Pas Mozzikut, Loredana thotë po martohem me këtë femër

A do të divorcohet Loredana nga Mozzik? Rep-artistja e njohur shqiptare, Loredana Zefi është një ndër personazhet më të ndjekura në rrjetet sociale. Ajo është shumë aktive me publikimin e fotografive të ndryshme nga përditshmëria dhe puna e saj. Pas…

Këngëtarët tanë që u bënë yje papritur e pa kujtuar

Kush janë disa nga të përkëdhelurit e fatit, të cilët pa shumë mund arritën t’i realizojnë ëndrrat e tyre, që si me magji u gjenden në një botë vezulluese dhe morën adhurimin e njerëzve, shkruan “Kosovarja”. Si i ndriçoi ylli…

Enca ka diçka për t’iu treguar

Enca Haxhia po e shijon detin në jahtin luksoz. Këngëtarja Enca Haxhia këtë verë ka qenë aktive në rrjete sociale me publikimin e fotove ku shfaqet tejet joshëse. Miq dhe mbështetës të rrugëtimit tim politik, pas rreshtimit tim në Partinë…

Sot meshkujt po çmenden pas saj, por si dukej Melinda para ndërhyrjeve

Rep artistja më e re Melinda Ademi e cila nisi karrierën në SHBA po vazhdon të korrë suksese në zhanrin e saj. Me pjesëmarrjen e saj në spektaklin e famshëm televiziv “American Idol”, kishte befasuar jo vetëm jurinë e spektaklit,…

Nuk vlerëson as gjini as fytyrë, mendimi i Rita Orës për dashurinë

Rita Ora ka zbuluar se nuk njeh as fytyrë e as gjini kur bëhet fjalë për dashurinë dhe shikon më shumë personin sesa pamjen e tij fizike. Këngëtarja, 28 vjeçare, foli për Daily Star Online në lidhje me seksualitetin e…

Remzia e Edona si dy zonja të rënda në pushime së bashku

Që të dyja janë emra të njohur dhe të popullarizuar në tregun muzikor, shkruan “Kosovarja”. Të dyja po ashtu kanë një karrierë të begatshme e të mbushur me plot suksese. Përveç, këngëve solistike të dy këngëtaret njihen edhe për bashkëpunimet…

Te cili person i mbeti mendja Gresa Behlulit

Është ndër fytyrat më të popullarizuara dhe më të njohura në estradën tonë. E kush tjetër përveç këngëtarja e njohur Gresa Behluli, e cila falë karrierës së saj dhe produktivitetit në muzikë ia ka dalur që të rezultojë çdo herë…

Mozzik nuk e uroi Loredanën, por ka një urim të bukur për këtë femër

Ka ditë të tëra që në media po qarkullon se çifti i njohur Mozzik dhe Loredana janë drejt një ndarjeje të mundshme, shkruan “Kosovarja”. Arsyet ende nuk janë të qarta, por dyshohet të jenë bashkëpunimet e fundit të Loredanës, e…

Ndërron jetë këngëtari i njohur

Ka ndërruar jetë Camilo Sesto. Këngëtari spanjoll vdiq gjatë fundjavës sipas një postimi në faqen e tij zyrtare në Tëitter. Shkaku i vdekjes së tij nuk është bërë ende publik. Camilo kishte planifikuar të vizitojë Shtetet e Bashkuara, duke filluar…

HOROSKOPI DITOR, E DIEL 8 SHTATOR 2019

Dashi Dashuria: Kjo është koha e duhur për të zgjidhur çështje që ju shqetësojnë për një kohë të gjatë, por mbani larg polemikën larg marrëdhënies suaj, përndryshe mund të ketë probleme. Për beqarët, mund të ketë takime interesante për t’u…

Për kaq minuta bëhet gati Learta

As vet nuk e priste që do flitej kaq shumë për të. E tash kur u bë e famshme, di si të tërheq vëmendje. Learta Jakupi është nusja e famshme e estradës, e cila me tu bërë reja e këngëtares…

Morena Taraku rrëmben vëmendje me foton e fundit

Morena Taraku provokon me foton e fundit Këngëtarja dhe modelja e njohur, Morena Taraku, çdo herë e më shumë po rrëmben vëmendjen me postimet provokuese në rrjetet sociale. Së fundmi, Taraku ka nisur pushimet në Belek, gjersa ka ndarë me…

Jonida Voksi ka disa fjalë për burrin e saj

Jonida Vokshi bashkë me Besnik Krapin përjetuan emocionet e Kosovës nga tribunat e stadiumit. Jonida Vokshi ishte bashkë me të dashurin e saj Besnik Krapin në Kosovë për të përjetuar nga afër emocionet emocionet e lojës Kosovë-Çeki në ‘Tempullin’, ‘Fadil…

A është shtatzënë përsëri Learta?

Learta Jakupi është një emër shumë i njohur për publikun. U bë e njohur si nusja e sjalit të Shyhrete Behlulit mirëpo, ato që po e bëjnë edhe më të komentuar janë paraqitjet e saj gjithmonë plot stil. Krahas angazhimeve…

Sa në top formë po duket sot Blerona

Është një ndër fytyrat më të dashura dhe të më adhuruara për publikun shqiptar. Për moderatoren më të njohur Blerona Zeqiri, thuajse gjithmonë ka qenë kështu, audienca gjithmonë ka treguar interesim dhe dashuri për të, shkruan Kosovarja. Kjo falë pozitiviteti,…

Flaka na prezanton me nënën e saj

Kosova ka shënuar fitore ndaj Çekisë me rezultat 2 me 1. Mijëra tifozë ishin të pranishëm në tribunat e stadiumit ‘Fadil Vokrri’,ndërsa nuk munguan as fytyrat publike. Ne mesin e shumë emrave e pranishme ishte edhe këngëtarja gjakovare, Flaka Krelani…

Vajza e dytë e Shkurte Fejzes godet me fotot me bikine

Këngëtarja Shkurte Fejza është nënë e një djali dhe tri vajzave. Dy vajzat e saj të mëdha, Gresa e Besiana merren me muzikë, ndërkaq Agnesa nuk interesohet për tu futur në këtë industri, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse Gresen e kemi parë…

Ja ku e mbanë foton e Shyhretes vajza e saj e madhe

Frizerja e grimerja e njohur Njomza Martinaj, është vajza e madhe e këngëtares Shyhrete Behluli, e cila nuk mendoj ta ndiqte rrugën e muzikës, por atë të të fushës së bukurisë, shkruan “Kosovarja”. Njomza, është nënë e tre fëmijëve, dy…

Arbana Osmani shkon në Francë për të përkrahur kombëtaren shqiptare

Sonte po zhvillohet ndeshja në mes të Francës dhe Shqipërisë e vlefshme për kualifikimet në ‘Euro 2020’. Në Francë për të përkrahur kombëtaren shqiptare ka udhëtuar edhe moderatorja e njohur nga Shqipëria, Arbana Osmani. Ajo ka publikuar disa fotografi nga…

Mbani frymën, do ta shikoni bombën e vërtetë

Aderimi i saj në Pdk ka bërë që shumë zëra të dëgjohen përreth dhe të reagojnë në lidhje me këtë. Është fjala për aktoren e njohur Arta Nitaj, e cila me veprimin e fundit e ka shndërruar emrin e saj…

Nora me fustan të kuq e bënë Robertin ti bije pishman

Që kur është përhapur lajmi për ndarjen e Robertit dhe të Norës nuk janë ndalur thashethemet dhe fjalët kundrejt ish-çiftit. Sa e fajësojnë atë sa këtë, rrjedhimi i fjalëve dhe i paragjykimeve nuk dihet se ku do të shkojë për…

Roberti nuk ndahet asesi nga ky person

Robert Berisha ka ndarë me publikun disa momente nga vikendi. Robert Berisha ka qenë një nga personazhet më të komentuara javët e kaluara kjo për shkak ndarjes nga Nora Istrefi. Edhe pse u ndanë ish-çifti janë treguar shumë tolerant dhe…

Meshkujt nuk i pëlqejnë këto shprehi tek femrat

Të gjithë e dinë se femrat janë të “fiksuara” me detajet më të vogla në një lidhje. Por mesa duket edhe meshkujt nuk ngelen mbrapa dhe vënë re vetëm tre gjëra tek një femër. Më poshtë do të zbuloni 3…

Kështu reagon vajza e Merites e Nysretit kur i përqafohen prindërit

Çifti Merita Spahiu dhe Nysret Muçiqi janë dyshja e famshme e muzikës popullore, që prej afro 30 vitesh mbetem aktual e të pëlqyer, shkruan “Kosovarja”. Merita e Nysreti janë prindër të lumtur të tre fëmijëve, një djali dhe dy vajzave.…

Tunës po i mungon ky person

Tuna ka disa ditë që është duke pushuar në Afrikë. Tuna javën që shkoi e kishte kaluar duke u relaksuar në Afrikë bashkë me një mikeshë të sajë dhe në imazhet dhe videot që po publikonte dukej mjaft e lumtur.…

Nora dhe Roberti ‘ngrehin këmbën zhag’, ndahet edhe çifti tjetër i njohur

Mozzik e dëshmon ndarjen nga Loredana Kohët e fundit bujë mediatike ka bërë ndarja e çiftit të njohur Norës dhe Robertit, por siç thotë populli me gjasë ‘e paskan ngreh këmbën zhag’, kjo pasi që edhe çftit tjetër Mozzik dhe…

Leonora Jakupi kapet për flokësh

Me gjasë titulli mund ta hutoj shumë kë. Epo, mendja gjithmonë na shkon së pari për të keq. Por, jo, s’ka nevoj për të bërë panikë. Askush nuk e ka kapur për flokësh këngëtaren e njohur, e konsideruar ikonë e…

Kështu e uron Remzia vajzën e hasretit

Remzia është një ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç saj e gjithë familja janë emra të njohur në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja është nënë e dy fëmijëve, Riolës dhe Hamzës. E, sot feston ditëlindjen vajza e saj…

Vajza e vogël e Shyhretes shfaqet si princeshë

Është e pamundur që dikush prej familjarëve të këngëtares së Shyhretes të mos pozicionohet në ballinat e faqeve rozë, kjo për arsye se lëvizjet e tyre çdo herë zgjojnë interesim. Duke filluar nga vetë këngëtarja e duke përfunduar tek mbesat…

Afërdita bën dritë në prani të burrit të saj

Modelja shqiptare Afërdita Dreshaj ka kohë që i ka dhënë fund beqarisë, duke e kurorëzuar dashurinë e saj me milionerin çek Jakub Kindl. Ajo dhe burri i saj jetojnë dhe veprojnë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Teksa Afërdita vazhdimisht…

Kanditatja e re e PDK-së pozon me fustanin më të bukur

Aktore, moderatore dhe tani mund të llogaritet edhe një politikane e ardhshme. Arta Nitaj është shumë e komentuar sidomos për paraqitjen e saj të jashtme. Arta u bë e njohur me rolin ‘Xhesikës’ në serialin ‘O sa mirë’. Atë e…

Engjellushes i martohet shoqja – Nuse bukuroshe

Ka rënë pak në heshtje këngëtarja e hitit “Kanagjegji”, Engjellusha Salihu. Ka kohe që nuk ka sjell diçka të re. Këngëtarja e re, e njohur edhe si vajza e Shyhrete Behlulit, kishte një verë të ngjeshur me akivitete muzikore, kryesisht…

Marina befasohet në mënyrë romantike nga Geti

Marina ka pranuar një befasi të këndshme nga Geti. Marina Vjollca dhe Getoar Selimi janë çift shumë i komentuar në shtypin rozë. Së fundi, dyshja kanë ndarë me ndjekësit imazhe nga një restaurant ku po drekonin në shoqëri të njëri-tjetrit.…

Pas ndarjes nga burri, kë e do Violetë Kukaj?

Të gjithë u habitën kur u dha lajmi se këngëtarja Violetë Kukaj-Retkoceri i ka dhënë fund marteses shumë vjeçare me bashkëshortin, që njëkohësisht ishte edhe bashkëshorti i saj, shkruan “Kosovarja”. Pavarësisht habisë, e vërteta është se Violeta, këngëtarja e dashur…

Dalin fotot intime të ish burrit të Adriana Matoshit me të dashurën

Albert Sylejmani është aktor nga Gjilani, por jo edhe aq i angazhuar në profesion. Ai, më tepër merret me biznesin e kafiterive dhe diskotekave. Sylejmani ishte për vite të tëra i martuar me aktoren Adriana Matoshi, me të cilen edhe…

Xhensila krejt shkëlqim në këtë paraqitje

Xhensila Myrtezaj u shfaq plot elegancë në fotografinë e re. Xhensila Myrtezaj ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në Instagram, në të cilën u shfaq tejet joshëse. Këngëtarja dukej elegante e grimuar dhe me flokë të lëshuara, ndërsa…

Adelina Tahiri e provokon burrin derisa ai vozitë

Pas projektit me titull “Përgjithmonë”, Adelina Tahiri sërish bëri një tërheqje nga muzika. Nuk u pa e nuk u degjua gjëkundi. Nëse nuk do të ishte Instagrami, me gjasë publiku moti do ta harronte këngëtaren shqiptare nga Maqedonia, shkruan “Kosovarja”.…

Skerdi i bën befasi të ëmbël partneres

Skerdi Ago ka ndarë me ndjekësit një video, me të cilën tregon se si e befasoi gruan në mes të emisionit. Vesa ishte e ftuar në “Ftesë në pesë”, kur papritmas Skerdi hyri në studio me një buqetë me lule.…

Gruaja e Medes me orë të dukatit dhe veshje provokuese

Mes grave të këngëtarëve që përfliten shpesh, është edhe Lulja, bashkëshortja e Medes, këngëtarit të muzikës turbo folk, shkruan “Kosovarja”. Lulja, ndonëse nënë e katër fëmijëve, është në super formë fizike dhe ende duket si një vajzë e re. Epo,…

Çiljeta shfaqet rrugëve me personin më të rëndësishëm

Çiljeta Xhilaga nuk ndahet në asnjë moment nga vogëlushi i saj. Çiljeta Xhilaga ka ndarë me ndjekësit një video në Instagram, të cilën e realizoi në veturë. Këngëtarja po shëtitej bashkë me djalin e saj Fernandon, i cili ishte ulur…

Fustani i portokalltë ia vizaton çdo pjesë të trupit Morenës

Morena Taraku ka bërë një prej paraqitjeve të saj atraktive. Morena Taraku ka ndarë me ndjekësit një fotografi të re në InstaStory, në të cilën erdhi shumë joshëse. Këngëtarja kishte veshur një fustan të shkurtër dhe të ngushtë, në të…

Nora Istrefi në darkë me këtë politikan

Nora Istrefi është njëra prej këngëtarëve me të përfolura për momentin E derisa këto ditë ajo ishte bërë temë për pushimet e saj bashkë me vajzën dhe nënën, sot këngëtarja është kthyer në Prishtinë.

Ermal Mamaqi planifikon diçka interesante me Luanen

Ermal Mamaqi duket se ka bashkuar forcat me Luana Vjollcën për ndonjë projekt të ri. Ermal Mamaqi ka raporte shumë të mira me Luana Vjollcën, ani pse e kishte rivale të emisionit. Së fundi, moderatori ka publikuar një fotografi, në…

Liberta Saphiu e mbulon fytyrën por e zbulon gjoksin

Liberta Spahiu ka nisur pushimet pas përfundimit të sezonit dhe angazhimeve profesionale. Moderatorja e njohur aktualisht gjendet në Petra të Jordanisë së bashku me kolegët e saj. Fotografi të shumta nga atje nuk kanë munguar nga prezantuesja e njohur kosovare…

Shyhretja shfaqet nga dasma së bashku me vajzat

Shyhrete Behluli është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç për karrierën e saj profesionale, ajo është shumë e përfolur edhe për jetën private. Shyhretja vazhdon të jetë shumë aktive në dasma të ndryshme në këtë verë. Sot, ajo…

Tuna e provon një avanturë të re

Këngëtarja e njohur Altuna Sejdiu ka disa ditë që ka nisur pushimet dhe ajo ka zgjedhur të pushojë në një vend të largët. Ajo gjendet në Mauricius, një ishull në Oqeanin indian, i cili njihet për një pamje panoramike dhe…

Çfarë i bëri trupit Tayna?

Tayna pas një tjetër sezoni të suksesshëm që kishte ka shpërblyer veten me një pushim në SHBA prej nga është duke publikuar edhe imazhe dhe video të ndryshme. Ajo së fundmi ka ndarë një fotografi nga një pishinë e mbuluar…

Gresa Behluli nuk njihet në këto imazhe!

Këngëtarja e njohur Gresa Behluli ka arritur të bëhet zë i dashur dhe shumë i pëlqyer nga njerëzit. Ajo po vazhdon të jetë aktive me projekte muzikore, duke sjellur më të mirën për ata që e dëgjojnë dhe e vlerësojnë…

Ky është personi që po e shoqëron Noren në pushime

Nora Istrefi po vazhdon të publikojë fotografi nga pushimet në Turqi. Pas konfirmimit të ndarjes nga Roberti, Nora Istrefi ‘ka ikur’ për të kaluar disa ditë jashtë Kosovës. Këngëtarja po pushon disa ditë në përfund të verës dhe nga psotimet…

Gëzimja befason me fjalët për kunatën e saj

Gëzime Krasniqi vazhdon të jetë emër i njohur dhe shumë i komentuar në mediat rozë. Reja e Remzie Osmanit është nga femrat që konsiderohet më e bukura prej nuseve të estradës, e cila ka marrë vëmendje të vazhdueshme nga publiku,…

Kaltrina e sprovon vetën në këtë gjë por dështon

Kaltrina Mikushnica është moderatorja e njohur e cila ka arritur të fitoj simpatinë e publikut me pozititvitetin dhe ëmbëlësinë që reflekton gjithmonë. Ajo ëshët nga femrat më të hareshme dhe shumë modeste. Kjo ngase nuk ka rezerva në paraqitjet e…

Granit Xhaka largohet nga Zvicra?

Granit Xhaka dhe bashkëshortja e tij, Leonita pritet të bëhen prindër së shpejti. Pas ndeshjes së mbrëmshme ndaj Irlandës, ishte sulmuesi Haris Seferovic që u largua nga grumbullimi për shkak të lindjes së bashkëshortës së tij. E njëjta gjë pritet…

Morena pyet: A jeni gati?

Këngëtarja dhe modelja Morena Taraku ka kohë që më shumë po qëndron në Turqi se sa në Kosovë. Ajo nuk po e lë anash as muzikën. Pas ‘Swag’ Morena duket se ka gati projektin e ri. Me një pyetje drejtuar…

Në këtë gjendje e bëjnë çikat Shyhreten

Këngëtarja e njohur dhe shumë e dashur për publikun Shyhrete Behluli është shumë me fat. Ekzistojnë shumë arsye për këtë konkuzion, disa nga të cilat primare dhe të nevojshme për secilin njeri, shkruan “Kosovarja”. Shëndeti, fama, respekti e sidomos dashuria e…

Reperja e njohur heq dorë nga muzika

Nicki Minaj thotë se ajo “ka vendosur të pensionohet dhe të ketë një familje” – dhe u tha fansave të saj se i do ata “për gjithë jetën”. Reperja që u nominua për Grammy është në lidhje me një burrë…

Nuk do ta besoni se kjo në foto është Tayna

Që kur debutoi në skenën muzikore emri “Tayna” pushtoi fansat e muzikës rep. Bashkëpunimi i saj me Don Phenom me “Columbiana” i sjelli hite të jashtëzakonshme. Cilësohet si një ndër artistet më të mirë të zhanrit rep duke u krahasuar…

Learta mundohet ti fshehë kilogramët e tepërt

E bukur padyshim, por edhe shumë e këndshme. Learta njihet pothuajse në çdo familje shqiptare, famë kjo që e arriti nga martesa e saj me djalin e këngëtares së njohur Shyhrete Behlulit. Learta Jakupi është nga femrat më të komentuara…

Miley Cyrus dhe e dashura e saj e kanë seriozisht lidhjen e tyre

Duket sikur vetëm dje Liam Hemsworth dhe Miley Cyrus u ndanë me një bujë të madhe mediatike. Dhe më pas Miley u pa më pas duke u puthur me Kaitlynn, në një anije në Itali. Gjërat lëvizën shumë shpejtë (e…

Nora nuk po e heqë unazën e martesës?

Ka disa ditë që emrat Nora dhe Robert janë më të dëgjuarit kohët e fundit, kjo për shkak të ndarjes së tyre që bëri bujë të madhe. Çështja e tyre u rrit dhe u mediatizua aq shumë sa ende po…

Çifti i njohur shqiptar kapen mat nga paparacit

Koreografi Albi Nako dhe balerina e prezantuesja e motit, Alba Hoxha janë përfolur për ndarje kohët e fundit. Në media u shkruajt se shkak i ndarjes së çiftit ishin bërë prindërit e tyre të cilët nuk ishin dakort për këtë…

Enca nuk ndalet, shikoni si pozon tani

Këngëtarja nga Shqipëria, Enca Haxhia jo rrallëherë shfaqet provokuese në paraqitjet e saj. Edhe kësaj radhe, Enca ka provokuar ndjekësit e saj të shumtë në Instagram me veshjen e saj. E veshur e tëra me të verdhë, e shtrirë në…

‘O Zot çfarë dite erdh sot veç prej n’aeroplan do besojnë që ka Zot’

Gold Ag përveç këngëve herë pas here ndan edhe mesazhe që prek jetën sociale në shoqërinë tonë, një të tillë e ka bërë përsëri. Gold Ag ka ndarë një tjetër shkrim domethënës. Ai thotë se për gjërat e këqija që…

Barku po i formësohet, Ariana vetëm po lumturohet

Ariana Fejzullahu po shijon më ëmbëlsi ditët e fundit të shtatzënisë. Ajo dhe këngëtari i njohur janë në pritje të vajzës së tretë, shkruan “Kosovarja”. Gjatë muajve të shtatzënisë Ariana ka realizuar fotosesione të ndryshme, duke u përkujdesur jashtëzkonisht shumë…

Gruaja e Milotit e bukur edhe në përditshmëri

Milot Rashica po vazhdon të jetë një ndër futbollistët më të njohur të kombëtares së Kosovës. Përveç profesionalizmit, në fokus të mediave rozë është edhe jeta e tij private ku shkruhet shumë shpesh për të, shkruan “Kosovarja”. Ditë më parë,…

Edhe pse të ndarë, Roberti e Nora po komunikojnë mes vete?

Ndarja e Robert Berishës dhe Nora Istrefit bëri senzacion në mediat vendore. Dyshja i dhanë fund martesës së tyre pasi siç tha Roberti nuk kishte më dashuri mes vete, shkruan “Kosovarja”. Roberti përmes një statusi e tregoi shkurt e shqip se…

Kështu e shtrëngon Elita burrin e saj

Gjiko dhe Elita janë çifti më i ëmbël në estradën tonë. Të dy kanë një stil dhe elegancë të veçantë, ku në çdo paraqitje shfaqen me dashuri, shkruan “Kosovarja”. Këto ditë dyshja po shijojnë pushimet e para së bashku me…

Një hallë si Morena Taraku

Bukuroshja Morena Taraku rëndom vihet në qendër të vëmendjes për shkak të pamjes dhe stilit të saj luksoz e të pa krahasueshëm. Morena është ekzemplar i veçantë në skenën muzikore, madje jo vetëm shqiptare, por edhe atë turke, pasi së…

Nora u qet punë gazetarëve, portaleve

Nora po vazhdon të jetë emri më i komentuar në faqen rozë, e cila e ka kapluar faqen e showbizit. Ajo çfarë shkruhet më shumë ditëve të fundit është ndarja mes çiftit të njohur, Norës dhe Robertit, shkruan “Kosovarja”. Ky…

Enca i përshëndet fasnat me këtë pozitë

Enca Haxhia duket atraktive në fotografinë e fundit. Enca Haxhia është shumë aktive në rrjete sociale, në të cilat vazhdimisht publikon imazhe të reja. Së fundi, këngëtarja ka postuar një fotografi në Instagram, në të cilën u shfaq joshëse e…

Lule Mustafa publikon foton më të bukur nga fejesa

Para pak ditëve më e vogla e Motrave Mustafa, Lulja është fejuar. Ajo ka organizuar një ceremoni madhështore e me shumë të ftuar. Pas fejesës ajo nuk ka munguar me postime në rrjete sociale. Sot, ajo ka publikuar një foto…

Rina Balaj e tmerruar nga rasti që ka ndodhur në Prishtinë

Rina Balaj ka reaguar pas ngjarjeve të fundit në vend. Në lagjen “Mati 1” nga gjuajtjet me armë zjarri mbetën të vrarë dy persona, ndërsa dy të tjerë janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Ngjarja ka ngjallur reagime të shumta,…

Libertës i shkon shumë ngjyra e kuqe

Liberta Spahiu po vazhdon të shijoj pushimet në Jordani. Moderatorja kosovare ka vazhduar të publikoj imazhe mahnitëse nga vendi i mrekullueshëm ku po qëndron. Në fotografitë e radhës, prezantuesja u paraqit në formë të mirë dhe atraktive në fustan të…

Çbanja ekspozon gjoksin kaq shumë

Aktorja dhe modelja Arjola Demiri ka postuar disa foto tepër provokative në rrjetet sociale Aktorja, e cila famën e mori nga karakteri i saj i Çbanës në “O sa mirë” e ku ajo luan rolin e një vajze tropojane. Arjola…

Ndërron jetë në aksident këngëtarja e famshme

Këngëtarja amerikane Kylie Rae Harris ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti ku u përfshinë tre makina, në New Mexico. Lajmin e ka konfirmuar dhe menaxheri i saj i Billboard, i cili ka shkruar në Twitter se ajo ka…

Shyhretja shfaqet nga dasma së bashku me vajzat

Shyhrete Behluli është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Përveç për karrierën e saj profesionale, ajo është shumë e përfolur edhe për jetën private. Shyhretja vazhdon të jetë shumë aktive në dasma të ndryshme në këtë verë. Sot, ajo…

Big Mama provokon nga pishina

Big Mama publikoi disa fotografi joshëse në pishinë. Big Mama nuk i kursen aspak fotografitë atraktive në rrjete sociale, në të cilat vë në pah figurën trupore, shkruan lajmi.net. Ajo njësoj ka vepruar edhe së fundi, duke postuar disa fotografi…

Barku po i formësohet Ariana vetëm po lumturohet

Ariana Fejzullahu po shijon më ëmbëlsi ditët e fundit të shtatzënisë. Ajo dhe këngëtari i njohur janë në pritje të vajzës së tretë, shkruan “Kosovarja”. Gjatë muajve të shtatzënisë Ariana ka realizuar fotosesione të ndryshme, duke u përkujdesur jashtëzkonisht shumë…

Kujt po i dërgon foto nga banjo Blerona Zeqiri

Që kur u dobësua nuk po ndalet së pozuari e reklamuari linjat e saj të bollshme. Moderatorja joshëse Blerona Zeqiri tanimë nuk po komentohet për kilogramët e saj të tepërt, shkruan “Kosovarja”. Tani lirshëm mund ta krahasosh me modelet me…

Femrat police në Gjermani keqpërdorin uniformën për foto joshëse

Policia gjermane ka nisur një hetim të brendshëm për policet femra të cilat duket se e kanë përdorur uniformën për të krijuar famë me profile joshëse në Instagram. Disa prej tyre kanë arritur një nivel fame shumë të madh, me…

Adelina Thaçi me urim të këndshëm për vajzën e saj

E njohur si një këngëtare shumë e talentuar dhe e dëshmuar në tregun muzikor. Zëri i saj melankolik bëri që edhe pas pauzave nga muzika këngëtarja të mbes në mendjet e fansave, shkruan “Kosovarja”. Adelina Thaçi është martuar dhe po…

Kështu kënaqen në pushime Gili dhe Iliri

Janë çifti më i dashur për publikun të cilët kanë kaluar mbi 30 vjet jetë bashkë. Gili dhe Ilir Berani kanë një jetë të lumtur bashkëshortore dhe janë prindër të mrekullueshëm të dy djemve, shkruan “Kosovarja”. Ata vazhdimisht shfaqen bashkë, pasi…

Labinot Gashi një dajë i kujdesshëm

Labinot Gashi është moderatori i njohur dhe shumë i pëlqyer kosovar. Mori famë të madhe që në daljen e parë dhe tani ai është pjesë e pandashme e televizionit. Ai është afër publikut edhe me postime të ndryshme në rrjete…

Taynën tani mund ta shihni si një kaçurrelëse zeshkane

Se është senzacion jo vetëm i vitit 2018 por edhe këtij që jemi e ka dëshmuar hap pas hapi. Flasim për rep artisten Tayna e cila është duke korrur suksese të vazhdueshme në tregun muzikor, shkruan “Kosovarja”. Jo rastësisht, edhe…

Sot feston ditëlindjen reperi i njohur

Kreshnik Fazliu, i njohur si MC Kresha sot feston ditëlindjen. Reperi i famshëm kosovar ka mbushur sot plot 35 vite. Kresha njihet si një nga reperët më të mirë dhe më origjinal në vend ndër vite. Autori i shumë hiteve…

Kylie-t i fluturojnë qerpikët

Kylie Jenner ka bërë edhe një gafë të radhës në rrjete sociale. Miliarderja më e re në botë ka arritur këtë pasuri me anë të produkteve të grimit që firma e saj prodhon, e që ka shitur vetëm përmes reklamimit…

“I këndova në dasmë, dhëndri nga Maqedonia më kërkoi të dilnim”

Këngëtarja e njohur shqiptare, Anxhela Peristeri në njërin nga emisionet “Thumb” me moderatoret Fatma Haxhialiu dhe Aulona Musta, ka zbuluar një detaj lidhur me një ngjarje që i ka ndodhur në Maqedoni. Ajo rrëfeu një histori interesante që i ndodhi…

E fejuara e Milotit sjell imazhe të reja me fustane përrallore

Milot dhe Belkiz Kera ka kohë që kanë filluar romancën e tyre të dashurisë, duke e kurorëzuar njëherë me fejesë e shumë shpejt pritet që edhe me martesë. E fejuara e tij Belkizi ditë më parë kishte organizuar festën e…

Kjo është veshja më e veçantë e Rita Orës

Rita Ora ka tendencën të shkojë me guxim me zgjedhjet e saj të modës – dhe këngëtarja trondit rregullisht me kombinime të egra. (~ kurrë mos harroni ~ fustanin e triko që kishte një pikturë të një gruaje të zhveshur…

Dy ish missat mbulohen me flamur kombëtar

Dy ish- Miss Shqipëria kanë treguar se ndihen krenare me origjinën e tyre. Adrola Dushi e cila ishte Miss Shqipëria në vitin 2012 është mike me Kristina Bakin e cila e ka marrë të njëjtin titull një vit më vonë,…

E pabesueshme: Gresa Pallaska e ka telefonin më të çuditshëm në botë

Gresa Pallaska, aktorja e njohur kosovare vazhdon të mbetët nga më të mirat që ka vendi. Talentin e saj e ka dëshmuar si në film, teatër, e tash edhe në serial, shkruan “Kosovarja”. Sidomos roli i ‘Rabisë’ në serialin vendor “Çka ka shpija”, ka…

Nora me këmishën e Robertit në plazh?

Pas 13 vitesh jetë bashkë thanë se dashuria e tyre ‘mbaroi’, dhe se do mbesin vetëm ‘shokë’. Ky ishte versioni i Robert Berishës i cili deklaroi se lidhja mes tij dhe Nora Istrefit kishte përfunduar, shkruan “Kosovarja”. Ai këtë e bëri…

Kejvina apo Oriola ndjekësit bien në ‘hall’ për të zgjedhur se kush është më joshëse

Kejvina Kthjella dhe Oriola Marashi janë ndër vazjat më të bukura shqiptare dhe më të ndjekurat në rrjetet sociale. Bukuroshet janë shumë aktive në rrjetet e tyre sociale ku çdo foto që publikojnë tërheqin vëmendjen e mediave. Së fundmi, si…

Vitet janë ndalur për Mihrije Brahën, kaq bukur duket në bikini

Një këngëtare e konfirmuar prej shumë vitesh dhe me një mori suksesesh, shkruan “Kosovarja”. Flasim për këngëtaren e njohur Mihrije Brahën,e cila ende po vazhdon të jetë e tillë. Përveç muzikës ajo merret edhe me bashkëprezantimin e programit “Odeon”, që…

A e dini sa janë pagat më të mëdha të yjeve të Hollywood-it, smund ta besoni

Forbes kohët e fundit zbuloi aktorët dhe aktoret me pagë më të lartë të 365 ditëve të kaluara, dhe Justjared përpiloi të dhënat në një listë, në mënyrë që të shihni se çfarë rroga fituan yjet më të mirë! Charlize…

Edhe nëna e Ritës bëhet yll në Britani

Vera Ora tashmë ka artikuj të veçantë që gazeta e njohur britanike shkruan për të. Vera Ora, nëna e këngëtares shqiptare që çdo ditë ‘pushton’ gazetat dhe portalet më të lexuara në Britani, tani ka filluar të shijojë jetën që…

Luanës i thonin se nuk është për muzikë, ç’po ndodh tani?

Para pak ditësh, Luana Vjollca festoi ditëlindjen, por edhe pse një ditë shumë e veçantë për të, ku në fakt duhet të mendonin të tjerët për surprizë për Luanën, këtë herë mendoi ajo që ti bënte surprizë të gjithëve. Në…

Edi Rama tani edhe aktor!

Prej kohësh po pritet me interes të madh filmi i ri i Ermal Mamaqit, “I Love Tropoja”. Në rrjetet sociale janë postuar shpesh poza, ku duken disa nga emrat më të njohur të skenës, që do të marrin pjesën në…

Njihuni me nënën e Xhemi Shehut

Moderatorja Xhemi Shehu gjithmonë është treguar shumë e rrezervuar përsa i përket jetës së saj privat. Në rrjetet social madje nuk ka asnjë foto me bashkëshortin dhe shumë rrallë me ndonjë prej vogëlushëve të saj. Por tashmë ajo ka thyer…

Kida shfaqet joshëse nga pishina

Kida edhe këtë herë shfaqet tërheqëse para publikut Këngëtarja e mirënjohur shqiptare, Orhidea Latifi – Kida, rrëmbeu vëmendje me fotot e postuar së fundmi në rrjetin social Instagram. Ajo ka pozuar me bikini dhe duket mjaft tërheqëse. Si duket ngjyra…

Fifi me dedikim për babain e saj

ëngëtarja e mirënjohur shqiptare, Filloreta Raçi-Fifi, me disa fotografia nga e kalura i ka uruar ditëlindjen babait të saj. “Babalushi jem, mbreti i zemrës tem, gëzuar ditëlindjen, të do e vogla jote deri pafundësi”, ka shkruar këngëtarja në rrjetin social…