Miriam Cani tregon momentin emocionues kur i dha lajmin për shtatzëninë Albanit

Alban Skenderaj dy ditë më parë mbajti koncert në Prishtinë, ku pjesë e koncertit ishte dhe bashkëshortja e tij, Miriam Cani. Madje çifti dhanë lajmin para publiku për shtatzëninë e këngëtares.Miriam Cani ka treguar edhe momentin prekës, kur i dha…

Nuk mund ta besoni sa shumë ngjan Gëzimja me këtë ‘yll’ botëror

Gëzime Krasniqi nuk e ka ndërmend të lëshojë frontin e parë në listën e nuseve më të bukura të estradës, shkruan “Kosovarja”. Që kur u bë e njohur lidhja e saj me djalin e këngëtares Remzie Osmanit më nuk iu…

Horoskopi ditor, e shtunë 22 qershor 2019

Çfarë thonë yjet për ju? Dashi Jeta juaj ne çift do ece me se miri gjate kësaj dite. Do i kushtoni me tepër kohe partnerit dhe gjithçka do shkoje për mrekulli. Beqaret do kenë mundësi shume te mira për te…

E buzëqeshur e tejet e nxehtë, Marina Vjollca i rrit temperaturat këtë mbrëmje

Marina Vjollca dhe Getoar Selimi kanë udhëtuar drejt Barbados për pushime. Duket se qëndrimin atje bukuroshja e ekranit shqiptar po e shijon jashtë mase, ku dhe po publikon pamje të ndryshme. Së fundmi ajo ka publikuar një fotografi ku shfaqet…

Pas ndarjes nga Dua, Isaac bën ndryshimin e papritur në dukje!

Ndarja nga ylli kosovar i muzikës, Dua Lipa ka ndikuar në Isaac Carew. Ky ndikim vihet e re edhe ndryshimin që modele ka pësuar në dukjen dhe paraqitjen fizike, shkruan Indeksonline. Në një imazh të postuar në Instagram, shihet Isaac…

Që kur u bënë prindër, sot është dita më e lumtur e Qëndresës dhe Labit

Labinot Gashi dhe gruaja e tij Qëndresa janë çifti tejet i njohur dhe i dashur për publikun. Ata kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë para pak viteve dhe tani janë prindër të një vajze që e kanë quajtur Rroa. Që…

Deputetja e NISM-ës Valentina Alijaj dhuron gjak

Të solidarizohesh për të dhuruar gjak, nuk tregon thjesht dëshirën për të ndihmuar ata persona që kanë nevojë për të. Do të thotë të mendosh përtej vetes, familjes dhe miqve të tu, shkruan Kosovarja. Do të thotë gjithashtu të mendosh,…

Ky veprim i Njomzës për Leartën do t’iu habit

Rrallë kemi raste kur kunatat kalojnë mirë dhe kanë raporte të ngushta ndërmjet vete. E, sidomos për fytyrat publike nuk dëshmohet edhe aq shpesh për këtë gjë. Përderisa është kështu, po del dikush tjetër të japë shembullin më të mirë…

Kaq iu ka rritur vajza ‘Nitës’ te “Kafeneja jonë”

Ka kohë që është larguar nga mediat e jeta publike, megjithatë asnjëherë nuk u harrua nga adhuruesit e saj. Aktorja Leonora Mehmetaj u bë e popullarizuar me rolin e saj të ‘Nitës’, në serialin vendor “Kafeneja Jonë, shkruan “Kosovarja”. Me një…

Lorik Cana apo Robert Berisha? Ky është mashkulli më seksi sipas Kanitës

Kanita ishte e ftuara e radhës në rubrikën “Kë zgjedh” të emisionit “Mirage”, shkruan lajmi.net. Ashtu sikurse mysafirët e tjerë në këtë rubrikë, edhe Kanita kishte për detyrë të zgjedhte mes emrave të njohur që i kishte përballë. Ajo u…

‘Presidenti i Kosovës’ kaq romatik, kështu e uron bashkëshorten për ditëlindje

Halim Berisha është njëri ndër aktorët e humoristët më të pëlqyer të vendit, shkruan “Kosovarja”. Ai njihet për rolet e tij të suksesshme, por më i njohuri e më i pëlqyeri mbetet ai i Hashim Thaçit. Aktori e imiton aq…

Nicole Scherzinger tregon trupin e hijshëm në bikini, ndërsa vazhdon pushimet në Capri

Ka disa ditë që këngëtarja Nicole Scherzinger ndodhet në Itali, ku atje po kalon pushimet me mikeshat e saj. 40 vjeçarja u shfaq e përsosur, ndërsa ajo tregoi figurën e saj të hijshme në bikini ngjyrë vjollcë, ndërsa ndodhej në…

Genta ‘djeg’ rrjetin me foto në bikini

Genta Ismajli po shijon në maksimum pushimet. Genta Ismajli këto ditë ka zgjedhur të lë pas aktivitetet në profesion, për të pushuar, shkruan lajmi.net. Këngëtarja nuk i ka kursyer fotografitë atraktive nga vendi ku po pushon, ndërsa së fundi erdhi…

Kapiteni i kombëtares angleze i jep fund beqarisë

Kapiteni i kombëtares angleze, Harry Kane sot i ka dhënë fund beqarisë. Sulmuesi i Tottenham është martuar me shoqen e tij të fëmijërisë, Katie Goodland. Këtë e ka bërë të ditur vet futbollisti përmes një postimi në Instagram, ku ka…

Besiana veshi fustanin e Greses, mos ta heq fare!

Para pak jave këngëtarja e njohur Gresa Behluli ka marrë një iniciativë për shitjen e fustanëve të saj, ku të ardhurat e fituara do të shkojnë për bamirësi. Një gjest ky që u mirëprit dhe vlerësua nga njerëzit, shkruan “Kosovarja”.…

Leze Qena: Në pleqëri po më mungon më shumë Xhevati

Leze Qena ishte e ftuar sonte në “Mirage”, ku erdhi në një rrëfim më ndryshe prej herave të tjera, shkruan lajmi.net. Aktorja ka kujtuar fillet e karrierës në këtë profesion dhe vështirësitë që kishte hasur për të arritur sukses në…

Gëzimja po zbukurohet për ditë e më e bukur

U bë tejet e njohur si reja e këngëtares, Remzie Osmanit. Tani, Gëzime Hamzaj është një emër shumë i njohur për publikun e lajmeve rozë. Para dy muajve, ajo dhe djali i këngëtares i kanë dhënë fund beqarisë duke bërë…

Qumili po ditka me këndue dhe me lujtë në çifteli. E paparë

Një humorist i pakrahasueshëm, që me energjinë dhe idetë e tij ka sjellur vazhdimisht skeçe unike, shkruan “Kosovarja”. Aktorin e njohur të humorit dhe më të mirin në vend Sevdai Radogoshin, tashmë të njohur si Qumili, e kemi parë për…

Drita më shumë e mbron biznesin e rejës sesa të bijës

Tashmë nuk po kalon ditë që veprimet e Leartës të harrohen pa u bërë lajm, jo vetëm ajo por e gjithë familja temë e rëndësishme. Emri i saj bëri bujë që nga martesa me djalin e Shyhretës, dhe tani janë…

Blerona edhe aktore, një rol me ‘Stupcat’

Është bërë zakon kohët e fundit në Kosovë që fytyrat tona publike të mos i rrinë në besë vetëm një profesioni, shkruan “Kosovarja”. E njohim për moderatore të zonjën dhe tërheqëse tash e sa vite, por nuk do na shkonte…

Tayna poston imazhin joshës nga prapaskenat e klipit të fundit

Tayna ka sjellë imazhin ‘përvëlues’ nga prapaskenat e klipit të fundit. Tayna ka ndarë me ndjekësit një fotografi atraktive në llogarinë e saj në Instagram, shkruan lajmi.net. Këtë imazh, ajo e ka shkëputur nga xhirimet e këngës “Caliente”, të cilën…

Shkurte Fejza u këndon vajzave që do të martohen

Shkurte Fejza i këndon vajzave që po bëhen nuse. Shkurte Fejza është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të muzikës popullore. Ajo ka shumë vite në skenë, ndërsa numëron këngë dhe videoklipe të shumta, bashkëpunime të suksesshme me kolegë si…

Në dy vjetorin e propozimit për martesë, ja çfarë dhurate i ka bërë Graniti gruas së tij

Ata janë çifti më i komentuar. Granit Xhaka është një nga futbollistët më të suksesshëm shqiptarë. Futbollisti i ekipit anglez Arsenal ka treguar formë të shkëlqyeshme si në klubin e tij si në fanelën e Zvicrrës. Graniti dhe bashkëshortja e…

Flaka Krelani ‘heq’ reçipetat për videon e radhës

Flaka Krelani ka provokuar edhe një herë ndjekësit me imazhet e sjella. Flaka Krelani po e bën namin në rrjetin social Instagram me fotografitë që po publikon, ajo çdoherë arrin të josh publikun me imazhet e saj. Edhe kësaj radhe…

Marrin fund thashethemet, kjo është arsyeja që ka çuar në ndarjen përfundimtare të princit William nga Meghan dhe Harry

Vitin e parë menjëherë pas fejesës Meghan dhe Harry ndanin pjesën më të madhe të eventeve me William dhe Kate. Ato janë parë shpesh bashkë duke marrë pjesë në organizime të ndryshme të familjes mbretërore. Gjithashtu kishin dhe një organizatë…

Pas ndarjes nga bashkëshorti, ja sa kile ka humbur Adele

Këngëtarja Adele ka humbur mbi gjashtë kilogramë brenda muajit pas divorcit nga i shoqi, Simon Konecki, shkruan lajmi.net. Gjithçka në saje të një trajnimi intensiv me ‘Reformer Pilates’. Këngëtarja ka vijuar me dobësimin, dhe flitet se në total ka humbur…

Leonita me barkun e fryrë publikon foton më të ëmbël nga pushimet

Leonita është bashkëshortja e lojtarit të njohur, Granit Xhakës. Edhe ajo tashmë është shumë e njohur dhe e dashur për publikun. Leonita dhe Graniti tashmë janë në pritje të fëmijës së tyre të parë. Zonja edhe shtatzënë vazhdon të jetë…

Një nënë si Adelina, kaq bukur e ka veshur djalin e saj sot

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe që mori vëmendjen e publikut që në daljen e parë në skenë. Ajo tani është një ndër këngëtaret më të përfolura, dhe kjo për shkak të jetës së saj luksoze. Adelina është…

Learta në një foto: Tri gjenerata

Learta Jakupi është nusja e estradës e cila po vazhdon të komentohet shumë për pamjen, por edhe për përkujdesjen estetike që ka ndaj vetës. Gjithmonë, kudo që ajo merr pjesë, pothuajse nuk kalon ditë pa u përmendur në shtypin rozë,…

Rita Ora gati për “Alba Festival”, përshëndet në shqip fansat me një video

Rita Ora do të jetë pjesë e festivalit “Alba” që mbahet në Zivcër. “Alba Festival” do të mbledh disa prej emrave më të njohur të muzikës shqiptare në një vend, shkruan lajmi.net. Në mesin e artistëve që performojnë në këtë…

Shkurte Fejza publikon këngën “Rrushja” – Ndëgjim të këndshum!

Shkurte Fejza ka publikuar këngën e saj më të re, të cilës ia shoqëroi edhe videoklipin, shkruan lajmi.net. “Rushja” titullohet kënga e re e Shkurtës, për tekstin dhe muzikën e së cilës u përkujdes Kolë Susaj, ndërsa orkestrimin e bëri…

Milot Rashica me pushime në Maldive, kjo është këngëtarja që simpatizon dhe ndegjon ai

Futbollisti kosovarë Milot Rashica ka pasur një sezon tejet të suksesshëm në fushën e gjelbërt. Ai ka vendosur që me të fejuarën ti shijoj disa ditë pushimi dhe si destinacion ka zgjedhur ishujt Maldive, një vend shumë i bukur dhe…

Personat që vonohen gjithmonë janë më të suksesshëm

Të gjithë e kemi atë shok/shoqe (ose ndoshta jemi vet ne ai person) që gjithmonë vonohet në çdo ngjarje, takim, etj. Ndonëse është diçka frustuese për personin që pret, faktikisht ndoshta duhet t’ua falim papërgjegjësinë personave të tillë. Kjo pasi…

Baba i Rashicës propozon këtë emër për Stadiumin Nacional të Kosovës

Ditët e fundit në vendin tonë, temë është bërë emri që do të duhet ta ketë stadiumi nacional i Kosovës. Në lidhje me këtë ka folur edhe babai i futbollistit Milot Rashica, Nexhmedin Rashica i cili i ka përkrahur nismat…

E veshur me fustan të ngushtë, Kejvina provokon nga ballkoni i hotelit

Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit disa imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat vjen tërhqëse si asnjëherë më parë, shkruan lajmi.net. Modelja kishte veshur një fustan të ngushtë me ngjyrë të verdhë, në të cilin theksonte format…

Sot fillon vera, kjo është dita më e gjatë e vitit

Sot në hemisferën veriore fillon vera ndërsa në të njëjtën kohë në hemisferën jugore të Tokës do të fillojë Dimri. Vera do të zgjatë 95 ditë, ndërsa do të përfundojë më 23 shtator në vitin 2019, kur në ora 9:50…

Greta Koçi dhe Dani sjellin plot ritëm duetin “Jeta ime”

Greta Koçi dhe Dani kanë publikuar projektin e tyre të re. Greta Koçi dhe Dani sapo kanë publikuar projektin me titull “Jeta ime”, të cilin e sollën të shoqëruar edhe me videoklip. Për tekstin e këngës u kujdes Eni Koçi,…

Ariana tregon se kush është dashuria e saj

Është interesante se si një femër shumë e thjeshtë shndërrohet në njërën nga yjet më të ndjekura. Fjala është për blogeren e njohur Ariana Fejzullahun. Fama e saj ka kaluar të gjitha limitet dhe sot është e kërkuar kudo, mbase…

A është Lulja e Medës, lulja më e bukur në botë, shikone ne foto

Mehdin Pergjeqaj apo ndryshe i njohur me emrin e tij artistik Meda, është ndër ato figura që publiku e ka dashur dhe vazhdon ta dojë që nga kënga e tij e parë. Këngët e tij pëlqehen shumë nga publiku, pasi…

Kejvina Kthella rikthehet në ‘Xing me Ermalin’, çfarë po ndodh?

Velina bionde e “Xing me Ermalin” do të rikthehet këtë të shtunë në programin nga i cili nisi karrierën televizive. Modelja e njohur bionde, me siguri, do ta marrë edhe një herë rolin e ngacmueses së të ftuarëve, por nuk…

Greta Koçi ‘ngreh’ temperaturat në Turqi

Greta Koçi ka ndarë me ndjekësit disa momente nga pushimet e saj. Siç edhe një numër i madh i fytyrave publike edhe Greta Koçi ka zgjedhur Turqinë si një vend ideal për disa ditë pushimi. Këngëtarja ka publikuar një fotografi…

Dua Lipa në studio për këngën e re

Pas disa muajve pushim Dua Lipa pritet të rikthehet me një këngë të re. Dua Lipa duket si iu paska futur punës për këngën e re, janë bërë më shumë se katër muaj prej këngës së fundit të këngëtares. Është…

Ariana ka dalur në shopping me fëmijë

Shtatzënia e katërt duket se po e ndryshon çdo ditë e më shumë Arianën. Gruaja e Ermal Fejzullahut po vazhdon të jetë tejet aktive edhe gjatë kësaj koheariana fear. Sot, ajo ka publikuar një foto ku tregon se po qëndron…

Genta i çmend pushuesit, dridh të pasmet në plazh

Genta Ismajli vazhdon të jetë njëra ndër këngëtaret më joshëse të estradës sonë. E vetëdijshme për këtë, ajo vazhdimisht ‘qeras’ fansat e saj me fotot provokuese Ajo është mjaft aktive në rrjete sociale ku bën postime të ndryshme nga jeta…

E veshur në të kuqe dhe e rregulluar kaq bukur, Ryva i ‘mahniti’ të gjithë me pamjen

 Ryva Kajtazi është një prej këngëtareve më të pëlqyera shqiptare. Këngët e saj pëlqehen nga publiku i të gjitha moshave që nga ato të fillimeve të karrierës, përcjell ORAinfo. Ryva është shumë aktive edhe në rrjete sociale krahas angazhimeve që…

Përgjigja e Mahmut Feratit kur pyetet të zgjedh mes Shkurte Fejzës dhe Shyhrete Behlulit

Mahmut Ferati është vënë në siklet kur duhej zgjedhur mes dy kolegeve të tij. Mahmut Ferati ishte protagonisti i kësaj të premte, në rubrikën “Kë zgjedh” të emisionit “Mirage”. Këngëtari ashtu sikurse edhe të ftuarit e tjerë në këtë rubrikë,…

Rina Balaj ka një mesazh për të gjithë ata që po tregojnë urrejtje

Rina Balaj me veprimet e saj është një nga artistet më të përfolura të shobuizit shqiptar. Rina Balaj në bashkëpunim me Adelina Ismailin dje lansuan duetin e tyre të titulluar ‘Qika’ e cila tashmë ka arritur pëlqimin e publikut. Reperja…

Kështu po duket Gresa Behluli me veshje tradicionale teksa vallëzon me të ëmën

Po vazhdon kanagjegji i këngëtares Gresa Behluli, ku të ftuara janë edhe shumë këngëtare të estradës, shkruan “Kosovarja”. Sigurisht që festa e saj po përbën interesim publik, pasi Gresa prej vitesh është pjesë e skenës muzikore. Dhe, ajo është vajza…

Tuna në shtrat me dashurinë e saj

Rikthimi i saj në skenën artistike ishte si një bombë eksploduese. Këngëtarja shumë e dashur, Altuna Sejdiu iu kthye furishëm muzikës duke sjellë albumin me plot 7 këngë, shkruan Kosovarja. Kjo bëri që ajo të pritet ende më mirë nga…

Gresa publikon foto nga pushimet

Gresa Behluli është për momentin një person shumë i përfolur në publik e media rozë. Ajo para dy muajve i dha fund beqarisë me një dasmë tejet madhështore dhe që po komentohet ende, shkruan ORAinfo. Gresa pas martesës është shumë…

Njomza vjen pas shtatë vitesh në Prishtinë në “Sunny Hill Festival”

Festivali “Sunny Hill” edhe gjatë këtij edicioni do të sjellë në Prishtinë emra të njohur të muzikës, shkruan lajmi.net. Artistja e parë që u konfirmua që do të jetë pjesë e këtij festivali të sivjetmë është Njomza Vitia, emri i…

Nuk e ndal as fitnesi, Kim sërish provokon ‘rëndë’

Nuk kalon ditë pa provokuar. Bëhet fjalë për yllin, Kim Kardashian , e cila është shumë aktive në rrjetet e saj sociale, shkruan SyriKosova. Posedon forma të veçanta trupore, por, pavarësisht kësaj ajo ende kujdeset ta mbajë në formë trupin…

Demi Rose nuk ju lë ta ‘harroni’, vë në pah sërish format trupore në bikini

Demi Rose ka ndarë me ndjekësit imazhe të reja në rrjete sociale, shkruan lajmi.net. Modelja është shfaqur atraktive e veshur në bikini teksa ka realizuar një fotosesion të ri, kurse vjen ashtu si çdo herë. Pra, edhe kësaj radhe, Demi…

A e dini nga cili fshat i Kosovës është Meda?

Këngëtari Meda u bë mjaftë i njohur falë angazhimit të tij intenziv në muzikë. Ai, nuk ndalet së punuari dhe suksesi nuk i mungon. Epo, kush punon edhe shpërblehet, apo jo? E, kjo ka ndodhur pikërisht me Meden, i cili…

HOROSKOPI DITOR, E PREMTE 21 QERSHOR 2019

Dashi Do e shijoni ne maksimum sot kohen qe do kaloni me partnerin tuaj dhe marrëdhënia ne çift do jete e mrekullueshme. Nuk do keni me çfarë te kërkoni me tepër. Beqaret nuk do kenë fat ne dashuri dhe serish…

Kaltrina Mikushnicës ka dalur jashta linjave të saj joshëse

Është moderatorja më e suksesshme vitet e fundit, shkruan “Kosovarja”. Flasim për Kaltrina Mikushnicën e cila edhe pse ka kohë të gjatë që s’është pjesë e ekraneve ajo nuk po mungon edhe ne rrjetet sociale. Madje, që pas lindjes ka…

Fjolla Morina thekson linjat trupore në fustanin elegant

Fjolla Morina ka ndarë me ndjekësit disa fotografi të reja në Instagram, në të cilat shfaqet shumë joshëse, shkruan lajmi.net. Këngëtarja kishte veshur një fuatan të gjatë ngjyrë ari, në të cilin theksonte format trupore, e mbështetur pranë një tavoline.…

Këngëtarja e njohur rikthen linjat pas shtatzënisë

Këngëtarja e njohur, Gjira edhe pse ka vite që është tërhequr nga aktivitete muzikore, ajo është ende mjaft e përfolur. Këngëtarja tashmë ka krijuar familjen e saj, ajo javë më parë u bë nënë për të parën herë, shkruan Indeksonline.…

Moderatorja shqiptare ‘shpërthen’ ndaj Encës: Të bëra të famshme, je fundi i bishtit të kavallit

Roza Lati kishte ftuar javë më parë në emisionin e saj Trejsi Sejdinin, ku kjo e fundit kishte përmendur Encën, shkruan lajmi.net. “A je e virgjër si Enca?”, e kishte pyetur dikush nga fansat, ndërsa përgjigja e modeles ishte “Sa…

A po pajtohet Safete Mustafa me ato çka po thotë Sahidja rreth Shyhretes?

Pyetje e gjatë, apo jo? Epo, si pyetja e vënë në titull, ashtu edhe kjo çështje e diskutuar kaq shumë poshtë e lartë. Prishja e Motrave Mustafa me Shyhrete Behlulin ka shkaktuar një debat të gjerë mes fansave të të…

Në banketin e Sahides, krejt femra dhe veç një mashkull

A ju kujtohet banketi i madh i këngëtares Sahide Mustafa me rastin e lindjes së djalit. Këngëtarja kishte gëzim të madh, andaj edhe festa ishte e madhe. Ceremonia bëri bujë mediale, u fol e përfol për disa ditë. Protagonistja ishte…

Nuk i keni parë, ju njohim me vëllaun e kunatën e Afërdita Demakut

Afërdita Demaku është njëra ndër këngëtaret më të dashura të muzikës popullore. Ajo i ka qëndruar përherë pranë publikut, me muzikën e mirëfilltë që ka kultivuar për dekada, shkruan “Kosovarja”. Me zërin e saj të veçantë, ka arritur të bëjë…

Kështu po e ruan Geti barkun e Marines

Reperi Getoar Selimi sapo ka ardhur me projekti e ri muzikor, sërish në bashkëpunim me Majk. Edhe ky produkt muzikor po pëlqehet shumë, shkruan “Kosovarja”. Geti dhe Marina janë ndër çiftet më të njohura në shoubizin vendor. Dyshja shpesh përfliten…

Nusja e Albanit mahnitë me pamjen në dasmë

Lidhja me këngëtarin e njohur Kosovar, Alban Mehmetin e bëri të njohur, Fjolla Svircën. Tani ajo dhe këngëtari janë të martuar dhe kanë dy fëmijë, shkruan ORAinfo. Fjolla është tani shumë e përfolur në publik, e këtë e ka arritur…

Vajza e Limajt ka dalur me burrin e saj, pamja e saj mori vëmendjen

Lala Limaj është vajza e politikanit të njohur kosovar, Fatmir Limajt. Lala u bë më e njohur pas dasmës së saj. Ajo vazhdon të mbetët shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto…

Labi i del në ndihmë Harunit të vogël: Jam këtu për ty e qindra moshatarë tu

Harun Brahimi që akoma nuk i ka mbushur 1 vit, është diagnostifikuar me një sëmundje trajtimi i së cilës nuk mund të mbulohet nga familja e tij, pasi që kushton rreth 600 mijë euro. Rrustem Brahimi, babai i Harunit ka…

Këtë foto të Agnesës vajzës së Shkurtës, mos e lini pa e parë

Janë vajzat e këngëtares Shkurte Fejza ato të cilat furishëm kanë hyrë në mediat rozë, madje dy prej tyre edhe duke ndjekur rrugën e nënës së tyre, shkruan Kosovarja. Gresa e Besiana janë ato të cilat po merren me muzikë…

Fejohet Arbër Zeneli: Ajo tha po!

Arbër Zeneli i ka dhënë fund beqarisë duke i propozuar të dashurës, e cila ka thënë “po”. Përmes një postimi në rrjetin social Instagram, anësori i Kombëtares së Kosovës, Arbër Zeneli, ka bërë të ditur se është fejuar. “Ajo tha…

Anxhelina ekspozon këmbët seksi në fustanin e shkurtër

Anxhelina Hadërgjonaj ka publikuar një fotografi, në të cilën vjen tejet atraktive, shkruan lajmi.net. Këngëtarja kishte veshur një fustan të shkurtër e të ngushtë, në të cilin vinte në pah format perfekte trupore. Këtë foto, ajo e realizoi gjatë darkës…

Bie nga dritarja, ndërron jetë artisti i njohur, ja kush eshte ai

Ka ndërruar jetë Philippe Cerboneschi pasi ka rënë aksidentalisht. Philippe Cerboneschi (i njohur si “Zdar”), ndërroi jetë në Paris të mërkurën, tha agjenti i tij, shkruan BBC. “Ai ra aksidentalisht nga dritarja e një kati të lartë të një ndërtese…

Kështu duket në përditshmëri Ryva

Ryva Kajtazi është një prej këngëtareve më të pëlqyera shqiptare. Këngët e saj pëlqehen nga publiku i të gjitha moshave që nga ato të fillimeve të karrierës. Ryva është shumë aktive edhe në rrjete sociale krahas angazhimeve që i ka…

E thotë Remzija: Sonte, këtu në Tiranë do ta kallim

Se e bën atmosferë kudo që ndodhet as që vihet në dyshim, shkruan “Kosovarja”. Me zërin e saj të mrekullueshëm Remzie Osmani ka përcjellur shumë gjenerata, duke realizuar projekte të shumta që janë dëgjuar e vlerësuar çdoherë. Publikun shqiptarë e…

Ja çfarë bëjnë Xhensila e Besi kur vajza është në gjumë

Këngëtarja nga Shqipëria Xhensila Murtezaj vazhdon të jetë njëra ndër zërat më të pëlqyera të muzikës shqipe. Projektet e saj muzikore gjithmonë pëlqehen e vlerësohen nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Përveç muzikës, Xhensila është fytyra më e komentuar dhe më e…

Roza Lati me një imazh ndryshe

Moderatorja nga Shqipëria, Roza Lati njihet për guximin e saj për të eksperimentuar. Prezantuesja vazhdimisht sjell risi n pamje ndërsa nuk heziton të shkoj edhe në ekstreme. Edhe në një fotografi të radhës që ajo ka publikuar, Roza përveç që…

Azra harroi aktorin e njohur turk, shikoni të dashurin e saj të ri

Alina Boz është një prej aktoreve më të pëlqyera nga kinematografia turke. Ndonëse në moshë shumë të re, ajo arriti të jetë pjesë e shumë filmave dhe serialeve tejet të njoura turke. Suksesi i saj vazhdoi edhe jashtë kufijve kombëtarë…

A po i ka hije kjo ‘shaka’ Shpëtim Deskut

Edhe pse ka kohë që ka ndryshuar profesionin e tij nga aktor humori në moderator batutat e tij nuk mungojnë as tash, shkruan “Kosovarja”. Humoristi i njohur Shpetim Desku po del të jetë i pëlqyer edhe si moderator. Por, në…

Ky person e ndihmoi Bebe Rexhen të tejkalojë stresin nga rrjetet sociale

Këngëtarja e njohur, Bebe Rexha, ka thënë që këngëtarja Katy Perry, e ka ndihmuar atë të kalojë disa komente negative që i mori në rrjetet sociale. Këtë e tha Rexha në një një intervistë për The Sun. Rexha tha se…

Albërie Hadërgjonaj e nisi ditën me këtë imazh nga Nju Jorku

Albërie Hadërgjonaj i ka uruar fansat për ditë të mbarë përmes një fotografie në Instagram. Albërie Hadërgjonaj ka ndarë me ndjekësit një imazh në Instagram, në të cilën fotografoi fytyrën nga afër. Këngëtarja dukej në top-formë, ndërsa mbishkrimi që ia…

Nusja e Milotit me poza provokuese nga pushimet

Milot Rashica është sensacioni i futbollit kosovar. Ai është tani një ndër futbollistët më të pëlqyer dhe suksesi i tij po zgjerohet çdo ditë e më shumë. Pas ndeshjeve me kombëtaren, Miloti ka shkuar në pushime me gruan e tij.…

‘Garë’ mes repereve me foto të të pasmeve nga palestra, pas Melindës ‘dridhet’ rrjeti nga Tayna

Melinda Ademi gjatë ditës së sotme publikoi një fotografi në Instagram, në të cilën fotografoi të pasmet në palestër, shkruan lajmi.net. Reperes iu ‘kundërpërgjigj’ Tayna, me një foto tejet të ‘nxehtë’, edhe kjo e realizuar pikërisht në palestër. Në fotografi,…

7 çiftet VIP shqiptar që u njohën në rrjete sociale

Jetojmë në kohën e rrjeteve sociale dhe ditët e sotme çdo informacion, cddo të re e marrim vesh nëpërmjet tyre. Madje edhe dashurinë e jetës shumë persona e kanë gjetur në rrjete sociale. Këtë na e vërtetojnë historitë e veçanta…

Këto ushqime që konsumohen shumë shpesh po ju dëmtojnë ngadalë!

Shumica prej nesh jemi të vetëdijshëm mbi pasojat negative që disa ushqime kanë për shëndetin tonë. Mirëpo gjithsesi, ne i konsumojmë dhe ato janë pjesë e menysë tonë të përditshme. Disa prej këtyre ushqimeve, që ekspertët thonë se janë duke…

Zakonet e popullit shqiptar, mikpritja dhe respekti ndaj gruas

Gazeta franceze, “Le Radical”, ka botuar, të enjten e 8 gushtit 1912, në faqen n°3, shkrimin e medias britanike, “Morning Post”, mbi traditat dhe zakonet shqiptare, në të cilin hasim trajtimin e temave të ndryshme si përdorimi i armëve, mikpritja,…

Learta publikoi momentin më të veçantë nga dasma e djeshme

Mbrëmë, Learta së bashku me nënën dhe kunatën kanë shkuar në një kanagjegj. Janë padyshim pamjet e tyre ato që morën gjithë vëmendjen. Ato janë përkujdesur që të vijnë sa më bukur si në veshje ashtu edhe në grim. Nuk…

Egzona befason, vesh fustanin me modelin më unik

E bukur dhe me plotë sharmë, është kjo gruaja e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqit. Vëmendjen gjithmonë e merr për stilin që ka, shkruan “Kosovarja”. Po ashtu, ajo është mjaft e zonja edhe në biznesin që e udhëheqë. Këtë biznes…

Babi a nani e pret Elita ta thotë së pari djali i saj

Kur je figurë publike e mbi të gjitha shumë e rëndësishme sikur Elita Rudi vështirë të mos i mungosh audiencës. Ka muaj që nuk e kemi prezent në ekran dhe kjo ka bërë që publiku ta ndjenjë mungesën tashmë e…

Premierë – Ike projekti i ri nga Shkumbin Sadiki

“Ike ” është titulli i këngës më të re të Shkumbin Sadiki , të cilën e ka kompletuar edhe nga ana vizuale. Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës . Ky projekt është punuar në…

Lotina është vajza e Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri sërisht provokon’ me pozat e fundit

Lotina është vajza e Kryetarit të Gjilanit, Lutfi Haziri. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive. Tashmë Lotina është e njohur për publikun dhe ka një numër të konsiderueshëm të ndjekësve në rrjetet sociale. Sot ajo ka publikuar…

Gjashtë krikëll në javë, mban doktorin larg

Lajme të mira në këto ditë vere për të gjithë shijuesit e birrës. Konsumi i saj ju bën shumë mirë. Po, po është e vërtetë, të mban kockat e forta dhe mendjen e mprehtë. Por kjo nuk do të thotë…

Ramiz Ladrovci ka dy orë dore në vlerë prej 13 mijë eurosh, e gruaja dukat që vlen 7 mijë euro

Kryetari i Drenasit Ramiz Lladrovci, duket se është marakli i orave të dorës. Në deklarimin e pasurisë, Lladrovci mes pasurisë së madhe të palujtshme dhe të luajtshme, ka deklaruar edhe dy ora të dorës, ku njëra është e markës “Rolex”…

Korab Jetishi pozon i lumtur krah bashkëshortes: Dashuria ime

Korab Jetishi ka pozuar si rrallë herë pranë bashkëshortes. Këngëtari Korab Jetishi është një prej emrave të suksesshëm të estradës shqiptare mirëpo ka kohë që nuk ka publikuar diçka të re. Ai si duket është fokusuar në familje dhe kjo…

Kjo është shifra e majme që Luana Vjollca fiton në një koncert

Pasi moderoi për vite me radhë, Luana Vjollca vendosi të eksplorojë dhe në një tjetër fushë, atë të muzikës. Moderatorja bukuroshe ka një numër të madh fansash që e mbështesin dhe ja shtojnë edhe më tej suksesin. Për më tepër…

Në përvjetorin e martesës, Emina i kërkon bashkëshortit edhe një fëmijë

Modelja e suksesshme shqiptare Emina Cunmulaj sot feston katër vjetorin e martesës. Në këtë ditë të veçantë për ta, ai ka uruar bashkëshortin, teksa ka publikuar disa fotografi nga dasma e tyre. “Dashuria ime, gëzuar përvjetorin. Katër vite dhe dy…

Në veturën e Vera Orës dëgjohet zëri i këngëtarit të njohur kosovar

Vera Ora argëtohet me muzikë shqipe. Rita Ora është një nga këngëtaret shqiptare e cila që nga fillimet e para të karrierës me krenari ka treguar se është shqiptare dhe këtë gjë vazhdon ta bëjë edhe sot. E e gjithë…

Albatrit Muçiqi shumë i lumtur me dy binjakët ne krah

Këngëtari Albatrit Muçiqi është fejuar, martuar e bërë baba në moshë të re. Jeta e tij familjare duket mjafta e këndshme, shkruan “Kosovarja”. Albatriti, tashmë është baba i tre fëmijëve, vajzës së madhe dhe binjakëve, një djali dhe një vajzë…

Studimet kanë treguar: Syve të kaltër nuk u besohet

Njerëzit me sy të kaltër janë më atraktivë, mirëpo ata nuk janë persona të besueshëm – ka treguar studimi i Universitetit të Pragës Shkencëtarët e udhëhequr nga Karel Kleisner kanë arritur në përfundimin që personat me sy të gështenjtë i…

Rina Balaj provokon nga krevati

Rina Balaj duket tejet seksi në foton e fundit të publikuar në Instagram. Reperja Rina Balaj ani pse shumë e re në moshë, sukseset i ka të panumërta. Që nga fillimet e para të karrierës arriti që të bëhet emri…

CIkli i HËNËS përgjatë muajit qershor e korrik: Si do të ndryshojë jeta juaj në çift këtë periudhë të nxehtë

Hëna , më shumë se 200,000 milje larg Tokës, mund të duket se nuk trazon jetët tona , por veprimtaria e saj në 12 shenjat e horoskopit është shumë herë më e fuqishme nga se mendojmë. Orbita e saj dhe…

Kjo këngëtare e njohur qenka shoqe e ngushtë e Norës

Dikur ajo ishte një prej këngëtareve më prezente në skenën muzikore shqiptare, me këngë të cilat dëgjohen edhe sot. Megjithatë, ka një kohë prej kur dëgjojmë pak nga Jehona Sopi. Këngëtarja ka zgjedhur një jetë më diskrete larg paraqitjeve të…

. Përndryshe artisti në fjal është shumë i angazhuar ne dasma dhe ahengje te ndryshme familjare. Premier – Lamtumire projekti i ri nga Hakif Krasniqi dhe Samuela FOTO-VIDEO

Tregu i muzikës sonë çdo ditë e më shumë po pasurohet me emra të rinj që futen në këtë treg të ngjeshur . Një artist i ri po që premton shumë në industrinë e muzikës është Hakif Krasniqi . Hakif…