Azra dhe Xhenku të dashur edhe në realitet

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar si në Turqi ashtu edhe jashtë saj. Ai po transmetohet edhe për publikun shqiptar ku po bëhet tejet i pëlqyer. Sigurisht që janë rolet e Azrës dhe Xhenkut…

Learta bënë veprimin e papritur

U bë e njohur fillimisht si reja e Shyhrete Behlulit dhe tani, Learta Jakupi është një prej emrave më të përfolur. Janë paraqitjet e saj plot stil ato që e bënë edhe më të komentuar në publik e media rozë.…

Luana Vjollca vjen me diqka të re dhe krejt të pa pritur !

Luana Vjollca njoftoi publikun se nesër do dal në vizion klipi i ri. Luana Vjollca është një tjetër artiste e cila nuk ka ndërmend të ndal së pruri gjëra të reja në muzikë. Këtë herë këngëtarja/moderatorja ka konfirmuar se do…

Reja e Afrimit, tamam si një nuse tradicionale

Tashmë jemi mësuar që jo vetëm anëtarët e këngëtarëve tanë por edhe rejat e tyre të mediatizohen dhe të bëhen pjesë e secilës shtëpi. Së pari ishte reja e Shyhretes, Meritës, Remzies të cilat bërën bujë të madhe dhe me…

Enca ‘ndez’ rrjetin, shfaqet më e zjarrtë se asnjëherë më parë

Këngëtarja e njohur Enca Haxhia është ndër këngëtaret me të ndjekura shqiptare. E vetëdijshme për këtë ajo vazhdimisht publikon foto të ndryshme në rrjetet sociale për fansat e saj. Encën pothuajes çdo herë jemi mësuar ta shohim me imazhe provokues.…

Fifi befason prapë, ja si duket tani

“Oh maj gad , shume e mire veq pak e trashë” Këngëtarja simpatike dhe majft e pëlqyer nga publiku, Filloreta Raçi, e njohur si Fifi ka pak ditë që ndryshoi ngjyrën e flokëve. Nga ngjyra e zezë, ajo i bëri…

Burrat me mjekër janë më të besueshëm

Mjekra ka qenë prej vitesh një nga atributet më atraktive të burrave. Pa dyshim kjo veçori estetike është një sinonim i forcës, madje dhe i fuqisë. E gjatë, e shkurtër, katrore, drejtkëndore ose rrethore, pak rëndësi ka forma…Ka shumë karakteristika…

Enca po kallet nga vapa pamjet tregojnë më shumë këtë video

Enca duket se ka shume vap prandaj tregon kete video e rrethuar nga shoqet dhe te gjitha me bekini View this post on Instagram Miremengjesi ☀️ Woke up like this 🤦🏼‍♀️ Jealous much ? 💅🏽 A post shared by ENCA…

Kaltrina Selimi e lë burrin në shpi dhe ja me kë del në darkë

Për vite me radhë ajo konsiderohej një nga hit-bërëset më të mëdha, pasi gjithmonë vinte para publikut me këngë hite, shkruan “Kosovarja”. Kaltrina, që dikur ishte pjesë e “Hana Band”, ka zhvilluar një karrierë tejet të suksese në industrinë e…

Vjollca Buqaj i përlot të gjithë gurbetqarët

Ndonëse nuk është fare nga ato këngëtare që e pëlqejnë ekspozimim e tepërt, kohë pas kohë edhe Vjollcë Buqaj vihet në fokusin e gazetarëve, shkruan “Kosovarja”. Vjollcë Buqaj, këngëtarja e mirënjohur e muzikës popullore, nuk hyn në listën e atyrë…

Edona Zogu këto qura i konsideron zonja

Njihet për qëndrimin, intonacionin dhe seriozitetin me të cilin e lexon secilin lajm derisa është në transmetim, shkruan “Kosovarja”. Edona Zogu, është nga ato spikere lajmesh të pa ngatërrueshme dhe tashmë me identitet të formësuar si profesioniste e vërtet në…

Gjiko dhe Elita Rudi të ‘zhytur’ në romancë

Elita ka publikuar një fotografi me burrin e saj. Elita Rudi dhe reperi Gjiko janë një nga çiftet më të pëlqyera në estradën shqiptare. Moderatorja ka ndarë një imazh nga pushimet me bashkëshortin. Çifti janë duke shijuar në maksimum lidhjen…

Edona Llalloshi vishet njejtë me të bijen

Këngëtarja e njohur Edona Llalloshi është emër i njohur i skenës muzikore. Depërtoj në skenë që kur ishte vetëm 15 vjeçare, shkruan “Kosovarja”. Fillimisht Edona u prezantua në skenën e festivalit të madh në “RTSH”, ku edhe u identifikua si…

Ishte e vogël në serial, por shikoni sa është rritur ‘Meleku’

Beren Gokyildiz është aktorja turke që ndonëse në moshë fare të vogël arriti të jetë shumë e suksesshme. Suksesi i saj vazhdoi edhe jashtë kufijve turk ku në atë shqiptar u bë e njohur me rolin e ‘Melekut’ në serialin…

Kush guxon ta pyesë Gjysten sa vjet i ke

Është mbretëresha e muzikës shqiptare, zëri i shumë të rinjve, dhe inspirimi i shumë femrave kudo në botë. Këngëtarja ulqinake Gjyste Vulaj u popullarizua më shumë se ç’pritej në shumë vende, dhe ka lënë shenja kudo që ka shkelur me…

Morena: Prite të dielën e ngoje pa inat

Morena Taraku i ka munguar estradës që një kohë të gjatë. Gjatë kësaj pauze ajo shfrytëzoi kohën e saj duke shetitur në vende të ndryshme, pra e cila edhe njihet për jetën lukzose që bën, shkruan “Kosovarja”. E, pas gjithë…

Nusja e Milotit lë pa fjalë me pamjen

Milot Rashica po vazhdon të jetë një ndër futbollistët më të njohur të kombëtares së Kosovës. Ai tani po shijon suksesin e madh si në kombëtare ashtu edhe në skuadrën e tij, Werder Bremen. Miloti tani është tejet i përfolur…

Reja e Afrimit, tamam si një nuse tradicionale

Tashmë jemi mësuar që jo vetëm anëtarët e këngëtarëve tanë por edhe rejat e tyre të mediatizohen dhe të bëhen pjesë e secilës shtëpi. Së pari ishte reja e Shyhretes, Meritës, Remzies të cilat bërën bujë të madhe dhe me…

Diona Fona po punon për forma më të mira trupore

Diona Fona ka ndarë me ndjekësit disa momente nga ushtrimet. Diona Fona është një nga këngëtaret më simpatike të estradës shqiptare, ajo pëlqehet shumë si për pamjen e jashtme ashtu edhe për zërin e saj. Orë më parë këngëtarja kishte…

4 shenjat e HOROSKOPIT që i pret një NDRYSHIM i madh!

Demi Të lindurit në shenjën e Demit nuk janë më të prirurit për të ndryshuar, ata preferojnë stabilitetin. Megjithatë, në 2019, ata do të duhet të lënë zonën e tyre të rehatisë . Ne e kuptojmë se ne rritemi në…

Kida merr vëmendjen e fansave me këto tri fotografi

Orhidea Latifi e njohur si Kida shpesh bënë ndryshime në dukjen e saj. Atë rrallëherë mund ta shohim më një stil. Së fundi, ka ndryshuar flokët, artistja i ka shndrruar në rasta. Stil ky i flokëve që preferohet shumë gjatë…

Temperaturat e larta, kështu zgjedh të flladitet çika e Lutfi Hazirit

Lotina Haziri shpesh komentohet në media rozë, shkruan Indeksonline. Vajza e të parit të Gjilanit, Lutfi Hazirit ndan postime të shumta me ndjekësit në rrjete sociale ku nuk mungojnë edhe ato provokative. Në Instagramin e saj mund të shohim shumë…

Afërditës i ka shumë hije të shërbejë qaj

E zonja dhe e vyshme në çdo aspekt. Këngëtarja e njohur Afërdita Demaku, është një ndër emrat më të dashur, e cila ndëgjohet në çdo anë, shkruan “Kosovarja”. Përveç profesionit të saj, Afërdita shumë herë me postime të ndryshme dëshmon…

Pamje të vilës super luksoze të Leonora Jakupit

Leonora Jakupi është një ndër këngëtaret më të pëlqyera të estradës nga publiku shqiptar. Edhe pse ka kohë që nuk ka sjell ndonjë projekt të ri muzikor, këngëtarja vazhdon të jetë mjaft e përfolur në media rozë.Duket se artistja ka…

Cilat shenjë e Horoskopit tradhton më së shumti?

A mund të zbulojë shenja e Horoskopit ndonjë gjë për karakterin tuaj? Shumica e njerëzve besojnë se periudha e vitit në të cilën kanë lindur ua ka formësuar personalitetin. P.sh., në përgjithësi personat që i përkasin shenjës së Virgjëreshës njihen…

Emocionohet Xhensila: Në fillim kishim njeri-tjetrin, tani kemi gjithçka

Këngëtarja nga Shqipëria Xhensila Murtezaj dhe aktori i njohur Bes Kallaku njihen si çifti më i ëmbël dhe i dashur i estradës. Xhensila Murtezaj me projektet e saj muzikore është pëlqyer dhe vlerësuar gjithmonë nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Përveç muzikës, Xhensila…

Recetë: Brokoli me gjizë e hudhra, shumë e shëndetshme

Kjo është një recetë e thjeshtë, shumë fantastike dhe e pasur në vlera ushqyese. Përgatitet me shumë pak përbërës por të mrekullon me shijen fantastike që ka. Një kombinim perfekt i brokolit me gjizë dhe hudhra, i shijshëm sa më…

Çiljeta mbulohet sërish si besimtare e devotshme e islamit

Pak javë më parë këngëtarja e njohur Çiljeta Xhilaga tërhoqi vëmendjen e mediave rozë, për shkak se u shfaq e mbuluar në shami, ndërsa agjëroi edhe muajin e Ramazanit. Mirëpo, nuk kaloi shumë nga ky moment dhe këngëtarja publikoi një…

Vajza e Shyhrete Behlulit zbulon tatuazhin në këtë pjesë të trupit

Vajza e madhe e këngëtares Shyhrete Behlulit tashmë ka hyrë në botën e showbizit, ndonëse jo me të njejtën arsye si nëna e saj. Megjithatë ajo zgjodhi një rrugë nga e cila po promovohet mjaftë mirë. Si një frizere profesionale…

A ju ka rënë në sy ky detaj tek Violetë Kukaj?

Violetë Kukaj pa diskutim që është ndër më të suksesshmet e zhanrit popullor. Një këngëtare e dashur dhe e respektuar e cila për aq gjatë sa ka karrierë qëndroi në kornizat e normales pa e tepruar asnjëherë, si në stil…

Remzia e sfidon moshën, pamja e saj për lakmi

Remzie Osmani është njëra ndër këngëtaret e cila pëlqehet jashtëzakonisht shumë prej publikut. Përveç zërit unik që ka, ajo po vazhdon të komentohet për paraqitjen e saj fizike, duke u sfiduar me vajzat e reja, shkruan “Kosovarja”. Fustanat e saj…

Disa ushtrime kardio për njerëzit që urrejnë të vrapojnë

Të vrapuarit është një mënyrë e thjeshtë, efektive e ushtrimeve kardiovaskular që ofron përfitime të mira, nga forcimi i nyjeve tuaja e deri në përmirësimin e disponimit tuaj. Mirëpo, të gjithë e pranojnë që të vrapuarit është e vështirë. Mund…

I vetmuar Ermali, Pse?

Ermal Fejzullahu është ndër këngëtarët më me zë dhe më të popullarizuar në trojet shqiptare. Zë të dëshmuar, të dëgjuar, melankolikë, e që të rrallë janë artistët sikur ky, andaj është më i angazhuari i estradës, shkruan Kosovarja. Meqë njihet…

Këtë fustan të Edonës do ta dëshironte çdo femër

Këngëtarja e njohur Edona Llalloshi po vazhdon të merr vëmendjen gjithmonë me paraqitjet e saj të veçanta. Është ajo e cila di të ndez atmosferë kudo që merr pjesë, si në mbrëmje e ahengje të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Në çdo…

Elita publikoi foton më interesante nga dasma e saj

Elita Rudi është moderatorja shumë e njohur dhe e pëlqyer kosovare. Ajo është e martuar me këngëtarin e mirënjohur, Gjikon dhe tani po shijojnë muajt e parë si prindër të një djali që e kanë quajtur, Zëri. Edhe pse është…

Matini mes dy palë gjyshërve

I vogël, por i famshëm. Epo, nuk kishte se si të ndodhte ndryshe. Matini, nipi i këngëtares së njohur Shyhrete Behluli, u be mjaftë i njohur që në lindje dhe jo rastësisht, shkruan “Kosovarja”. Matin Salihu ka lindur në një…

Shumica e fëmijëve nuk i dinë profesionet që i kanë pasur gjyshërit

Fëmijët nuk kanë ndonjë njohuri dhe nuk janë të interesuar në atë se çfarë kanë bërë gjyshërit e tyre për të mbijetuar, ose cila ka qenë karriera e tyre para se të pensionoheshin. Anketimi me 1,000 të rinj të moshave…

Si ndikon kafeja e mëngjesit në humbjen e peshës

Pas gjumit, trupit i duhet energji për të nisur ditën, jo më kot rëndësia e konsumimit të mëngjesit është shumë e madhe. Shumë prej nesh nuk mund assesi t’i hapim sytë pa filxhanin e parë të kafesë, mirëpo përmes këtij…

Lypsarja që kërkon para në Prishtinë: Kapet mat duke pushuar në Budva

Lypsarja serbe e cila gati për çdo ditë shihet në Prishtinë duke kërkuar para në kafiteri të ndryshme, sot është parë në Budva nën shoqërinë e një mashkulli. Gruan të cilën shpesh e shohim në kryeqytet, Gazeta Metro e ka…

Disa gjërat për të cilat njerëzit pendohen kur plaken

Kur njerëzit arrin një moshë më të vjetër, rritet edhe një numër i madh i pendimeve për jetën e tyre. Më poshtë gjeni një listë me gjëra që njerëzit pendohen në këtë moshë; Nuk keni udhëtuar sa duhet, ose fare Njerëzit…

Pas Linda Halimit, edhe Jonida Maliqi akuzon RTSH-në

Jonida Maliqi e ka akuzuar RTSH-në. Këtë vit këngëtarja shqiptare Jonida Maliqi përfaqësoj Shqipërinë në ‘Eurovizion’ me këngën ‘Ktheju tokës’. Ajo e dhuroi një interpretim me shumë emocion dhe u rendit e shtatëmbëdhjeta në natën finale. Në një intervistë të…

Nëse partneri i ka këto karakteristika, ai është i duhuri

Ka shumë trajta të cilat shumica e femrave i kërkojnë te një mashkull: zemërgjerësia, sinqeriteti, dhe ta kuptojë mashkulli se çështjet e barazisë gjinore janë të rëndësishme. Por femrat kanë preferenca të ndryshme sa i përket aspekteve tjera të personalitetit…

Horoskopi ditor, e premte 12 korrik 2019

Dashi Do kerkoni me ngulm gjate kesaj dite me shume liri ne jeten ne cift, por do e kuptoni se ne fakt nuk eshte ajo qe iu leverdis me shume. Nga pasditja do beni me shum leshime per te ruajtur…

A është Kumrija më e bukura ndër motrat Mustafa?

Sahidja e Safetja, asetin më të çmuar të tyre e kishin dhe vazhdojnë ta kenë zërin, aftësinë për të kënduar mirë, sakt dhe bukur, shkruan “Kosovarja”. Asnjëra e as tjetra, nuk mbahet mend të kenë dashur ndonjëherë të bien në…

Reperja e njohur e thotë troç, ja çfarë bëj para seksit

Reperja e famshme ka treguar se çfarë bën para seksit. Cardi B është një prej rep-artisteve të njohura e cila ndër vite ka arritur të jetë më e komentuara për arsye të ndryshme. Së fundmi emri i saj po lakohet…

Engjellusha Salihu i benë hundë e buzë bashkë

Engjellusha Salihu tashmë gjendet në listën e ngushtë të këngëtareve të popullarizuara, e madje edhe mjaftë të angazhuara, kryesisht në tregun e dasmave dhe ahengjeve familjare, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e ka synuar për shumë vite këtë pozicion dhe ja ku…

Si reagon Gili kur i “mrrolet” Vjollca Haxhiu?

Protagoniste të këtij shkrimi janë dy këngëtaret e njohura kosovare, Vjollca Haxhiu e Gili, te cilat janë prezente në skenë prej shumë vitesh, shkruan “Kosovarja”. Dy këngëtaret sapo kanë ardh me projektë të reja muzikore. Vjollca në bashkëpunim me Meden,…

Majlinda vishet në fustan të ngushtë e të shkurtë, ‘mahnit’ me dukjen

U bë e njohur për një kohë shumë të shkurtër dhe tani Majlinda Zeka është një emët tejet i përfolur në publik. Ajo dhe këngëtari i mirënjohur, Majk, ishin të lidhur për një kohë shumë të shkurtër dhe tani janë…

Harrojeni Melisën në serial, ajo po ‘çmend’ turqit me pamjen në realitet

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëet gjithnjë e më i pëlqyer në publik. Janë personazhet e tij ato që po arrijnë të kenë sukses si në publikun turk ashtu edhe në atë të huaj. E një rol shumë i…

S’ka faj Fero që po ‘çmendet’ pas Arbenites, këto pamje do t’iu bindin

Arbenita Ismajli është një ndër modelet më të dashura kosovare. Ajo u bë shumë e njohur pas lidhjes me reperin e njohur, Feron, shkruan ORAinfo. Arbenita është një femër shumë e bukur dhe atraktive. Ajo vazhdon të jetë shumë aktive…

Çfarë po mundohet të tregoj me këtë fotografi Adea Pula?

Edhe pse është rritur, publiku ende e kujton si këngëtaren e vogël që ka dhënë prej vetes maksimumin në muzikë. Adea Pula ndonëse e tërhequr nga skena tash e sa vite, ende kujtohet me shumë nostalgji nga secila gjeneratë, e…

Reja e Remzie Osmanit më në fund qesh siç duhet

Buzëqeshja është një reagim krejt normal, kryesisht ndaj situatave qesharake, e momenteve komike, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse të dhënat shkencore thonë se buzëqeshja zgjat jetën, disa njerëz janë te prirë që të rrijnë shumë serioz dhe të buzëqeshin e qeshin tejet…

Shqiptarët në pushime me kredi

Ngjashëm me vitet e kaluara, edhe sivjet gjatë muajve të verës, bankat komerciale dhe institucionet mikrofinaciare që operojnë në Kosovë, ofrojnë kredi për pushime. Disa nga këto institucione financiare në ueb-faqet e tyre zyrtare apo edhe përmes reklamave, kanë paraqitur…

Këtë gjë e kanë të përbashkët Gjiko e Blero rreth marteses së tyre

Se çfarë kanë të përbashkët dy këngëtarët e njohur shqiptarë, Blero e Gjiko, na lënë të kuptojmë dasma e Asdren Gjikollit me Elita Rudin. Shtatori i vitit të kaluar, ka qenë i mbushur me foto e video nga dasma e…

Zbulohet gjinia e fëmijës së Ermalit dhe Arianës

Ermal Fejzullahu dhe gruaja e tij Ariana janë mjaft të përfolur në mediat rozë.Çifti tani janë në pritje të fëmijës së katërt, ku në këtë periudhë Ariana nuk heziton që të publikoi fotografi të ndryshme, duke e shfaqur barkun e…

Learta e bënë foton më të bukur me kunatin

Dihet që reja e këngëtares Shyhrete Behluli është adaptuar shumë mirë në familjen e burrit, pasi ka një afërsi të dukshme me secilin anëtar të familjes, shkruan “Kosovarja”. Learta, duket sikur të ishte vajza e këngëtares Shyhrete Behluli. Ato ngjajnë…

Sa e bukur duket Egzona në këtë imazh

Ajo është një emër tejet i njohur në publik. Egzona Muqiqi është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit. Janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë të jetë gjithmonë në qendër të medieve rozë. Egzona nuk mungon me postime…

Era Istrefi e bën edhe një hap të suksesshëm në karrierën ndërkombëtare

Sukseset e Era Istrefit nuk po ndalen. Këngëtarja Era Istrefi po vazhdon sukseset e saj me muzikë. Ajo e nisi fuqishëm karrierën e saj në këtë fushë dhe po e vazhdon me të njëjtin ritëm në mos më të shpejtë.…

Sinan Vllasaliu humb një person të familjes

Ka vdekur sot motra e këngëtarit të njohur, Sinan Vllasaiu. Ajnie Vllasaliu është ndarë nga jeta sot në moshën 58 vjeçare. Këtë e ka bërë të ditur e bija e Sinanit, Edona. “U prehsh në paqe halla ime”, ka shkruar…

Teuta Selimi vishet e rregullohet si vajzë e re, lë ‘gojëhapur’ me pamjen në dasmë

Teuta Selimi është këngëtarja e muzikës popullore, e cila, që nga fillimet e saj ka qenë shumë e pëlqyer tek publiku Këngët e saj dëgjohen pothuajse më çdo dasëm, e në të cilat shumë herë ështe edhe e ftuar të…

Gresën kështu e thërret kunata e saj Learten

Learta po vazhdon të jetë nusja më e dashur. Sidomos, raporti me kunatat që ka gjithmonë tërheqë vëmendjen, dashuria e tyre barazohet sikur të ishin motra, shkruan “Kosovarja”. Shumë herë, në shumë imazhe ato njëra me tjetrën lëshojnë komente që…

Një super-femër si Lola, shfaqet më e ‘zjarrtë’ se kurrë

Lola Haradinaj është gruaja e politikanit shumë të njohur Daut Haradinajt. Ajo është shumë e përfolur në veçanti për paraqitjet e saj me shumë stil, shkruan ORAinfo. Lola ecë gjithmonë një hap me modën dhe veshjet e saj i kanë…

Ledina Çelo publikon pamje nga pushimet përrallore që po bën

Ledina Çelo publikon pamje nga pushimet përrallore që po bën. Mirëpo, pushimet kanë filluar edhe për këngëtaren, Ledina Çelon e cila është duke i kaluar pushimet në bregdetin e Turqisë. Ajo ka publikuar një foto në rrjetin social, Instagram, ku…

Çka po ndodh me fytyrën e “Sheherzades”?

Berguzar Korel është ndër aktoret e njohura dhe mjaft të dashura për publikun, përfshirë edhe publikun shqiptar.Ajo te ne është bërë e njohur nga roli i “Sheherzades” nga seriali “100 e një netë”. Duke qenë se aktorja ka numër të…

Si të mos ishte Gresa, kaq ndryshe duket pa grim

Njomza, Engjëllusha dhe Gresa janë pothuajse emrat më të përmendur në estradë duke u bërë të njohura si vajzat e këngëtares sonë të mirënjohur Shyhrete Behlulit, shkruan “Kosovarja”. Vetëm Engjëllusha ishte ajo që prej motrave zgjodhi rrugën e nënës duke…

‘Xhbanja’ në emision si zonjë e vërtetë, vesh kompletet më të bukura

Arjola Demiri është aktorja e cila njihet për publikun kosovarë si Xhbanja në serialin vendor “O sa mirë”. Ajo edhe pse në rolin e saj ajo është një vajzë burrërorë, në jetën reale Ajola është një femër shumë atraktive dhe…

Elita ka nevojë për ndihmën tuaj, ti shkurtoj apo jo flokët?

Tendenca për tu dukur bukur dhe unike, po bën që femrat e estradës të bëjnë ndryshime drastike në pamjen e tyre. Po mjafton që dikush t’ia nis e para, të tjerat pastaj nuk po e kanë problem ta praktikojnë atë,…

Majlinda Zeka mami më seksi që keni parë

E bukur, e ëmbël dhe shumë e dashur për publikun kjo është Majlinda Zeka. Emri i saj filloi të përmendet qysh nga ish lidhja e saj me reperin Majk dhe ende vazhdon të jetë në fokus të faqeve rozë, shkruan…

Flet aktorja shqiptare që masturboi në skenë: Meshkujt u eksituan

Aktorja Arjola Demiri ka folur së fundmi për reagimin që pati tek meshkujt roli i saj në shfaqjen “Dashuritë e Virgjëreshës Madalenë”, e cila u vendos në teatër pak muaj më parë nga Ridvan Dibra. Ajo u shpreh në emisionin…

Tayna i shkruan Agron Llakajt, aktori e refuzon

Aktori i njohur Agron Llakaj ishte i ftuar së fundmi në emisionin “3shat”. Gjatë intervistës Llakaj u pyet nga Donald Veshaj: Të ka shkruar ndonjëherë Tayna për një bashkëpunim?” Aktori pohoi se reperja i ka shkruar mirëpo përgjigjja e tij…

Këtë nuk e dinit për bashkëshorten e Cimës

Jo rrallë lexojmë lajme për bashkëshortet e bashkëshortet e këngëtarëve, aktorëve, humoristëve, etj. Madje shpesh, ata komentohen më tepër se personazhet kryesorë, që janë artistët tanë të fushave të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Publikut e mediave nuk iu iku as bashkëshortja e…

Blendi Fevziu tregon 3 prezantueset shqiptare me buzët njësoj

Mbrëmjen e djeshme në emisionin ‘Opinion’ në Tv Klan është diskutuar për të bukurën si koncept. Mes të tjerash u fol se si ka ndryshuar koncepti i të bukurës në vite. Ndërkohë, pa zbuluar indentitetet, Blendi Fevziu solli në studio…

Motra e Bleros provokon ‘rëndë’ nga pushimet, do t’iu befasojë me këtë pamje

Këngëtari i mirënjohur, Blero po vazhdon të jetë një ndër më të përfolurit. Është jeta e tij private krahas asaj muzikore që e bën atë tejet të komentuar në publik dhe në qendër të medieve rozë. Po aq i përfolur…

A e do më shumë Albani-Fjollën apo ajo atë?

Alban Mehmeti dhe Fjolla Svirca përbëjnë çiftin më të dashur dhe të komentuar të show bizit kosovar shkruan “Kosovarja”. Duke qenë bashkëshorte e një këngëtari natyrisht që as Fjollës nuk i ka munguar qoftë vëmendja e medieve apo e publikut.…

Rina Balaj reagon pasi u tha se u rrah në festivalin e birrës

Pak ditë më parë është publikuar një video, në të cilin shihet një përleshje mes disa personave. Mirëpo, kjo nuk përfundon me kaq sepse thuhet se në atë video është e përfshirë këngëtarja, Rina Balaj .Por, këngëtarja ka reagur kundër…

Kaq e bukur është bërë vajza e vetme e Medës

ëngëtarit të njohur Meda dhe bashkëshortës së tij Lules, shkruan “Kosovarja”. Çifti kanë kanë gjithsej katër fëmijë, një vajze dhe tre djemë, të cilët janë me fat që kanë prindër të tillë të përkushtuar. I shohim shpesh në imazhe të…

Shokohet Mihrije Braha, takon“djalin jashtëmartesor” të Naim Abazit pas 19 viteve

E ftuar në emisionin e Valon Malokut, Mihrije Braha u surprizua në një mënyrë që askush se priste. Bashkëshorti i saj Naim Abazi dhe moderatori Valon Maloku i kishin përgatitur asaj një kamerë të fshehtë . Në emisionin “Përrall me…

Ndjekësi gjen këtë mënyrë për të acaruar Arta Elezajn

Arta Elezaj është nga ata emrat e njohur që ka lënë shenja nga do që ka shkuar. Ndonëse e re në moshë, kjo nuk e ka penguar që të punojë dhe të fitojë zemrën e gjithë publikut, si në vend…

Vajza e Mahmut Feratit, secilën herë më e bukur

Mahmut Ferati është ndër këngëtarët më të popullarizuar që ka një audiencë të gjerë. Krijimtaria e tij ndër vite ka bërë që të jetë i kërkuar si në mbrëmje ashtu edhe në dasma të ndryshme, duke krijuar gjithmonë atmosferë të…

Në cilën këngë Ermali i këndoj Arianes?

Ai është ndër këngëtarët më të dëgjuar e më të kërkuar. Ermal Fejzullahu qëndron stoikisht në listen e këngëtarëve që sjellin hite dhe e mbajnë publikun të ngërthyer pas vetes, shkruan “Kosovarja”. Këngëtari sapo është kthyer në tregun e muzikës…

Ja çka bëri në kohën e luftës Ilir Shaqiri

Nga ata zëra me të cilët publiku është mishëruar. Ilir Shaqiri i ka dhënë kontribut të jashtëzakonshëm në muzikën shqipe, duke sjell këngë domethënëse, të bukura dhe që dëgjohen me ëndje edhe sot e kësaj dite, shkruan “Kosovarja”. A e…

Gëzimja rregullohet për në dasmën e radhës

Nusja e Remzies, po vazhdon të tregojë që iu kushton rëndësi të veçantë teshave tradicionale. E komentuar gjithmonë për stil dhe elegancë, ajo çka e veçon Gëzimën është përkushtimin që ka ndaj vetës kur është fjala për ndonjë ceremoni ose…

Afërdita kështu e vlerëson Remzien

Afërdita dhe Remzia janë dy kënëgtarët të cilat po vazhdojnë të jenë më të pëlqyerat për publikun. Kudo që ato marrin pjesë, mbizotëron atmosferë e veçantë, si mbrëmje muzikore ashtu edhe në ahenge të ndryshme të dasmave, shkruan “Kosovarja”. Përveç…

Si ia rrëmbej Arta Bajrami njërit telefonin nga dora?

Fryma e saj është ndjerë për vite me radhë, që atëherë kur Arta Bajrami u shndërrua në senzacion për shkak të kultivimit të muzikës RNB, shkruan “Kosovarja”. Arta ka ndryshuar stil, por ka mbetur e pëlqyer. Ajo, së fundi ka…

Dafina Zeqiri as 40 kilogram

Këngëtarja Dafina Zeqiri sapo ka ardh me videoklipin e këngës së re me titull “Lule Lule”, ripërpunim i këngës së vjetër me të njejtin titull, shkruan “Kosovarja”. Dafina duket bukur në videoklipin e këngës, por ajo që bie në sy…

Me të drejtë e quan Besiana kështu Shkurte Fejzën

E njohur për të gjithë shqiptarinë, e suksesshme padyshim dhe gjithmonë origjinale. Është kjo Shkurte Fejza, këngëtarja e madhe e muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”. Me këngët e saj janë rritur gjenerata të shumta, temat të cilat ajo ka prekur ka…

Meshkujt gjithmonë kthehen. Femrat largohen përgjithmonë!

Ndonjëherë duket e komplikuar të kuptosh se kush do ta bëjë hapin e parë. E komplikuar është edhe të dish se si do të shkojnë më pas punët, kush do të dojë më tepër, kush do të ofrojë më tepër…

Një recetë verore dhe e shijshme

Koha e përgatitjes 30 minuta deri në 1 orë Koha e gatimit 10 deri në 30 minuta Për 4 persona. Përbërësit: 15g kërpudha të thata të egra 1.4 litra ujë të zier 2 lugë salcë soje të errët 1 kubet…

Meshkujt kanë më shumë gjasa të thonë “të dua” për herë të parë

Pavarësisht nga nocioni që jemi mësuar ta dëgjojmë se gratë janë ato të cilat i shpejtojnë gjerat në një lidhje, një studim tregon se meshkujt kanë më shumë gjasa që të bien në dashuri më shpejtë dhe të e shprehin…

Ndahet çifti i njohur turk pas 21 ditë të fejesës

Çifti turk është ndarë 21 ditë pas fejesës. Aktorja e njohur turke, Miray Akay, e cila u bë njohur për rolin e “Perit” te seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, i ka dhënë fund fejesës së saj me aktorin…

Vedati kështu e sheh Teta Gjylën kur të plaket

Vedat Bajrami, Osmani Azemi dhe Mesur Safqiu, kanë formuar treshen më të ndjekur për shumë vite me radhë. Janë bërë të njohur falë skeqeve të ndryshme dhe të dalluara, dhe sot janë të pazëvendësuar tek të gjithë shqiptarët, shkruan Kosovarja.…

Shtatë gjërat që s’ndryshojnë te meshkujt

Sa kohë keni shpenzuar duke u përpjekur për ta bindur atë, por pa sukses! Thjesht, burrat janë qenie të komplikuara dhe çfarë trashëgojnë në gjenet e tyre nuk do të ndryshojnë kurrë. Përqendrohuni në virtytet që posedon, dhe mos u…

Sandalet me gisht të dëmshme, ja nga çfarë iu rrezikojnë

Me mbërritjen e sezonit të nxehtë, ne detyrohemi të veshim sa më pak që të jetë e mundur. Kjo është arsyeja pse sandale janë çdoherë në modë, duke funksionuar si ‘kondicioner’ për këmbët tona. Por studiuesit amerikanë, kanë vërejtur së…

Vjollca Haxhiu si çikë e re në imazhin e fundit

Vjollca Haxhiu është një këngëtare shumë e pëlqyer kosovare. Këngët e saj nuk mungojnë në pothuajse asnjë festë familjare. Vjollca po e shijon suksesin e këngës së saj të re dhe gjatë kësaj kohe nuk po mungon as në rrjete…

Ronela Hajati guxon, shfaqet hapur pa make-up

Këngëtarja Ronela Hajati ka qenë mjaft aktive deri më tani në sezonin e verës, duke lansuar disa këngë që janë pritur mjaft mirë nga publiku. Ajo përpos muzikës, përflitet mjaft edhe për paraqitjet e saj mjaft të veçanta në publik,…

Gresa befason me këtë gjendje

Gresa Behluli është një emër tejet i njohur për publikun. Ajo është një këngëtare që u bë pjesë e skenës muzikore shqiptare para shumë viteve, përcjell ORAinfo. Para pak muajve, ajo i dha fund beqarisë çka e bëri tejet të…

Kush i fotografoi kaq intim Medën e Lulen

Meda dhe Lulja janë çifti më i popullarizuar dhe më i pëlqyer në estradë. Ata çdo herë janë pjesë e shtypit rozë, sepse njihen si çifti më i lumtur dhe më i dashuruar deri më tani, shkruan Kosovarja. Cilësohen të…

Gëzimja rregullohet për në dasmën e radhës

Nusja e Remzies, po vazhdon të tregojë që iu kushton rëndësi të veçantë teshave tradicionale. E komentuar gjithmonë për stil dhe elegancë, ajo çka e veçon Gëzimën është përkushtimin që ka ndaj vetës kur është fjala për ndonjë ceremoni ose…

Jeton Zogjani tallet me rrahjet në LDK

Jeton Zogjani tallet me rrahjet në LDK: Kokan rreh si burrat, veç kjo gruaja po ma përzinë pak! Rrahjet në LDK këtë periudhë kanë qenë të shpeshta, e ndërsa ajo e fundit ndodhi ditë më parë në Komunën e Vushtrrisë.…

Si ta kuptoni se po hani vezë nga pula të sëmura, zbulimi është shumë i thjeshtë

Vezët janë një vakt i dashur nga shumë njerëz. Ato konsumohen kryesisht për mëngjes. Pa marrë parasysh se si ju pëlqejnë t’i konsumoni: të fërguara, të ziera ose të skuqura, ato janë një burim i madh i proteinave dhe janë…