Ja se qfarë i tha babai Ilda Bejlerit për skenat erotike?

Ilda Bejleri vazhdon të jetë një prej moderatoreve me vëmendjen më të madhe mediatike. Videoja që e bëri për “Digitalb” mund t’i ketë pëlqyer të gjithëve, sidomos meshkujve, por jo edhe babait të saj. Babai i Ilda Bejlerit nuk i…

Leonora Jakupi dëshmon edhe njëherë se është ‘madam’ e lindur

Është një nga ata emrat që prej paraqitjes së saj të parë ende vazhdon të mbetet si një këngëtare shembull, shkruan “Kosovarja”. Jo vetëm për muzikën e saj, por edhe për stilin e veçantë të veshjes të pikasur çdo herë…

Ish kryeministri me mesazh falenderues për përkrahësit

Ramush Haradinaj, ka shkruar një mesazh falënderimi për përkrahësit e tij. Ai ka thënë se nuk ka ndarje të Kosovës. “Faleminderit të gjithëve. Jeni shumë që më përkrahët këto ditë. Nuk jam ndier vetëm asnjëherë! Tregun për njohje, e jo…

Kështu e quan vetën Flaka Krelani

Këngëtarja nga Gjakova, Flaka Krelani vjen secilën herë e më provokuese. Flaka në profilin e saj në Instagram ka ndarë me ndjekësit foton ku shihet duke ekspozuar format në bikini, ku siç duket këngëtarja ka kaluar ditën në pishinë. Këngëtarja…

Fifi vjen përsëri me ndryshim të flokëve

Kohët e fundit po ndryshon shumë ngjyrën e flokëve. Duket se Fifi nuk po mund të bëhet rehat me ngjyrën e flokëve. Këngëtarja Fifi, së fundmi e ka bërë ndryshimin e madh në pamje, kështu nga flokë të zeza i…

Luana Vjollca i habit të gjithë me pamjen e re

Luana Vjollca ka publikuar së fundmi videoklipin e këngës “Yalla Habibi”, në bashkëpunim me këngëtarin me famshëm botëror Faydee. Në vetëm 1 javë kënga ka marrë mbi 2 milionë klikime në Youtube. Në videoklip Luana u shfaq në një prej…

HOROSKOPI DITOR, E DIEL 21 KORRIK 2019

Dashi Marrëdhënia juaj ne çift do evoluoje si duhet gjate kësaj dite. Venusi do jete planeti qe do ju mbështesë gjithë kohës dhe do iu beje te ecni ne rrugën e drejte. Beqaret ka shume mundësi te takojnë dike qe…

Kjo është femra që ndau Kejsin nga Stresi

Kohët e fundit ndarja e çiftit nga Shqipëria, Stresit dhe Kejsit u transformua në lajmin më të komentuar, dhe atë menjëherë pas lirimit të Stresit. Aludimet ishin se fillimisht çifti nuk ndiqnin njëri-tjetrin në rrjetin social, Instagram. Mirëpo, jo vetëm…

Engjëllusha habit me pamjen, kështu se keni parë

Engjëllusha Salihu vazhdon të mbetet si një emër mjaft i folur dhe i komentuar në mediat rozë. Ajo po ashtu është një kéngëtare e dashur dhe e suksesshme që rrëmbeu menjëherë vëmendje. Krahas angazhimeve të shumta, Engji është shumë aktive…

Kush mund t’ia dhuronte puthjen e jetës Adela Xhemanit?

E rritur dhe e lindur në provincë, por me dëshirën e madhe për të bërë hapa përtej hapësirës së ngushtë që e rrethonte, për të shqyer kufinjët personal dhe ata të mendësisë së vendit prej nga vinte, shkruan “Kosovarja”. Adela…

Si po i demaskon Melinda këngëtaret e estradës?

Melinda Ademi është sensacioni i fundit në diskografinë muzikore shqiptare. Ajo bënë rep dhe repi i saj është gjithë revoltë, siç edhe e do kjo rrymë e krijuar ekskluzivisht për të shprehur revoltën. Ajo i është “nënshtruar” testit të publikut…

A e ftojnë Gencin familjarët e Enit në dasma?

Kurioziteti për një lidhje të mundshme në mes këngëtarit nga Kosova Genc Prelvukaj dhe këngëtares nga Shqipëria Eni Koçit u shua kur e pranuan publikisht lidhjen e tyre pas fejesës fshehurazi që kishin realizuar, shkruan Kosovarja. Genc Prelvukaj është këngëtar…

Kështu duket pa pikën e grimit Blerta Syla, gruaja e Veton Surroit

Në ballkan përgjithësisht mund të shohësh femra të grimuara shumë, madje edhe të transformuara nga përdorimi i tepruar i tualetit, shkruan “Kosovarja”. Gjithsesi, ka edhe zonja fine që pëlqejnë të shfaqen ashtu siç janë dhe nuk e kanë fare problem…

Argjentina Ramosaj me dedikim special për djalin

Këngëtarja e njohur Argjentina Ramosaj jo rrallë herë na ka prezantuar me djalin e saj. Sot ajo vie me një urim special për ditëlindjen e djalit. Këngëtarja këtë e ka bërë të ditur duke publikuar foto në Instagram, ku shihet…

Ja përse duhet të hajmë mëngjes gjithmonë

Kemi dëgjuar të thonë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini pse? Sot do të ndaj disa informacione të vlefshme rreth kësaj teme, për t’ju ndihmuar që të kuptoni rëndësinë e mëngjesit dhe që…

Këto fruta konsumoni me barkun bosh

Shpesh herë jemi në dilemë çfarë duhet të hamë në mëngjes. Ngrënia e frutave në mëngjes është mënyra më e mirë për ta nisur ditën. Një gjë e tillë do t’ju ndihmojë të keni një mendje të kthjellët por edhe…

Kjo është familja e bukur e Miranda Hashanit

Këngëtarja Miranda Hashani për shumë vite e ka “ushqyer” publikun me këngë të bukura e me vlerë, shkruan “Kosovarja”. Një herë e një kohë, këngëtarja shkupjane ishte absolutisht ndër më të dëgjuarat e më të pëlqyerat në Kosovë. Miranda përherë…

Era Rusi: Kështu e kapa mat të dashurin

Personazhet e shoëbizit përfliten shpesh përsa i përket tradhëtisë. Këngëtarja shqiptare Era Rusi, jo vetëm e paska përjetuar tradhtinë, por e ka kapur dhe mat të dashurin, duke ia dredhur pas krahëve. E ftuar në emisionin e “Diell”këngëtarja tregoi momentin…

Nusja e Besnik Qakës shfaqet pa grim

Besnik Qaka dhe Lolita Begolli i dhanë fund beqarisë së tyre në një festë me familjarë gjatë vitit të kaluar. Kurse tashmë çifti janë bërë prindër edhe të një vajze të vogël të quajtur, Una. Lolita është shumë aktive në…

Njerëzit si teknologjia ndryshimet ndjehen dhe në çift

Sa ndikojnë marrëdhëniet ndërpersonale ndërmjet çiftit? Sa ndikon tradhtia në këtë mes? Cilët janë faktorët që shtyjnë në këtë lloj marrëdhënieje sociale? Si ka ndryshuar çifti i kohëve moderne? Këto e plot pyetje të tjera shqetësojnë marrëdhëniet e ditëve tona.…

Kështu dukej e re “Hulya”

Ajo u lind më 18 shtator të vitit 1975 në Stamboll. Në vitin 1991, ishte regjistruar në agjencinë e modelimit dhe më vonë punoi si modele. Gjatë viteve 1991-2002, ajo mori pjesë në shumë shou të modës. Ajo është aktore…

Çfarë ndodh pas 48 orëve pasi që keni përjetuar stresin apo traumën!

Gjithmonë mrekullohemi me njerëzit e guximshëm të cilët disi arrijnë të përballojnë çdo gjë – vështirësitë, humbjet, stresin. Ata janë njerëz shumë të fortë. Të përmbajtur, guximtarë, përballojnë çdo gjë. Shërbejnë si shembull për të tjerët se si të bëhen…

Arbana shfaqet joshëse nga pushimet

Ajo me emisionet e saj gjithmonë ka bërë bujë. Moderatorja e njohur shqiptare Arbana Osmani është një nga fytyrat më të dashura të ekranit, ajo pëlqehet shumë nga publiku duke qenë se ka drejtuar emisione që kanë pasur një audiencë…

Kjo është dhurata që mori Afërdita nga nëna

Modelja shqiptare Aferdita Dreshaj sot feston ditëlindjen. Ajo gjithmonë ka jetuar një jetë luksi. Afërdita Dreshaj është një modele dhe këngëtare shqiptare që njihet për bukurinë dhe format e saj trupore. Ajo tanimë jeton larg trojeve shqiptare, në Shtetet e…

Eni Koçi me fjalë të mëdha për Gencin

“Njerëzit e vërtetë nuk heqin dorë nga njëri-tjetri” Tash e një kohë çifti kanë zyrtarizuar lidhjen e tyre.Është fjala për Eni Kocin e Genc Prelvukaj, pasi kanë bërë publiku lidhjen e tyre, edhe daljet publike janë bërë të zakonshme. Ata…

Leonora Jakupi martohet me këtë datë

Më në fund këngëtarja Leonora Jakupi ka folur edhe për jetën e saj private.Duke qenë e rezervuar çdo  herë në këtë aspekt ajo ka zbuluar gjëra të reja. Leonora Jakupi ka pranuar se është në lidhje dashurie. Në të ardhmen…

Leonora e zonja edhe në kuzhinë, ja çfarë din të gatuaj

Leonora Jakupi ka treguar se me çka është marrë kur u distancua paksa nga muzika. Këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Jakupi, ishte së fundmi mysafire në emisionin ‘Mirage’, aty ku foli lidhur me pauzën në muzikë dhe rikthimin. Ajo ka…

Reja e Sali Berishës provokon sërish, kësaj here shfaqet me bikini

Pas pushimeve, blogerja Armina Mevlani ka tërhequr vëmendjen duke postuar e veshur me të zeza në Instagram. Reja e Sali Berishës, shkruajti se këto lloj fotosh jashtë dyçaneve Wolford janë rutinë që nga viti 2016, derisa fansat e komplimentuan bukuroshen…

Ermal Mamaqi tregon se cila është e preferuara e tij me Kejvinës dhe Belindës

Dy velinat, Kejvina Kthella dhe Belinda Dragoti u bënë shumë të njohura pas paraqitjes së tyre në “Xing me Ermalin”, ku shpeshherë krijonin edhe situata qesharake me moderatorin Ermal Mamaqin apo situata të sikletshme me pyetjet që i drejtonin VIP-ave.…

Pse gratë tërhiqen nga aroma e burrave beqarë

Era e burrave beqarë është më tërheqëse për gratë dhe shkenca e konfirmon këtë Gratë kanë zbuluar se era e burrave të vetëm do t’i bënte ata më mashkullorë sesa ata që janë në një raport. Një studim i ri…

Këto janë shenjat e horoskopit që do ju bëjnë më shumë për të qeshur!

ipas intv.al ata i bëjnë të tjerët të qeshin me të madhe. Bëhet fjalë për: binjakët, luanin dhe shigjetarin. 1. Binjakët Të tjerët mendojnë se ju nuk keni shumë sens humori, por në momentin që dikush ju dëgjon lëkundet nga…

Dua Lipa paralajmëron ardhjen në Kosovë

Këngëtarja Dua Lipa është prej këngëtareve shqiptare më të njohura në arenën ndërkombëtare muzikore, ajo me shifrat e ‘frikshme’ ka kaluar gjitha këngëtaret tjera duke korrur suksese me muzikën e saj e cila po dëgjohet gjithandej nëpër botë. Ka qenë…

Gabimet që duhen shmangur në valixhen e pushimeve

Nëse nuk e ngrini dot çantën apo valixhen, keni marrë me vete më shumë se ç’duhet! Fillimisht bëni një listë të gjërave që do të merrni me vete, të cilën mundësisht hartojeni ditë përpara, kështu do të keni kohë për…

A munden te mbetësh shtatzënë, përderisa jeni shtatzënë?

Aq e pabesueshme sa duket, gratë mund të mbesin shtatzënë, përderisa ato janë shtatzënë. Mund të ju duket si një fenomen super natyral, diçka që keni parë vetëm në filma fantastiko shekencor, por është e vërtet. Kjo gjendje e rrallë…

Konsumimi deri në 25 kafe në ditë nuk ndikon negativisht në zemër

Adhuruesit e kafes të cilët i pinë deri në 25 kafe në ditë tani mund të sigurohen se kjo pije nuk është e dëmshme për zemrën e tyre, thonë shkencëtarit. Disa studime të mëhershme kanë sugjeruar se kafja i ngurtëson…

A e shkakton kafja kancerin?

Kafja është pija e preferuar. Derisa shkencëtarët janë duke u munduar t’i gjejnë shkaktarët e kancerit , ata kanë ardhur në përfundim se kafeja nuk është një nga ato. Madje studimi i ri thotë se përvec se kafeja nuk shkakton…

Konsumuesit e mëdhenj të kafesë jetojnë më gjatë dhe kanë lëkurë më të mirë

Për ata të cilët mëngjesi nuk është i kompletuar pa një gotë kafe (ose dy apo tri), kemi një lajm të mirë për ju: tanimë edhe një studim tjetër tregon se kjo shprehi mund të jetë e shëndetshme për ju.…

Njerëzit që flenë më pak orë, kanë tendencë të shtojnë peshë

Nëse keni shtuar peshë në dy javët e fundit, shikoni shprehinë e gjumit. Nëse keni pasur një natë të keqe në gjumë, do të ndikojë të nesërmen dhe në përformancën tuaj. Por, një studim i më hershëm, e kanë lidhur…

Këto metoda do iu ndihmojnë të bëni gjumë të shëndetshëm

Të gjithë e duam një gjumë të mirë e sidomos të shëndetshëm. Të bësh një gjumë të mirë dhe të zgohesh ditën tjetër tërësisht i çlodhur duket se është bërë diçka e vështirë për t’u arritur. Kjo është për shkak…

Mungesa e gjumit, e lidhur me probleme mendore

Mungesa e gjumit mund të lidhet me një rrezik më të madh për shëndet të dobët mendor, sugjeron një hulumtim i ri. Me çdo natë me pamjaftueshmëri gjumi, rreziku i simptomave të shëndetit mendor u rrit me afërsisht 20 për…

Deti ndikon në lumturinë tuaj, ja pse

“Kam nevojë për det”. Sa shpesh e dëgjojmë këtë shprehje nga dikush që është lodhur nga puna apo nga detyra të tjera? Kanë shumë të drejtë! Studimet kanë treguar se deti jo vetëm na bën të ndihemi më të relaksuar,…

Trupit të njeriut i janë të domosdoshme 10 ditë në det!

Shkencëtarët kanë përcaktuar që deti na bën më të relaksuar, por dhe e ndryshon kiminë e trupit tonë Njerëzit qëmoti kanë qenë të vetëdijshëm për të mirat e ujit të detit. Bile, edhe mjekët e shekullit XVIII kanë aplikuar terapinë…

Ja se si duket nëna e Rita Orës, si një 25 vjeqare [PAMJE]

Vera Ora është nëna e yllit shqiptarë të muzikës ndërkombëtare Rita Ora. Ajo njësoj sikur e bija vazhdimisht paraqitet për publikun duke shkëlqyer në paraqitjet e saj, e duket se vitet për të nuk kanë ndonjë ndikim pasi ajo duket…

Kajsiat kanë këto mrekulli nëse i konsumoni vazhdimisht, ja pse !?

Ata janë një nga frutat më tipike të verës: të shijshme dhe me ngjyra, ata promovojnë humor të mirë dhe nxirje të lëkurës. Me ngjyrën e tyre të gëzuar, mishin e ëmbël dhe të shijshëm dhe lëkurën e butë, kajsitë…

Me këtë foto romantike Inva Mula dëshmon të vërtetën, pasi u përfol për ndarjen nga burri

Pasi u përfol se sopranoja e njohur Inva Mula dhe bashkëshorti i saj Hetem Ramadani i kishin dhënë fund mardhënies së tyre 11 vjeçare, ka qenë vetë sopranoja e cila ka reaguar me anë të një fotografie ‘romantike’ duke shpjeguar…

Këta janë shkaktarët e dhimbjes së veshit

Dhimbja e veshit mund të shkaktohet nga probleme të shumta, dhe disa nga ato mund të jenë të lidhura me shëndetin tuaj në përgjithësi, dhe me pjesët e tjera të trupit. Shkaqet e dhimbjes duhet të jenë të qarta, sepse…

Me fustan nusërie Dhurata Ahmetaj po bën dritë

Këngëtarja e mirënjohur, Dhurata Ahmetaj vitin e kaluar është rikthyer me një projekt muzikor të titulluar “A po vjen” të shoqëruar edhe me videoklip nga produksioni Imagine Films. Dhurata është shumë aktive në rrjetet sociale, ku vazhdimisht publikon fotografi të…

Tetë truqe për t’i bërë njerëzit që të besojnë në ty

Besimi është një gjë shumë e ndërlikuar. Trurin tonë i duhen më pak se 1 sekondë për të vendosur nëse mund të besojmë një person tjetër ose jo. Por nëse vendimet e tij ishin të sakta, nuk do të kishte…

Ja çfarë ka ndodhur me jetën e “Xhenkut” pas serialit

Ai është njëri nga aktorët më të dashur për publikun shqiptar. Tek ne ai së pari u bë i njohur me rolin e “Sinan Egemenit” tek seriali “Zonja Fazilet dhe të bijat”, ndërsa aktualisht ai po rrëmben vëmendje me rolin…

Mësoni pse vezët e kanë lëvozhgën me ngjyra të ndryshme

Sharman Hicman, pronare e fermës familjare Hickman, tregon se lëvozhga e vezës lidhet me gjenetikën. Kur pula rritet, ajo ose e merr ose nuk e merr pigmentin, një kimikat natyral, i cili i jep ngjyrë dhe lëvozhgës së vezës. Të…

A ju kujtohet “Shpresa”? Ja si duket ajo tani

Flutura Basha, apo siç njihet me rolin e “Shpresës” në “Përrallë me tupan”, me të folurën e saj karakteristike që kishte arriti që brenda një kohe të shkurtë të bëhej e njohur për publikun kosovar. Edhe pse më nuk është…

Ecja në mal e sidomos gjatë verës, ka shumë rëndësi, ja pse!?

Eksperienca e të ecurit në male apo siç njihet me termin në gjuhën angleze “hiking”, është diçka që të pastron trupin dhe mendjen. Studime të shumta shkencore e vërtetojnë se ka shumë benefite shëndetësore për të kaluarit kohë në natyrë.…

Ushqimet që mund t’ju dëmtojnë nëse i hani në kohën e gabuar

Edhe pse bananet duken si një mënyrë e mirë në mëngjes, nëse konsumohen me stomakun bosh mund të ulin nivelin e energjisë. Në fillim, mund të ndiheni sikur keni energji, por pas disa orësh ka gjasa të ndiheni të lodhur…

20 ushqimet që do të mbajnë mëlçinë tuaj të shëndetshme

Mëlçia juaj është një nga gjëndrat më të rëndësishme dhe organi i dytë më i madh në trup. Funksionon pa pushim. Ky organ 1.4 kg ndihmon në detoksifikim, metabolizmin e karbohidrateve, sintezën e proteinave, prodhimin e bio-kimikëve që kërkohen për…

Pamje nga dasma madhështore e djalit të Shaqir Cërvadikut

Në familjen e këngëtarit të mirënjohur të muzikës popullore, Shaqir Cërvadiku, këto ditë kishte festë. Këngëtari i mirënjohur e martoi djalin, Valtonin dhe ata u munduan maksimalisht që gjithçka të duket bukur. Ani pse dasma u mbajt larg mediave me…

Gili nuk po i ndal ndryshimet , ja në çfarë gjendje e shohim sot

Gili është shumë e dashur për publikun , ka një karrierë të gjatë dhe të suksesshme muzikore. Këtë vit këngëtarja e njohur Gili ka qenë qendër e vëmendjes për paraqitjen fizike të saj. Pasi që gjithmonë ajo është komentuar për…

Eni Koçi shkëlqen pranë Gencit në dasmën e vëllait të tij

Jemi në sezonën e dasmave, edhe shumica e fytyrave të njohura publikojnë momente të ndryshme nga eventet e familjarëve. Dje Genc Prelvukaj e ka martuar vëllain. Mbrëmë në familjen e Genc Prelvukajt ka pasur festë. Kjo pasi vëllai i tij…

HOROSKOPI DITOR, E SHTUNË 20 KORRIK 2019

Dashi Marrëdhënia ne çift do jete edhe me e bukur gjate kësaj dite. Do ruani një komunikim te ngrohte me partnerin tuaj dhe do flisni për çdo lloj teme me te. Beqaret do fillojnë te mendojnë me seriozisht për te…

Të gjithë po flasin për ndarjen e tyre, tani Keisi shpreh pëlqimin për rivalin e Stresit!

Prej disa ditësh është shkruar shumë në mediat online se Stresi dhe partnerja e tij Keisi janë ndarë. Dhe arsyet që kanë çuar në këto dyshime janë pikërisht faktet që ata nuk ndiqen më në Instagram, kanë fshirë fotot me…

Çfarë është më mirë se një shpirt binjak?

Të gjesh flirtin (zjarrin) tënd binjak- njeriun që do ta çojë marrëdhënien tuaj në një nivel që s’e keni përjetuar kurrë më parë dhe do ta keni përgjithmonë. Ky flirti binjak është praktikisht “gjysma tjetër e shpirtit tuaj”. Është ai…

Pse djersiteni natën?

Djersitja është një proces fiziologjik krejt normal për çdo njeri. Por djersitja gjatë natës mund të mos jetë kaq shumë normale. Kur ju flini dhe ngriheni të bërë qull në djersë, mund të këtë shkaktarë të ndryshëm për këtë fenomen.…

Demi Rose e kall me videon më të nxehtë të javës

Ajo e ka zakon ta reklamojë shpesh trupin e saj fenomenal në rrjetet sociale, në internet. E, nëpërmjet një videoje të publikuar në Instagram, një ditë më parë, Demi Rose i ka trullosur përsëri miliona ndjekësit e saj. Seksbomba britanike,…

Këngëtarja e njohur reagon sërish pas deklaratës së bujshme: Nuk duhet të preken

Para pak ditësh bëri bujë deklarata e këngëtares së njohur shqiptare Arta Bajrami e cila ka publikuar disa foto nëpërmjet të cilave tregonte se dhe Tayna frymëzoheshin prej saj në daljet e tyre publike dhe në klipe. Mirëpo pasi fjalët…

Poza engjëlli i borës garanton eksplozion të vërtetë afshi!

Eksperimentimi me teknikat e reja në krevat është mënyra e shkëlqyeshme për ruajtjen e afshit ndërpartnerët, ndërkaq poza e aktit “engjëlli i borës” është e egër, intime dhe erotike, por edhe e komplikuar për ta praktikuar. Ekspertja e lidhjeve, Annabelle…

7 gjërat që duhet të bëni me partnerin përpara se të flini gjumë

Të qenit çift është një ndjenjë vërtetë e kënaqshme, ndihesh e lumtur, plot, e dashuruar, në qetësi me veten, por nuk mund ta shmangim faktin që mes një çifti ka gjithmonë diskutime për çështje nga më të ndryshmet. Diskutimet apo…

Ana Kabashi edhe sonte, në formë dhe joshëse

Ana Kabashi mbete një nga femrat më seksi në vend. Linjat e saj të përkryera ajo nuk heziton t’i ekspozoj asnjëherë , e këtë e bën në pothuajse çdo postim. Por, krahas kësaj, Ana njihet edhe si një këngëtare me…

Teuta tregon se me kë prej këngëtarëve ka raporte më të mira

Njëra ndër këngëtaret më të dashura për publikun shqiptar, Teuta Selimi ka folur për raportet me miqtë dhe njëkohësisht kolegët e saj, ajo veçoi Ermal Fejzullahun, Shkurte Gashin, Sinan Vllasaliun, e shumë të tjerë. “Kam mjaft kolegë që kemi muhabet…

Ilda me elegancë vëmendjen rrëmben

Ilda Bjeleri rëndësi të madhe i kushton paraqitjes në publik. Ajo shfaqet çdo herë e kuruar dhe elegante, e tillë erdhi edhe në postimin e radhës që bëri në ‘Instagram’. Moderatorja seksi u paraqit me një fustan të zi dhe…

Ja përse duhet të hajmë mëngjes gjithmonë

Kemi dëgjuar të thonë se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës. Por a e dini pse? Sot do të ndaj disa informacione të vlefshme rreth kësaj teme, për t’ju ndihmuar që të kuptoni rëndësinë e mëngjesit dhe që…

Loredana aspak e kujdesshme për shtëpinë, zbulon detaje nga dhoma e saj

Gjatë kohëve të fundit të fundit Loredana ishte një ndër rep-artistet që u përfol më së shumti në Kosovë dhe Zvicër. Ajo po vazhdon ende të komentohet, ku çdo lëvizje e saj kalon në lajm, shkruan “Kosovarja”. Gjithherë ajo bënë…

Gjira publikon foton më të ëmbël me djalin e saj

Gjira është këngëtarja e mirënjohur kosovare. Ajo është një ndër të parat këngëtare kosovare të muzikës rep. Gjira tani është më pak aktive në muzikë duke u përkushtuar kështu në jetën e saj familjare ku para pak muajve është bërë…

Kjo gjë po e bën të ndjehet mirë modelen e njohu

Modelja ka ndarë me ndjekësit disa momente nga vikendi. Heidi Lushtaku është një nga modelet më të kërkuara në vendet gjermano folëse, bukuroshja ka lindur në Kosovë por hapat e modelizmit i ka filluar në Zvicër. Bukuroshja e cila është…

Ermal Mamaqi tregon sa para fiton Ardit Gjebrea

Moderatori Ermal Mamaqi ka qenë i ftuar i radhës në emisionin “Treshat” ku tregoi detaje të reja në lidhje me karrierën dhe jetën e tij personale. Teksa po fliste për rivalët e tij, Ermali tregoi se një nga prezanruesit që…

Fustani përrallorë i Edonës merr vëmendjen edhe nga dasmorët

Edona Llalloshi është këngëtarja që tash e një kohë të gjatë është shumë aktive në skenën muzikore shqiptare. Fansat e saj brenda dhe jashtë Kosovës janë të shumtë dhe mbështetës të Edonës që nga fillimi. Edhe pse është shumë aktive…

Rrahje te nënkalimi, si pasojë e lëndimeve humb jetën një person

Një person ka vdekur si pasojë e lëndimeve të rënda gjatë një rrahje te nënkalimi i rrugës “Bill Clinton” në Prishtinë. Zëdhënësi i Policisë, Bajram Krasniqi për Indeksonline ka thënë se personi është dërguar në emergjencë, por për shkak të…

Tara i ka dy fjalë për Teuta Krasniqin

Teuta Krasniqi është ndër aktoret më të mira dhe më të angazhuara në Kosovë, por edhe jashtë saj. Ka aktruar në disa filma, ka luajtur në shumë shfaqje teatrale, si dhe ka marrë pjesë në seri televizive, shkruan “Kosovarja”. Është…

Kështu e quan Remzia rejën e saj

Janë shembull i një raporti superior mes rejës dhe vjehrrës. Shumica e këngëtareve të estradës kanë fituar epitetin e emrit vjehërr. E gjithmonë duke u cilësuar si shembull për raporte të mira që kanë me nuset e tyre, shkruan “Kosovarja”.…

Kjo është arsyeja që Leonora vazhdoi me muzikë

Leonora Jakupi ka treguar shumë të pathëna nga jeta profesionale. E ftuar në emisionin ‘Mirage’ Leonora Jakupi e cila ditë më parë u kthye në skenën muzikore me këngën ‘A M’ke Harru’ ka folur rreth karrierës së saj artistike. A…

A do të donit ta kishit një nënë si Nora Istrefi, a?

Nora është shembulli më i mirë i femres ambicioze, i artistes që nuk e le vetën dhe trupin e saj pas dore, shkruan “Kosovarja”. Që në rinintë hershme nisi të mbajë dietë, duke e sjell trupin në një formë të…

Ky minifund i zbulon më shumë se ç’duhet Elvanës

Këngëtarja po shijon disa ditë në Spanjë. Elvana Gjata e cila ka qenë shumë e angazhuar me këngë dhe koncerte të shumta gjendet në shtetin spanjoll prej nga ka publikuar një fotografi. Bukuroshja ka postuar një imazh në Instagram ku…

Kush e la pa u martu Eliza Hoxhen?

I ka kaluar të 40-tat, por ende statusi i saj është “beqare”, shkruan “Kosovarja”. A ka vendosur që të ketë kështu përgjithmonë, apo edhe Eliza Hoxha është në kërkim të dashurisë, asaj të madhes e të vërtetës? Ka pasur thashetheme…

Kjo është martesa më jetëshkurtër e estradës sonë

Rilind Reka u bë bashkëshorti i parë zyrtar i këngëtares Altuna Sejdiu-Tuna. Rilindi, një djalë i pashëm e mjaftë trendi, e fitoi zemren e këngëtares më IN e më impulsive të kohës, shkruan “Kosovarja”. Çifti nuk e mbajtën fshehur lidhjen,…

Si zbukurohet për gruan Vedati i “Stupcave”?

Vedat Osmani është aktor i humorit dhe një personazh mjaftë i pëlqyer, për rolet, skeçet, batutat dhe natyralitetin në karakter, shkruan “Kosovarja”. Por, a është kaq natyral edhe në pamjen e jashtme? Në të vërtet, ka ca ndërhyrje që e…

Kështu dukej Noizy kur ishte i vogël

Noizy është një ndër reperët më të mirë shqiptarë dhe gjithmonë është në qendër të vëmendjes të publikut, si për projektet muzikore ashtu edhe për jetën personale. Ai ka një numër të madh fansash dhe koncertet e tij janë të…

Ky mashkull kujdeset aq shumë për Bleonën

Konsiderohet si femra më joshëse. Këngëtarja nga Shqipëria, Bleona Qereti, është njëra ndër femrat më të bukura shqiptare. E vetëdijshme për këta, ajo vazhdimisht publikon foto nga përditshmëria e saj. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, me postime nga…

Dalin fakte që Fero e ka tradhtuar Arbenitën

Çdo ditë e më shumë Arbenita dhe Fero i shprehin dashurinë publikishit njëri-tjetrit duke u bërë kryefjala e media rozë.  Para disa javësh, Arbenita mori vëmëndjen e mediave duke na treguar nëpërmjet një instastory se ajo ka akses në instagramin…

Ky është reagimi i Encës pas publikimit të këngës së re

Ka publikuar projetin më të ri. Enca Haxhiu dje kishte publikuar këngën e re. Enca Haxhiu njihet si një këngëtare mjaft kontroverse me veprimet e saj, këtë herë me një postim i del në mbrojtje jo vetëm klipi po edhe…

Keisi habit me këtë detaj

Lidhja e tyre ka bërë bujë të madhe. Andaj, ende po vazhdohet të flitet për lidhjen e tyre. Ditë më parë në media filluan të qarkullonin zëra për një ndarje të mundshme të Stresit dhe Kejsit,. Kur u mendua se…

Mimoza e ka këtë behan në të folur

Kujt nuk i kujtohen lojërat e ndryshme që kanë dalur nga shoqëria jonë, që më pas janë shndërruar në shprehi të përditshme. “Kupa me kapak, kupa pa kapak”, “E shes thesin se shes thesin”, “Kapaku me gjizë, kapaku pa gjizë”,…

Ky detaj i Kejsit tregon shumëqka për raportet me Stresin

Ditë më parë Stresi i ka dhënë fund lidhjes së tyre dhe çdo ditë zbulohen fakte të reja, të cilat shpesh herë na kanë bërë edhe lëmsh. Ata kanë fshirë nga rrjetet sociale fotot e tyre, madje nuk ndiqen as…

Shkurte Fejza bëhet nostalgjike për rininë e saj

Këngëtarja e mirënjohur publikon fotografi nga e kaluara. Shkurte Fejza bëhet nostalgjike për rininë e saj. Këngëtarja e njohur, Shkurte Fejza është bërë nostalgjike për rininë e saj. Këngëtarja ka përshëndetur ndjekësit dhe adhuruesit me një fotografi nga koha kur…

Liberta po shkëlqen me fustan të kuq

Liberta Spahiu është padyshim një nga fytyrat më të dashura të ekraneve shqiptare. Ajo krahas karrierës së suksesshme si moderator, është edhe një femër e bukur, me stil dhe tejet seksi. Bëhet fjalë për, prezantuesen, Liberta Spahiu e cila është…

Luana Vjollca dhe Noizy bëhen bashkë për këtë arsye

Siç duket Luana e ka marrë më seriozisht se kurrë muzikën dhe se ka ndërmend të ndalet. Para pak ditësh u fotografua në një aeroport me partnerin e saj të përfolur, Krenar Çoçaj teksa po shkonin për pushime në Milano.…

Adrola Dushi shfaq linjat përfekte në bikini

Adrola Dushi është tejet aktive me postime javët e fundit. Adrola Dushi ka disa ditë që ka nisur pushimet në ishujt Mykonos të Greqisë prej nga është duke publikuar edhe imazhe. Modelja e cila është zgjedhur ‘Miss Shqipëria’ ka joshur…

Cila janë dobitë e përqafimit?

Përqafimet janë gjëja e preferuar për të gjithë. Nuk duhet të ketë njeri në botë që nuk pëlqen përqafimet. Dashuria që ndjejmë kur dy krahë na mbështjellin gjithë trupin është një nga ndjesitë më të mira. Por, përveç kësaj kur…

Dafina Zeqiri poston këto fotografi provokuese

Tashmë është shfaqur episodi i parë e serialit shumë të ndjekur mbarëbotëror, “La Casa de Papel”. Ky serial është mjaft i ndjekur edhe nga shqiptarët, e ndërsa duket se përjashtim nuk bëjnë as figurat publike. Këngëtarja e njohur Dafina Zeqiri,…

Këto shenja iu tregojnë se duhet të ndaheni nga partneri

Ka lidhje të forta, por ka edhe nga ato të cilat nuk shkojnë ashtu siç duhet. Të gjithë duan që marrëdhënia e tyre të funksionojë, por ndonjëherë kur lidhja është e dështuar, duhet të ecni përpara. Kuptojeni në kohë që…

Ramushi e kalon ditën në gjirin familjar !

Ramush Haradinaj ka vendosur që ditën e sotme ta kalojë pranë familjes. Kryeministri në dorëheqje, Ramush Haradinaj mëngjesin e sotëm e ka kaluar pranë familjes së tij. Vëllai i tij, Vetoni, ka publikuar një fotografi në llogarinë e tij në…

Ariana vjen e mrekullueshme në fotosesionin e shtatzanisë

Për dallim nga bashkëshortet e këngëtarëve tanë, është më e dashura, më e ndjekura dhe më e përmendura. Ariana Fejzullahu ia ka dalur shumë mirë që epiteten e të famshmes ta mbajë falë aktiviteteve të saj, e jo vetëm si…

Këto janë gjërat që e bëjnë një çift të lumtur

Jo çdo herë di të jetë perfekte një lidhje. Na duhet ta pranojmë! Ka momente kur marrëdhëniet bëhen pak të mërzitshme dhe monotone Për të mbajtur ndezur flakën e dashurisë, ne duhet të jemi krijues dhe ta jetojmë raportin në…