Kjo është këshilltarja e Arbnora Ademajt

Epo, kush është ai person që nuk i do dhe adhuron gjyshet? Shumica e njerëzve në Kosovë gjejnë kahje që të shprehin dashuritë e tyre për njerëzit e veçantë, e sidomos për gjyshet të cilat janë më të dashura për…

Mdeleine Albright e Skenderajt: E mbaj me shumë krenari këtë emër

Për dallim nga qytetarë të shumtë që sot po kanë mundësi të takojnë ish-sekretaren amerikane Madeleine Albright meqë po qëndron në Kosovën në 20 vjetorin e çlirimit, është një tjetër vajzë që mban po të njëjtin emër e që sot…

Fustani i ngushtë i thekson linjat Arta Nitajt

Arta Nitaj duket tejet joshëse. Aktorja dhe moderatorja Arta Nitaj i ka provokuar ndjekësit e saj në Instagram. Ajo e ka publikuar një foto të re në Instagram në të cilën shihet e veshur me një fustan i cili i…

Ky është kamerieri kosovar që Clinton tha se i ra në gjunjë për ta falënderuar

Arben Hysenaj nga Katundi i Ri i Pejës është kosovari të cilin ish-presidenti amerikan, Bill Clinton e përmendi sot gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e shënimit të 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës. Clinton ka përmendur disa gjëra të…

Ku mbeti vëllai i famshëm i Teuta Selimit?

Teuta Selimi prej shumë vitesh e mbanë të fortë pozicionin e saj në skenën muzikore. Ajo, mbetet e pa lëkundur, shkruan “Kosovarja”. Po, dhe kjo duke marrë parasysh angazhimin në dasma e ahengje, në mbrëmje muzikore dhe gjithashtu lansimin e…

Ndryshimi i pa besueshëm i Benet Kaçit

ikur ishte apsolutisht një nga fytyrat më të njhura të ekranit, ndërkaq viteve të fundit shihet dukshëm më rrallë, shkruan “Kosovarja”. Benet Kaçi, u bë i njohur përmes prezantimit atraktiv dhe më ndryshe. Ai, për vite me radhë prezantoj top…

Reja e Remzies provokon edhe me veshje tradicionale

Gëzimja është nusja më e përfolur në estradën shqiptare. Kjo pasi që u martua që një kohë të shkurtër me djalin e këngëtares së njohur, ajo po vazhdon të qëndrojë në krye të mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Ajo aktivitetet në…

Aktorja shqiptare flet për skenën e masturbimit në shfaqje

Arjola Demiri u bë e njohur për rolin e Xhbanes në serialin “O sa mirë”. Arjola Demiri së fundi ka marrë pjesë në shfaqjen “Dashuritë e virgjëreshës Madalenë”, shkruan lajmi.net. Nga kjo shfaqje, u komentua shumë skena e masturbimit të…

Xhbanën” e ka marrë malli të bëhet çobaneshë

Të gjithë e dijmë jetën e atëhershme. Secili njeri kryesisht është marrë me begati dhe jetën e kanë kaluar nëpër fusha e male. Tashmë, janë bërë shumë vite që këto gjëra kanë kaluar dhe një pjesë e konsiderueshme gjenden jashtë…

Kida merr një super-dhuratë, reagimi i saj i papritur

Kida është ndër këngëtaret më të reja, por më aktive në skenën tonë. Ajo është shumë e dashur për publikun, si për këngët, ashtu edhe për paraqitjet e saj. Kida ka shumë fansa për të cilët është shumë aktive në…

E bija e Trumpit i ‘çmend’ të gjithë, shkon në mbledhje pa sytjena

Ivanka Trump i ka ‘çmendur’ të gjithë. E bija e presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ivanka Trump, ka bërë të gjithë të ‘ngulin’ sytë drejt saj. Kësaj here ajo ka zgjedhur që të shkoj në mbledhje pa sytjena,…

Veprimi i vajzës së vogël të Teutës iu lë pa fjalë

Teuta Krasniqi e ka dëshmuar talentin e saj si në teatër ashtu edhe në projektet e ndryshme, që ka realizuar ndër vite. Ajo njihet si një femër më energjike, e cila çdoherë është aktive, shkruan “Kosovarja”. Simpatinë e pulikut e ka…

Pse Teuta u gëzua për kthimin e këtij njeriu nga gurbeti

Blerim Gjoci është ndër aktorët dhe regjisorët më të njohur kosovar. Përmes disa filmave të suksesshëm dhe një produksioni filmik, ai ka arritur të jetë i kërkuar anë mbanë botës, shkruan Kosovarja. Karriera e tij është e mbushur me shumë…

Futbollisti i kombëtares ‘ngacmon’ moderatoren shqiptare, ja kush eshte ai

Prej kohësh në mediat rozë është përfolur për një lidhje të fshehtë mes moderatores të “Proçesit Sportiv”, Nevina Shtylla dhe futbollistit të Kombëtares, Eros Grezda. Në muajin janar, Nevina dhe Erosi postuan një foto së bashku që u përfol shumë,…

Kur Nora del në rrugë nuk mungon ndriçimi

Është artistja më e suksesshme dhe më e kërkuar si në vend ashtu edhe në diasporë. Nora Istrefi hyn në listën më të ngushtë të atyre këngëtareve që me çfarëdo që është prezantuar tek publiku gjithmonë është pritur mirë, shkruan…

Asu del me të dashurin, pamja e saj ju lë ‘gojëhapur’

Ajo është një aktore dhe modele shumë e njohur turke. Rolet e Melisa Pamuk u bënë tejet të njohura brenda dhe jashtë kufijve turk,. Në publikun shqiptar ajo u bë e njohur me rolin e saj të ‘Asusë’ në serialin…

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula kaluan mbrëmjen bashkë?

Ledri Vula është një ndër personazhet më të pëlqyer të showbiz-it shqiptar, por edhe pse lidhjet e tij kanë qenë të shumta ai vazhdon ende të jetë beqar dhe akoma nuk ka qenë gati për të bërë hapin e madh.…

Pse Remzies ia don zemra këngën e Halil Hamzës

Karrierë të dëshmuar, këngë të mirëfillta, dhe performanca të veçanta. Remzie Osmanin, të gjithë e mbajnë mend si ka ardhur në skenë, dhe se si me të parën u kap suksesi i saj në majet më të larta, shkruan Kosovarja.…

Remzie Osmani merr poza, kështu e quan vajza e saj Riola

Përveç bukurive natyrore, vera vë në pah edhe bukurinë e shumë femrave të estradës. Nga pushimet në vende të ndryshme të botës, ato mahnisin me pamjen dhe linjat trupore, shkruan “Kosovarja”. Në mesin e tyre edhe këngëtarja e njohur Remzie Osmani,…

Ledri Vula me urim të veçantë për ditëlindjen e babait të tij

Ledri Vula përmes rrjeteve sociale, e ka uruar babain e tij, Agronin me rastin e ditëlindjes. “Nga zemra ime tek e jotja babë. Ti gjithmonë do të mbetesh special për mua. Urime ditëlindjen”, ka shkruar reperi. Për ndryshe, “Rio” mban…

Kaltrina befason me pamje në fotografinë e fundit

Kaltrina Mikushnica është moderatorja që u bë e njohur në publik për një kohë shumë të shkurtër. Me thjeshtësinë dhe elegancën e saj, Kaltrina arriti të bëhet një ndër më të pëlqyerat e publikut. Ajo është shumë e përfolur edhe…

Dasma po afrohet, Afrona Dika fillon përgatitjet për festën e beqarisë

Ka disa muaj që Afrona dhe Blero dhanë lajmin se do çojnë raportin e tyre një hap tutje, atë të martesës. Madje, Afrona zbuloi detaje se ajo bashkë me shoqërinë e saj të ngushtë do organizojë festën e beqarisë në…

Grida Duma feston ditëlindjen, surprizohet në mesnatë!

Grida Duma, ish-deputetja e PD-së ka festuar ditëlindjen e saj të 42-të. Nuk ka munguar edhe një surprizë për ish-deputeten e PD-së në mesnatë. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme një grup të rinjsh, studentë të saj në orën…

Clinton: Kosova është krenaria ime, e dua këtë vend

Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka mbajtur fjalimin e tij para të pranishmëve në 20 vjetorin e çlirimit të Kosovës Ai para të pranishmëve ka thënë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, e kanë ndihmuar Kosovën, pavarësisht se kush ka qenë…

Leonorës kaq shumë po i shkojnë rrobat me ngjyrë të zezë

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i të gjitha brezave. Leonora është larguar tani pak nga…

Flaka: Nëse një femër duket bukur, nuk duhet patjetër të ketë ndërhyrje kirurgjike

Flaka Krelani ishte e ftuar së fundi në një intervistë për “Mirage”, ku zbuloi më të rejat rreth saj, shkruan lajmi.net. Këngëtarja foli rreth projektit të fundit, ndërsa dha detaje rreth dy këngëve që do t’i publikojë së shpejti. Po…

Leonora Jakupi: Zot, faleminderit që po i presim këto ditë

Kosova sot feston 20-vjetorin e çlirimit.Me rastin e 20-vjetorit të çlirimit, në Kosovë erdhën edhe Bill Clinton dhe Madeleine Albright. Minuta më parë, Albright ka dhënë një fjalimme rastin e kësaj dite të shënuar, ku u duartrokit nga qindra qytetarë…

Shenjat që tregojnë se nuk duhet të martoheni me mashkullin që jeni në lidhje

Kur personat e gjeneratës së sotme futen në një lidhje, brenga e tyre kryesore nuk është e ardhmja. Ato nuk e mendojnë partnerin si bashkëshort potencial, por vetëm si një person me të cilin janë për momentin. Kjo mënyrë e…

Egzona e Albatriti shfaqen si në fillimet e dashurisë

Janë një ndër çiftet më të komentuara në mediat rozë. Pothuajse çdo lëvizje e tyre bëhet lajm, shkruan “Kosovarja”. Aktivitetet e ndryshme nga jeta private dhe ajo profesionale nuk i ndalin asnëjherë, por pa dyshim është Egzona ajo e cila…

HOROSKOPI DITOR, E MERKURE 12 QERSHOR 2019

Dashi Do ketë shume turbullira sot ne jetën tuaj ne çift dhe asgjë nuk do shkoje ashtu si e kishit menduar. Mundohuni te ndryshoni sjellje dhe t’i përkushtoheni me tepër atij qe keni ne krah. Beqaret edhe sot do e…

Befason Adelina Tahiri, shikoni se si e fsheh bashkëshortin në foton që ka publikuar

Këngëtarja Adelina Tahiri ka publikuar një fotografi bashkë me bashkëshortin e saj. Ditë më parë këngëtarja publikonte imazhe me bashkëshorten madje edhe momente intime me të. Por së fundi, ka habitur të gjithë me foton që ka publikuar. Adelina, ka…

Meda në krah të dy luleve. Njëra me shpirt, tjetra me fletë

Meda dhe bashkëshortja e tij, Lulja janë çifti më i dashur dhe më simpatik. Dashuria dhe afërsia e tyre është shembulli më i mirë për e gjithë estradën, shkruan Kosovarja. Janë protagonistët më të ndjekur të ekranit, të cilët ngjallin…

Kjo është arsyeja se përse Dua Lipa u detyrua të reagoi ashpër në Instagram

Dua Lipa ka reaguar ashpër pranë një postimi të fundit në Instagram. Këngëtarja shqiptare, Dua Lipa, ka reaguar ashpër në Instagram, pas akuzave që ka marrë për fotoshop. Duan e kanë akuzuar së fundmi se po përdor fotoshop në fotot…

Moderatorja e RTK-së ka dal sonte, më këtë kombinim ka marrë vëmendjen e të gjithëve

Brikena Beqiri është një ndër moderatoret më të njohura në ekranet televizive. Atë e shohim pothuajse çdo ditë në emisionin e mëngjesit në RTK. Brikena shpesh është temë e mediave rozë për pamjen e saj joshëse dhe për pozat provokuese.…

Brikena Beqiri dhe misteri i lidhjes së saj të dashurisë

Dikur e njihnim si këngëtare, pasi sjelli disa këngë, të cilat edhe u pëlqyen. Brikena Beqiri punoj disa produksione të sukseshme, që u mirëpriten nga publiku. Por, ajo shpejtë e la këngën, shkruan “Kosovarja”. Brikena, e la këngën për tu…

Ja se si vishen në Kuvend deputetet tona !!?

Skena politike në Kosovë njeh edhe gra intelektuale, me ide e vizione, të zëshme, por edhe me stil. Në Kuvendin e Kosovës, një pjesë e deputeteve femra, e arsyetojnë pozitën dhe votën e qytetarëve, ndonëse ka edhe nga ato që…

Engjellusha Salihu më shumë e do Podujeven e babait apo Mushtishtin e nënës?

Siç dihet, çifti Shyhrete Behluli dhe Lul Salihu, vijnë nga dy vende të ndryshme të Kosovës. Ajo nga Mushtishti, e ai nga Podujeva, shkruan “Kosovarja”. E, megjithatë, ata nuk kanë jetuar asnjëherë në asnjë vend tjetër pos në kryeqytet, ku…

Shyhrete Behluli: Nuk fitoj aq para sa mendojnë njerëzit

Këngëtarja e njohur kosovare, Shyhrete Behluli dhe nusja e saj Learta Jakupi, ishin të ftuara në studion e “Ftesë në Pesë” me Bieta Sulon, për të folur mbi bashkëpunimin e tyre të parë muzikor dhe për të treguar më shumë…

Dikur shkonim në Poloni pas polakeve, e tash polakët martohen me shqiptare!

Çdo gjë kthehet në jetë. Kështu kanë thënë të parët tanë dhe qenka e vërtetë. Kemi pas shkuar një kohë në Poloni dhe me pak para blinim shumë gjëra atje, ose kënaqeshim me polake. E, tash shqiptaret po martohen me…

Cilën këngëtare te estrades e ka vajzë teze Genta Ismajli?

Në Kosovë më shumë se çkado kemi këngëtar e këngëtare, shumica në një konkurrencë të ashpër me njëri tjetrin, sepse ky është një treg i vogël me konkurrencë të madhe, ku çdo njëri pretendon një pozicion më të favorshëm, shkruan…

Ami dhe Ermali sjellin pamjet e para nga pushimet

Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska kanë lënë pas angazhimet në punë, për të pushuar disa ditë. Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska kanë ndarë me ndjekësit disa imazhe nga pushimet. Çifti u fotografuan pranë pishinës, ku po merrnin rreze dielli, ndërsa…

Arbana Osmani fotografohet me të dashurin në rrugë, kjo është gjendja

Tash e një kohë, Arbana Osmani është komentuar për një lidhje dashurie me Eduart Grishaj. Arbana Osmani gjatë ditës së sotme është shoqëruar nga Eduart Grishaj, ani pse ende nuk e kanë pranuar publikisht lidhjen. Dyshja janë parë sot në…

U nda nga i dashuri, në këtë gjendje ka përfunduar Dua

Ajo është duke bërë “NAMIN” në botën e muzikës. Krahas angazhimeve që ajo ka fal një karriere të suksesshme, kënëgtarja shqiptare, Dua Lipa gjen kohë edhe për pushim. 23 vjeçarja përmes disa fotografive të publikuara në llogarinë e saj në…

Çka po ndodh kështu me pamjen e Arianës

U bë e njohur si gruaja e Ermal Fejzullahut dhe tani, Ariana Fejzullahu është jnë emër shumë i përfolur ën publik. Ajo dhe këngëtari tani janë në pritje për t’u bërë prindër për herë të katërt. Gjatë kësaj kohe Ariana…

Ariana shtatzënë del me shoqe, befason me pamjen e saj

Ariana Fejzullahu u bë e njohur në publik si gruaja e këngëtarit shumë të njohur, Ermal Fejzullahut. Ajo tani famën e madhe po e arrin vetë me paraqitjet e saj plot stil dhe gjithmonë tërheqëse. Ariana tani është shtatzënë në…

Taynën e keni pa, e keni pa, por asnjëherë kështu s’e keni pa

Senzacioni i vitit të kaluar Tayna, po vazhdon të jetë ndër personat më të komentuar në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Jo më kot ka marrë këtë epitet pasi që secilën herë vjen me diçka të fuqishme duke ngreh pas vetes…

Ja pse martesat në moshë të pjekur janë më të lumtura se ato në moshë të re

Për fat të keq, ka marrëdhënie që nuk përfundojnë me një fund të lumtur. Kjo ndodh sepse presioni i shoqërisë mund të bëhet më i fortë se dëshirat reale dhe njerëzit nxitojnë të martohen dhe të krijojnë familje, sepse kanë…

Vajzat e Lutfi Hazirit po ‘palojnë’ para në banka, kjo është pasuria e tyre

Tri vajzat e Lutfi Hazirit, përveç se u bënë të njohur në publikun kosovarë për bukurin e tyre, ato tashmë kanë filluar edhe të “palojnë” pare në bankë. Vajzat e kryetarit të Komunës së Gjilanit, Lutfi Hazirit kanë fiks 15…

Bënë jetë luksoze por sot Adelina ia huq me të madhe

Adelina Tahiri dikur ishte një këngëtare mjaft aktive në skenën muzikore, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse nuk qëndroi gjatë ajo arriti të bëjë publikun për vete saqë edhe sot numëron fansa të shumtë. Jeta e saj bashkëshortore me avokatin milioner me…

Diana feston ditëlindjen, kaq vjet mbushi sot

Diana po merr urime të shumta Bukuroshja e njohur kosovare, Diana Avdiu sot feston një datë të shënuar. Diana Avdiu është lindur më 11 qershor të vitit 1993 dhe sot mbushi 26 vjet. Me rastin e ditëlindjes, Diana ka marrë…

Xhensila ka dy fjalë për projektin e ri filmik të Besit

Xhensila e ka uruar Besin për filmin e ri. Bes Kallaku përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur që së shpejti lansohet projekti i tij i ri filmik. Aktori ka marrë përkrahje nga partnerja e tij, këngëtarja Xhensila Myrtezaj, e…

Pirja që do iu bëjë të humbni peshë shpejt, e keni në shtëpi

Uthulla e mollës është një lëng, i cili mund të gjendet kudo nëpër markete, e që mjekët pohojnë se iu ndihmon njerëzve të humbin peshë lehtë, transmeton lajmi.net. Në një studim të ngjashëm të publikuar nga Biblioteka Kombëtare e Mjekësisë…

Shokon ish banorja e Big Brother Albania: Fytyra jote do të dukej më e bukur mes këmbëve të mia

Ish banorja e Big Brother Albania, Olta Sheta që pas përfundimit të Big Brother ka marrë vëmendjen me ndryshimet e shumta në pamjen e saj. Paraqitjet e saj në rrjete sociale shpesh komentohen gjatë në media, e paraqitje këto në…

Pas lindjes së djalit, në këtë gjendje ka përfunduar gruaja e ‘Kemalit’

 Aktori i njohur turk, Burak Ozçivit dhe bashkëshortja e tij, e cila po ashtu është aktore, Fahriye Evcen në muajin prill janë bërë prindër për herë të parë. Ata janë bekuar me një djalë të cilin e kanë pagëzuar me…

Vajza e Shkumbinit e Mimozës shfaqet atraktive nga plazhi

Me një karrierë të gjatë muzikore, çifti i njohur Shkumbin Kryeziu e Mimoza Mustafa i kanë sjellur publikut këngë e videoklipe të shumta. Ata kanë realizuar edhe bashkëpunime, të cilat janë vlerësuar e dëgjuar ndër vite, shkruan “Kosovarja”. Përveç sukseseve në…

U bë nënë një muaj më parë, balerina e njohur tregon portretin e të birit!

Një muaj më parë, ajo përjetoi për herë të parë ndjesinë e bukur të të bërit nënë. Balerina e njohur e Tv Klan Albana Dapi, ka ndarë sot një foto të Laos i cili tashmë është 1 muajsh. Vogëlushi erdhi…

Motra e Rita Orës do t’iu ‘shkrijë’ me linjat e saj

Këngëtarja me origjinë nga Kosova, Rita Ora gjithmonë është komentuar për format e saj trupore. Madje, ajo është vlerësuar edhe si një nga femrat më seksi në botë, duke bërë kështu edhe ekspozimin e tyre Të jesh seksi është në…

A po mbanë zi ende Loredana?

Kohëve të fundit emri i Loredana Zefit është përmendur shumë nëpër mediat rozë. Ajo u vendos në qendër të vëmendjes për shkak të mashtrimit të një çifti zvicëran, siç u raportua në media, shkruan “Kosovarja”. Më vonë Loredana u sprovua edhe…

Zbulohen detaje pse erdhi deri te inati i kunatave Nora- Tuna

Sot, pse erdhi deri te sherri i kunatave Nora-Tuna. Debatet e shumta mes këngëtares Tuna dhe Robert Berishës kanë qenë në qendër të vëmendjes së mediave prej disa kohësh. E vetmja që nuk kishte reaguar për këtë çështje ishte Nora…

Sabri Fejzuallhu nuk përmbahet pas fitores së Kosovës, takon lojtarin e njohur

Këngëtari i njohur kosovar Sabri Fejzullahu takon Edon Zhegrovën, ka disa fjalë për të. Këngëtari i mirënjohur shqiptar, Sabri Fejzullahu u takua sot me futbollistin e mirënjohur, Edon Zhegrova. Ai publikoi një fotografi me të, të cilat i shoqëroi me…

Kur Ledina Çelo ekspozon në shtrat më shumë se që duhet

Këngëtarja Ledina Çelo si çdo herë tjetër edhe tani ka tërhequr shumë vëmendjen me pozën që ka realizuar. E veshur me një fustan të shkurtër, e shtrirë në shtrat, këngëtarja nga Shqipëria është shfaqur provokuese në këtë paraqitje, duke nxjerrë…

Arbana Osmani fotografohet me të dashurin në Tiranë

Arbana Osmani gjatë ditës së sotme është shoqëruar nga Eduart Grishaj, ani pse ende nuk e kanë pranuar publikisht lidhjen, shkruan lajmi.net. Dyshja janë parë sot në qytetin e Tiranës bashkë, ndërsa lajmi.net ka siguruar disa fotografi, në të cilat…

Pse mbet pa u martuar Dibran Tahiri?

Gjithë jetën beqar. Por, si duket, kështu ka vendosur të mbetët aktori Dibran Tahiri, për publikun e gjerë i njohur si “Dini” i “Familjes Moderne”, shkruan “Kosovarja”. Dibran Tahiri gjithë jetën është marrë me artin skenik, ku ka luajtur një…

Majlinda ka dalë bashkë me djalin për SHOPING

U bë e njohur si e dashura e reperit të mirënjohur, Majk dhe tani, Majlinda Zeka është një emër shumë i përfolur në publik e media rozë. Ajo dhe Majk nga lidhja e tyre e skurtër kanë një djalë që…

Halil Kastrati pranë Milot Rashicës: Krenar me ty vëlla

Përfaqësuesja e Kosovës është ndeshur mbrëmë me Bullgarinë, ku edhe triumfoi, shkruan lajmi.net. Në këtë fitore historike, një kontribut të madh e kishte futbollisti Milot Rashica, i cili kishte realizuar një gol. Hoxha dhe humanisti, Halil Kastrati ka publikuar në…

Gruaja e Ermali Mamaqit tregon linjat trupore në bikini

Amarda Toska është një ndër vajzat më pëlqyera të showbiz-t shqiptar. Ajo komentohet shumë për raportin që ka me bashkëshortin, Ermal Mamaqin. Së fundmi, çifti kanë nisur pushimet dhe ndodhen prej disa ditësh në Belek të Turqisë. Mirëpo, ajo që…

Fjollës, mërzia për nënën po i shtohet çdo ditë e më shumë

Gruaja e këngëtarit të njohur, Alban Mehmetit është emër i njohur në mediat rozë. Fokusi i saj është gjithmonë tek jeta lukzose që bënë, po ashtu edhe për angazhimet në jetën e përditshme për udhëheqejen e biznesit që ka. Mirëpo,…

Fjolla publikoi një fotografi të bukur me Albanin

Çifti të lumtur pranë njëri-tjetrit Këngëtari i njohur, Alban Mehmeti është i martuar me bukuroshen, Fjolla Svirca dhe tani janë prindër të dy djemve, Lurnit dhe Troit. E edhe Fjolla falë burrit të saj arrin të gëzoj famë dhe të…

Ja kush është ‘jeta’ e Elvana Gjatës

Elvana Gjata pushimin e saj po e kalon nën shoqërinë e prindërve të saj, ajo dje ndau një fotografi me të atin, ndërsa sot më nënën e saj, shkruan lajmi.net. Nëna e këngëtares sot feston ditëlindjen,  dhe këngëtarja ka shfrytëzuar…

Katër lopë në këmbim të një nuseje

Zakonet e martesës janë të ndryshme në vende të ndryshme të botës dhe më poshtë do iu paraqesim traditat më të rralla. Në Sudan, vajza që do të lërë shtëpinë e saj për të shkuar tek ajo e burrit konsiderohet…

Nusja e Shpëtimit kështu duket e rregulluar si nuse

Arta Desku u bë e njohur në publik si gruaja e moderatorit shumë të njohur, Shpëtim Deskut. Me paraqitjet e saj plot stil arriti të bëhet tejet e përfolur dhe përherë në vëmendje të medieve rozë. Artën e gjejmë tejet…

Një ikonë si Bebe Rexha

Bebe Rexha ka ndarë foton e radhës me ndjekësit e saj në Instagram, dhe brenda pak orëve ka marrë mijëra pëlqime, shkruan lajmi.net. Ajo kishte pozuar për një nga revistat më prestigjioze ‘Voir Fashion’, dhe këngëtarja nga Dibra ka vendosur…

Çfarë po ndodh mes Remzies e kunatës së saj Xhevahires?

Dihet tanimë se cilat artiste kanë raporte të mira qofshin me familjarë, kolegë apo miqtë e tyre, shkruan “Kosovarja”. E kur flasim për Remzien e njohim si një ndër këngëtaret që njihet që ndan raporte të mrekullueshme me të gjithë,…

Rashica shënoi gol për Kosovën, shikoni reagimin e Leonora Jakupit

Leonora Jakupi është këngëtarja që për vite ishte një ndër më të pëlqyerat e publikut. Këngët e saj e sidomos ato të kohës së luftës këndohen e dëgjohen nga publiku i të gjitha brezave. Leonora është larguar tani pak nga…

Egzona kështu vallëzon gjatë orarit të punës

E zbuloi edhe talentin e saj të ri. Gruaja e këngëarit të njohur Albatrit Muqiqit, renditet në mesin e femrave më të bukura, shkruan “Kosovarja”. E, përveç bukurisë natyrale ajo ka një stil të veçantë dhe është mjaft e zonja…

Se ku pasqyrohet shpirti- tregon Yllka Kuçi

Të jesh nga Gjakova e të mos arrish synimin është e pamundur, kështu ka dëshmuar edhe vetë këngëtarja tash e sa vite. Flasim për këngëtaren bukuroshe nga Gjakova, Yllka Kuçin, shkruan “Kosovarja”.   Përveç që e cilëson muzika si një…

Kaq shumë ka ndryshuar Jehona Sopi

Kaq shumë ka ndryshuar Jehona Sopi Këngëtarja e njohur Jehona Sopi për vite me radhë i ofroj publikut shqiptar muzikë të mirëfilltë dhe hite të shumta. Ajo ka gëzuar një simpati dhe dashuri të madhe nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Jehona përveç…

Një superlajm nga Kida dhe Ermali

Dy emra të njohur të skenës muzikore, Kida dhe Ermal Fejzullahu po sjellin një bashkëpunim. “Tela” mban titullin projekti i ri i dyshes, i cili do të publikohet së shpejti. Kjo u bë e ditur nga artistja, përmes një video…

Një teze si Elita, shikoni ҫfarë ka bërë për mbesat e saj

Gjiko dhe Elita Rudi janë një prej çifteve më të dashura nga publiku. Ata janë martuar para pak muajsh dhe tani janë prindër të një djali që e kanë quajtur Zëri. Elita pas lindjes është kthyer në formën e saj…

Vajzat ngjajne nga hallat, mbesat e të famshmeve shqiptare që e dëshmojnë!

Thonë se vajzat marrin shumë nga tiparet e hallave të tyre, qoftë fizikisht apo edhe karakterialisht. Ne të bordo.al kemi vënë re disa shembuj konkretë mes disa prej vajzave të njohura VIP, të cilat janë halla dhe mbesat e tyre…

Kaltrina del e veshur me shumë stil, ka një detaj që mori vëmendjen

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur nga Vushtrria. Me paraqitjen e saj plot stil dhe shumë elegante, Kaltrina u bë tejet e pëlqyer për një kohë shumë të shkurtë. Kaltrina nuk mungon as me postime të ndryshme në rrjete sociale…

Enca me foto live nga shtrati

Zemër t’bon keq ty dashnia”, thotë Enca nga shtrati. Duket se veshjet prej leopardi janë kthyer në trend. Këngëtarja shqiptare ka zgjedhur një veshje të tillë për të provokuar ndjekësit e saj në Instagram. Enca në foton e fundit të…

Në rininë e saj, Shyhreti befason me fustanin që kishte veshur

Këngëtarja e muzikës popullore, Shyhrete Behluli edhe pse ka vite që është aktive në skenën muzikore ajo çdo ditë e më shumë vetëm po rinohet. Ka një stil të veçantë, që paraqitet gjithmonë e kompletuar dhe mjaft e zonja, shkruan…

Biografia e Shyhrete Behluli dhe sukseset e saj

Shyhrete Behluli është këngëtare shumë e njohur. U lind në fshatin Mushtisht të Therandës, ku kreu shkollimin fillor, të mesmen e kreu në Prizren, ndërsa Fakultetin Filologjik në Prishtinë. Familja e saj ka patur një traditë muzikore, jo publike. Ajo…

Oj bjondinë me sytë e zi’ titullohet ‘remake’ i paralajmëruar nga Luana Vjollca

Luana Vjollca ka sjellur këngën më të re e cila është ‘remake’ i ‘Oj bjondinë me sytë e zi’, shkruan lajmi.net. Grupi i famshëm TNT kanë lansuar në kanalin e tyre zyrtar në Youtube bashkëpunimin me Luanën. Ky është ‘remake’…

Sërish përplasje mes deputetes së PDK-së dhe ish-kryeshefit të PTK-së

Është duke vazhduar intervistimi i ish kryeshefit ekzekutiv të PTK-së Shyqeri Haxha nga komisioni hetimor parlamentar. Sërish janë përplasur deputetja e PDK-së Blerta Kodra Deliu me ish kryeshefin e PTK-së Shyqeri Haxha, pasi ky i fundit e ka akuzuar Deliu-Kodrën…

Mijëra shqiptarë marshojnë në rrugët e New York-ut për këtë arsyje

Mijëra shqiptarë kanë qenë prezentë në marshimin në qytetin e New Yorkut, në shënim të 75 vjetorit të masakrave në Çamëri. Gazetari Marin Mema, ka publikuar pamjet, duke thënë se “nën thirrjen jo hakmarrje , por drejtësi u përkujtua 75…

Vajza e Nysretit dhe Meritës publikoi edhe një fotografi nga semimatura

Enea shkëlqeu në mbrëmjen e semimaturës Enea Muçiqi, vajza e këngëtarëve të mirënjohur të skenës, Nysret Muçiqit dhe Merita Spahiu-Muçiqit, para disa ditësh kishte semimaturën. Me disa imazhe të publikuara në rrjetet sociale, Enea rrëmbeu vëmendje. Edhe sot, Enea publikoi…

Gëzimja shkon në fshat, shikoni si shërben kafe dhe ëmbëlsira

U bë tejet e njohur si reja e këngëtares, Remzie Osmanit. Tani, Gëzime Hamzaj është një emër shumë i njohur për publikun e lajmeve rozë. Para dy muajve, ajo dhe djali i këngëtares i kanë dhënë fund beqarisë duke bërë…

Pasi e quajti idiot, moderatorja i kthehet sërish futbollistit shqiptar

Para pak ditësh ka nisur një debat mes komentatores së njohur sportive, Qëndresa Krelanit dhe futbollistit të Kosovës, Edon Zhegrovës. Historia nis me rrëfimin e Krelanit, që shprehej se një ndër gabimet e saj në komentim, ishte momenti kur kishte…

Ardit Gjebrea festoi 56 vjetorin e lindjes, kjo është dhurata speciale që i vjen nga jashtë

Ditën e djeshme moderatori i dashur për publikun shqiptar, Ardit Gjebrea festoi 56-vjetorin. Mes shumë urimesh dhe dhuratash që Gjebrea ka marrë në një ditën speciale, ka zgjedhur të veçojë njërën prej tyre. Ai ka publikuar në llogarinë e tij…

Kjo është shtëpia luksoze e Ledri Vulës

Repri i njohur dhe shumë i dashur për publikun shqiptar Ledri Vula në nëtor të 2018 bleu një vilë në zonën e Vip-ave me vlerë mbi 200 mijë euro në një nga zonat më të njohura të Kosovës, në Brezovicë.…

Aktori turk në formë të mirë fizike, ja si e thërret Almeda Abazi

Almeda Abazi është duke i kaluar disa ditë pushimi së bashku me burrin dhe birin e saj, shkruan lajmi.net. Ajo nuk ka hezituar të publikojë fotografi nga pushimet, e kësaj here ajo ka publikuar pamje të aktorit turk Tolgahan në…

Kështu duket sot njeriu që u hodh mbi makinat e NATO’së nga gëzimi, në Gjakovë

Fotografia e tij bëri xhiron e gjithë botës, kur ai me dy duart lart, me lot në sy dhe gëzim të madh hidhej xhamave të makinave të NATO-së, 16 vjet më parë në Gjakovë. Është Agim Berberi apo si njihet…

Bebe “kall” rrjetet sociale, pozon me veshje transparante

Bebe Rexha, nuk e ka pasur asnjëherë kompleks që ta tregojë trupin e saj. Këngëtarja e njohur shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha së fundmi ka rrëmbyer vëmendjen pas paraqitjes së saj për “Voir Fashion Magazine”. Bebe ka pozuar edhe…

Publikohet balada e re nga Krenar Krasniqi (Video)

“E shkruar” mbanë titullin kënga e re nga Krenar Krasniqi . Këngëtari i njohur dhe shumë i dashur për publikun sapo ka publikuar baladën e tij më të re. Kreshnik Avdiu qëndron prapa kësaj kënge, pasi e ka bërë tekstin…

Ja cila është shoqja e ngushtë e Shkurte Fejzës

Shpesh këngëtaret tona dijnë të japin përshtypjen se vetëm muzika është primare për to dhe asgjë tjetër. Por, ka nga ato të cilat janë të përkushtuara ndaj familjes dhe shoqërisë. Pra, profesionin nuk e shohin si gjithçka kur vjen puna…

Prindërit e shitën për 26 $, sot është ndër aktorët më të njohur në botë

Pak vetë e dinë historinë e jetës së Jackie Chan. Ai ka vuajtur shumë për të arritur atë që ka sot dhe kjo ka qenë një ndër arsyet pse ka vendosur që të mos i lërë asgjë djalit nga pasuria.…

Tri femrat e familjes Fejzullahu, secila më e bukur se tjetra

Familja “Fejzullahu” është shumë e njohur për publikun shqiptarë dhe njëkohësisht ndër më të përfolurat në vend. Gjeneratë pas gjenerate, po rrjedhin talentë nga kjo familje, shkruan “Kosovarja”. Sabri e Ermal Fejzullahu janë këngëtarët e njohur të cilët e kanë bërë…

Luana Vjollca zbulon të vërtetën e fotos me fustan të bardhë

Luana Vjollca ka për të thënë diçka të re. Luana Vjollca duket se e ka ‘harruar’ moderimin, pasi kohëve të fundit maksimalisht është fokusuar në muzikë. Para një muaji ajo publikoi këngën ‘Sonte’ në të cilën erdhi në bashkëpunim me…