Robert Berisha merr një vendim të rëndësishëm për vetën

Robert Berisha ka për të ju thënë diçka fansave të tij. Muzikanti dhe këngëtari Robert Berisha së fundmi ka qenë një ndër emrat më të komentuar në botën e shoubizit. Ai i dha fund martesës me Nora Istrefin dhe këtë…

Gjyste Vulaj mami më ‘bombastike’ që keni parë

Gjyste Vulaj është një emër me influencë të madh në tregun muzikor tash e shumë vite. Emri saj vazhdon të konsiderohet më ‘in’ pavarësisht se ka kaluar shumë kohë që nga paraqitja e saj e parë, shkruan “Kosovarja”. Ajo se…

Këtë veturë luksoze e vozit reja e Ramadan Krasniqit-Danit

Djali i këngëtarit të njohur të muzikës popullore, por edhe asaj zbavitëse, Ramadan Krasniqi-Dani, para disa muajsh është fejuar me Dafinën. Ndonëse e fejuara e Andi Krasniqit jeton bashkë me familjen në Belgjikë, çifti shihen gjatë gjithë kohës bashkë, shkruan…

Labinot Gashi sjell portretin më të bukur me nënën dhe vajzën

Pothuajse të gjithë e njohim moderatorin e dashur Labinot Gashin. Labi cilësohet për oratorinë e tij dhe për sukseset e shumta ndër vite si moderator, shkruan “Kosovarja”. Publiku ka kohë të gjatë që është mësuar me fytyrën dhe zërin e…

Këto janë 2 shenjat e HOROSKOPIT që e duan njëri-tjetrin deri në përjetësi

Si gjithmonë yjet na tregojnë se ndikimi i tyre në jetën tuaj është i pashmangshëm, aq më tepër kur bëhet fjalë për çështjet e zemrës dhe vazhdimësinë e një lidhjeje. Ja cilat janë shenjat që nëse bëhen çift, askush dhe…

HOROSKOPI DITOR, E DIEL 1 SHTATOR 2019

Dashi Kjo ditë e parë e shtatorit mund t’iu gjejë disi të tensionuar. Do të ndiheni disi konfuz, sidomos në dashuri, ku njeriun tuaj të zemrës mund ta shihni më ndryshe dhe do i nxirrni në pah defektet. Këshillohet që…

Mësoni nëse gjatë marrëdhënieve me partnerin tuaj keni në mendje dikë tjetër

Pse ndodhë që duke bërë marrëdhënie, mendon dikë tjetër, idolin e skenës, apo thjeshtë kolegun tuaj nga puna. Kur një femër gjatë aktit fillon të mendojë për mashkullin tjetër, ndërkaq ai mashkull nuk është produkt i imagjinatës apo i personazhit…

Rezarta Shkurta tregon a është shtatëzënë

Rezarta Shkurta ishte në qendër të vëmendjes ditën e sotme për shkak të lajmeve se ajo është shtatzënë për herë të dytë. Shkaku për këto thashetheme u bë një video e postuar nga vetë ajo në Instagram, ku shfaqej me…

Arrestohet ish bashkëshorti i moderatores së njohur shqiptare

Një ngjarje e papritur ka ndodhur në mesnatë në zonën e ish-Bllokut në Tiranë, ku Dj-i i njohur Vin Veli (Artvin Veli) është vënë në pranga. Ngjarja ka ndodhur në një club në ish-Bllok, ku forcat speciale “Shqiponja” kanë ndërhyrë…

Gjiko ka disa fjalë për ata që e përqeshën

Producent Arbër Gjikolli, i njohur si Big Bang dhe shef ekzekutiv i ‘RedBox’ së fundi ka marrë pllakatin e artë nga Youtube për arritjen e një milion abonentëve në Youtube. Për këtë sukses, nuk ka munguar as urimi i vëllait…

Linja si të Rashelit rrallë kush i ka

Rashel Kolaneci, vajza joshëse e televizionit, vijon me postimet provokuese në Instagram. Së fundmi, bukuroshja e bërë e famshme në “Xing me Ermalin” dhe “Duplex”, ka publikuar një foto ku tregon linjat e saj perfekte. Sigurisht që nuk kanë munguar…

Keisi e bën Stresin të pendohet

Stresi dhe ish e fejuara e tij vazhdojnë jenë shumë të komentuar në media pas ndarjes për shkak të postimeve që shpeshherë është thënë se i dedikoheshin njëri-tjetrit. I ftuar në emisionin e Roza Latit “Bukë me vete”, Stresi sqaroi…

Pas bashkëpunimeve me Shyhreten, Mahmut Ferati duet me gruan e tij

Mahmut Ferati zbulon se gruaja e tij ka talent për muzikë Këngëtari i njohur, Mahmut Ferati ishte sonte i ftuar në emisonin veror në RTV 21, “21 gradë”. Ai përveç se publikoi premierë këngën e tij të re “Prit sa…

Ja pse duhet të shtrydhni lëngë portokalli

Çështje imuniteti, shije por edhe të pasuron me vitamina. Lexoni 5 arsyet pse duhet të pini lëngë portokalli çdo ditë. Lëngu i portokallit është ndër lëngjet më të njohura në të gjithë botën. Të pish një gotë me lëng portokalli…

Politikani që del e shihet më shumti me bashkëshorten e tij

Lideri i PDK-së, Kadri Veseli është politikani që më shumti del me bashkëshorten e tij në aktivitete publike, por askush nuk e di se si u njoh ai me Violeta Veselin. Në emisionin n’Konak, kandidati për kryeministër, Kadri Veseli tregoi…

Loredana Zefi feston ditëlindjen, ja sa vjet ka ajo

Loredana Zefi sot feston ditëlindjen. Reperja e njohur shqiptare, Loredana Zefi, sot më 1 shtator feston ditëlindjen e saj të 24. Me këtë rast ajo ka pranuar urime të shumta, e edhe dhuratat e ndryshme e festa nuk kanë munguar.…

Re e vjehërr duke u kënaqur në pushime

Learta Jakupi u bë e njohur për publikun si reja e këngëtares, Shyhrete Behlulit. Që nga fillimi ajo u bë shumë e pëlqyer dhe e përfolur në publik. Duke qenë e tillë ajo posedon me mijëra ndjekës në rrjete sociale…

Prezantuesja e “RTK”-së Alekta Gashi-Fazliu e shfaq trupin si peshk

A e keni parasysh prezantuesen e “Radio Televizionit të Kosovës”, Alketa Gashi-Fazliu? Me gjasë e keni parë ndonjëherë teksa keni qenë të stacionuar në “RTK”. Alketa, është prezantuese e programit të mëngjesit “Mirëmëngjesi Kosovë”, e gjithashtu prezanton edicionet e lajmeve…

Lola Haradinaj do ju lë pa fjalë me këto imazhe

Bashkëshortja e Daut Haradinaj, Lola është një femër mjaft elegante. Sharmi dhe eleganca e saj shfaqen në secilën paraqitje publike që ajo bën. Lola është mjaft aktive në rrjete sociale ku edhe sjell imazhe nga përditshmëria e saj, disa të…

Robert Berisha konfirmon ndarjen me Noren, por ja çka bënë Patrisi

Është e njohur marrëdhënia e komplikuar mes vëllezërve Berisha, gjegjësisht Robertit dhe Patrisit. Siç dihet, vëllezërit prej disa kohësh i kanë ftohur marrëdhëniet mes vete, e këtë e kanë treguar edhe publikisht, shkruan “Kosovarja”. Dikur shumë të afërt, por sot…

Veseli tregon një bashkëbisedim me Adem Jasharin

Kadri Veseli ka treguar për herë të parë një ngjarje interesante nga lufta, kur ka qenë në Tiranë së bashku me komandantin legjendar Adem Jashari. Veseli ka thënë se nga viti 1992 ai dhe Adem Jashari kanë qenë bashkë në…

Para pasqyrës Blerona na tregon edhe njëherë belin e saj të hollë

Blerona që dikur përflitej si moderatorja me kilogramë të tepërt tanimë dalë ngadalë po arrin ta zhduk këtë epitet që kishte marrë kohë më parë. Për një kohë shumë të shkurtë Blerona arriti që të transformohej një një femër krejt…

Samanta me poza joshëse para makinës

Samanta Karavella, përveç zërit unik, ajo njihet edhe për stilin e bukur të veshjes. Duke qenë një vajzë me linja të përkryera, asaj çdo gjë i rrinë për mrekulli, por Samanta nuk heziton që të herë pas here të eksperimentoj…

Tri momentet e Robertit që Nora nuk mund ti harroj

13 vite bashkë, një pjesë e mirë jetë pranë njëri tjetrit, në të mirë e në të keq, shkruan “Kosovarja”. Por, Nora Istrefi e Robert Berisha, nuk arritën ta jetësojnë betimin e njohur “përgjithmonë bashkë”. Roberti nuk la vend për…

Pa bashkëshortin e djalin, me kë është në pushime Tuna?

Kjo verë ishte e ngjeshur për këngëtaren Tuna Sejdi. Pas rikthimit spektakolar me album në fillim të vitit dhe suksesit që pasoi edhe me projektet tjera, koncertet nuk munguan për Tunën. E edhe për të, fundi i Gushtit rezulton periudha…

Oriola Marashi vjen si ‘zjarri’

Pas dështimit që pati në muzikë ende pa e nisur, duket se modelja Oriola Marashi i është kthyer fuqishëm modelizmit. Së fundmi, bukuroshja nga Tirana është bërë pjesë e markës së njohur “Guess”. Janë format e saj trupore, ato që…

Afrona Dika bën ndryshimin e radhës

Tani kur gjithçka po afron, përgaditjet po shtohen e emocionet po rriten. Kanë mbetur edhe pak ditë që modelja Afrona Dika dhe këngëtari Blero do të kurorizojnë dashurinë e tyre me martesë, shkruan “Kosovarja”. Çifti ka me muaj që e kanë…

Rezarta Shkurta shtatzënë për herë të dytë?

Pak kohë më parë Rezarta Shkurta publikoi në Instagram një dëshirë shumë të madhe të vogëlushes së saj, Hera. Hera kërkonte që nëna e saj të bënte një fëmijë të dytë dhe ajo do të dëshironte që ta quante Jume.Në…

Festë në familjen e Lutfi Hazirit

Festat në shtëpitë e të njohurve tanë tanimë janë bërë të zakonshme, madje po bëhen edhe publike, shkruan “Kosovarja”. Përderisa jemi mësuar që për kryetarin e komunës së Gjilanit të shkruajmë për çështje politike, jo rrallë herë na has të…

Flaka Krelani nuk i ndal provokimet

Këngëtarja e njohur, Flaka Krelani, jo pak herë di të rrëmbejë vëmendjen me paraqitjet e saj atraktive. Flaka ka qenë mjaft aktive këtë verë me prurje muzikore e koncerte të shumta anë e mbanë trevave shqiptare. Ajo shquhet si një…

Cima kërkon ndihmën tuaj për një rast social

Rasim Thaçin, i njohur më së miri për rolin e tij si Cima në serialin “Treshi përsheshit”, është ndër ikonat e humorit shqiptar. Ai njihet edhe për zemërgjerësinë e tij dhe për dëshirën që ka për t’i ndihmuar njerëzit në…

Fifi nuk ndalet, pas çdo sfide të jetës ka një mesazh

Fifi ka publikuar edhe një mesazh domethënës. Fifi është një nga këngëtaret më të dashura në estradën shqiptare, ajo shquhet për tekstet që shkruan ku secila këngë përmban një mesazh në vete. Së fundmi këngëtarja ka ndarë një fotografi nga…

Pas ndarjes nga Roberti, lajmërohet Nora Istrefi dhe tregon

Këto ditë çifti i famshëm Nora Istrefi dhe Robert Berisha kanë qenë kryetemë e mediave rozë. Kjo pas lajmit që i dhanë fund lidhjes së tyre 13 vjeçare të dashurisë, shkruan “Kosovarja”. Se qysh e tek erdhi puna deri këtu protagonistët…

Ende pa filluar ditëlindja, Luana pranon dhuratat

Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca feston pas dy ditësh 27 vjetorin dhe për një rast të tillë të veçantë, dhuratat kanë filluar dy ditë më parë. Luana e ka nisur ditën e sotme me një buqetë të madhe…

Morena adhuruese e veturave, bën blerjen e radhës

Morena Taraku njihet për jetën luksoze që bën, ku prurjet e reja të fundit gjendjen në garderobën e saj. Tani ajo ka bërë atë të radhës, një motorr të cilin këngëtarja po e quan lodrën e saj më të re.…

Dukagjin Lipa i lë këtë koment ish të dashurit të Duas

Ish- i dashuri i Dua Lipës, Isaac Carew ka blerë një shtëpi, e cila është e para për të. Ai e ka bërë të ditur këtë lajm me ndjekësit në Instagram, ku ka treguar se reneovimi i shtëpisë do të…

Adelina tregon linjat joshëse në bikini

Para dy muajve solli këngën më të re, e cila u mirëprit prej fansave dhe publikut të gjerë. Adelina Berisha ka bashkëpunuar me Egoon në video projektin muzikor të titulluar “Coco”, e cila deri më tani është shikuar rreth një…

Ja sa ka ndryshuar ‘Naimi’ i serialit ‘Kafeneja jonë’

Për vite të tëra aktori Donat Qosja na shoqëroi të Hënave në serialin ‘Kafeneja jonë’ ku mbahet mend për rolin e ‘Naim shacit’. Mirëpo, që nga ajo kohë, përkundër disa tentativave për rikthim të serialit popullor, Donatin e kemi parë…

Ja se qfarë bën Gili në Austri

Meqë jemi në sezonën e dasmave e ahengjeve familjare kengëtarët shqiptarë sa po i shohin në Kosovë, Shqipëri, Shkup e gjetiu. E disa të tjerë edhe në vende tjera të Evropës, shkruan “Kosovarja”. Kjo sezonë ka qenë e ngarkuar edhe për…

Për çka i ra pishman Selini?

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel që tek ne u bë e njohur me rolin e “Selinit” tek seriali shumë i shikuar “Vajzat e diellit”, në muajin dhjetor është ndarë nga i dashuri i saj, këngëtari i njohur, Murat Dalkliç.…

Bebe Rexhën e befasuan këta persona për ditëlindje

Këngëtarja e njohur me prejardhje shqiptare, Bebe Rexha dje ka festuar ditëlindjen e 30-të, e me këtë rast ka publikuar këngën ‘Not 20 Anymore’ si ‘dhuratë’ për dëgjuesit e saj. Ajo ka arritur sukses të madh me muzikën e saj…

Kaq bukur po duken sot djali dhe reja e Danit

Para pak javësh këngëtari i mirënjohur, Ramadan Krasniqi fejoi djalin e tij të vetëm, Andin. Ai bëri një ceremoni të vogël për djalit e që u mbajt në Suedi atje ku edhe jeton nusja. Dhe, tani ata po shijojnë ditët…

ngjellusha tregon për çfarë është e lindur

Sikurse të gjithë këngëtarët e estradës edhe Engjëllusha ka përmbyllur një sezonë të suksesshme. Ajo së bashku me të ëmën Shyhreten kanë qenë shume të angazhuara rreth ahengjeve dhe gëzimeve të shumë familjeve shqiptare, shkruan Kosovarja. Ndonëse sezona e verës…

A e dini cilët janë burrat e aktoreve turke në jetën reale?

Serialet turke vitet e fundit janë mjaft të ndjekura dhe pëlqehen shumë nga publiku kosovar. Ata të cilët rrëmbyen vëmendjen më të madhe të publikut pa dyshim se janë aktorët, të cilët me rolet e tyre pëlqehen shumë thuajse të…

Arbenita është arsyeja që shumë njerëz e adhurojnë Feron

Po e shikove një herë gjithmonë të mbetet në mendje. Arbenita Ismajli me plot kuptimin e fjalës konsiderohet si femra më e bukur dhe më tërheqëse në shqiptari, shkruan Kosovarja. Ajo në fakt plotëson të gjitha premisat për të mbartur…

Ja me kë po i kalon pushimet Kida

Kida ka treguar se kush po e shoqëron në pushime. Kida ka disa ditë që ka nisur pushimet, të cilat duket se po i shijon në maksimum Këngëtarja gjatë këtyre ditëve nuk i ka kursyer fotografitë joshëse në rrjete sociale,…

Këtë dhuratë ka përgatitur Dafina për fansat e saj

Dafina Zeqiri ka zbuluar befasinë që ka përgatitur për fansat. Dafina Zeqiri përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur që nesër lansohet kënga e re. Duke falënderuar fansat për një vit të jashtëzakonshëm, ajo tha se si dhuratë për fansat…

Fjolla me fjalë prekëse për vajzën

Fjolla Morina i ka dedikuar fjalë emocionuese të bijës. Fjolla Morina ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, në të cilat e shfaqi vajzën e saj, Alayah, shkruan lajmi.net. Këngëtarja ia dedikoi disa fjalë asaj, përmes së cilave…

Lulja i qepë vajzës fustan të princeshave

Duke qenë fytyrë publike Lule Pergjegjaj po merr vëmendje të vazhdueshme nga publiku e mediat rozë. Si bashkëshortja e Medës, ajo arriti të jetë nga femrat më të komentuara të shoëbizit, shkruan “Kosovarja”. Është e natyrshme që edhe Lulja bën…

Lola argëtohet me kusherina, po i mungon Anita

Lola, është emër i njohur dhe shumë i komentuar në mediat rozë. Bashkëshortja e deputetit të njohur Daut Haradinaj njihet si njëra ndër fytyrat publike me më së shumti elegancë dhe stil, shkruan “Kosovarja”. Është unike dhe e veçantë në veshje,…

Majlinda Zeka e ka rregullu jetën siç është më së miri

Majlinda Zeka është emri që të gjithë e njohin dhe e duan. Modelja e njohur shqiptare shpesh bëhet pjesë e mediave rozë, kjo për arsye se gëzon linja perfekte dhe merr gjithmonë vëmendje me to, shkruan Kosovarja. Femër e bukur,…

Arta, a je e vërtetë apo vizatim?

Është ndër ato femrat që gjithmonë ia arrin të jetë në top vëmendje dhe e kërkuar. Arta Elezaj vazhdon të cilësohet si aktorja më joshëse që qoftë me apo pa dashje e gjithë masa i kanë të drejtuar sytë nga…

Deri në këtë masë kemi ndotje të ajërit

Instituti për Politika Zhvillimore (INDEP) ka publikuar të premten një hulumtim rreth cilësisë së ajrit në Kosovë. Sipas hulumtimit, në Prishtinë të dhënat e siguruara nga Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit të Kosovës (AMMK) tregojnë se ajri është “i pashëndetshëm”…

Këto janë të rejat që sjell edicioni i festivalit “Kënga Magjike”

Janë zbuluar detajet që sjell edicioni i 21-të i festivalit “Kënga Magjike”. Ardit Gjebrea ka zbuluar detajet e edicionit të ri të festivalit “Kënga Magjike”. Përmes një postimi, ai bëri të ditur se më 2 dhe 3 shtator pranohen këngët…

Isa Mustafa flet rreth koalicionit paszgjedhor

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, një ditë pas dështimit të përpjekjeve për lidhje të një koalicioni parazgjedhor me Lëvizjen Vetëvendosje, thotë se është më mirë që partitë të maten veç e veç në zgjedhje. Sipas Mustafës vetëm…

Eni Koçi fillon mëngjesin me këtë foto

Eni Koçi përshëndeti fansat përmes një videoje para pasqyrës. Eni Koçi ka nisur pushimet me Genc Prelvukajn, ndërsa për fansat kanë publikuar disa fotografi në rrjete sociale. Çifti po kalojnë çaste të bukura pranë njëri-tjetrit teksa po shijojnë pushimet larg…

Emina Çunmulaj nuk heqë dorë nga vendlindja e saj

Modelja e njohur shqiptare, Emina Çunmulaj është rikthyer përsëri në vendlindje. Ajo ka publikuar disa fotografi ku shihet duke mbledhur pjepra në vendin e saj të lindjes, Tuz. Bukuroshja e shqiptare erdhi edhe një herë e thjeshtë dhe unike gjë…

Cima nostalgjik për kohën e serialit “Treshi përsheshi”

Aktori i mirënjohur i humorit, Rasim Thaçi-Cima ka kujtuar periudhën e artë të serialit ‘Treshi Përsheshi’. Seriali humoristik zuri vend në vitet e 80-ta me rolet kryesore të Sevdai Radogoshi-Qumili, Ibrahim Krajkova –Leci dhe Rasim Thaçi –Cima. Tre humoristët e…

Hazan në prag të martesës

Beniz Baysal është për momentin një prej aktoreve më të pëlqyera në Turqi. Ajo u bë shumë e popullarizuar si në Turqi ashtu edhe më gjerë, . Ishte roli i ‘Hazanit’ në serialin ‘Zonja Fazilet dhe të bijat’ ajo që…

Mero ‘mollë sherri’ mes Loredanës dhe Mozzik?

Ka disa ditë që në media është përfolur për krizën e dashurisë mes Mozzikut dhe Loredanës. Pavarësisht se po komentohet ende, asnjëri prej tyre nuk ka reaguar rreth kësaj çështje. Mirëpo, çfarë po ndodhë realisht me çiftin e ri të…

Kaq afër nuk i keni parë Leartën e Kushtrimin

Të jesh reja e Shyhretes, është një fat i madh. Learta Jakupi lirshëm mund të themi se mund të konsiderohet një prej femrave më me fat në Kosovë. Ajo është mediatizuar aq shumë saqë ka kohë që prin në listën…

Robert Berishes i del telashe me emrin e Nores

Në komunitetin e gazetarëve dhe atë artistik, prej kohësh po flitej për ndarjen e Nores dhe Roberit, por bash kur bëhej gati lajmi për publik, çifti dilnin publikisht dhe thonin se janë shumë “ok”, shkruan “Kosovarja”. Pas zhagitjes së pranimit…

Bebe feston ditëlindjen, Rita befason me foton që e uroi

Bebe Rexha sot feston ditëlindjen e 30-të. Bebe Rexha me këtë datë feston ditëlindjen, me këtë rast ka pranuar shumë urime nga miqtë, fansat e kolegët. Një urim special asaj ia bëri këngëtarja Rita Ora, e cila zgjodhi fotografinë ku…

Lule Mustafa tregon se kur do të martohet

Edhe Lule Mustafa njëjtë sikur motrat e saj po pëlqehet mjaft shumë nga publiku. Madje, ndryshe prej Safetes e Sahides që këndojnë gjithmonë bashkë Lule Mustafa ka këngë të shumta solistike. Pak ditë më parë, Lulja e bukur kurorëzoi dashurinë…

Olsi Bylyku i dashuruar verbërisht

Prej disa muajsh është zbuluar se Olsi Bylyku po jeton një histori të bukur dashurie me një vajzë jo të famshme për publikun. Ajo quhet Egli dhe çifti u fotografuan për herë të parë bashkë gjatë prej premierës së filmit…

Horoskopi ditor, e shtunë 31 gusht 2019

Auto Tregu Prishtinë SH.P.K platformë online për shitje dhe blerjeve të veturave dhe gjësendeve të tjera të ndryshme, mundësi e sigurtë për tregti online Kliko këtu Dashi Dite jo vetme bukur, por edhe mjaft e rëndësishme kjo e sotmja për…

Ledina Çelo e kënaqur me jetën

Ajo është shumë aktive në rrjete sociale. Ledina Celo njihet për stilin e veçnatë në secilën paraqitje publike që bën, shkruan lajmi.net. Pas pushimeve në bregdetin shqiptar, këngëtarja ka publikuar imazhe të realizuara në Gjermani. E në një prej tyre,…

Pas sfidave të shumta, martohen Azra dhe Xhenku

Seriali ‘Mos ma lësho dorën’ po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar si në Turqi ashtu edhe jashtë saj. Ai po transmetohet edhe për publikun shqiptar ku po bëhet tejet i pëlqyer. Sigurisht që janë rolet e Azrës dhe Xhenkut…

Nga plazhi Agnesa shfaq linjat perfekte

Agnesa Vuthaj është modelja shumë e njohur dhe e pëlqyer kosovare. Ajo u bë e pëlqyera e publikun që në daljen e parë dhe e tillë vazhon të jetë edhe në ditët e sotme, përcjell ORAinfo. Agnesën e gjejmë shumë…

Elita gati sa nuk bëri aksident

Një romancë dashurie sikur e tyrja rrallë nga ndonjë çift përjetohet. Janë çifti që i kanë treguar gjithë botës se çfarë është dashuria. Çifti i njohur Gjiko dhe Elita Rudi shpesh herë kanë zënë hapësirën më të madhe ne ballinat…

Ngjarje interesante-Fansja u fsheh në dollapin e tij për ta takuar

John Travolta ka treguar rreth një incidenti të frikshëm që i ka ndodhur në shtëpinë e tij me një fanse. “Para 30-vjetësh jetoja në Santa Barbara dhe dikush u fut fshehurazi në shtëpinë time. E hapa dollapin dhe aty ishte…

Ja çfarë i bën vjehrres Andrra Destani

Sinani dhe Andrra janë çifti simpatik që publiku i ka shumë për zemër. Përveç si këngëtar i mrekullueshën, Sinan Hoxha vlerësohet edhe si bashkëshort e baba i mirë, shkruan “Kosovarja”. Së fundi çifti kanë festuar përvjertorin e katërt ku kanë shkëmbyer…

Kur Shkurte Fejza ia kalon Dafina Zeqirit

Mania për t’u dukur shumë më e re, e freskët dhe e bukur duket se e ka prekur edhe këngëtaren Shkurte Fejza. Ikona e muzikës folklorike ka synuar një seri fotografish tejet rinore, shkruan “Kosovarja”. Ka pozuar dhe është veshur…

Shkenda jo vetëm që iu disponon, por edhe iu dobëson e ju rehaton

Shkenda Dubova prej vitesh drejton një qendër dobësimi, e cila deri më tani ka rezultuar një femër e suksesshme sa i përket biznesit. Ajo ka qenë arsyeja që shumë njerëz të ndjehen të lumtur dhe mirë sa i përket peshës…

Melinda nga pushimet, vë në pah të pasmet

Reperja shqiptare, Melinda Ademi, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet më të frekuentuara sociale. Zeshkania në Instagram numëron 890 mijë ndjekës, për të cilët nuk heziton të sjellë imazhe dhe video të ndryshme. Krahas angazhimeve në muzikë, 23-vjeçarja…

Një femër sikur Arjola Demiri

Arjola Demiri është aktorja e cila njihet për publikun kosovarë si Xhbanja në serialin vendor “O sa mirë”. Ajo edhe pse në rolin e saj ajo është një vajzë burrërorë, në jetën reale Ajola është një femër shumë atraktive dhe…

Ndoshta nuk e dinit, por Ariana Fejzullahu i ndihmoj Emralit kur ai kishte nevojë

Ka vite që Ermal Fejzullahu është në skenë, pranë publikut dashamirës që e mirëpret gjithmonë. A e ka menduar që gruaja e tij do ti bëjë konkurrencë me famë? Me gjasë, jo. Por, ja që e shoqja e Ermalit, Ariana,…

E përqeshën në rrjetet sociale, Arta Nitaj reagon

Arta Nitaj mbrëmë ishte e ftuar në emisionin “Debat Plus” duke qenë se dy ditë më parë aderoi në PDK. Mirëpo, pjesëmarrja e saj ka ngjallur reagime të shumta qoftë nga figura të njohura, por edhe nga publiku i thjeshtë,…

Çfarë kolege është “Sasa” e “O sa mirë” dhe a e duan aktoret tjera?

Adriana Matoshi është ndër aktorët më të angazhuara e më të dashura në Kosovë. Roli i “Sases” në serialin “O sa mirë” e ka rikthyer në fenomen televiziv. Ky rol, ndoshta është më i lehti për të, duke pasur parasysh…

Reagon edhe Genci për hyrjen e artistëve në politikë

Anëtarësimi i disa artistëve në partitë politike ka nxitur debate të shumta në Kosovë këto ditët e fundit. Disa i kanë duartrokitur, ndërsa disa të tjerë i kanë kritikuar që nga arti kanë vendosur të merren me politikën. Rep artisti…

Pse Dauti e Lola e quajtën djalin ‘David’

Të gjithë emrat që iu vihen fëmijëve kanë një domethënie intersante që ka të bëj me prindërit ose me diçka shumë të rëndësishme rreth tyre. Kështu, edhe ish-ushtari i UÇK’së Daut Haradinaj, e ka pagëzuar djalin e tij me emrin…

Cilës fjalë ia ka thyer rekordin Elvana Gjata?

Është këngëtare shumë e popullarizuar dhe gjithmonë e pëlqyer nga publiku. Ajo, që kur doli në skenë pushtoj zemrat e adhuruesve, shkruan “Kosovarja”. Po, a e dini se cilës shprehje ia ka thyer rekordin Elvana, këngëtarja nga Shqipëria që adhurohet…

Learta tregon me fakte diçka që nuk e dinit për Matinin

Janë bërë gati 3 vite që kur Learta Jakupi u bë reja e këngëtares Shyhrete Behluli, konkretisht bashkëshortja e Kushtrimit. E që nga ajo kohë kur edhe mori famën më të madhe, Learta vazhdimisht është në sy të mediave e…

Fatmir Spahiu ka disa fjalë për aderimet e kolegëve të tij në PDK

Ditëve të fundit ka patur aderime të shumta nga ana e aktorëve, këngëtareve e stilistëve në politikë. Kjo gjë nuk është pritur mirë nga opinioni dhe shumë nga ta kanë kritikuar artistët që bën një gjë të tillë. Ndërsa në…

Zbulohet arsyeja e vërtetë që ndau Stresin nga Kejsi

Prej disa javësh Stresi dhe Keisi kanë qenë shumë të komentuar në media për shkak të ndarjes së tyre të papritur. Lajmi i ndarjes u zbulua kur Keisi fshiu fotot me Stresin, hoqi mbiemrin e tij nga bio i saj…

Ish i dashuri i Baby G ka diçka për të treguar

Muajin e kaluar këngëtarja e njohur, Baby G dhe Lim Hoti i dhanë fund lidhjes pas 10 muajsh së bashku. Çifti e kishin deklaruar lidhjen e tyre që në fillim duke publikuar foto e video së bashku. Madje ata realizuan…

Rina merr me vete edhe valët e detit

Rina Balaj u shfaq joshëse në fotografitë e reja. Rina Balaj ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, të cilat i realizoi në bregdet. Reperja po shijon pak ditë pushim, ndërsa nuk i ka kursyet fotografitë joshëse në…

Premierë: Lansohet bashkëpunimi i shumë pritur ndermhet Zonit dhe FMS (Foto-Video)

Ka zë unik të jashtëzakonshem, me shikim vrastar dhe butesi në interpretim Zoni është artisti që po deperton fuqishëm në tregun muzikor shqiptar. Fal zërit të veqant dhe pamjes prej një djali shumë simpatik Zoni ka arritur të krijoj fansat…

Vajzat që i fitojnë lehtësisht djemtë, çfarë bëjnë?

E do përgjigjen menjëherë? Sillen si të pavarura, janë të pavarura dhe jetojnë të pavarura. Femrat më të dëshirueshme janë zakonisht ato që janë të pavarura. Kjo, sepse ato janë të forta mjaftueshëm që të përballojnë problemet e tyre, ndaj…

Vajza e dytë e Safetes bukuri e rrallë

Safete dhe Sahide Mustafa janë dy këngëtaret e dashura për publikun, që të gjithë i njohin me nofkën që ia kanë lënë vetës- “Motrat Mustafa”. Safetja kaloi nëpër sprova të vështira ku humbi bashkëshortin në moshë të re, plagë kjo…

Genci e Eni nga pishina: Çdo ditë e jona bashkë është festë

Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi po kalojnë pushimet së bashku. Genc Prelvukaj dhe Eni Koçi janë duke shijuar ditët e fundit të stinës së verës së bashku para se t’i rikthehen skenës muzikore përsëri me këngët e paralajmëruara, shkruan lajmi.net.…

Enca i rikthehet dashurisë

Enca Haxhia i është kthyer ‘dashurisë’ së parë. Enca Haxha këto ditë ka nisur xhirimet në filmin ku do ta shohim në rolin e aktores. Pas shumë ditësh angazhime rreth xhirimeve, këngëtarja i është rikthyer ‘dashurisë’ së parë, muzikës. Ajo…

Kështu relaksohet Afërdita Demaku pas dasmave

E dijmë që sezona e verës është shumë e ngarkuar për këngëtarët, të cilët janë të angazhuar për të kënduar në dasma, mbrëmje muzikore e ahengje të ndryshme familjare. Njëra ndër këngëtaret më të kërkuara në këtë sezonë ka qenë…

Dalin videot me skena intime të politikanëve

Dy kaseta të politikanëve janë publikuar në mediat sociale nga aktivistë që përpiqen të nxjerrin në pah hipokrizinë e zyrtarëve që predikojnë moralin. Kaseta e parë u postua në internet në 4 gusht dhe thuhet se ka kapur Ali Mohammad…

Posa u shpalla mis biznesmenë e politikanë filluan t’më vardisen, ja kush është kjo

Rastësia ka qenë ajo për ta takuar në një klinikë spitalore të Prishtinës, dikur vajzën më të bukur të kryeqytetit, si dhe ndër më të bukurat në tërë vendin, e cila tani ndodhet në një gjendje jo të mirë shëndetësore,…

Me këtë imazh paraqitet sot Afrona

Afrona Dika ka postuar imazhe të reja nga fotosesioni para dasmës. Blero Muharremi dhe Afrona Dika së shpejti kurorëzojnë dashurinë me martesë. Blero Muharremi dhe Afrona Dika këto ditë realizuan një fotosesion para dasmës. Çifti tashmë kanë filluar përgatitjet për…

Gold Ag vjen me këtë mesazh

Gold Ag përmes Instagramit ka përcjellë një mesazh për fansat e tij. Gold Ag ishte një nga artistët më të angazhuar këtë sezon të verës, brenda këtyre muajve ai ka qenë i angazhuar me koncerte të shumta por nuk i…

Me fustan të ngusht e provokues, Luana Vjollca shfaqet përvëluese

Luana Vjollca është këngëtarja dhe moderatorja shumë e njohur nga Shqipëria. Ajo është shumë e komentuar sidomos për format e saj trupore dhe për paraqitjet plot stil, përcjell Orainfo. Luana është shumë aktive në rrjete sociale me postime të ndryshme…

Nora vendos të ik nga Kosova, pas ndarjes me Robertin

Nora Istrefi dhe Robert Berisha janë duke kaluar periudhë të vështirë në jetën e tyre. Robert Berisha para disa dite kishte njoftuar ndarjen nga Nora Istrefi, dhe ky njoftim është bërë krye temë e mediave ditëve të fundit. Disa ditë…

Kim Kardashian provokuese si çdo herë

Kim Kardashian është prej femrave dhe personave më të famshëm në botë. Falë famës që ka ajo bën një jetë super luksoze dhe komentohet për secilën lëvizje që bën. Ylli televiziv e cila është nënë e katër fëmijëve kujdeset që…