Luana ekspozon trupin fantastik, shokon pushuesit në Maldive

Pasi iu përkushtua muzikës për disa muaj duke publikuar tre videoklipe, dy ndër to bashkëpunime që rezultuan shumë të suksesshme, Luana Vjollca ka vendosur të marrë disa ditë pushime. Këngëtarja ka zgjedhur edhe këtë verë që pushimet t’i kalojë në…

Sot me shi, por si do të jetë moti gjatë gjithë javës?

Java fillon me mot të paqëndrueshëm, jo shumë të ngrohtë dhe me shi. Nga dita e mërkurë më nxehtë dhe kryesisht me diell. Fusha jostabile ajrore të ardhura nga Atlantiku do të depërtojnë mbi rajonin tonë në ditët e para…

Big Mama ‘sfidon’ edhe modelet më të bukura

Big Mama është një këngëtare tejet e pëlqyer dhe e përfolur shqiptare. Ajo që e bëri atë në qendër të medieve dhe të publikut është ndryshimi që ajo bëri në pamje duke i humbur kilogramët e tepërt. Tani ajo ka…

Lulet në mëngjes, humor i mirë për tërë ditën

Tulipanë, trëndafila, margarita: mjafton të shohësh ngjyra të larmishme për t’u ndier më në humor. Studimi i Harvard University, i cili e ka konfirmuar këtë, ka marrë në konsideratë ndryshimin e humorit të një grupi femrash që nga zgjimi në…

E gjithë vëmendja tek e dashura e Ronaldos: Fotografitë me bikini tregojnë shumë

Cristiano Ronaldo është duke i vazhduar pushimet luksoze me familjen e tij, ndërsa së fundmi vëmendjen e ka marrë partnerja e tij, Georgina Rodriguez. Superylli i Juventusit ka arritur në rivierën franceze, gjegjësisht në St Tropez, ku ka ankoruar jahti…

As Dua Lipa, as Bebe Rexha! Rihanna ndjek në Instagram vetëm një shqiptare

Rihanna është një prej emrave më të komentuar në botën e showbiz-it të huaj e cila ka lënë gjurmë gjithnjë me paraqitjet e saj e edhe sukseset. Ajo është aktive në rrjete sociale dhe është ndër më të ndjekurat dhe…

Edhe Andrra e Sinani në pushime, s’mungon portreti familjar

Temperaturat e nxehta kanë bërë që shumë qytetarë t’ia mësyejnë vendeve bregdetare. Edhe këngëtari shqiptar, Sinan Vllasaliu me bashkëshorten e tij Andrrën, po shijojnë rrezet e diellit, derisa ata kanë zgjedhur rivierën turke. Është Andrra ajo që ka publikuar një…

Martohet Nihani, nuse më të bukur nuk keni parë moti

Ajo është një aktore shumë e ëmbël. Aktorja turke, Neslihan Atagul, u bë e njohur me rolin e saj si “Nihani” te seriali shumë i shikuar “Kara Sevda”. Ajo është njëra ndër protagonistet më të dashura për publikun. Aktorja e…

Kaq bukur duken Merita Spahiu dhe vajzat e saj në këtë fotografi

Të lumtura pranë njëra-tjetrës. Njëra ndër familjet më të komentuara në mediat rozë është familja Muqiqi, familja e këngëtarëve të mirënjohur të skenës. Ata shpesh ndajnë imazhe të bukura me fansat e tyre të shumtë. Sot, Biona, vajza e madhe…

Xhensila Myrtezaj ‘ngrit’ temperaturat me këtë foto nga shtrati

Xhensila Myrtezaj mahnit me bukurinë e saj. Xhensila Myrtezaj me fotografinë e publikuar ka fascinuar ndjekësit me format trupore. E veshur me një këmishë të bardhë të hapur në pjesën e gjoksit këngëtarja provokon shumë me pozën e saj nga…

Luana ekspozon trupin fantastik, trullos pushuesit në Maldive

Pasi iu përkushtua muzikës për disa muaj duke publikuar tre videoklipe, dy ndër to bashkëpunime që rezultuan shumë të suksesshme, Luana Vjollca ka vendosur të marrë disa ditë pushime. Këngëtarja ka zgjedhur edhe këtë verë që pushimet t’i kalojë në…

Më në fund Shkurte Gashi na njofton me ‘mashkullin’ e saj

U bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe tani, Shkurte Gashi është një prej këngëtareve më të pëlqyera kosovare. Ajo që e bën edhe më të veçantë janë performancat e saj live, shkruan ORAinfo. Shkurtën e gjejmë…

Ky është i fejuari i Ema Ismailit

Ky është i fejuari i Ema Ismailit Motrat Ismaili zgjijnë thuajse gjithmonë vëmemdjen e publikut. Për vite me radhë, çdo lëvizje e tyre është shndërruar në lajm, shkruan “Kosovarja”. Adelina ishte e para që e nisi rrugën e muzikës, që…

Nusja e Milotit nuk ndalet, shfaqet super-tërheqëse nga pushimet

Milot Rashica po vazhdon të jetë një ndër futbollistët më të njohur të kombëtares së Kosovës. Ai tani po shijon suksesin e madh si në kombëtare ashtu edhe në skuadrën e tij, Werder Bremen. Pas ndeshjeve me kombëtaren, Miloti ka…

Brenda shtëpisë luksoze të Edona Llalloshit

Këngëtarja e mirënjohur Edona Llalloshi është prej një jete në skenë dhe përherë e dashur nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja, u promovua në skena festivalesh, e më vonë nisi të krijonte këngë, videoklipe e albume muzikore. Sot, karriera e saj…

Sot është ditë shumë e veçantë për Almedën, festë në familjen e tyre

Almeda Abazi me një postim në Instagram ka uruar vëllain për ditëlindje. Sot është një ditë shumë e veçantë në jetën e Albeda Abazit, vëllai i saj sot feston ditëlindjen e pestë. Aktorja shfrytëzoi llogarinë e saj në Instagram për…

Ky është momenti më i bukur i nipit të Shyhrete Behlulit

Këngëtarja Shyhrete Behluli është e njohur që në rini, e kjo falë talentit për muzikë. Nga fama e saj kanë përfituar thuajse të gjithë anëtarët e familjes, shkruan “Kosovarja”. Bashkëshorti dhe fëmijët e Shyhretes njihen që të gjithë, por jo…

Premierë – Mega Adrenalina projekti i ri nga DJ Xheni FOTO-VIDEO

Është një nga DJ më të kërkuar , e gjithë kjo famë vjen nga talenti që posedo . Xheni Gashi është një nga DJ më të kërkuar në Europe, në qdo organizim ku këndohet shqip Dj Xheni është prezent. Artisti…

Ja çfarë fotosh sjell nga pushimet në Turqi Gresa Behluli

Gresa Behluli është këngëtare e mirënjohur, që ka nisur prej vitesh të merret me muzikë. Ajo, ja ka dalë që ta krijoi emrin e saj në skenën tonë muzikore, shkruan “Kosovarja”. Gresa, ka një mori këngësh të zhanreve të ndryshme,…

Loredana e interesuar vetëm në para cash

Loredana Zefi vazhdon të jetë e përfolur në mediat rozë, veçmas pas skandalit në Zvicër. Por, ajo pavarësisht zërave po vazhdon të jetë aktive me projekte muzikore. Së fundmi ajo ka postuar një fotografi në llogarinë Instagram, ku shfaqet me…

Doni të jeni të lumtur, mësoni të heshtni

a gjëra, njerëz ose mundësi humbin duke besuar se ne mund të dalim fitues nga diskutimet në vend të heshtjes. Sa mundësi për të qenë të lumtur ne shohim të zbehen. Po, sepse një nga sekretet për të kuptuar mirëqenien…

Horoskopi ditor, e hënë 24 qershor 2019

Dashi Dashuria: Në dashuri ju nuk keni nevojë të fitoni betejat, por t’i sheshoni ato. Ju do të keni favorin e Venusit për disa çështje të zemrës. Beqarët mund të bëjnë miq të rinj që do të marrin drejtimin në…

Rina Balaj ekspozon linjat e përkryera nga Ulqini

Këngëtarja ka publikuar një fotografi në bikini. Rina Balaj gjendet në Ulqin për të mbajtur koncerte por njëkohësisht po shijon edhe plazhet e bukura të Malit të zi, prej nga po sjell imazhe të shumta. Minuta më parë reperja ka…

Keni shkuar në palestër dhe nuk keni humbur peshë?

A keni duke shkuar në palestër vazhdimisht dhe ende nuk keni vërejtur humbje të peshës? Ekspertët thonë se kjo mund të ndodhë për shkak të kohës në të cilën jeni duke ushtruar aktivitetin fizik. Disa hulumtues në Danimarkë kanë gjetur…

Këto perime dhe fruta nuk duhet t’i mbani bashkë

Sigurisht ju ka ndodhur që kur të bëni pazar karroca juaj të jetë e mbushur me shumë llojshmëri ushqimesh. Por a keni menduar ndonjëherë se pse frutat e juaja disa ditë më vonë, bëhen të buta e të lëngshme? Frutat,…

Granit Xhaka romantik, shfaqet duke ia puthur barkun gruas së tij shtatzënë

Granit Xhaka është treguar romantik. Futbollisti shqiptar Granit Xhaka dhe gruaja e tij Leonita janë në pritje për t’u bërë prindër për herë të parë. Lajmin e mirë dyshja e kanë ndarë nëpërmjet një postimi në Instagram e në një…

Norma tani një grua 41-vjeçare, nuk do ta njihni më

Seriali ‘Pasionet e fshehta’ ishte për vite një ndër më të pëlqyerit si nga publiku spanjoll ashtu edhe nga ai i huaj. Suksesi i tij vazhdoi edhe në publikun shqiptar ku pati një popullaritet të madh. Një personazh shumë i…

Besiana veshi fustanin e Greses, mos ta heq fare!

Para pak jave këngëtarja e njohur Gresa Behluli ka marrë një iniciativë për shitjen e fustanëve të saj, ku të ardhurat e fituara do të shkojnë për bamirësi. Një gjest ky që u mirëprit dhe vlerësua nga njerëzit, shkruan “Kosovarja”.…

Pak çaste ndalon Instagrami. Mimoza fajtore

Është fytyrë shumë e dashur dhe shumë e kërkuar si në vend ashtu dhe në diasporë. Mimoza Shkodra po di të drejtorë shumë mirë famën dhe ta sjellë në duar ashtu siç ka dëshirë me paraqitjet e saj të mrekullueshme,…

Gresa, gjoksin e shpinën me plot lira

Vetëm tre muaj më parë kanagjeqi dhe dasma e saj u cilësuan më madhështoret e këtij viti, shkruan “Kosovarja”. Flasim për këngëtaren Gresa Behlulin e cila për një kohë të gjatë qëndroi në ballinat e faqeve rozë si nusja më…

Shtatzënë për herë të parë? Flet më në fund Marina Vjollca

Marina Vjollca thyen heshtjen. Një fotografi e Marian Vjollcës në Instagram ngjalli shumë dyshime në mos është shtatzënë. Kjo pasi ajo kishte vendosur dorën në pjesën e barkut në foton ku pranë e kishte edhe bashkëshortin Getoar Selimi. Në lajmet…

Bleona Qerreti habit të gjithë me veprimin e saj të fundit, tregon si vishet në makinë

Bleona Qerreti është një nga artistet më të njohura shqiptare, e cila famën e saj e ka çuar edhe përtej kufijve. Këngëtarja e njohur gjithmonë arrin të tërheqë vëmendje, në çdo dalje të saj ashtu si edhe me postimet në…

Kida tërheq vëmendjen me pozat nga pushimet

Kida në pushime po shoqërohet nga personi shumë i dashur për të. Këngëtarja Kida, i ka lënë paksa anash angazhimet e shumta për t’i kaluar disa ditë psuhimi në Turqi. Ajo ka zgjedhur që të pushojë së bashku me nënën…

Arbenita provokon me foton e fundit

Arbenita Ismajli është një ndër modelet më të dashura kosovare. Ajo u bë shumë e njohur pas lidhjes me reperin e njohur, Feron. Arbenita është një femër shumë e bukur dhe atraktive. Ajo vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet…

Kë prej familjes së burrit e do më shumë Learta

Learta Jakupi nuk është emër i panjohur për ne. Përkundrazi është e familjarizuar me secilin prej nesh, dhe ka një audiencë besnike si në vend ashtu edhe në diasporë, shkruan Kosovarja. Që ta duash dhe ta adhurosh atë të mjaftojnë…

E kurorëzuan dashurinë pas 12 vitesh, zbulohet nëse do të bëjnë dasmë Albani dhe Miriami

Alban Skënderaj dhe Miriam Cani janë ndër çiftet e estradës që duhet marrë shembull pasi asnjëherë nuk kanë pasu ndonjë skandal dhe që nda fillimet e para të lidhjes emri i tyre u komentua vetëm pozitivisht, shkruan lajmi.net. Pas 12…

10 veprime të thjeshta të vërtetuara se zgjasin jetën

Shkencëtarët në Universitetin Stanford kanë kryer një studim që zbuloi disa nga sekretet që mund të na ndihmojnë të jetojmë deri në 95 vjeç. Disa rezultate të studimeve të tjera na japin një vështrim më të afërt në gjërat e…

Gëzimja, kaqurrelja më e bukur

Është bërë nga ato figurat publike që publiku nuk rri dot pa e parë. Gëzime Krasniqi, është bërë jashtëzakonisht e ndjekur nga të gjithë, dhe po vazhdon të shquhet si nusja më e bukur e estradës, shkruan Kosovarja. Tanimë, po…

Kjo aktore e njohur me dukjen e saj ka ‘çmendur’ sot ferizajasit

shtë një femër e bukur , e zgjuar dhe mjaf e zonja në profesionin e saj, shkruan “Kosovarja”. Ajo çfarë e bëri më të njohur dhe të dashur për publikun ishte roli i saj i ‘Xhbanes’ në serialin vendor “O…

Luana i la ‘nën hije’ të gjitha me foton nga plazhi

Luana Vjollca mund të konsiderohet si femra më e zjarrtë e kësaj vere. Moderatorja dhe këngëtarja Luana Vjollca, ka nisur po ashtu pushimet dhe duket se do t’ua kalojë të gjitha kolegeve me një foto që sapo e ka publikuar…

Vlora Çitaku nis pushimet, ja kush po e shoqëron

Vlora Çitaku ka gjetur pak kohë për të pushuar. Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i ka gjetur disa ditë të lira për t’i kaluar në det. Duke qenë se është aktive në llogarinë e saj në Instagram, me…

Edhe Gresa Salihu i vë linjat trupore në pah

Është Gresa vajza e Shyhretes ajo që ekspozohet më rrallë në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Publiku e njeh vetëm si vajzën e këngëtares së njohur por nuk di dhe shumë për të, ngase vetë protagonistja ka qenë e rezervuar në…

Pse e realizuan dasmën në fshehtësi? Flet vetë Alban Skënderaj

Dasma e tyre pritej prej kohësh duke qenë se janë bashkë prej 12 vitesh. Alban Skënderaj dhe Miriam Cani vendosën të martoheshin “në fshehtësi” në Maldive në një vend shumë domethënës për ta. Vite më parë, Albani i propozoi nën…

Kështu po e kalon pasditen Afërdita Dreshaj

Kjo është një nga sekretet e Afërditës për një fizik të mirë. Në stinën e verës modelja shqiptare Afërdita Dreshaj po kujdeset maksimalisht që të jetë në formë sa më të mirë fizike. Bukuroshja shqiptare është shumë aktive në rrjetet…

Në fustanin e zi, Kida ‘çmend’ fansat me elegancën e saj

Kida është një nga artistet më të pëlqyera të estradës shqiptare si për talentin në muzikë ashtu edhe për pamjen e jashtme, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka publikuar disa imazhe në Instagram, ku është shfaqur me një fustan të zi artistja…

Granit Xhaka flet për herë të parë për shtatzëninë e bashkëshortes së tij

Pak ditë më parë futbollisti i njohur Granit Xhaka ka dhënë lajmin se do të bëhet baba për herë të parë. Së fundmi ai ka ardhur në Kosovë dhe është pyetur nga Prive për detajet e shtatzënisë së bashkëshortes së…

E thjeshtë por e bukur, Elvana “godet” me stilin e saj

Ajo gjithmonë ka ditur të ruajë stilin e saj të veçantë. Elvana Gjata është duke punuar për videoklipin e ri. Pas paralajmërimeve të shumta për këngë të reja, edhe Elvana Gjata ka dhënë lajmin e gëzueshëm për fansat e saj,…

Dasmë si kjo nuk shihni shpesh në Kosovë, dasmorë edhe mbi kulmet e shtëpisë

Ceremonitë e dasmave në Kosovë vazhdojnë të mbesin tradicionale, duke mbledhur shumë të ftuar. Në një dasëm diku në Kosovë, duke se ka pasur interesim aq të madh për çiftin sa që dasmorë ka pasur edhe mbi kulme të shtëpisë.…

“Himena” publikoi një imazh të bukur

Si gjithmonë, e ëmbël Aktorja Paola Rey, e njohur si “Himena” në serialin “Pasionet e Fshehta”, është njëra ndër aktoret më të pëlqyera. Ani pse u bë kohë që nuk e keni parë me ndonjë projekt tjetër, ajo është mjaft…

Brenda dasmës përrallore të futbollistit të Kombëtares shqiptare

Elseid Hysaj i ka dhënë fund beqarisë. Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare ka vendosur të kurorëzojë zyrtarisht martesën në vendlindjen e tij në Shkodër me të fejuarën Fiorenza Lekstakaj. Dasma e zhvilluar mbrëmë ka pasur 500 të ftuar shumë prej tyre…

Të lënë pas dore dhe pa make-up, kështu duken yjet e famshëm

Aktorë të famshëm, modele, këngëtarë; të gjithë janë të magjishëm përpara kamerave apo publikut. Të duket sikur bukuria është rezervuar vetëm për ata. Në fakt imazhi iu kushton shumë nga ana financiare. Yjet tregohen shumë të kujdesshëm kur dalin në…

Geti publikon foto nga plazhi, shikojeni çfarë i komentoi Fjolla Morina

Fjolla Morina ka habitur me komentin që ia la Getoar Selimit. Getoar Selimi dhe bashkëshortja e tij, Marina Vjollca, ka disa ditë që po pushojnë në bregdet, shkruan lajmi.net. Çifti nuk i kanë kursyer fotografitë për fansat e tyre, përmes…

Kapin detajin në fotografinë e fundit të Marinës: E ndave nga gruaja

Moderatorja Marina Vjollca dhe reperi Getoar Selimi kanë nisur pushimet së bashku, në një nga vendet më të lakmuara në botë, siç janë ishujt Barbados. Çifti i njohur ka ndarë foto nga parajsa tropikale dhe Marina nuk kishte si të…

Genta Ismajli tregon linjat joshëse në bikini

Genta Ismajli duket seksi në foton e fundit.Këngëtarja Genta Ismajli i është rikthyer pozave joshëse në bikini. Ajo së fundmi e ka publikuar një foto të re në Instagram dhe duket seksi derisa ka marrë një pozë siç di ajo.…

Çfarë bukurie i ka falur Zoti kësaj Gëzimes

Gëzime Krasniqi po di të jetë në qendër të medieve rozë. Që kur u martua me djalin e këngëtares, Remzie Osmani, ajo u bë një ndër më të përfolurat e publikut. Duke qenë shumë e pëlqyer në publik, Gëzimja ka…

Kim Kardashian edhe njëherë tregon se është ‘bombë’, ‘çmend’ pushuesit në Kosta Rika

Kim Kardashian bashkë me motrën e saj Kourtney Kardashian të premten kaluan kohë së bashku duke shijuar pushimet në Kosta Rika. Kim, mori gjithë vëmendjen me linjat e saj trupore. Ajo kishte veshur një palë bikine me ngjyrë të zezë.…

Befason ‘bomba’ e RTK-së, shikoni grimin e ‘ҫuditshëm’ që e ka bërë

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajes çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK. Brikena shpesh është temë e mediave rozë për pamjen e saj joshëse dhe për pozat provokuese.…

Nuk i ndahen luksit, djali i Adelinës ‘firmato’ edhe në plazh

Adelina Tahiri është këngëtarja shqiptare nga Maqedonia dhe që mori vëmendjen e publikut që në daljen e parë në skenë. Ajo tani është një ndër këngëtaret më të përfolura, dhe kjo për shkak të jetës së saj luksoze. Adelina është…

Sot mot përvëlues, nga nesër rënie drastike e temperaturave

Në fundjavë nxehtë me intervale më të gjata me diell. Javën e ardhshme rënie e lehtë e temperaturave me mundësi për shtrëngata me shi. Nga dita e diel, fusha jostabile me masa më të freskëta ajrore nga Atlantiku, gradualisht do…

Genta ‘çmend’ ndjekësit nga pushimet, filmon trupin nga afër në bikini

Genta Ismajli po shjon pushimet në bregdet. Genta Ismajli tash e sa ditë ka lënë pas gjitha angazhimet për të pushuar për disa ditë. Këngëtarja është në top-formë, e këtë gjë e bën të ditur përmes disa fotografive që i…

Anastasiya ‘godet’ sërish, ky imazh bomastik ju lë pa fjalë

Format e Anastasiya Kvitkos ju lënë pa tekst. Provokimet me fotografi për Anastasiya Kvitkon janë bërë një gjë e zakonshme, modelja ruse ka ndarë fotografinë e radhës ku brenda pak minutave ka marrë pëlqimin e mijëra ndjekësve. Të pasmet e…

Edonë shumë po lakmon modelizmin. Mos po e lë këngën?

E nisi karrierën qysh në moshë të re e më nuk u ndal. Flasim për Edona Llalloshin e cila ka dëshmuar bindshëm talentin e saj që nga koha kur nisi këtë rrugë drejt muzikës, shkruan “Kosovarja”. Publiku çdo herë është…

Era Istrefi ja qet ‘flakën’ Tiranës, kaq provokuese është veshur

Era Istrefi është njëra këngëtaret më të pëlqyera në estradën shqiptare e sidomos edhe në atë ndërkombëtare. Ajo së fundmi ka publikuar këngën në bashkëpunim me motrën e saj Norën. Ky bashkëpunim po del të jetë shumë i pëlqyer nga…

Rina Balaj ekspozon linjat e saj perfekte

Kështu po shijon vikendin artistja nga Istogu. Pas publikimit të duetit me Adelina Ismailin, reperja Rina Balaj ka filluar të mbushet me energji për sezonin veror. Si një numër i madh artistësh edhe 19 vjeçarja ka vendosur ti ndajë disa…

Gylsereni del në qytet bashkë me të dashurin e ri, kaq e lumtur po duket

Nurgul Yesilcay është aktorja më e njohur turke. Ajo konsiderohej për vite si një ndër më të bukurat e Turqisë. Mediat turke flasin se ajo së shpejti do të martohet dhe fotot e saj me burrin janë bërë publike. Ajo…

Horoskopi ditor, e dielë 23 qershor 2019

Çfarë thonë yjet për ju? Dashi Dita e sotme do jete me pozitive sot për ata qe janë ne një lidhje. Do e respektoni mendimin e tjetrit dhe do bashkëpunoni për gjithçka se bashku. Beqaret ka gjasa te fillojnë një…

Zbuloni cili është çifti perfekt i HOROSKOPIT

Horoskopi tregon shumë për karakterin tuaj dhe jetën në çift. Zodiaku përbëhet nga shenja të ndryshme, që prezantojnë pikat e forta dhe të dobëta, por kombinimi i disave prej tyre jep fillesat e nje çifteve perfekte. E nëse ka një…

Si e la gjilanasja burrin për aktorin turk?

Në sezonin e verës së vjetme, me ardhjen e kurbetçarëve, 31-vjeçarja V., nga Gjilani, në një nga kafenetë e qytetit pa Galipin, djaloshin 40-vjeçar, që jetonte e punonte në Gjermani. Bukuroshes gjilanase i ra në sy ai, pasi që kishte…

Ja cilat janë shenjat më të ftohta të horoskopit, që nuk dinë ta shprehin dashurinë

Dashuria është një ndjenjë që përjetohet në mënyra të ndryshme nga personat në varësi të karakterit apo personalitetit të tyre. Shenja e horoskopit është një detaj që ka një rëndësi të veçantë në tregimin e kësaj lloj dashurie. Astrologjia ndikon…

I shkruaj burrit tim nga një profil fals!

Jam 41-vjeçare, e martuar dhe nënë e dy fëmijëve. Jetoj në Pejë. Por, sillem si adoleshente, sepse jam xheloze në tim burrë, por edhe ai i ndihmon xhelozisë sime, duke shkruar shpesh mesazhe në telefon dhe pa më thënë asnjëherë…

Sot po i tradhtojmë ti gruan e unë burrin tim!

Më ka ndodhur gjithnjë që kur më ka pëlqyer një femër të vrapoja shumë gjatë pas saj, derisa ta bëja për vete ose të mos më ecte fare me të. Ndërkaq, rasti i fundit që më ka ndodhur është diçka…

Si do të reagojë Shyhretja kur ta sheh këtë veshje të Leartës

Learta Jakupi është prezantuar tek publiku tamam si një nuse tradicionale. Çdo traditë e ka respektuar, çdo veshje që iu është kërkuar të veshë nga Shyhretja e ka aprovuar, andaj edhe ka ndikuar që ka fituar kaq shpejt zemrat e…

Geti publikon foto pa maicë, ky është komenti i Fjolla Morinës

Fjolla Morina ka habitur me komentin që ia la Getoar Selimit. Getoar Selimi dhe bashkëshortja e tij, Marina Vjollca, ka disa ditë që po pushojnë në bregdet. Çifti nuk i kanë kursyer fotografitë për fansat e tyre, përmes së cilave…

Tayjna shfaqet joshëse, ka një porosi për koleget!

Reperja e suksesshme Tayna është një nga femrat më të përfolura dhe më të komentuara, jo vetëm për projektet të cilat kthehen në hite, por edhe për paraqitjen saj fizike. Reperja nga Prizreni, ka forma perfekte e të cilat ajo…

Ermal Fejzullahu fillon sezonin e dasmave, vjen elegant

Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur, Ermal Fejzullahu mbetet një nga më të kërkuarit në koncerte dhe ahengje familjare. Me një karrierë të gjatë dhe me talenti që ka, Ermali është prej emrave më të suksesshëm në vend. Ermali…

Kejvina Kthella ‘djeg’ rrjetin me këto fotografi

Kejvina Kthella shquhet për fotografitë provokuese. Kejvina Kthella famën më të madhe mori gjatë emisionit ‘Xing’, ish velina ka publikuar disa fotografi ku thekson linjat e përkryera. Në fotorgrafitë e ndara modelja shfaqet shumë provokative me pozat e marra, ajo…

Kur filluan të largohen nga njëri-tjetri Nora dhe Roberti?

Edhe pse projekti i tyre i fundit së bashku si çift ishte ‘S’ka inat’ ku ishte një dedikim i veçantë dashurie thashethemet ne lidhje me ndarjen e tyre nuk po kanë të ndalur. Historia e dashurisë së tyre nisi 14…

Vlora Çitaku për Majlinda Kelmendin: Një dhe e vetmja

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku , i është gëzuar fitores së Medaljes së Artë të Majlinda Kelmendit në “Minks 2019”. Ajo postoi një fotografi të kampiones së Xhudos në Facebook, dhe shkroi: “Një dhe e vetmja”. Xhudistja kosovare,…

Gjiko do të bëhet xheloz, Elita me poza provokuese nga pushimet

U bë nënë para pak muajve dhe tani Elita Rudi po e shijon këtë epitet që ka marrë. Moderatorja e njohur kosovare dhe Gjiko e kanë pagëzuar fëmijën e tyre të parë me emrin, Zëri. Duket se pas lindjes, Elita…

Ju njohim me djalin dhe nusen e Ganimete Jashanicës

Ishin vitet e 80-ta kur skenës muzikore iu bashkëngjit një zë i artë e që bëri furishëm të depërtojë në zemrat e publikut, shkruan “Kosovarja”. Flasim për këngëtaren e mirënjohur të muzikës popullore Ganimete Jashanicën, pikërisht zëri i saj i…

Kjo lule me emrin Lola në mes livadhit

Lola Haradinaj tanimë ka kohë që është bërë një emër i njohur për publikun, kjo për shkak se është bashkëshortja e deputetit të AAK-së dhe ish komandantit të UÇK-së Daut Haradinajt. Ajo cilësohet si një ndër grat më të bukura…

Gëzimja mallëngjehet për ditën e martesës

Reja e Remzie Osmanit tani bën pjesë në listën më të ngushtë të nuseve më të përmendura. Gëzime Krasniqi nuk po kalon ditë pa u përfolur. Janë mediat dhe të gjitha portalet që po mirren me të çdo ditë, dhe…

Çiljeta ‘heq dorë’ nga ferexheja për këtë veshje provokuese

Këngëtarja e njohur, Çiljeta Çilaga vetëm pak kohë më parë u shfaq në rrjete sociale tepër serioze dhe me veshje pa dekolte. Ajo mbajti një muaj Ramazan dhe madje u mbulua edhe me shami. Por, tashmë ka ardhur vera dhe…

Me xhinse dhe taka të larta, Mimoza Shkodra gati për ‘surf’!

Mimoza Shkodra duket se ka rënë në qetësi që pas ndarjes nga Seldi Qalliu. Këngëtarja tanimë i është dedikuar plotësisht muzikës, ku koncertet janë të shumta si brenda por edhe jashtë vendit për të. Mirëpo, këngëtarja është treguar e gatshme…

Gëzimja mallëngjehet për ditën e martesës

Reja e Remzie Osmanit tani bën pjesë në listën më të ngushtë të nuseve më të përmendura. Gëzime Krasniqi nuk po kalon ditë pa u përfolur. Janë mediat dhe të gjitha portalet që po mirren me të çdo ditë, dhe…

Vajza e vogël e Shyhretes zbulon më shumë seç duhet

Pushime luksoze, veshje firmato e argëtim pafund. Këto punë i ka vera, që shumë artistë e shfrytëzojnë në maksimum këtë stinë. I shohim në vende të ndryshme duke u argëtuar, e duke ndarë imazhe të shumta, disa për t’u ‘fryrë’…

Pritja që publiku kosovar ia bëri Albanit, e la pa fjalë Miriamin: Tejkaloi çdo imagjinatë që pata

Miriam Cani ka qenë e ftuar në një intervistë për “Mirage”, ku foli për më të rejat rreth saj, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ka folur me shumë emocion për koncertin që Alban Skënderajt në Prishtinë dhe ka fjalë të mëdha për…

Po shijojnë pushimet në Barbados, ky detaj merr vëmendje në fotografitë e Marinës

Çifti Getoar Selimi dhe Marina Vjollca kanë publikuar imazhe të njëpasnjëshme nga pushimet, shkruan lajmi.net. Ajo që më së shumti rrëmben vëmendje me këto fotografi është Marina, e cila u shfaq joshëse në një fustan të shkurtër. Por, detaji tek…

Në prag të martesës, Blero e tepron me foton nga dhoma e gjumit

Këngetari i njohur Blero dhe modelja Afrona Dika, kanë vendosur ta dërgojnë një hap më tutje lidhjen e tyre të dashurisë. Ata janë në përgaditjet e fundit për organizimin e dasmës së tyre, shkruan “Kosovarja”. Kohë më parë e kanë paralajmëruar…

Jasini me ndryshime të mëdha pasi përfundoi seriali

Idris Nebi Taskan është një prej aktorëve më të pëlqyer të kinematografisë turke. Ai me rolet e tij u bë i njohur dhe shumë i suksesshëm jo vetëm në publikun turk por edhe në atë të huaj. Në publikun shqiptar…

Dua Lipa bën veprimin e pahijshëm

Dua Lipa bëri veprimin e pahijshëm në fotografinë e fundit. Dua Lipa, ditën e sotme e nisi me një fotografi, të cilën u shfaq mbi një krevat duke treguar gishtin e mesit. Në stil prej çapkëneje, këngëtarja shqiptare tregoi se…

“Si ka mundësi që ti ke për grua një femër kaq të bukur?

Bes Kallaku tashmë prej kohësh është martuar me këngëtaren simpatike Xhensila Myrtezaj dhe bashkë kanë një vajzë me ermin Ajka. I ftuar në një intervistë për emisionin “Mirage”, Bes Kallaku ka marrë dhe një pyetje nga ato ‘thumbueset’ dhe që…

Pas lindjes së djalit, Almeda rikthen linjat perfekte

Almeda Abazi dhe aktori i njohur, Tolgahan Saisman para pak javëve janë bërë prindër për herë të parë. Është vogëlushi me emrin Efehan ai që u dha epitetin nënë dhe baba çiftit. Pasi u bë nënë atë e kemi parë…

Arbnora tashmë takohet edhe me aktorët më të njohur turk

Sukseset për të nuk kanë të ndalur. Fillimisht si miss Kosova, mandej si modele e moderatore, kurse tani po e sprovon vetën edhe si aktore. Bukuroshja kosovare Arbnora Ademaj, po ia del me sukses secilin rrugëtim që po e nis,…

Besiana Behluli dhe Alban Skenderaj vishen njejtë, cili e kopjoi tjetrin?

Artistët në gjithë botën përveç talentit që mundohen ta promovojnë në mënyrën më të mirë, ata shkojnë një hap më tutje, duke dashur secili të jetë më unik se tjetri. Në këtë mënyrë secili artist qoftë kënëgtar apo aktor tenton…

Gili bëhet nuse, por tani duket si të ishte çikë e re

Gili mezi po njihet tani. Këngëtarja e mirënjohur shqiptare iu nënshtrua një diete të rreptë dhe që e bëri t’i humb 27 kilogramë, përcjell ORAinfo. E duket se zhdukja e kilogramëve të tepërt i ka ndihmuar asaj të vesh fustane…

E keni ditur më të ri, por e pabesueshme sa vite mbush Sinan Vllasaliu sot

Sinan Vllasaliu është një prej këngëtarëve më të pëlqyer shqiptarë. Ai është që një kohë të gjatë në skenë dhe këngët e tij dëgjohen e këndohen me nostalgji nga të gjitha brezat. Sinani është edhe tani shumë aktiv me këngë…

Lola Haradinaj ndjehet nostalgjike për këtë kohë

Lola dhe Daut Haradinaj janë një ndër çiftet më të përfolura në media e në publik. Ata janë martuar para disa vitesh dhe tani kanë dy fëmijë, Trojën dhe Davidin. Lola vazhdimisht është e përfolur në publik e kjo për…

Ju njohim me 5 shenjat e HOROSKOPIT më kokëforta!

Ka disa shenja të zodiakut që kanë ide të rrënjosura aq thellë saqë as nuk lejojnë një diskutim të shëndetshëm për këtë. Mospërfillja dhe mungesa e fleksibilitetit të këtyre shenjave të zodiakut sjell me vete pamundësinë e komunikimit. Le të…

Si ta pushosh menjëherë fëmijën që qan, kjo nënë e ka gjetur ‘shpëtimin’

Të pushosh një fëmijë nga e qara mund të kthehet në një punë vërtet mjaft kreative. Një nënë e re nga Saint Charles, ka gjetur një mënyrë shumë të thjeshtë – me një këngë të Justin Bieber. Në videon e…