Kaq atraktive vjen Afërdita në videon e fundit

Afërdita Dreshaj ka ndarë një video në Instastory me të cilën ka treguar këngën e saj të preferuar këtë verë. Afërdita Dreshaj ka publikuar një video në Instastory në të cilën shihet duke kënduar këngën e ripërpunuar nga Capital T…

Ç’ thotë nëna 8 motrave Mustafa për fejesën e sugaricës

Lule Mustafa ka kurorëzuar me fejesë dashurinë e saj me Albanin. Lule Mustafa ditë më parë u fejua, duke organizuar fejesë të madhe me të ftuar familjarë, miq e kolegë, shkruan lajmi.net. Të pranishëm në këtë ndejë ishin edhe ekipi…

Lorena Haliti vjen si ‘zjarr’

Modelja e famshme kosovare, Lorena Haliti, ka postuar disa fotografi në llogarinë e saj në Instagram ku shihet tepër tërheqëse. Haliti ka pozuar nga plazhet e Majemit të Floridas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku është duke e bërë…

Ana Kabashi ngritet në detyrë edhe zyrtarisht në profilin e saj hight

Ka zë unik dhe linja trupore e të cilat i vë në pah në secilën paraqitje që bën publike. Bëhet fjalë për këngëtaren e famshme, Ana Kabashi e cila ka sjellur imazhe të reja nga pushimet, shkruan Indeksonline. Ana ka…

Tayna e formësoi trupin, pozon lirshëm para pasqyrës

Tayna u shfaq atraktive në fotografinë e fundit. Tayna ka ndarë me ndjekësit një imazh tejet joshës në Instagram, ku u shfaq e veshur në të zeza, shkruan lajmi.net. Reperja u fotografua nga prapa teksa ishte veshur ngushtë ajo theksoi…

Horoskopi ditor, e premte 30 gusht 2019

Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme, mundësi e sigurtë për tregti online Kliko këtu   Demi Konfliktet do shterojnë dhe problemet do zgjidhen një nga një sot ne…

Kjo është gënjeshtra më e keqe që mund t’ju thotë partneri

Marrëdhëniet në çift kanë një fazë të fortë kohë pas kohe. Lajmi i mirë është se grindjet e rastit nuk duhet të jenë shqetësuese. Efektivisht, është mirë që ndonjëherë ta gënjeni partnerin tuaj besojeni ose jo! Por, pabesia financiare mund…

A është e dëmshme të konsumojmë banane në mëngjes

Nga të gjitha vaktet, mëngjesi është vërtet i rëndësishëm, i cili duhet të konsumohet si “mbret”, duke përfshirë përbërës të plotë dhe me vlera ushqyese në pjatë. Megjithatë, shpesh, jemi me nxitim dhe marrim opsionin më të shpejtë, që është…

Kejvina Kthella pozon e lagur nga jahti

Kejvina Kthella erdhi tejet e ‘nxehtë’ në paraqitjen e radhës. Ish-belina e njohur dhe shumw seksi ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, në të cilën erdhi në top-formë. Modelja kishte veshur një palë bikini të kuqe,…

Kështu dukej djali i Danit kur ishte me flokë të gjata

Djali Danit, Andi Krasniqi është një ndër personat që njihet për jetën luksoze. Ai nuk merret me ndonjë gjë specifikisht, renditet në mesin e të rinjëve që preferojnë jetën e luksit, shkruan “Kosovarja”. Andi tani është i fejuar me një…

Ky i njohuri gazetar, publicist e vëlla i Naim Abazit

Zakonisht jemi mësuar që ta shohim atë vetëm në ekran, intervista e emisione të ndryshme. Me prezencën e këngëtarit të mirënjohur Naim Abazi, pothuajse të gjithë janë rritur, pasi asnjëherë nuk është ndalur duke sjellë këngë e hite të ndryshme,…

Edhe kjo, ish e dashura e Endritit i bashkohet PDK-së

Aktorja e cila është bërë e njohur për rolin e Xhesikës në serialin ‘O sa mirë’, është përfolur shumë si për fizikun e saj, ashtu edhe për lidhjet e dashurisë. E lidhja më e përfolur e Artës ishte padyshim ajo…

Gjira nuk po mundet t’i largojë kilogramët pas lindjes

Gjira Kajtazi është reperja e njohur kosovare. Ajo bëri bujë në muzikën shqiptare dhe u bë e pëlqyer qysh në fillim. Para katër muajve ajo u bë nënë për herë të parë. E pas lindjes ajo duket se nuk po…

Kjo Njomza sa vjen e zbukurohet ende më shumë

Të gjithë e kanë dashur dhe e kanë adhuruar, por kjo gjë iu është shtuar dukshëm në këto vitet e fundit. Është fjalë për grimeren më të njohur Njomza Martinaj, gjegjësisht të bijën e këngëtares sonë më të mirënjohur Shyhrete…

Mos i humbisni këto imazhe të nxehta nga Eni Koçi

Këngëtarja e njohur, Eni Koçi, duket se pas angazhimeve të shumta ka gjetur pak kohë për pushime. Ajo ka ndarë me ndjekësit e saj në rrjetet sociale disa fotografi, ku ka pozuar në bikini gjatë pushimeve. Këngëtarja nga Shqipëria ka…

Meshkujt ‘thyejnë’ qafën për ta shikuar Bigun

Big Mama po vazhdon të jetë një prej femrave më të suksesshme në vend edhe si këngëtare edhe si moderatore në të dy rrugët që ka zgjedhur ia ka dalë mbanë. Përderisa kohë më parë ajo komentohej e përflitej për…

Kështu e cilësojnë mediat greke Taynën

Tayna është padyshim një nga reperet që me suksesin e saj goditi si një meteor të gjithë tregun muzikor, duke arritur që vetëm në një kohë të shkurtër të krijojë hit-e të paharrueshme. Ajo është shumë aktive në rrjetet e…

Fitore Biba femër aeroplan

Fitore Biba është bukuroshja për të cilën flitet kaherë dhe jo rastësisht ajo arrin të rrëmbejë vëmendjen. Hiret e saj kanë rënë në sy qysh kur ishte ende adoloshente, shkruan “Kosovarja”. Shtatlartë, me forma fizike perfekte, me sytë bojë qielli…

Roberti sot e vesh Reneen si nuse

Dy këngëtarët e njohur të estradës ditë më parë i dhanë fund lidhjes 13 vjeçare të dashurisë. Këtë vendim të tyre Nora Istrefi dhe Robert Berisha e bën edhe zyrtarisht. Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve…

Getoar Selimi dhe Marina Vjollca nuk po mund ti kalojnë problemet martesore

Dy javë më parë në media u përfol se Getoar Selimi dhe Marina Vjollca po kalojnë një krizë në martesën e tyre. E për të hequr pak vëmendjen Getoar Selimi publikoi një fotografi bashkë me Marinën, por ndonëse kishte rënë…

Kida me bikini të kuqe mahnit me linjat trupore

Këngëtarja shqiptare, Orhidea Latifi – Kida, pëlqehet mjaft shumë për stilin e saj muzikor. E njëjta është pjesë e estradës tash e disa vite, ndërsa që nga fillimi i karrierës i ka qëndruar besnike fansave. Meqë tashmë pothuajse ka mbaruar…

Aktorët turq renditën listën e meshkujve më të bukur në botë

Të gjitha revistat prestigjoze botërore kryejnë herë pas here sondazhe nga më të ndryshmet. Kemi parë renditje të personazheve publikë për arsye nga më të ndryshmet. Këtë herë një faqe e njohur që bën konkurse të shumta çdo vit “The…

Arbnora Ademaj edhe ushtare?!

Tash e disa javë bukuroshja Arbnora Ademaj po qëndron në ballinat e mediave rozë. Janë sukseset e saj, arsyeja e gjithë kësaj vëmendjeje, shkruan “Kosovarja”. Modelja pritet që shpejt të nisë karrierën si aktore, pasi u bë pjesë e kinematografisë turke.…

Kryetari i Suharekës kështu e arsyeton mungesën e tij në sytë e gruas

Kryetar i komunës së Suharekës, Bali Muharremaj ka bërë një dedikim special për personin e zemrës. Ai përmes një statusi në Facebook ka treguar së ka befasuar me një buqët me lule bashkëshorten e tij si një arsyetim për mungesat…

Gruaja dhe motra e Labit kunatat që shkëlqyen në këtë dasëm

Qendresa e Agnesa janë bashkëshortja e motra e Labinot Gashit, i njohur si Labi i “1 kafe me Labin”. Lidhja, fejesa e martesa e Labit me Qendresa Bajramin u mediatizua shumë, aq sa u morr vesh që Qendresa nuk ndihej…

Kështu duket sot “Trashulluqja e bukur”

“Trashulluqja e bukur” ishte një ndër serialet më të shikuara në vendin tonë, shkruan rtv21. Shikuesit e këtij seriali sigurisht ende i mbajnë mend personazhet kryesore të këtij seriali, ”Valentinën” dhe ”Oreston” të cilët me këto role rrëmbyen vëmendje të…

Ishte Nora apo Roberti ai që dorëzoi padinë në gjykatë

Këngëtarja Nora Istrefi, ka dorëzuar padi në gjykatë për divorc nga Robert Berisha. Është zbuluar se padia është bërë dy javë më parë në Gjykatën Themelore të Prishtinës. Disa ditë pas dorëzimit të padisë, Robert Berisha, ka njoftuar se është…

Këngëtarja e njohur shqiptare krejt ndryshe në imazhet e fundit

Përdorimi i ‘photoshop’-it nga emrat e njohur, por edhe në përgjithësi po shtohet përherë e më shumë. As këngëtarët tona nuk po i ikin kësaj, madje disa nga to tashmë njihen si profesioniste të kësaj. Edhe këngëtarja e njohur nga…

Pas 57 vjetësh e gjejnë njëri-tjetrin

Nënën e kërkoi për 57 vjet por e gjeti vetëm falë vëllait që i lindi më vonë me babanë tjetër. Kështu, këto ditë mori fund vuajtja e Ruzhdi Ismajlit dhe Hajrie Bajramit, të ndarë gati gjashtë dekada më parë. Ky…

Majlinda mami e Roanit e bukur po edhe trupin peshk

Lidhja dhe ndarja me reperin e njohur kosovar Majk bënë që emri i Majlindës të mediatizohet mjaft shumë për një kohë shumë të shkurtë. Edhe pse prapë pas gjithë asaj romance të përjetuar djali i tyre Roani është ai i…

“5 vite lumturi”, Ryva Kajtazi feston përvjetorin e martesës

Ryva kthehet në kohë Përveç karrierës muzikore të këngëtares së njohur, Ryva Kajtazit, vëmendje e madhe në mediat rozë i kushtohet edhe jetës së saj personale. Sot për Ryven është një datë e veçantë, pasi që ajo feston përvjetorin e…

Burri i Gilit zbulon diçka me rëndësi pas ndarjes së Nores e Robertit

Po, e vërtet që gazetarët janë në gjendje të merren pa rresht me një ndarje a bashkim mes çifteve të estradës. Kështu po ndodh edhe me rastin e Nora Istrefit dhe Robert Berishës, çiftit që pas 13 vitesh i dhanë…

E mbuluar me rrjetë, Tuna vjen me foto artistike

Tuna merr sërish gjithë vëmendjen. Këngëtarja Tuna Sejdi, ka pozuar para aparatit profesional, kështu ka nxjerr disa foto artistike po aq provokative. E mbuluar me rrjetë, Tuna ka marrë vëmendjen, kështu duke treguar vithet e saj. Auto Tregu Prishtinë SH.P.K…

Kolegët e saj iu futën politikës, ku po aderon “Sasa”?

Është aktorja më e suksesshme në vend, e jashtëzakonshme dhe shumë e dashur për publikun. Karriera e saj si aktore numëron suksese të mëdha, duke e bërë të pandalshme, shkruan “Kosovarja” Ajo cilësohet si një fëmër me karakter të fortë, e…

Leonora Jakupi krah për krah me nënën në këtë vend të mrekullueshëm

Mbetet edhe më tej ikonë e bukurisë shqiptare, këngëtare e pa perëndueshme. Po dalin mjaft të reja në skenë, por Leonora e ka vendin e vet, shkruan “Kosovarja”. Leonora Jakupi, këngëtare e disa zhanreve muzikore, por që është stacionuar kryesisht…

Gresë, ç’është kjo bukuri e rrallë

Është nga ato këngëtaret që kur iu bashkua skenës muzikore iu përkushtua me shpirt e zemër këndimit. Po, Gresa Behluli është zëri i shumë të rinjve, dita ditës iu jep vullnet, motiv e dëshirë të pandalshme për të arritur atë…

Nexhat Osmani me tatu në krah, por nuk shihet çfigurë e shkronja ka

Nexhat Osmani është njëri ndër emrat më të pëlqyer në skenën e muzikës popullore. Këngëtari na Mushtishti përveç profesionalizmit është i njohur edhe familjarisht, ku gjithmonë në mediat rozë shkruhet për të dhe familjen e tij, shkruan “Kosovarja”. Pas një…

Ronela Hajti pozon në të zezë

Ronela Hajati ka pozuar në të zezë. Këngëtarja Ronela Hajati është duke i shijuar pushimet në Dhërmi. Nga atje ajo me ndjekësit në Instagram e ka ndarë një foto ku shihet e veshur në bikini e në pjesën e poshtme…

Si u zu duke kaluar ilegalisht kufirin për në Jugosllavi?

Këngëtari i famshëm, Sinan Hoxha, sot është një ndër artistët më të suksesshëm shqiptarë. Por, ndonëse sot jeton një jetë luksoze, adoleshenca dhe rinia e tij nuk kanë qenë aspak të thjeshta, shkruan “Kosovarja”. Më 25. 6. 1989 u kapën…

Ariana e Ermalit edhe një herë dëshmon se është një femër me stil

Sa herë bëhet fjalë për modën dhe stilin e të veshurit nuk ka si mos të përmendet Ariana Fejzullahu. Bashkëshortja e Ermalit çfarëdo që zgjedh për të veshur dhe për tu prezantuar e bën me shumë shije dhe dëshirë, shkruan…

Kur Afërdita Dreshaj shfaqet pa pikë grimi

Modelja, këngëtarja e njohur shqiptare, Afërdita Dreshaj është njëra ndër femrat më të komentuara të showbiz-it. Ajo është shumë aktive në rrjetin social Instagram me publikimin e fotografive të ndryshme nga përditshmëria dhe puna e saj. Afërdita së fundmi ka…

Edhe një tjetër shqiptare na zbardhi fytyrën

Këngëtarja shqiptare i ka habitur jurinë në një prej festivaleve të njohura në Rusi. Inis Neziri, ishte pjesëmarrëse në një prej festivaleve të njohura të njohura në Rusi. Ajo i ka mahnitur të gjithë me zërin dhe performancën e shkëlqyer,…

Tuna merr vëmendjen me veshjen e saj

Tuna e ka marrë gjithë vëmendjen. Këngëtarja Tuna Sejdi, ka pozuar para aparatit profesional, kështu ka nxjerr disa foto artistike po aq provokative. E mbuluar me rrjetë, Tuna ka marrë vëmendjen, kështu duke treguar vithet e saj. Nga ky fotosesion…

Nora Istrefi në lidhje dashurie me avokatin e njohur

Para pak ditësh zyrtarisht Nora Istrefi dhe Robert Berisha i dhanë fund martesës së tyre 14 vjeçare, nga e cila kanë edhe një vajzë. Roberti publikoi në profilin e tij në Instagram një foto ku njoftonte se ai dhe këngëtarja…

Ja çfarë po ndodh mes Noizyt dhe Dafinës

Dikur kishin një raport armiqësor dhe më pas hatërmbetjet e ofendimet i mori era dhe Noizy me Dafina Zeqirin u bënë miq të mirë duke sjellë projektin ‘A don love’. Megjithatë, dyshja i prishën raportet sërish dhe për një kohë…

Melinda Ademi vjen me provokime në bikini

Melinda e ka bërë një gjest të pahijshëm para ndjekësve. Reperja Melinda Ademi ka provokuar me një foto ku shfaqet në bikini. Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme,…

Kosovarët heqin dorë nga azili, zgjedhin vizat

Të dhënat e fundit të publikuara nga Zyra Evropiane për Azil tregojnë se aktualisht në vendet e zonës Shengen ka vetëm 1500 kërkesa të azilkërkuesve nga Kosova. Sipas kësaj zyre, 12 shtete të tjera që mund të hyjnë pa viza…

Ky do të jetë moti për sot

Masat e ajrit të cilat janë stacionuar javë më parë mbi Gadishullin e Ballkanit, do të vazhdojnë të mbesin mbi vendin tonë, duke e mbajtur ketë situatë termike me temperatura të larta. Ditën e sotme priten intervale të gjata me…

Shteti ia paguan gabimisht rrymën mërgimtarit

Një mërgimtari që nga Austria erdhi për pushime në Kosovë, me të arritur në vendlindje i ndodhi një e papritur. Kjo e habiti tej mase mërgimtarin nga qyteti i Gjilanit, Musa Nezirin. “Unë njëherë u habita, thash si është e…

Vazhdojnë pritjet e mërgimtarëve në Merdarë

Gjendja në pikat kufitare pritjet deri një orë të mërgimtarëve nëpër pikat kufitare po vazhdojnë edhe sot. Sipas të dhënave nga Qendra Kombëtare për menaxhimin kufitar të Ministrisë së Punëve të Brendshme, në Merdare pritja për të dalë nga Kosova…

Elita Rudi vjen atraktive me foton nga pasqyra

Elita Rudi duket joshëse në Instagram. Moderatorja e njohur shqiptare, Elita Rudi, duket tejet joshëse në disa foto të reja të publikuara, shkruan lajmi.net. Elita, gjithmonë është dalluar për stilin e veçantë që ka pasur, e edhe pozat në të…

Ja çfarë nxënëse ka qenë në shkollë Bleona Qereti

Bleona Qereti në Instagram ka publikuar fotografi të shumë viteve më parë, teksa tregon notat në shkoollë dhe dëftesat lavdëruese që ka marrë.  Shumë kujt nuk do ja merrte mendja, por dëftesat e saj tregojnë se këngëtarja ka qenë një…

Kaq shumë iu ndihmojnë kokëfortësia dhe pozitiviteti

Pozitiviteti, kokëfortësia dhe etika e ndërgjegjshme e punës mund të jenë çelësi për një jetë më të gjatë, thotë një studim i ri. Hulumtuesit e këtij studimi kanë ekzaminuar nivelet e shëndetit mendor dhe fizik të një grupi të italianëve…

Ava Max ‘ngacmon’ imagjinatën e publikut

Këngëtarja me prejardhje shqiptare emri i vërtetë i së cilës është Amanda Ava Koci, e qënë arenën ndërkombëtare njihet si Ava Max, po korrë suksese në tregun muzikorë ndërkombëtarë. Ajo njihet si një këngëtare mjaft e veçantë sa i përket…

Agnesa Vuthaj shfaqet pa rroba nga plazhi

  Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme, mundësi e sigurtë për tregti online Kliko këtu   Bukuroshja pejane Agnesa Vuthaj po vazhdon të mbetet ndër femrat më të…

Oriola Marashi me format bombastike

Modelja e njohur shqiptare Oriola Marashi njihet si një nga modelet më ‘të nxehta’ dhe më në formë. Ajo edhe nëpër mediat sociale qëndron mjaft mirë, duke u ndjekur nga mijëra fansa. Nëpër paraqitjet e saj publike ajo nuk heziton…

Soni Malaj zbulon fytyrën e vajzës

Soni Malaj deri më tani është treguar mjaft diskrete sa i përket shfaqjes në publik të të voglës së saj, Annës. Kemi parë vetëm paskokën e saj apo ndonjë gjymtyrë tek-tuk, pasi privatësia e vogëlushet është primare për këngëtaren shqiptare.Madje…

Sa shumë ka ndryshuar Floriani i hitit “Ngjyra e kuqe”

Këngëtari, Florian Beqiri u bë pjesë e skenës muzikore që në moshën pesë vjeçare, po në këtë moshë ai arriti të mbledh adhurues të shumtë të këngëve të tij. “Ngjyra e kuqe”, është kënga, e cila ia hapi dyert për…

Krizë mes Mozzik-ut dhe Loredanës?

Lidhja e Mozzik dhe Loredanës duket se nuk është në ditët e saj më të mira. Janë fansat ata që kanë qenë tejet të shqetësuar me lëvizjet e çiftit në dy javët e fundit. Shumë prej tyre kanë vërejtur indikacione…

Agnesa Vuthaj shfaqet pa rroba nga plazhi

Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme, mundësi e sigurtë për tregti online Kliko këtu   Bukuroshja pejane Agnesa Vuthaj po vazhdon të mbetet ndër femrat më të bukura…

Horoskopi ditor, e enjte 29 gusht 2019

Dashi Do keni shume ulje dhe ngritje gjate kësaj dite ne jetën tuaj ne çift. Here do mërziteni dhe here do buzëqeshni. Beqaret fale shume planetëve qe do ndikojnë ne jetën e tyre do kenë një nga takimet me mbresëlënëse.…

Ku e gjeti Lule Mustafa – Alban bukuroshin?

Mbrëmë është mbajtur ceremonia e fejeses së Lule Mustafes me Albanin. Çifti i ri janë fejuar me një ceremoni pompoze, shkruan “Kosovarja”. Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme,…

Hoxhaj u premton pasaporta të Kosovës preshevarëve nga restorant “Pinochio”

Ish-zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj, ka takuar kryetarin e Preshevës, Shqiprim Arifin, të cilit u ka premtuar se qytetarët e Luginës së Preshevës do t’i pajis me pasaporta të Republikës së Kosovës. Por, një premtim të tillë Hoxhaj nuk e bëri në…

Kështu duket Franceska pa grim

Janë të rralla vajzat e famshme që shfaqen të thjeshta dhe pa grim. Por, disa nga to e bëjnë këtë e njëra nga to është modelja e njohur shqiptare, Françeska Jaçe. Françeska e cila bëri emër nga pjesëmarrja në ”Big…

Kaq të pashëm e ka vëllain Lulja e Medes

Këngëtari Meda nuk ndalet së prezantuari këngë hite, që me të shpejtë bëhen shumë të pëlqyera nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Meda, edhe këtë verë ka qenë shumë i angazhuar, por gjithsesi ka gjetur kohë edhe për familjen.Meda, si rrallë ndonjë…

Do të qeshni me lot, kur të shihni veprimin epik të djalit të Almedës dhe Tolgahanit!

Almeda dhe Tolgahan janë bërë prindër së fundmi dhe fotot e tyre me djalin janë më të preferuarat. Për këtë arsye Almeda dhe Tolga nuk na i “kursejne” publikimet me Efehanin e vogël. https://www.facebook.com/groups/433796413927331/ Sot ajo duket se ka dalë…

Edhe burri i Shyhrete Behlulit për Kryeministër

Lul Salihu, dikur futbollist, sot menaxher i bashkëshortes, këngëtares së njohur Shyhrete Behluli. Prej shumë vitesh, Luli, e menaxhon sukseshëm karrieren e të shoqes, e cila siç dihet është mes emrave më të njohur të skenës. Luli dhe Shyhretja kanë…

Tayna vë në pah belin e sheshtë para pasqyrës

Tayna është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat fansat kanë mundësinë t’i mësojnë më të rejat rreth saj. Së fundi, reperja ka postuar një video, në të cilën u shfaq para pasqyrës duke bërë lëvizje joshëse. E veshur…

Aferdita Dreshaj provokuese në imazhin e fundit

Aferdita Dreshaj provokuese në imazhin e fundit: Fokusi tek gjoksi dhe këmbët Modelja e njohur shqiptare Afërdita Dreshaj njihet për format e saj trupore. Ajo tanimë jeton me burrin e saj milionerin çek Jakup Kindl në Shtetet e Bashkuara të…

Irina Shayk preznaton nënën e saj

Modelja e njohur Irina Shayk njihet si një nga modelet më atraktive në botë, kjo për shkak të bukurisë dhe formave trupore të saj. Irina përpos që është imazh i markave më të njohura në botë, ajo vëmendje të madhe…

Ryva Kajtazi e veshi vajzën me fustan madhështor

Një këngëtare e suksesshme e cila ka një karrierë të gjatë në skenën muzikore. Projektet që ka sjellur Ryva janë pëlqyer gjithmonë nga publiku, shumë prej të cilave kanë mbetur hite, shkruan “Kosovarja”. Ryva është shumë e angazhuar edhe në dasma…

Kida shkëlqen pranë pishinës duke shijuar rrezet e diellit

Këngëtarja Kida njihet për si një këngëtare që ndër vite ka sjellë shumë këngë që menjëherë janë kthyer në hite. Kida numëron miliona fansa nëpër mediat sociale si dhe miliona shikime në këngët e saj. Edhe pse e re në…

Kështu dukej si fëmijë këngëtari kosovar që e pëlqejnë të gjithë

Ëështë nga këngëtarët të cilin e pëlqejnë të gjitha gjeneratat. Korab Shaqiri është aktiv me projekte të ndryshme muzikore, të cilat pëlqehen nga publiku, shkruan “Kosovarja”. Këngëtari është aktiv në rrjetet sociale ku ka një numër të madh fansash që e…

Çfarë e lidh kandidatin për deputet të “AAK”-së me gruan e Shaip Mujes?

Ditët e fundit janë të mbushura me politikë. Parlamenti është shpërbërë, pasi Qeveria është dorëhequr dhe kështu politika po zien. Së fundi, lëvizjet e e personave nga një parti në tjetren, janë bërë tema më aktuale. Të gjithë duan të…

Kush e ka shkruar tekstin e këngës së njohur “ Baresha” për Nexhmije Pagarushën

Kënga e famshme “Baresha” vulë e përhershme e Bilbilit të Kosovës, Nexhmije Pagarusha është këngë perlë shqiptare që po i reziston kohës. Edhe pse kanë provuar shumë talent ta risjellin këtë këngë të fuqishme, interpretimi i vet Nexhmije Pagarushës konsiderohet…

Gresa Behluli shtatzënë? Këngëtarja tregon të vërtetën

Gresa Behluli ka treguar nëse është shtatzënë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Gresa Behluli ka muaj që e ka kurorëzuar dashurinë me martesë. E duke qenë se është fytyrë publike, jeta e saj para martesës, dasma, e gjithçka pas saj ka…

Më thuaj cila shenjë e horoskopit je, të të them se cilin lloj stresi ke

Si e përjeton njëri një situatë se përjeton tjetri. Të gjithë jemi të ndryshëm dhe gjejmë zgjidhje të ndryshme për pengesat që na dalin para. Sipas shenjave të zodiakut më poshtë do të gjeni metodat më të mira si të…

A e keni parë vajzën e Nysret Muqiqit pa grim?

Vajza e këngëtari të njohur Nysret Muqiqit ka arritu famë të madhe e cila renditet si më të mirat, për bukurinë dhe stilin që ka. Albiona Muqiqi duke iu servuar ndjekësve të saj pamje të shumta, ka arritur që të…

Vajza e Adem Jasharit u bë nënë për herë të katërt

Shqipe Jashari, vajza e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK), Adem Jasharit, ka lind fëmijën e katërt. Emblemë është emri i vajzës së sapolindur, me të cilin e ka pagëzuar Shqipja fëmijën e katërt.Shqipja ka edhe tre fëmijë…

Kush e bindi Arta Nitajn që të aderon në PDK

Partitë politike të Kosovës po vazhdojnë të përforcojnë radhët e tyre me figura të reja. Duket se trendi i ri i këtij viti është aderimi i aktorëve, këngëtarëve dhe make-up artistëve që po renditen përkrahë partive tona. Një prej tyre…

Tayna u kërkon falje publikisht fansave

Tayna u ka kërkuar falje fansave të saj. Reperja Tayna, rreth vetes ka një numër të madh të fansave. Që nga fillimet e para të karrierës ajo ka gjetur përkrahjen e tyre, e sot kur vazhdojnë ti qëndrojnë akoma pranë…

Bashkëshorti i Diellza Kolgecit publikon imazhin e ëmbël të familjes

Modelja e njohur kosovare Diellza Kolgeci muaj më parë u bë nënë për herë të parë. Ajo dhe basketbollisti Fisnik Rugova u bënë prindër të një vajze, të cilën e kanë quajtur Helena, shkruan “Kosovarja”. Ardhja në jetë e Helenës ka…

Dardan Molliqaj publikon fotografi me vajzën dhe bashkëshorten e tij

Ish deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka disa muaj që ka kurorëzuar lidhjen e tij me martesë me Besa Shahinin, ministren e arsimit në Shqipëri. Dasma e tyre u organizua në një nga restaurantet e Tiranëns, në një ambient ku…

Sa lumturi ka në jetën tënde?

Përgjigjuni këtyre pyetjeve për të mësuar nivelin e lumturisë në jetën tuaj. Dhe nëse nuk jeni të lumtur aq sa duhet mos harroni të bëni atë që ju sjell gëzim në jetë, pasi nuk ka asgjë më të rëndësishme se…

Kështu duket Franceska pa grim

Janë të rralla vajzat e famshme që shfaqen të thjeshta dhe pa grim. Por, disa nga to e bëjnë këtë e njëra nga to është modelja e njohur shqiptare, Françeska Jaçe. Françeska e cila bëri emër nga pjesëmarrja në ”Big…

Qëndresa e Labit zbulon gjoksin shumë me këtë fustan

Gruaja e moderatorit të njohur, ka arritur të jetë fytyrë e njohur për publikun fal asaj që është gruaja e moderatorit të njohur. Ajo është qendër e vëmendjes për paraqitjet fizike, e cila gjithmonë kombinohet në veshje me burrin e…

I dashur biri im, po ta shkruaj këtë letër për 3 arsye

I dashuri biri im, po të shkruaj këtë letër për 3 arsye: Arsyeja 1. Jeta, fati dhe belatë janë të paparashikueshme, askush nuk e di sa gjatë do të jetojë. Disa fjalë është më mirë të thuhen herët. Arsyeja 2.…

Yllkës, i shkon më shumë serioze apo e buzëqeshur

Yllka Kuqi është ndër këngëtaret më të zëshme që mbapa vetes ka një bagazh të madh të krijimeve. Ajo është bërë e njohur që nga paraqitja e saj e parë në skenë, kështu duke bërë një masë të gjerë ta…

Ermali në kohën e fundit e ka sos anglishten

Ermal Fejzullahu i njohur si ndër këngëtarët më me zë në shqiptari pothuajse po përmbyll një sezonë mjaft të suksesshme. Edhe këtë vit ka qenë më i angazhuari në mbrëmje e në ahengje të ndryshme, i cili me vokalin e…

Loredana i kushton këngë vajzës?

Loredana ka paralajmëruar diçka të re. Loredana ka pak kohë që ka noftuar për bashkëpunimin me reperin Mero. Por, duket se ky nuk do të jetë projekti i fundit i Loredanës për këtë periudhë, pasi sipas një postimi, reperja po…

A ju kujtohet Adelina Ismaili kur aktronte me Qumilin?

Emri i saj ka vite që jehon në showbizin shqiptar. Adelina Ismaili ka vite që ka tërhequr vëmendjen si një artiste që theu shumë tabu në paraqitjet publike dhe jo vetëm. Vite më parë, Adelina përveç këngës, ishte aktive edhe…

Kallashi lypë të flladitet, e përvlon edhe ujin

Ka kohë që nuk e kemi parë aktive dhe ashtu siç ka ardhur papritur edhe është zhdukur tash e sa kohë. Donjeta Kosumi apo ndryshe e njohur me nofkën “Kallashi”, sot është bërë më pak e përfolur, por sa herë…

Një lëvizje e gabuar do i kushtojë shtrenjtë kësaj shenje horoskopi

Astrologe Meri njofton se Neptuni do jetë në pozicion të vështirë me asteroidin Faethonda. Nën ndikimin e vështirë të Neptunit do ndikohemi të bëjmë zgjedhje të këqija të cilat do na çorientojnë në qëllimet tona. Do ishte mirë të kontrollojmë…

Motrat Mustafa kënduan live për fejesën e motrës Lules

Dje Lule Mustafa kurorëzoi dashurinë e saj me fejesë. Lule Mustafa ka shkëlqyer në mbrëmjen e saj në krah të të dashurit Albanit, shkruan “Kosovarja”. Ajo ishte e rrethuar me miq e familjarë të shumtë, të cilët ia organizuan një…

Kjo është shtëpia luksoze e Kim Kardashian

Kim Kardashian ka zbuluar një kënd nga shtëpia e saj. Kim Kardashian ka ndarë me ndjekësit në Instagram një imazh brenda shtëpisë së saj. Bukuroshja ka treguar se si duket dhoma e tyre e ngrënies, ku shihet se i gjithë…

Vera sapo ka filluar për Rina Balaj

Rina Balaj thotë se për të vera sapo ka filluar. Rina Balaj e nisi ditën e sotme përmes një videoje, në të cilën u shfaq në bikini. Reperja tregoi format trupore para pasqyrës e veshur me bikini ngjyrë lepardi, ndërsa…

Edhe të bijat dhe reja erdhën me këto urime për Lulin

Epo, ku ka dashuri më të ma madhe sesa vajzat për prindërit e tyre. Jo më kot i kanë cilësuar si ilaçi dhe afërsia më e madhe për secilin prind, pasi janë të buta, të dashura dhe shumë të sinqerta,…

Kudo, madje e mahniti edhe Rusinë

Këngëtarët shqiptarë vazhdojnë të mahnisin botën sa herë që dalin në skenë, e radhës është këngëtarja nga Shqipëria Inis Neziri. Ndonëse ende nuk është një emër i njohur tek ne, ajo po vazhdon të shkëlqejë në skenat jashtë Shqipërisë, pas…

Nëse Roberti sdo ishte i martuar, kjo është prezantuesja që do lidhej me të

Dy ditë më parë Robert Berisha konfirmoi ndarjen nga Nora Istrefi pas plot 13 vitesh lidhjeje. Berisha u shpreh se dashuria mes tyre kishte mbaruar, por që kjo nuk do të thotë se do bëhen armiq, pasi sipas tij ata…

Lola Haradinaj sjell dedikim të veçantë për vajzën e saj

Nuk janë të ralla shkrimet që i ka dedikuar asaj, pasi e ka të vetmen vajzë dhe kujdeset jashtëzakonisht shumë për të. Është fjala për vajzën e Lola Haradinaj, e cila vazhdon të cilësohet si lumturia dhe gëzimi i shtëpisë…