyre nëpërmjet një dasme madhështore që do të zhvillohet në muajin shtator. “Panorama…

Kaltrina ka dalur me mikeshat e saj, secila më e bukur se tjetra

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur nga Vushtrria. Me paraqitjen e saj plot stil dhe shumë elegante, Kaltrina u bë tejet e pëlqyer për një kohë shumë të shkurtër, shkruan ORAinfo. Kaltrina nuk mungon as me postime të ndryshme në…

Adrola Dushi e ‘zjarrtë’ në foton e fundit

drola Dushi është shumë e afërt me ndjekësit e saj ku mundohet të ndaj çdo të re nga jeta e saj me ta duke publikuar foto të ndryshme, shkruan lajmi.net. Bukuroshja shqiptare kësaj radhe ka vendosur që të provokoj paksa…

Cardi B ‘tradhtohet’ nga gardëroba gjatë koncertit

Cardi B javë më parë kishte anuluar disa koncerte për shkaqe shëndetësore, por me të filluar mbajtjen e tyre reperes i ndodh e papritura, shkruan lajmi.net. Për gjatë një performance në festivalin ‘2019 Bonnaroo Arts And Music’ artistja ishte ‘tradhtuar’…

Adelina Ismajli me shumë gjasë do ti futet politikës nga ky takim me deputeten Vjosa Osmani

Adelina Ismajli ka shprehur edhe një herë simpatinë e saj ndaj anëtares së LDK-së Vjosa Osmani, shkruan lajmi.net. Këngëtarja mbajti një takim me deputeten, dhe përmes një postimi në Instagram artistja e quan si një takim shumë të këndshëm. “Një…

Beatrix Ramosaj me bikini nga dhoma e gjumit, shikoni pamje befasuse

Kohëve të fundit, Beatrix Ramosaj i ka shpeshtuar provokimet, shkruan lajmi.net. Këngëtarja e njohur shqiptare është bërë shumë aktive në llogarinë e saj në Instagram dhe pothuajse çdo herë po publikon foto nga dhoma e gjumit. Kësaj radhe ka zgjedhur…

Kështu po kalojnë pasditen Stresi me të fejuarën

Së bashku me Kejsin, reperi po e gëzon lirinë përsëri. Pas shumë muajsh të kaluar i mbyllur, Stresi tani po e shijon lirinë bashkë me të fejuarën Kejsi, shkruan lajmi.net. Kejsi ka publikuar një fotografi në Instastory ku ndan disa…

Tayna takohet me Granit Xhakën. Cila është arsyeja?

Ka disa ditë që Granit Xhaka po qëndron në Kosovë. Tre ditë më parë u zhvillua ndeshja “Loja e yjeve”, ku në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë ishin mbledhur futbollistë, këngëtarë e njerëz të fushave të ndryshme për të luajtur.…

Ky është burimi që mbush me energji Diellza Kolgecin

Diellza Kolgeci ka ndarë një fotografi me vajzën e saj. Muaj më parë modelja e njohur shqiptare Diellza Kolgeci dhe basketbollisti Fisnik Rugova u bënë prindër për të parën herë. Minuta më parë bukuroshja shqiptare ka publikuar një fotografi në…

Mbahuni fort para se ta shihni këtë fotografi të Leartës

Learta, Learta, Learta. Është emri që qarkullon çdo ditë në mediat rozë, kjo sepse ka zënë vend të rëndësishëm tek të gjithë dhe përcjellet ngado që shkon, shkruan Kosovarja. Ajo prodhon lajm edhe kur nuk bën asgjë, e mos të…

Andrra fillon pushimet, publikon këtë pamje provokuese nga atje

Andrra Destani, u bë emër i njohur në mediat që kur ajo bëri publike lidhjen e saj me këngëtarin e njohur, Sinan Hoxha. Lidhja e tyre e dashurisë u bë edhe më serioze pasi ata e kurorëzuan atë me martesë.…

Mbesa e Vjollca Haxhiut, maturantja më e veçantë e vitit

Mbesa e këngëtarës së njohur lirisht mund të dallohet si maturantja më unike e këtij viti. Në disa fotografi të reja të publikuara nga Vjollca Haxhiu, vajza e vëllaut të saj po shkëlqen me paraqitjen e saj, shkruan “Kosovarja”. E…

Përbrenda veturës ‘Porsche’ të Ledina Çelos

Ledina Çelo i ka bërë disa postime në Instastory dhe shihet duke ngarë makinë luksoze, shkruan lajmi.net. Ajo shihet duke i dhënë një makine të tipit ‘Porsche’ e cila sipas të gjitha gjasave është e saj. Këngëtarja po vazhdon të…

Fjolla Morina e bën ‘nxehtë’ edhe afër detit, ‘çmend’ fansat me këtë pozë në bikine

Këngëtarja Fjolla Morina ka shkuar për disa ditë pushimi në Ulqin. Ajo po ndan postime të ndryshme nga atje me ndjekësit e saj në rrjete sociale. Së fundi, në llogarinë e saj social ‘Instagram‘, ka publikuar një foto veshur në…

Granit Xhaka i beson vetëm këtij dentisti shqiptar

Super-ylli i futbollit botëror Granit Xhaka së fundmi po qëndron në vendlindje. Xhaka, në Kosovë ka ardhur për të  luajtur një ndeshje për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, shkruan AlbanienShow Megjithatë futbollisti Granit Xhaka, përveç aktiviteteve sportive…

Meda publikon foto me Milot Rashicën dhe Ledri Vulën

Këngëtari Meda ishte i pranishëm në ‘Lojën e Yjeve’ e cila u mbajt ditë më parë me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Prishtinës, shkruan lajmi.net. Nuk kanë munguar edhe emra të tjerë të njohur, ndër ta Milot Rashica…

Dieta e rrallë për femrat: si mund të holloheni me punë shtëpie

Kur flasim për humbjen e peshës, gjëja e parë që vjen në mend është ndjenja e urisë dhe stërvitjes. E ashtuquajtura dietë “e pastër” është diçka krejtësisht e ndryshme dhe përveç humbjes së peshës, ajo garanton shumë përfitime të tjera…

Milot Rashica fillon pushimet me të fejuarën, ja cilin vend ka zgjedhur të kaloj pushimet

Futbollisti i Përfaqsueses së Kosovës Milot Rashica, po korrë suksese të mëdha në karrierën e tij futbollistike. Djaloshi nga Vushtrria ka mbyllur një sezon fantastik me ekipin e tij Werder Bremen, në Bundesligën Gjermane, por ka bërë paraqitje tejet të…

“Më e fortë Fjolla apo Luana”, Mahmut Ferati jep përgjigjen epike

Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Mahmut Ferati ishte së fundmi pjesë e emisionit ‘Mirage’, konkretisht rubrikës ‘Kë zgjedh’, shkruan lajmi.net. Duke qenë se kjo rubrikë përmban në vete edhe pyetje provokative, Ferati u ‘detyrua’ të përgjigjet edhe për femrën më e…

Ilda Bejleri fotografohet në pishinë pranë këtij mashkulli të njohur për publikun

Moderatorja e sportit, Ilda Bejleri është një prej emrave më të komentuar në mediat rozë, shkruan lajmi.net. Ajo ka marrë vëmendjen me paraqitjet e saj nëpër stadiume të ndryshme por edhe me postimin e fotove në rrjete sociale, sidomos atë…

Majlinda nuk e ka ndërmend të ndalet

Majlinda Zeka është një personazh shumë i përfolur në media e në publikun rozë. Ishte lidhja me reperin e njohur, Majk ajo që e bëri tejet të njohur. Nga kjo lidhje e shkurtër ata kanë një djalë që e kanë…

Dhëmbë të bardhë “si bora”, me vetëm 2 përbërës

Një buzëqeshje e bardhë dhe e shndritshme është ”aksesori” më i mirë që mund të vendosim, por ndonjëherë dhëmbët ndryshojnë ngjyrë e bëhen të verdhë, duke krijuar një shqetësim estetik e jo vetëm, për shumë prej nesh. Por çdo gjë…

Pse vendosi të humb peshë Fifi?

E mora këtë vendim sepse kam…” Kantautorja e njohur shqiptare, Filloreta Raçi – Fifi, ka thënë se në stomak ka vendosur balonën e gastrit për të humbur peshë. Këtë artistja e ka bërë jo për shkak të mendimeve të njerëzve…

“Pse e zgjodhe të zi”, Linda Halimi jep përgjigjen e prerë lidhur me partnerin

Këngëtarja Linda Halimi ka pranuar shpesh komente lidhur me përzgjedhjen e partnerit të saj mirëpo për të gjithë ata që donin ta dinin se përse ishte pikërisht ai që e zgjodhi, Linda e ka dhënë përgjigjen e prerë, shkruan lajmi.net.…

Engji ndodhet në një vend me pamje përrallore, ja me kënd është ajo

Këngëtarja shqiptare, Engjëllusha Salihu e njohur shkurt si Engji, përveç angazhimit të madh në muzikë dhe punës për projekte të reja, po gjenë kohë edhe për t’u argëtuar, shkruan lajmi.net. Ajo kohëve të fundit ka udhëtuar në vende të ndryshme…

Ledri Vula intervistë për mediumin e njohur zviceran, flet edhe për Loredanën

Ledri Vula ka dhënë intervistë për mediumin e njohur zviceran. Ledri Vula është një prej emrave të njohur shqiptar i cili njihet për sukseset e shumta në muzikë dhe talentin që e ka në këtë fushë dhe jo vetëm. Si…

Nuk e ndjek në instagram, Enca i hakmerret keq Edi Ramës

Enca Haxhia në mbrëmjen e djeshme ishte e ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” ku foli për shumë gjëra që po ndodhin në jetën, karierrën e saj si dhe për suksesin e këngës së fundit. Në një pjesë të intervsitës…

Gili, një përshëndetje nga Parajsa mbi tokë

Nëse është dikush që duket çdo herë e bukur dhe e freskët është Gili. Këngëtarja e njohur po vazhdon ti befasojë adhuruesit e saj me pamjen e saj duke i afruar kështu edhe më afër vetes, shkruan Kosovarja. Për këtë…

Më në fund Gresa publikon foton e burrit të saj

Gresa Behluli është këngëtarja e njohur, e cila vazhdon të jetë aktive në profesionin e saj. Njihet që një periudhë të gjatë në karrierën e saj, por kohën e fundit ka qenë martesa e Gresës që u përfol jashtëzakonisht shumë,…

Marina e thërret Getin, si Loredana Mozikun

Marina Vjollca ka disa ditë që është në Venedik bashkë me burrin e saj, Getoar Selimin E duket se të frymëzuar nga drama e Shakespearit “Romeo dhe Zhulieta”. E duket se Marina ka zgjedhur që ta quaj në këtë vend…

Pija “magjike” për luftimin e sëmundjeve të zemrës

Me papastërti nënkuptojmë yndyrën e cila vesh jo vetëm muret e zemrës por dhe të arterieve duke shkaktuar sëmundjet kardivaskulare njohur ndryshe si vrasësit e heshtur, transmeton Living. Yndyra e lartë në gjak është si pasojë e një regjimi jo…

Geti publikon këtë fotografi, nuk mungon as komenti nga nëna e tij

Reperi Getoar Selimi i njohur me emrin artistik Ghetto Geasy njihet për muzikën që bën e që pëlqehet shumë nga publiku. Ai së fundmi ka sjellur këngën e re në bashkëpunimin me reperin Majk me titull ‘Malena’. Përpos këngëve, Geti…

HOROSKOPI JAVOR NGA 17. QERSHOR DERI 23. QERSHOR 2019

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Ju do të jeni veçanërisht të hutuar gjatë javës dhe madje edhe marrëdhënia juaj në çift mund të lëkundet. E enjtja do…

Katër këngëtaret tona me shenja të mbetur nga të dashurit e ndarë

Në fillim të një lidhjeje asnjë çift nuk e mendon ndarjen, pasi mendojnë se dashuria do të zgjasë përgjithmonë. Teksa jetojnë historinë e tyre, dashuria i bën shumë çifte që të bëjnë tatuazh emrat e njëri- tjetrit, ose fytyrat e…

Rikthehet Tuna e vjetër, pozon veç me bikini tanga

Tuna e vjetër është rikthyer. Këngëtarja Tuna Sejdi vite më parë ka qenë njëra ndër femrat e estradës e cila ka guxuar të shfaqet tejet provokative. Mirëpo pas një kohë pauze ajo është përkushtuar në familje dhe rritjen e djalit,…

Publikohet dokumentari i Rita Orës i realizuar në Kosovë

Është prezantuar dokumentari i Rita Orës të cilin e ka realizuar në Kosovë. Këngëtarja Rita Ora ishte së fundmi në Kosovë me një mision bamirësie së bashku me UNICEF-in. Ajo ka vizituar disa qendra fëmijësh dhe të rinjsh, si dhe…

Flet dëshmitari që përjetoi tmerrin në aeroplan në linjën Prishtinë-Bazel

“Një grua është dëmtuar shumë në kokë dhe ka pas gjakderdhje, ndërsa një pasagjer që ishte ulur afër meje pasi iu është këputur rripi i sigurisë ka fluturuar afër një meter”, thotë për albinfo.ch, Enver Hoxha, pasagjer në incidentin e…

Harrojeni heqjen e vizave, kjo nuk do të ndodh

Ndonëse Bashkimi Evropian vlerëson se Kosova i ka plotësuar të gjitha kushtet për heqjen e vizave, kjo gjë nuk pritet të ndodhë së shpejti. Sipas njohësve të çështjeve integruese, liberalizimi i vizave për kosovarët nuk pritet të ndodhë as gjatë…

Elegante e joshëse, Nora Istrefi mahnit me të bardha

Nora Istrefi cilësohet si një ndër këngëtaret më tërheqëse shqiptare. Format e saj trupore dhe paraqitjet e saj gjithmonë plot stil, janë ato që komentohen shumë nga publiku dhe mediet rozë. Së fundi, Nora ka publikuar disa foto, ku shihet…

Ushqimet e shëndetshme që ju bëjnë të shtoni peshë pa e kuptuar

Trendi i “të ushqyerit shëndetshëm” po rritet furishëm dhe njerëzit po ndërgjegjësohen gjithnjë e më shumë rreth asaj çfarë konsumojnë. Zgjedhja e ushqimeve të papërpunuara, të freskëta e bio është jo pak e rëndësishme por nutricionistët shprehin një shqetësim: duke…