Adelina Emini shumë shpejtë nuse?

Këngëtarja Adelina Emini së fundmi ishte e pranishme në një dasmë në të cilën për një moment kapi mikrofonin edhe këndoi, shkruan lajmi.net. Por ky nuk ishte i vetmi veprim që ra në sy të të pranishmëve e më pas…

Ja pse duhet të konsumoni hudhra

Hudhra mund të trajtojë sëmundjen Lyme, thonë shkencëtarët. Testet kanë treguar se vajrat nga lënda ushqimore dhe bimët e tjera të zakonshme vrasin bakteret pas infeksionit, transmeton lajmi.net. Shkencëtarët testuan 35 vajra esenciale kundër baktereve Borrelia burgdorferi, që shkakton sëmundjen…

Punët e shtëpisë dëmtojnë gruan njësoj si të tymosë 20 cigare në ditë

Kontakti me produktet e pastrimit të shtëpisë shkaktojnë dëm të madh për mushkëritë e gruas, nejtë sa të tymoste 20 cigare në ditë. Studimi që ka nxjerrë këtë konkluzion, gjithsesi, nuk ka parë të njëjtin efekt tek burrat. Sipas studimit,…

Prindërit e shitën për 26 dollarë, sot është aktori më i njohur i Hollywood

Pak vetë e dinë historinë e jetës së Jackie Chan. Ai ka vuajtur shumë për të arritur atë që ka sot dhe kjo ka qenë një ndër arsyet pse ka vendosur që të mos i lërë asgjë djalit nga pasuria.…

Nga një nxënës i dështuar në milioner: Adoleshenti posedon avionë privatë, vetura luksoze, shtëpi dhe para të shumta

Një adoleshent,i cili nuk bënte mirë në shkollë, tashmë është bërë një milioner pasi mësoi se si të tregtonte monedhat e huaja në YouTube. Sipas medieve të huaja, Dan Legg, 19 vjeçar, u përball me një të ardhme të pasigurt,…

Shikimi i gjokseve është një nga mënyrat që meshkujt të jetojnë më gjatë

Është sekreti që ne të gjithë po përpiqemi ta gjejmë – si të jetojmë jetë të gjatë dhe të lumtur. Shkenca ka gjetur çelësin e suksesit – për burrat, gjithsesi. Arsyeja pse gratë jetojnë më shumë se meshkujt është gjenetika,…

Kaq vite mbushi Meda

Këngëtari Meda ditën e djeshme ka pasur një arsye më shumë për të festuar, shkruan lajmi.net. Ai ka festuar 39 vjetorin e lindjes dhe ka pranuar urime të shumta nga kolegë, miq e familjarë. Meda është një prej këngëtarëve shqipar…

A e keni diturë se meshkujt pa flokë janë më inteligjentë

Në ka një gjë të vërtetë në jetë, është se nuk mungojnë njerëzit e suksesshëm pa flokë. Të paktën sipas një studimi, nuk është rastësi. Mbi tre studime të kryera nga Albert E. Mannes, 59 pjesëmarrësve u janë treguar fotot…

Enca i quan injorant ata që e komentojnë gjoksin e saj: Nuk është faji im që e shihni vetëm në

Këngëtarja shqiptare, Enca është mjaftë e komentuar në rrjetet sociale për shfaqjen e gjoksit në fotografitë e saja. Kritikat mund të shohim në çdo fotografi të këngëtares. Por ajo ka vendosur që më në fund të ju përgjigjet kritikëve. “Një…

I ka ngelur hatri me kryeministrin, Enca e thotë hapur arsyen

Enca është një nga këngëtaret më të dashura të publikut shqiptar. Ajo gjithmonë di si të tërheqë vëmendjen e fansave dhe mediave rozë jo vetëm falë repertorit muzikor por edh nga fotot e nxehta e provokuese që ndan në rrjetet…