Vajza jashtëmartesore e Robertit identike me Renenë

Nora e Roberti i kanë dhënë fund martesës së tyre. Lajmin e ka konfirmuar vet Roberti përmes një shkrimi të publikuar në Instagram. Nga martesa e tyre, ata kanë një vajzë të quajtur Renee. Të dy duket të jenë prindër…

Nora dhe Roberti habisin: Pas ndarjes, shihen përsëri bashkë

Robert Berisha ka habitur të gjithë me postimin e fundit. Robert Berisha një javë më parë konfirmoi ndarjen nga Nora Istrefi përmes një postimi të bërë në Instagram të cilën pastaj e fshiu. Pas këtij lajmi, kuptuam se Nora kishte…

A janë ndarë Tuna dhe Patrisi: Deklarohet këngëtarja

Nora Istrefi dhe Robert Berisha tashmë kanë konfirmuar se i kanë dhënë fund martesës së tyre. Gjatë ditës së sotme u raportua se edhe këngëtarja tjetër, Altuna Sejdi, e njohur si Tuna, i ka dhënë fund kurorëzimit me bashkëshortin, Patris…

Do të befasoheni me transformimin e Leartës

E famshme po aq sa vjehrra e saj. E këtë e arriti për një periudhë shumë të shkurtë. Learta Jakupi një femër e zgjuar, e bukur dhe me plot edukatë ka vite që u bë pjesë e familjes së këngëtares…

Festë e madhe për ditëlindjen e Luana Vjollcës

Luana Vjollca sot ka mbushur 28 vite jetë. Luana Vjollca sot festoi ditëlindjen e 28-të, pas publikimit të këngës ajo ka organizuar edhe një festë ku të ftuar janë edhe shumë fytyra të shoubizit. Në ahengun e organizuar është edhe…

Nuk duhet të pini kafe para orës 9:30 të mëngjesit

Nuk ka asgjë që mund t’iu largojë nga shtrati më shpejt sesa të mendoni se një kafe e shijshme ekspres ju pret në kuzhinë. Kjo për t’iu ndihmuar që të përmbushni përgjegjësitë tuaja të ditës. Megjithatë sipas shkencëtarëve ky zakon…

Blerona tregon të vërtetën e kilogramëve të humbura

Moderatorja e njohur për një kohë të shkurtër ka arritur rrëmbyeshëm të jetë aktive në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Përveç që shkruhet për arritjet e saj, Blerona gjithmonë ka qenë në fokus për kilogramët e tepërt, por çdo herë elegante…

Rina paralajmëron projekte të reja

Menaxheri i këngëtares ka njoftuar se ajo është duke punuar në disa këngë. Rina Balaj edhe pse pati një verë mjaft aktive si me koncerte ashtu edhe me projekte muzikore nuk ka ndërmend të ndaloj ritmin. Menaxheri i këngëtares minuta…

Engjellusha sjell foto nga pushimi

Engjëllusha Salihu është këngëtarja që po bën shumë bujë në muzikën popullore shqiptare. Ajo fillimisht u bë e njohur si vajza e këngëtares së mirënjohur, Shyhrete Behlulit e më vonë si këngëtare shumë e pëlqyer. Krahas angazhimeve të shumta, Engji…

Paradite me diell pastaj pritet shiu

Ky është parashikimi i motit për sot. Një front i ftohtë që pritet të depërtojë nga Evropa qendrore në lindje të rajonit do të sjellë ditëve në vijim ndryshim të kushteve meteorologjike. Dy ditëve në vijim do të ketë shtim…

HOROSKOPI DITOR, E MARTË 3 SHTATOR 2019

Dashi Në këtë periudhë duhet të mendoni që të programonin jetën dhe të ardhmen tuaj. Jeni natyrë që entuziazmoheni lehtë, por në të njëjtën kohë po aq lehtë dekurajoheni. Mundohuni që të ecni përpara pa u penguar. Sa i takon…

Mbesa e Shyhrtes një bombë e vërtetë

Elira Martinaj është mbesa e Shyhrete Behlulit. Ajo është një femër shumë e bukur dhe atraktive, shkruan ORAinfo. Elira është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime të ndryshme. Sot ajo ka publikuar një foto nga pushimet në të cilën…

Këta pyesin: Kush ka thënë se njeriu martohet vetëm njëherë

Shumë nga fytyrat publike u bënë pjesë e mediave rozë për dasmat glamuroze dhe për dashurinë që kishin ndaj partnerëve të tyre. Në hapat e tyre të parë të martesës shfaqeshin mjaft të lumtur e të qetë në kraët e…

Vajza jashtëmartesore e Robertit identike me Renenë

Nora e Roberti i kanë dhënë fund martesës së tyre. Lajmin e ka konfirmuar vet Roberti përmes një shkrimi të publikuar në Instagram. Nga martesa e tyre, ata kanë një vajzë të quajtur Renee. Të dy duket të jenë prindër…

Blerona tregon të vërtetën e kilogramëve të humbura

Moderatorja e njohur për një kohë të shkurtër ka arritur rrëmbyeshëm të jetë aktive në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Përveç që shkruhet për arritjet e saj, Blerona gjithmonë ka qenë në fokus për kilogramët e tepërt, por çdo herë elegante…

Melinda, ku i bleve këto atlete

Është arritje e madhe ku për një kohë të shkurtër arrin fuqishëm në skenën muzikore. Këtë rrugëtim nuk e lë anash as artistja e njohur Melinda Ademi, e cila është e pëlqyer edhe e kërkuar gjithandej andaj për çdo veprim…

Kjo bombë ka hy në PDK

Një nga aktoret më të komentuara Arta Nitaj ditë më parë është anëtarësua në Partinë Demokratike të Kosovës. Bukuroshja nga Peja ka një stil të veçantë, dhe një trup me linja trupore perfekte, shkruan “Kosovarja”. Edhe pse tani është e…

Vajzat e Nexhat Osmanit, më të ëmblat e estradës

Të jetë gruaja e ndonjë këngëtari dhe të mos mediatizohet është e pamundur. Ky fat është përçuar tek secila femër që ka vendosur të kalojë jetën me ndonjë nga estrada, ashtu siç ka ndodhur njëjtë edhe me gruan e këngëtarit…

Arta Elezaj e mbush Instagramin me foto në bikini

Aktorja me origjinë nga Kosova, Arta Elezaj është bërë e njohur për publikun me pjesmarrjen e saj në shfaqjen e humorit “Duplex”. Me bukurinë e saj dhe kaçurrelat që e karakterizojnë aktorja dhe modelja bëri për vete të gjithë publikun…

Ja se qka i kërkon Flaka Krelani motrës së saj

Rrallë herë i shohim të pranishme në mediat rozë, kjo sepse janë më të tërhequra se sa duhet. Është fjala për motrat Krelani, Qeqën dhe Flakën, emri i të cilave nuk është se rrjedh gjithmonë në portale e në lajme,…

Sa vjet do të kishit thënë që i ka Afërdita në këtë imazh?

Është nga ato këngëtaret e muzikës popullore që zgjon shumë kureshtje dhe vëmendje. Afërdita Demaku duke e ditur fare mirë shijen e publikut është munduar që gjithnjë të sjell risi, këngë të mirëfillta dhe të dëgjueshme, shkruan Kosovarja. Në fakt…

Edhe Teuta Selimi shfaqet provokative

Teuta Selimi është këngëtarja shumë e njohur kosovare. Ajo është shumë aktive si me këngë të reja ashtu edhe në mbrëmje e në koncerte. Teuta njihet sidomos për paraqitjet e saj plot stil. Meqë është shumë aktive në rrjete sociale,…

HOROSKOPI JAVOR sipas Paolo Fox/ Zbuloni me DETAJE çfarë do të ndodhë me 12 shenjat e ZODIAKUT gjatë kësaj jave

Dashi: Në fillim të javës Hëna do të jetë e kthyer në pozicion të pafavorshëm. Do të ndiheni nervozë dhe diçka mund të mos shkojë sipas parashikimeve tuaja, por mos u shqetësoni, sepse Mërkurin do ta keni aleat. E enjtja dhe…

A po i shkon kjo ngjyrë Eni Kocit?

Eni Koçi i përkujton edhe një herë Gencit sa me fat që është. Eni Koçi kohëve të fundit ka qenë një nga artistet më të komentuara në shoubizin shqiptar kjo për shkak imazheve ekstravagante që ajo po publikon. Këngëtarja së…

Luana sjell projektin më të ri

Siç kishte paralajmëruar Luana ka publikuar këngën e re. Luana Vjollca sot feston ditëlindjen e 28-të dhe në këtë ditë të veçantë për të këngëtarja ka publikuar këngën e saj të re ‘Ti amo’ titullohet kënga të cilën e ka…

Azra del me aktorin më të bukur turk

Alina Boz është një prej aktoreve më të pëlqyera nga kinematografia turke. Ajo u bë e njour që në daljen e parë dhe tani po arrin popullaritet të madh me rolin e ‘Azrës’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’. Azra…

Egzona vjen me shumë stil në imazhin e fundit

Ajo është një emër tejet i njohur në publik. Egzona Muqiqi është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqi. Janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë të jetë gjithmonë në qendër të medieve rozë. Sot, ajo ka shkuar në…

Kështu shijon jetën Tuna pa Patrisin

Tuna ka shkuar në pushime pa Patrisin. Këngëtarja Tuna Sejdi ndodhet në Islandë, atje ku po i shijon ditët e nxehta. Bazuar në disa postime të bëra shihet se ajo po kalon mjaft mirë dhe po argëtohet në maksimum, mirëpo…

Roberti poston fotografi që i habiti të gjithë, është bashkë me Norën!

Robert Berisha ka habitur të gjithë me postimin e fundit. Robert Berisha një javë më parë konfirmoi ndarjen nga Nora Istrefi përmes një postimi të bërë në Instagram të cilën pastaj e fshiu, shkruan lajmi.net. Pas këtij lajmi, kuptuam se…

U tha se po ndahen, Marina poston foton provokuese në prehër të Getit duke zbuluar të brendshmet

Marina Vjollca ka postuar një fotografi me bashkëshortin e saj. Gjithçka duket se është mirë mes Marinës dhe Getit, pas raportimeve se martesa e çiftit është në krizë dhe se ata shumë shpejtë do të divorcohen. Tani dyshja vjen me…

Këngëtareve shqiptare ua hakojnë Instagramin

Siguria e rrjeteve sociale është një temë që diskutohet shumë shpesh, megjithatë çdo ditë edhe më shumë rritet numri i hakerave. Së fundmi një situatë e pakëndshme që lidhet me Instagram-in u ka ndodhur dy këngëtaret e njohura shqiptare, Juliana…

‘E vogla ime’ Nëna bën dedikimin emocionues për Luana Vjollcën

Moderatorja dhe këngëtarja e njohur Luana Vjollca po e kalon këtë të hënë mes urimeve të shumta me rastin e 27 vjetorit. Motra e saj Marina, i dedikoi fjalë shumë të bukura e të zgjedhura që në  mesnatë. “Gëzuar ditëlindjen bisha…

Njerëzit që kanë këtë lloj të gjakut hasin në këtë vështirësi

Nëse jeni ndër ata për të cilët humbja e peshës është një mision pothuajse i pamundur, grupi juaj i gjakut mund të jetë arsyeja. Nutricionistja Sima Khan sqaron se njerëzit me grup gjaku AB + ose AB – e kanë…

Gjira reagon ndaj imazhit provokues të Bebe Rexhës

Artistja shqiptare me famë botërore, Bebe Rexha, me datën 30 gusht festoi ditëlindjen e 30-të. Përveç projektit të ri që solli, biondja gjatë ditës publikoi edhe një fotografi komplet të zhveshur, për të treguar se mosha është vetëm numër për…

Java nis bukur për Egzona Muqiqin

Ajo është një emër tejet i njohur në publik. Egzona Muqiqi është gruaja e këngëtarit të mirënjohur, Albatrit Muqiqit. Janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë të jetë gjithmonë në qendër të medieve rozë. Sot, ajo ka shkuar në…

Marina Vjollca tregon gjithçka rreth ndarjes me Getin

Pas Norës dhe Robertit, Loredanes dhe Mozzikut përflitej se edhe martesës së Getit dhe Marinës i janë prerë këmbët. Shkas për këto thashetheme thuhej se ishte xhelozia e reperit që e çoi raportin e tyre afër një krize bashkëshortore. Por…

Kaq vite mbush sot Ronela

Ronela Hajati njihet për projektet e saj muzikore dhe stilin e veçantë, që ka në performancat e saj, qoftë në videoklipe apo në paraqitjet publike. Sot këngëtarja feston ditëlindjen, duke u bërë 30 vjeç. Këtë vit Ronela ka qenë tejet…

Çifti i njohur gati për tu bërë prindër

Yjet e njohur të vallëzimit Ola dhe James Jordan kanë zbuluar së fundmi se po e presin fëmijën e tyre të parë pas një beteje 3- vjeçare me fertilitetin. Ikonat e vallëzimit Ola 36 vjeç dhe burri i saj Xhejms…

Këto shenja tregojnë sa e respektoni vetën tuaj

Mund të jetë e vështirë për të ndarë kohë për të menduar për atë që ju nevojitet për veten tuaj, në veçanti nëse keni një ditë plot stres. Por e vërteta është që ju duhet ta bëni këtë. Askush nuk…

Do të befasoheni me transformimin e Leartës

E famshme po aq sa vjehrra e saj. E këtë e arriti për një periudhë shumë të shkurtë. Learta Jakupi një femër e zgjuar, e bukur dhe me plot edukatë ka vite që u bë pjesë e familjes së këngëtares…

Rezarta Shkurta pushime romantike në jahtin luksoz

Rezarta dhe Ermali së bashku me vajzën e tyre dhe dy motrat e Rezartës, po shijojnë pushimet me jaht. Familja ndodhet në Kroaci nga ku Rezarta ka postuar foto e video nga udhëtimi i tyre. Foto e fundit është shumë…

Njomza pozon me fustanin më të bukur të zgjedhur nga kunata e saj Learta

Familjarët e Shyhretes janë ata që kanë marrë fronin e më të ndjekurve e më të komentuarve në estradë, shkruan “Kosovarja”. Lajmet rreth tyre nisin me Shyhreten e përfundojnë te nipi i tyre Matini aq shumë sa janë mediatizuar. Sidomos…

Njomza pozon me fustanin më të bukur të zgjedhur nga kunata e saj Learta

Familjarët e Shyhretes janë ata që kanë marrë fronin e më të ndjekurve e më të komentuarve në estradë, shkruan “Kosovarja”. Lajmet rreth tyre nisin me Shyhreten e përfundojnë te nipi i tyre Matini aq shumë sa janë mediatizuar. Sidomos…

Ermali me Arianën pret vajzë, ky do të jetë emri i saj

Bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu, Ariana pritet që së shpejti të bëhet nënë e një vajze. “Ana”, kanë vendosur ta emërojnë beben që pritët te vijë në jetë këtë muaj. Emrin e saj e ka treguar këngëtari Sabri Fejzullahu në…

Kjo është befasia që Xhensila ia bëri Besit për 2 vjetorin e martesës

Dyshja, Xhensila dhe Bes mbrëmjen e kaluar kanë festuar 2-vjetorin e martesës së tyre, transmeton Gazeta Metro. Xhensila paska organizuar një festë shumë intime në kopshtin e shtëpisë së tyre, momente të cilat ka ndarë me fansat në profilin e saj…

Një dasmë e vogël më e mirë se një dasmë e madhe

Një çift mesatarisht shpenzon shumë para për dasmën e tyre. Kur ia shtoni kësaj shume edhe “dramën” familjare të pashmangshme dhe listën e gjatë të detajeve, vetëm shpenzimet emocionale mund të jenë të pallogaritshme, shkruan EO. Konsiderojeni një dasmë intime…

Dua Lipa kthehet në Londër, merr vëmendje me veshjen interesante

Dua Lipa gjatë kësaj kohe ka qenë duke e shijuar lidhjen e re me të dashurin e saj, Anwar Hadid, derisa po qëndronin në Malibu me rastin e ditëlindjes së artistes tonë shqiptare. Përderisa është argëtuar mjaft shumë këto ditë,…

Miley Cyrus argëtohet me të dashurën e re

Përderisa është në proces të shkurorëzimit me ish-bashkëshortin e saj, Liam Hemsworth, Miley Cyrus, vazhdon të kalojë kohë me blogeren Kaitlynn Carter. Të dyja dje (e diel), janë parë duke darkuar pranë njëra-tjetrës, ku bashkë me to ishte edhe nëna…

Fakte të papublikuara për shkaqe të privatësisë të Norës e Robertit

Edhe pse u duk si një ndarje paqësore pas 13 vitesh histori, duket se pas divorcit të këngëtarëve, Nora Istrefi dhe Robert Berisha, fshihet një skandal i madh tradhtie. Pas statusit shumë dashamirës të Robertit, i cili i shprehu publikisht…

Marina me aktoren e njohur bëhen bashkë për emision

Aktorja e humorit Delinda Disha mësohet se i është bashkuar spektaklit më të ri që do të nisë në “Tv Klan”, “Klanifornia Show”. Disha, e cila numëron një sërë rolesh të suksseshme në shoun “Portokalli”, i bashkohet kështu një sërë…

Veshjet jo të preferueshme për një dasmë

Ashtu papritur, gjendemi në fund të prillit, pra shumë pranë sezonit të dasmave.Më poshtë i keni tetë veshje që duhet t’i shmangni si të ishin murtaja. 1.Mos vishni të bardha, as ngjyrë qumështi, as ngjyrë veze dhe as kaltër të…

Vjosa Osmani nuk e harron mësuesën e parë

Vjosa Osmani është njëra nga deputetet më të zëshme në debate të ndryshme të Kuvendit të Kosovës. Osmani është prezatuar nga partia e saj LDK-ja si kandidate për kryeministre të vendit, zgjedhje këto që do të mbahen në javën e…

Mësohet emri që do t’ia vërë Ariana vajzës

Ata të dy së shpejti do të bëhen prindër. Bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu, Ariana pritet që së shpejti të bëhet nënë e një vajze. “Ana”, kanë vendosur ta emërojnë beben që pritët te vijë në jetë këtë muaj. Emrin…

Gold Ag emocionon me fjalët për nënën

Reperi Gold Ag njihet për këngët e tij me motive patriotike, por nuk kanë munguar as ato që i këndon dashurisë. Kohët e fundit janë të dëgjuara e të pëlqyera bashkëpunimet më këngëtaren e njohur Shyhrete Behlulin, shkruan “Kosovarja”. Jo…

Jonida Vokshi me këtë imazh na kthen shumë në kohë

Aktorja dhe prezantuesja e njohur shqiptare Jonida Vokshi njihet për bukurinë e saj natyrale, për të cilën merr komente pozitive vazhdimisht. Ajo është ndër të rralla femra në ekranin shqiptar që në paraqitjet e saj del më e thjeshtë me…

Ramushi e Anita nisin djalin e tyre Gjinin për në shkollë

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj dhe bashkëshortja e tij Anita Muçaj sot ndryshe prej herave tjera kanë ardhur me një postim si gjithë prindërit tjerë për ditën më të veçantë të fëmijëve të tyre. Përderisa, jemi mësuar që Haradinaj të…

Korab Jetishi e uron vajzën për ditën e parë të shkollës

Korabi gëzon një jetë të lumtur familjare Korab Jetishi është këngëtar i njohur i muzikës popullore dhe ka një zë të veçantë. Ai është djali i këngëtarit të njohur, Shkëlzen Jetishi (Xeni), i cili ende po vazhdon me sukseset e…

Nora dhe Roberti ‘ngrehin këmbën zhag’, ndahet edhe çifti tjetër i njohur

Mozzik e dëshmon ndarjen nga Loredana Kohët e fundit bujë mediatike ka bërë ndarja e çiftit të njohur Norës dhe Robertit, por siç thotë populli me gjasë ‘e paskan ngreh këmbën zhag’, kjo pasi që edhe çftit tjetër Mozzik dhe…

Dhëndri ia heq vellon nuses dhe i del krejt dikush tjetër

Një video tepër funny është duke qarkulluar nëpër rrjetet sociale. Në një dasmë në Kosovë, shokët ia kanë bërë një befasi tepër interesante. Derisa dhëndri po afrohej drejt tavolinës ku po e priste nusja me vello e shami të kuqe…

Sot fillon viti i ri shkollor në të gjitha shkollat e Kosovës

Sot në të gjitha institucionet shkollore të arsimit para universitar në Republikën e Kosovës fillon viti i ri shkollor 2019/2020. Institucionet kompetente të arsimit në Kosovë kanë se deklaruar se janë krijuar kushtet që më 2 shtator të fillojë viti…

Jeni dramatikë, të pasionuar pas njëri-tjetrit, apo …?

Si do ta përkufizonit veten tuaj në çift? Kur sheh veten dhe partnerin, çfarë emri i vendos dyshes tuaj? Nëse nuk e dinit ekzistojnë disa tipologji çiftesh që pavarësisht ndryshimeve, kanë shumë gjëra të përbashkëta. Lexojini dhe na tregoni ku…

Moti për 5 ditët e ardhshme

Java e parë e muajit shtator do të vijojë me kushte tjera meteorologjike, përjashtuar dy ditët e para, pasi që nuk do të ketë ndryshim të motit, ndërsa nga e mërkura pritet ndryshim në fushat termike, duke bërë që merkuri…

HOROSKOPI DITOR, E HËNË 2 SHTATOR 2019

Dashi Dashuria: Do të jeni të lumtur me situatën tuaj aktuale sentimentale, deri në atë pikë sa që pothuajse do të duket sikur po jetoni një ëndërr. Sidoqoftë, mbani këmbët në tokë dhe kujdesuni për marrëdhëniet në çdo aspekt. Beqarët…

Dafina bën edhe këtë ndërhyrje të re kirurgjike

Dafina Zeqiri ka zbuluar ndërhyrjet e fundit që ka bërë në fytyrë. Dafina Zeqiri njihet si këngëtare mjaft transparente me publikun, ajo sapo zbuloi se ndërhyrjen e fundit që e ka bërë në fytyrën e saj. Përmes një postimi në…

Ronela dhe Young Zerka në pushime së bashku

Ata janë çifti më i komentuar. Pas një vere të ngarkuar me koncerte, me videoklipe të reja, Ronela Hajati dhe Young Zerka kanë gjetur më në fund kohën për pak pushim tani që vera ka mbaruar. Çifti së fundmi ishte…

Flaka Krelani duket ‘zjarr’ edhe në ujë

Flaka Krelani me imazhet që publikon arrin që gjithmonë të tërheq vëmendjen e mediave, ajo sapo ndau foton e radhës në llogarinë e saj në Instagram. Këngëtarja duket si ‘Flakë’ në postimin e bërë por ajo çfarë tërhoqi më së…

Arbana tregon pse nuk poston bashkë me Eduartin

Prezantuesja e njohur nga Shqipëria, Arbana Osmani vazhdon të frekuentojë vende nga më të ndryshme gjithandej botës. Krahas saj në këto udhëtime, thuajse gjithmonë e shoqëron i dashuri i saj Eduarti- shkruan Indeksonline. Megjithatë, së fundmi një ndjekëse në llogarinë…

Qumili shijon rrezet e diellit bashkë me gruan e tij

Të gjithë e njohim artistin e madh të humorit Sevdai Radogoshin apo ndryshe i njohur me nofkën e tij ‘Qumili’. Qumili është ndër ata humoristë humoret e të cilit nuk kalojnë asnjëherë në monotoni shkruan “Kosovarja”. Me batutat dhe skeçet…

Zbulohet arsyeja e krizës në lidhje të Loredanës me Mozzik

Kur u duk se e kaluan bashkë pa probleme stuhinë me zhvillimet e muajit Maj, Mozzik dhe Loredana u kuptua pak ditë më parë se nuk janë më bashkë.Çifti i shumëpërfolur po përjetojnë një krizë në raportin e tyre teksa…

Kështu kënaqen së bashku Arbana dhe i dashuri saj Edurati

Ka qenë muaji shkurt i këtij viti, kur “Panorama Plus” i surprizoi të gjithë teksa rrëfeu një histori dashurie që gati-gati ishte e pabesueshme. Bëhej fjalë për Arbana Osmanin, e cila deri në momentin e lajmit, nuk dihej publikisht që…

Ndërron jetë këngëtarja e njohur që u godit nga fishekzjarret

Një tragjedi ka ndodhur gjatë koncertit të këngëtares së njohur spanjolle, JoanaSainz. Ajo ishte duke perfomruar në koncertin e saj, por u godit nga fishekzjarrët dhe mbeti pa shenja jete. Këngëtarja Joana Sainz, 30-vjeç, pjesë e Orkestrës Super Hollyëood, e…

Lum Salihu axha dhe daja më i miri

Fëmijët e Shyhretes po vazhdojnë të ndiqen me më së shumti kureshtje. Njomza,Gresa dhe Engji janë vajzat e këngëtares së njohur të cilat çdo herë marrin vëmendje, shkruan “Kosovarja”. Ndryshe prej motrave, Kushtrimi dhe Lumi janë më të tërhequr nga…

Gresa pozon pranë shtëpisë së saj luksoze

Gresa Behluli është për momentin një person shumë i përfolur në publik e media rozë. Ajo para disa muajve i dha fund beqarisë me një dasmë tejet madhështore dhe që po komentohet ende. Gresa është një nuse shumë aktive edhe…

Pse Nora nuk po ka zemër ti fshijë këto fotografi me Robertin?

Ashtu siç ngjalli interesim lidhja dhe martesa e tyre shumë vjeçare, ngjashëm po ngjall tash e disa ditë edhe ndarja e çiftit të njohur Norës dhe Robertit. Thashethemet që kishin qarkulluar kohë më parë për një ndarje të mundshme e…

Riola e Remzie Osmanit në pushime përrallore me të dashurin

Riola Hamzaj është vajza e vetme e këngëtares Remzie Osmani, e cila siç dihet, asnjëherë nuk ka qenë e interesuar për muzikë, shkruan “Kosovarja”. Riola, është studente e shkëlqyer dhe ajo është e angazhuar në aktivitete që nuk kanë lidhje…

Kjo ‘Kallashi’ me të vërtetë si ‘kallash’

Donjeta Kosumi apo ndryshe e njohur me emrin e saj artistik ‘Kallashi’ njihet si valltarja më bombastike në vend. Janë pikërisht linjat e saj trupore ato që i dhanë famë dhe e ngritën aty ku është, shkruan “Kosovarja”. Paraqitjet e…

Robert Berisha në lidhje me bukuroshen e famshme

Është e zakonshme në spektrin medial kudo në botë që çdo bashkim a ndarje mes të njohurve të përcillet me bujë mediatike, shkruan “Kosovarja”. Pra, asgjë e re as në rastin e ndarjes mes Robert Berishes e Nora Istrefit, çiftit…

‘Zhveshet’ edhe Engjëllusha Salihu

Emri saj ka kohë që po bënë bujë të madhe në tregun mediatik kosovar. Njihet si një këngëtare e dalluar që zërin e saj e ka trashëguar nga nëna e saj Shyhretja. Është pikërisht vajza e vetme e Shyhretes që…

Kur Adnan Blaku – “Sofija” vendos të bëhet mashkull zemërthyes

Adnan Blaku u bë i njohur përmes shout “Përrallë me tupan”, ku luante disa karaktere, e mes tyre edhe “Sofinë”. Personazhi i “Sofisë” u bë më i njohuri e më i dashuri i publikut, andaj edhe Blaku e vuri më…

Leonora Poloska vjen me lajm të ri

Prej disa vitesh, këngëtarja e njohur Leonora Poloska është larguar nga muzika dhe nuk ka sjellë më projekte të reja.Me siguri të gjithë i mbani mend këngët e saj të famshme: “Do të digjesh”, “S’kam faj”, apo bashkëpunimin e famshëm…

Mozzik dhe Loredana me skemën e re të mashtrimit?

Çifti i reprëve Gramoz Aliu dhe Loredana Zefi, prej disa vitesh janë në lidhje dashurie dhe si fryt i kësaj lidhje, ka ardhur në jetë edhe Hana, shkruan “Kosovarja”. Dyshja, dukeshin shumë komod në krahët e njëri tjetrit, madje Mozzik…

Kur Ermali është në dasmë dhe kur është në shtëpi

Zëri tij tani dëgjohet kudo. Një këngëtar me një talent të pakrahasueshëm, i dalluar dhe shumë i dashur për publikun. Flasim për një emër mjaft të njohur tash e sa vite në tregun muzikor. Karriera e tij e suksesshme e…

E papritura: Roberti e Nora bashkë në pushime

Lajmi për ndarjen e tyre shokoi shumë fansa të çiftit. Pasi Robert Berisha konfirmoi ndarjen nga Nora Istrefi, pas 14 vjet bashkë, mediat rozë në fokus kishin vetëm arsyet që çuan deri tek prishja e marrëdhënies nga e cila kanë…

A e keni parë sa bukur i rrinë balluket Safete Mustafës?

Motrat Mustafa kanë ndryshuar shumë ndër vite. Ka ndryshuar stili dhe paraqitja, e aty këtu edhe zhanri i tyre i muzikës, shkruan “Kosovarja”. Gjithsesi, ato kanë mbetur motrat Mustafa, dyshja e pëlqyer, e famshme dhe shumë korrekte me të gjithë.…

Meda, me grua po, por nuk e lë nënën dhe babën

E kush nuk e njeh Medën, këngëtarin që po i dhuron tash e shumë vite publikut këngë e hite të padiskutueshme, shkruan “Kosovarja”. Emri tij ka kohë që u mediatizuar aq shumë saqë lajmet rreth tij menjëherë ngjallin interesim. I…

Robert Berisha konfirmon ndarjen me Noren, por ja çka bënë Patrisi

Është e njohur marrëdhënia e komplikuar mes vëllezërve Berisha, gjegjësisht Robertit dhe Patrisit. Siç dihet, vëllezërit prej disa kohësh i kanë ftohur marrëdhëniet mes vete, e këtë e kanë treguar edhe publikisht, shkruan “Kosovarja”. Dikur shumë të afërt, por sot…

Kjo është torta e veçantë e ditëlindjes së Loredana Zefit

Loredana Zefi feston ditëlindjen. Loredana Zefi sot feston ditëlindjen, e mbrëmë fillimet e para të 1 shtatorit i ka festuar pranë shoqërisë. Nga festa e ‘çmendur’ për 24 vjetorin e lindjes, ajo me ndjekësit në Instagram ka ndarë disa fotografi…

Ju puç Enca dhe jur uron një ditë të mirë

Enca Haxhiu është këngëtarja e cila gjithmonë shkruhet për paraqitjet e saj, që gjithmonë shfaqet me veshje provokatike. Për ndjekësit e saj të shumtë ajo pothuajse çdo ditë ndan fotografi interesante e cila nuk e ka ndërmend të ndalet, shkruan…

Afërdita Dreshaj ekspozon format e saj trupore pra pasqyrës

Afërdita Dreshaj njihet si modele dhe këngëtare, ajo njihet për format trupore të cilat nuk heziton t’i ekspozoj në asnjë rast. Ajo tanimë jeton në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe është e martuar me milionerin çek Jakup Kindl me…

Arbana Osmani po shijon ditën me të dashurin e saj

Ka qenë muaji shkurt i këtij viti, kur “Panorama Plus” i surprizoi të gjithë teksa rrëfeu një histori dashurie që gati-gati ishte e pabesueshme. Bëhej fjalë për Arbana Osmanin, e cila deri në momentin e lajmit, nuk dihej publikisht që…

Edhe para dasmës Afrona ka filluar të merr dhurata, ja çfarë pranoi sot

Këtë muaj Blero dhe Afrona do të kurorëzojnë dashurinë me martesë, me një dasëm madhëshotre. Çifti kanë filluar me organizime të shumta, ku shumicën publikojnë në rrjete sociale, shkruan “Kosovarja”. Në prag të ditës së saj më të rëndësishme në…

Vajza hastretit e Shkumbinit dhe Mimozës ‘çmend’ në bikini me linjat e saj

Shkumbin dhe Mimoza Mustafa padyshim që janë emra të njohur për publikun kosovar, ata janë emra të dëshmuar dhe të pranuar qysh kohë më parë në tregun tonë muzikor, shkruan “Kosovarja”. I kanë dhuruar publikut shumë këngë të bukura qofshin…

Cima e kujton Lecin këtë foto

Aktori Rasim Thaçi – Cima ka kujtuar kolegun dhe mikun e tij të ndjerë me një foto insteresante nga arkiva. Dyshja shumë e njohur e humorit shqiptar kanë mbetur në kujtimet e shumë njerëzve si dy miqtë që gjithmonë janë…

Me këtë veprim Ardit Gjebrea emocionon të gjithë

Ardit Gjebrea e ka publikuar një imazh emocionues. Këngëtari i njohur shqipar, Ardit Gjebrea, i ka prekur ndjekësit e tij me postimin e fundit. Ai në Instagram e ka publikuar një foto të fëmijëve të tij dhe në të shihen…

Stresi tregon se si po e përballon ndarjen nga Keisi

Ndarja e Stresit nga e fejuara e tij, Keisi, ka bërë bujë në media dhe dyshja vazhdon të jetë shumë e komentuar për shkak të postimeve që bëjnë në rrjete sociale. I ftuar në emisionin e Roza Latit, “Bukë me…

Ky vendim i Linda HalimiKy vendim i Linda Halimit nuk pritejt nuk pritej

Këngëtarja shumë e dashur për publikun, Linda Halimi ka qenë në vëmendje të mediave së fundmi me krijimin e familjes së saj pas ardhjes në jetë të vogëlushes Kaimana. Linda, bashkëshorti i saj Davon dhe vajza e tyre jetojnë në…

Dafina Zeqiri prap ndryshon stilin e flokëve

Dafina Zeqiri është një nga këngëtaret shqiptare e cila gjithnjë ka shfaqur guximin e saj sa i përket ndryshimeve në pamje. Madje ajo së fundmi është shfaqur me kokë të rruar, duke paraqitur edhe njëherë guximin në paraqitjet publike. Këngëtarja…

30 thënie të grave të guximshme

Një përzgjedhje e shprehjeve frymezuese të thëna nga gratë të cilat kanë lënë gjurmë në histori përmes punës se tyre. “Nëse kërkon vetëm fjalë, pyet një burrë; nëse kërkon vepra, pyet një femër.”-Margaret Thatcher, politikane. “Një femër e fortë e…

Endriti, djali i presidentit punët keq me komentuesit

Endrit Thaçi nuk është aktiv në rrjete sociale, rrallëherë publikon ndonjë postim. ‘Instagrami‘, është një nga rrjetet sociale që ai përdor. Një fotografi apo video që Endriti arrin të postoi merr shumë like dhe komente. Krahas komenteve pozitive, fatkeqësisht në…

Tuna nuk ndalet, edhe këtë herë provokon rëndë me bikini

Tuna Sejdi ka provokuar keq në Instagram. Këngëtarja shqiptare, Tuna Sejdi, ka zgjedhur Islandën për të pushuar me familjen e saj. Nga atje, disa nga momentet e këndshme i ka ndarë edhe me ata që e përcjellin në rrjete sociale,…