Emocionuese ajo çfarë i thotë Learta babait të saj

Lidhja e vajzave me baballarët e tyre, dihet që është e jashtëzakonshme, gjithmonë e afër dhe krejt unike, shkruan “Kosovarja”. E tillë është edhe lidhja e Learta Jakupit me babin e saj, i cili është përpjekur që të bijës asnjëherë…

Sahide Mustafa provokative nga plazhi

Motrat Mustafa këtë kohë kanë sjell këngën me titull “Pak unë pak ti”, që me të shpejtë morri pëlqimin e muzikës, shkruan “Kosovarja”. Si gjithmonë, motrat vijnë në stilin e tyre, të njohur prej vitesh nga publiku. E, ndonëse në…

Pa asnjë ndërhyrje kirurgjike në fytyrë, kështu dukej Yllka para 7 viteve

Edhe pse është bërë trend ndërhyrjet kirurgjike, për këngëtaren e njohur kjo ‘modë’ e re duket se nuk vlen. Që gëzon një bukuri natyrale dhe pa asnjë operacion plastik ajo e dëshmon me anë të publikimeve në rrjete sociale, shkruan…

PREMIERË : “BABË E NANË ” NGA ADELINA MORINA KRYEZIU (FOTO-VIDEO)

Stina e verës është stina më e nxet e vitit mirpo ndehtësia nuk është vetëm nga temperaturat e larta, i nxeti përvëlues arrihet nga këngëtarët që në të gjitha format mundohen ta zotrojn tregun muzikor. Disa me forma fizike, disa…

Çfarë i ndodhi vajzës së Meritës e Nysretit në Prizren?

Albiona Muçiqi, është vajza e madhe e Nysretit dhe Meritës, çiftit të famshëm të këngëtarëve të muzikës popullore, shkruan “Kosovarja”. Albiona shpesh merr vëmendjen e medies, nganjëherë edhe vetëm me ndonjë postim të lëshuar “veç hajt”. Bukuroshja pak ditë më…

5 arsyet pse dashuria e qetë është më e mira

Sipas një studimi, vetëm rreth 12% e çifteve qëndrojnë së bashku për më shumë se 20 vjet. Ata që arrijnë të mbajnë një marrëdhënie afatgjatë, kanë nivele të aktivitetit të trurit të ngjashëm me ata që janë rishtas në dashuri!…

Kush e puthi dhe e dogji Soni Malajn?

Soni Malaj ka ditë që ka nisur pushimet. Këngëtarja Soni Malaj ka hedhur një fotografi të re në Instagram, ku u shfaq me bikine. Në këtë foto, ajo vërehet se ka veshur një palë të brendshme të bardha dhe dukej…

Meshkujt duhet ti dinë këto shenja rreth diabetit

Diabeti është një prej sëmundjeve më të përhapura në vendin tonë. Rëndësia e ndërgjegjësimit për rëndësinë e sëmundjes është shumë e madhe, për vetë faktin se në fazën fillestare të para-diabetit njeriu mund t’i paraprijë shumë problemeve të tjera shëndetësore.…

Shyhretja me Engjin e kallin studion: Na ka marrë malli për dasma

Përhapja e virusit korona ka bërë që të anulohen të gjitha aktivitetet. Këtë pjesë duket se e ka ndjerë më së shumti estrada, të cilët shpesh kanë shprehur pakënaqësitë lidhur me vendimin për anulim të dasmave, shkruan “Kosovarja”. Edhe Shyhretja…

Me fustan të shkurtë, Luana pozon pa të brendshme

Luana Vjollca, ka marrë sërish vëmendjen. Moderatorja me fustan nate ka pozuar pa të brendshme. Këtë e kanë kuptuar edhe ndjekësit e saj duke i komentuar se ka harruar t’i vesh. Ajo ka marrë pozën nga ballkoni ku gati ka…

Në 6 muajt e parë të 2019’s vdiqën qindra persona më shumë se sivjet në pandemi

Më shumë kosovarë kanë vdekur në gjashtëmujorin e parë të vitit të kaluar sesa në gjashtë muajt e parë të këtij viti kur vendi po përballet edhe me pandeminë COVID-19. Bazuar në të dhënat e Agjencisë së Statistikave të Kosovës,…

‘Oj Dafinë lumja ti për veti, kurrë si mbete borxh këtij shteti’

E famshmja Dafina Zeqiri vazhdon të jetë shumë aktive në rrjetet sociale. Ndryshe prej herave tjera ajo sot ka publikuar një bisedë me nënën e saj të cilën e do shumë. Nëna i ka thurur lavde së bijës: ‘Oj Dafinë…

Kaq shumë stil ka bashkëshortja e Gold Ag

Për një kohë të shkurtër ka arritur të jetë ndër emrat më të lakuar nga mediet rozë. Duke u martuar me reperin e njohur shqiptar Gold Ag, bukuroshja arriti të fitoj simpatinë e të gjithëve, shkruan “Kosovarja”. Në rrjetin social…

Hoti tregon kush do të marrë nga 170 euro pas dekretimit të buxhetit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot gjatë ditës ka njoftuar se ka dekretuar Ligjin për Buxhetin bashkë me plotësim/ndryshimet e tij. Pas një veprimi të tillë të presidentit ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, i cili ka njoftuar…

Parashikimi i motit për dy ditët në vijim

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë dy ditëve të ardhshme do të mbaj mot kryesisht i ngjashëm, i shoqëruar me reshje shiu dhe shkarkime rrufesh. Sipas institutit, reshjet parashihen të jenë me intensitet më të zvogëluara në krahasim…

Horoskopi ditor, e premte 7 gusht 2020

Dashi Ndikimi i Venusit ne jetën tuaj ne çift do jete mjaft harmonik gjate kësaj dite. Do i merrni gjerat me më shume seriozitet dhe do i sqaroni njëherë e mire pengjet e se shkuarës. Beqaret do njihen me persona…

Kylie Jenner publikon një imazh të nxehtë vetëm me robdishan

Kylie provokoi me foton e fundit. Kylie Jenner është një prej emrave më të ndjekur në rrjetin social Instagram dhe njëherësh shumë aktive. Së fundi, ajo ka postuar një fotografi, të realizuar derisa po përgatitej për një mbrëmje bashkë me…

Befason këngëtarja shqiptare: Në një dasmë më ngacmoi dhëndrri, ja si reagoi nusja

Këngëtarja e muzikës popullore, Romina Aliaj, ishte e ftuar së fundmi në emisionin “Ora Verore”, ku gjatë intervistës gazetari Ronaldo Sharka e ngacmoi paksa edhe për jetën private. Romina tha se është single ndërsa Ronaldo insistoi duke e pyetur nëse…

Lulja sjell imazh me shoqen e shpirtit

Gruaja e Medës është një ndër emrat më të njohur në mediat rozë. Edhe pse nuk njihet për ndonjë profesionalizëm, Lulja gjithmonë është aktive në forma të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Këtë herë, ajo ndau një imazh bashkë me shoqen e…

Leonora Poloska flet për operacionet plastike: Nuk kam bërë, e dua veten time

Këngëtarja e njohur shqiptare, Leonora Poloska, dikur ishte shumë aktive në tregun muzikor shqiptar. Tani ajo publikon më rrallë këngë, ngase i është përkushtuar rritjes së vajzës së saj. Poloska ua dha mundësinë ndjekësve të saj në rrjetin social Instagram…

Rozana ka disa fjalë për ata që e kritikuan për peshën

Rozana Radi ka një mesazh për gjithë ata që e komentuan për peshën. Rozana Radi ka ndarë me ndjekësit një fotografi, të realizuar në bregdet dhe përmes saj përcjell një mesazh domethënës Ajo pozoi me pantallona të shkurtër dhe me…

Shpërthen Sevdai Radogoshi, i acaruar me komentuesit në rrjete sociale

Aktori i mirënjohur shqiptar Sevdai Radogoshi në emisionin Sonte në T7 është shprehur goxha i ashpër ndaj komentuesve në rrjete sociale. Ai ndalet te një rast konkret i cili, sipas tij, e ka bërë të reflektoj ndaj këtij fenomeni. Për…

Modelja e njohur provokon me bikini të vogla në plazh

Emily rrëmbeu vëmendje me fotografitë e fundit. Emily Ratajkowski ka nisur pushimet dhe nuk mungojnë fotografitë joshëse nga ajo. Modelja së fundi publikoi disa fotografi të shkrepura në plazh dhe gjithë vëmendja është tek fiziku i saj mbresëlënës. Bikinit ishin…

Adelinës grimi nuk i mungon as në plazh

Adelina Tahiri është ndër këngëtaret më të dalluara në skenën muzikore. Me përkushtimin e madh tek vetja, ajo gjithmonë shfaqet provokuese në mënyra të ndryshme, shkruan “Kosovarja”. Këtë e dëshmoi edhe në pamjen duke u shfaqur direkt nga plazhi, e…

Ja çfarë i bëri Bill Gates – Kallashit

Valltarja e klubeve të natës, Kallashi, nuk është më e pranishme si dikur, si në kohën kur e pati bujën e madhe, shkruan “Kosovarja”. Donjeta Kosumi, e njohur si Kallashi, para pak vitesh u bë personazhi kryesor i shoubizit, duke…

Kështu duket Qëndresa e Labit pa pikë grimi

Qëndresa Bajrami është bashkëshortja e moderatorit kosovar Labinot Gashi të cilët vite me parë kanë kurorëzuar dashurinë e tyre me martesë. Dyshja janë mjaftë të komentuar nga mediet rozë, ku thuajse çdo postim nga ta shndërrohet në lajm, shkruan “Kosovarja”.…

Fustani me lula e bën madhështore Engjin

Engjëllusha Salihu është një ndër emrat më të njohur në skenën muzikore. Me përkushtimin e madh në muzikë, ajo ka arritur që të jetë një këngëtare e zonja dhe e dalluar, shkruan “Kosovarja”. Ajo që e veçon Engjin është paraqitja…

Sa bukur duket Sara me ndryshimin e ri të flokëve

Sara Hoxha është tashmë një emër i njohur në mediat rozë. Me përkushtimin e madh në paraqitjet fizike, Sara qëndron gjithmonë aktive në mediat rozë, shkruan “Kosovarja”. Sot, ajo përmes imazheve që ka postua shihet që ka ndryshuar nuancën e…

Remzie Osmani i reagon Berat Buzhales

Lista e këngëtarëve që nuk po e besojnë ekzistimin e Covid 19-të, po shtohet. Tani janë disa, ama jo edhe këngëtarja Remzie Osmani, shkruan “Kosovarja” Ylli i muzikës popullore, i është kundërpërgjigjur reagimit të Berat Buzhales, i cili pretendoj se…

Moderatorja shqiptare tregon arsyen pse nuk po del më në emisione

Prej disa muajsh moderatorja Ilda Bejleri është shkëputur nga ekrani, për arsye që deri më sot nuk ishin të ditura. Këtë të enjte ajo ishte e ftuar në emisionin “Edicioni Veror 2020” në “Abc News” dhe ka folur rreth largimit…

Rovena shfaqet me stil unik rrugëve të Shëngjinit

Rovena Stefa njihet për stilin e veçantë. Këngëtarja e njohur shqiptare, Rovena Stefa, përveç me zërin e suksesin e arritur me muzikë, vëmendje gjithmonë ka marrë edhe me paraqitjet e saj skenike. Rovena njihet për stilin tejet të veçantë jo…

Kylie Jenner nxjerrë gjoksin jashtë

Motrat e famshme Kardashian edhe më tej vazhdojnë të përzgjedhin make-up artistët më të famshëm në botë. Është Kylie Jenner ajo e cila është zbukuruar kaq shumë nga duartë e arta të grimerit Ariel. Jenner e cila është edhe nënë…

Ja pse Bleona ka një trup kaq të bukur

Këngëtarja e njohur, Bleona Qereti ka kohë që nuk ka realizuar ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë, ajo kohëve të fundit më shumë është e përkushtuar tek format e trupit të saj. Në InstaStory ajo ka publikuar disa video, teksa…

Ja çfarë i tha Geti kur e pa Marinën të transformuar në zeshkane

Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, ditën e djeshme i ka befasuar të gjithë. Kjo pasi ajo bëri ndryshimin drastik në pamje dhe u shndërrua në një zeshkane seksi. Nuk dihet nëse i ka ngjyrosur flokët apo ka vendosur paruke…

Poni sjellë për herë të parë foto me djalin

Për 9 vite me radhë, këngëtarja Poni e ka mbajtur larg kërshërisë së publikut djalin e saj, duke mos e publikuar kurrë portretin e të birit në rrjete sociale. Duket se me rastin e ditëlindjes së 9-të të djalit, Poni…

A i ka Xhavit Haliti 2-3 milionë?

Pasuria e Xhavit Haliti, të cilit iu bë virale një deklaratë televizive ku thoshte se “krejt i kemi nga 2-3 milionë euro” njëmend prek milionëshin. Agjencia Kundër Korrupsionit ka publikuar deklarimet e pasurisë së zyrtarëve të lartë shtetërorë Në deklarimin…

Kaq nuse e bukur duket Kejvina në fustan të bardhë

Kejvina Kthella e ka veshur fustanin e bardhë. Modelja e njohur shqiptare, Kejvina Kthella, njihet për pozat që merr në rrjete sociale. Ajo duket provokuese ndërsa rrëmben shpesh vëmendjen e ndjekësve të shumtë. Njësoj ka vepruar edhe me postimin e…

Genta nuk përmbahet pranë të dashurit

Genta Ismajli mbetet një këngëtare e dalluar në skenën muzikore. Me përkushtimin në muzikë ajo tashmë është emër i njohur, por duke tërhequr vëmendje rreth jetës private, shkruan “Kosovarja”. Duke shprehur dashurinë që kanë për njëri tjetrin, Genta me turkun…

Kjo është torta unike që fëmijët ia bënë Danit

Këngëtari i njohur kosovar me prejardhje nga Peja, Ramadan Krasniqi- Dani dje ka festuar ditëlindjen e tij të 62-të. Urimet në këtë ditë nuk munguan që nga familjarët e deri tek fansat e tij, shkruan “Kosovarja” Padyshim që urimet më…

Kim Kardashian ende dëshiron të shpëtojë martesën e saj

Kim dëshiron ta shpëtoj martesën. Edhe pse mediat shkruan se udhëtimi i saj në Cody në Wyoming, kur ylli i realitetit 39-vjeçar u filmua duke qarë, ishte në të vërtetë lamtumira e saj me burrin e saj, dhe se me…

16 të vdekur në 24 orët e fundit nga COVID-19

Numri total i vdekjeve nga koronavirusi në Kosovë ka shkuar në gjithsejtë 300. Vetëm në 24 orët e fundit kanë vdekur 16 persona. “Numri total i rasteve pozitive është 9.688 raste nga 39.278 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2, me…

Ja cilat kritere duhet plotësuar për t’u regjistruar në klasë të dhjetë, pa test të arritshmërisë

Pas anulimit të testit të arritshmërisë për nxënësit që kanë përfunduar klasën e nëntë, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka publikuar kriteret dhe kushtet me të cilat këta nxënës do të pranohen në shkollat e mesme. Shpallja e konkursit do…

Kjo Besa Gashi një bukuri që vret

Ishte viti 2006 kur bukuroshja kosovare Besa Gashi rrëmbeu kurorën e Miss Kosovës. E kjo me plot të drejtë, me gjithë këtë bukuri që posedon padyshim që e meritonte, shkruan “Kosovarja”. Ndonëse kanë kaluar 14 vite që atëherë por bukuria…

Luana Vjollca shfaqet provokuese e veshur me një fustan nate

Luana Vjollca duket seksi në imazhin e fundit. Moderatorja dhe këngëtarja e njohur shqiptare, Luana Vjollca, e ka marrë edhe njëherë vëmendjen në Instagram. E veshur me një fustan nate, ajo ka ngacmuar imagjinatën e ndjekësve në Instagram. Me lëvizjet…

Qifti i suksesëshem shqiptar Ardi & Jeta festojn 9 vjetorin e martesës!

Ardi dhe Jeta janë qifti i suksesëshem shqiptar që lumturin dhe pasionin e tyre e kanë rikthyer në profesion. Ardi një këngëtar i afirmuar i muzikës shqipe, ndërsa Jeta një sipërmarrëse shume e suksesëshme. Pasioni dhe njohurit mbi ushqimin kanë…

Arjola : A nuk është ngjyrë unike kjo e flokëve të mia

Aktorja e njohur tropojane, Arjola Demiri, është shumë e pëlqyer nga publiku shqiptar për një sërë rolesh kinematografike dhe teatrale. Vlen të theksojmë rolin e ‘Xhbanes’ në serialin vendor ‘O sa mirë’, ku falë tij rrëmbeu simpati të madhe të…

Elita Rudi në pritje të fëmijës së dytë? Ky imazh ngjall dyshime

Gjiko ka ngjallur dyshime me postimin e fundit. Derisa po i shijojnë pushimet së bashku me prindërit e Gjikos, ai dhe Elita me ndjekësit po ndajnë imazhe të ndryshme. Në një video të fundit reperi po e ngacmonte Elitën para…

Moderatorja shqiptare na prezanton motrën dhe i bën dedikimin e veçantë

Moderatorja Lei Kraja ka jetuar për shumë vite në SHBA dhe më pas është shpërngulur në Shqipëri, për të vazhduar karrierën. Megjithatë, familja e saj ndodhet sërish atje, prandaj dhe në rrjete sociale mungojnë postimet krah tyre. Sot e motra…

Kaq i bukur është bërë djali i Nexhat Osmanit

Këngëtari Nexhat Osmani, është një nga zërat e spikatur të muzikës popullore. Nexhati, bashkë me motren, Remzien, përbëjnë një nga dyshet më të njohura të këngës së bukur shqipe. Remzia, prej vitesh është zhvendosur bashkë me familjen në kryeqytet, por…

Rrëfimi i 39 vjeçarit nga Gjilani,virusin e kam zënë hajgare është shumë i vështirë

Gjilanasi, Berat Funiqi 39 vjeçar, tash e dhjetë ditë është duke u trajtuar në Spitalin Rajonal të Gjilanit më saktësisht në repartin e Infektivës. I njëjti para se të infektohej me coronavirus thotë se nuk e kishte besuar shumë ekzistencën…

Avdyli: Covid-19 do të prodhojë edhe analfabetë

Deputeti i Lidhjes Demokratike, Haxhi Avdyli, thotë se koronaviursi COVID-19 përveç që ka marrë jetë njerëzish, do të sjellë edhe dëme tjera afatgjate. Ndër to, thotë Avdyli, do të prodhojë edhe analfabetë. “Përveç humbjeve të mëdha të jetërave të çmuara…

Duke bërë dashuri, turku publikon një imazh të nxehtë me Gentën

Usta e Genta janë çifti më i përfolur nga mediet rozë. Me anë të publikimeve të shumta në llogaritë e tyre, dyshja tregojnë momentet e bukura që i kalojnë së bashku duke treguar vendet e bukura që i vizitojnë edhe…

Kur Sara Hoxha ishte zeshkane dhe rrinte në Dubai

Sara Hoxha është e përzgjedhura e reperit Ledri Vula, vajza që ka rrëmbyer zemren e një prej ikonave të repit shqiptar, shkruan “Kosovarja”. Krijuesi i dhjetra hiteve, ka nisur një jetë të re në krahët e vajzes simpatike, që do…

Kështu është rregulluar Egzona për ditëlindjen e burrit

Sot në familjen Muçiqi ka festë. Pasi që feston ditëlindjen këngëtari i njohur, dyshja sigurisht që po festojnë në mënyrën më të mirë, shkruan “Kosovarja”. Duke qenë e dalluar gjithmonë me paraqitje të ndryshme, Egzona gjithnjë shfaqet e më bukur.…

Violetë Kukaj i ka dy fjalë për Safete Mustafen

Shumë nga këngëtaret tona, kanë marrëdhënie korrekte me njëra tjetren, pasi flasin e frekuentohen shpesh, shkruan “Kosovarja”. Kështu ndodh edhe me Violetë Kukaj dhe këngëtaren Safete Mustafa, të cilat ruajnë respekt për njëra tjetren. Në një nga fotot e fundit…

Marina ndryshon stilin e flokëve në mënyrë drastike

Marina Vjollca i ka habitur të gjithë me foton e fundit. Moderatorja e njohur shqiptare, Marina Vjollca, i ka befasuar ndjekësit e saj me foton e fundit të postuar në Instagram Ajo ka ndryshuar në mënyrë drastike duke u bërë…

Fjalët e këtij të pastrehit nga Beiruti përlotën botën: “Zakonisht gjumin e bëj në rrugë, ndërsa tani…”

Mbi 300,000 njerëz kanë mbetur të pastrehë pas shpërthimit masiv në portin e Bejrutit. Rreth 150 veta kanë vdekur dhe mbi 5,000 janë plagosur. Ajo pjesë e qytetit është shkatërruar, shumë ndërtesa janë dëmtuar rëndë. Këtë situatë kaotike, e ka…

Ermal Fejzullahu dobësohet e bëhet si model

E njohim që në fëmijërinë e hershme, atëherë kur i këndonte “Trashes”, e u bë hit gjithëandej. Ermal Fejzullahu, në adoloshencë nisi në karrierë të re në botën e muzikës, ku edhe ia doli për mrekulli. Ermali, u bë edhe…

Zbulohet: Ja si ndodhi shpërthimi në Bejrut, anija e mbushur me nitrat ishte nisur për tjetër shtet, por përfundoi në Liban

Zyrtarët libanezë që po hetojnë shpërthimin e së martës në Beirut kanë treguar se si ka ndodhur tragjedia. Sipas tyre e gjithë kjo ndodhi nga një dërgesë masive e plehrave bujqësore për të cilat autoritetet thonë se ishte ruajtur në…

Haradinaj i lumtur që nëna zgjodhi të jetoj me të

Lideri i AAK-së, ish-kryeministri vendit Ramush Haradinaj njihet si njeri shumë i lidhur me nënën. Madje Haradinaj bëri të ditur se tashmë nëna e tij jeton bashkë me gruan e tij dhe fëmijët. Haradinaj tha se nëna e ka shtëpinë…

Jehona, një bukuri me emrin mrekulli

Motrat Dreshaj njihen për bukuri natyrale, duke goditur gjithmonë me pamje të ndryshme Me stile të veçanta në paraqitjet fizike, ato shkëlqejnë në secilin imazh që postojnë, shkruan “Kosovarja”. Jehona është ajo e cila nuk është prezente shumë herë në…

Reja e Sali Berishës zbulon trupin nga hapësira e plazhit

Armina Mevlani gjithnjë është njohur për stilin e saj të veçantë. Nusja e djalit të Sali Berishës këtë herë ka publikuar një fotografi në bikine, e ku fokuson linjat trupore. Padyshim se Armina duket mjaftë bukur dhe seksi, si asnjëherë…

Pse personat me diabet dhe ata që vuajnë nga zemra e përmballojnë më vështirë Covid-19

Prania e sëmundjeve kronike mund të rrisë rrezikun e komplikacioneve të shkaktuara prej COVID-19, madje edhe vdekjen e parakohshme prej tij. Këtë e konfirmojnë ekspertët, sipas të cilëve, sëmundjet kardiovaskulare, diabeti dhe sëmundjet kronike të mushkërive, janë faktorë të rëndësishëm…

Adelinën nuk do ta njihni me këtë rregullim në fytyrë

Adelina Berisha me një rregullim perfekt duket si një person krejt tjetër. Duke qenë edhe si këngëtare e dalluar, ajo gjithmonë është pjesë e mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Por, në këtë paraqitje ajo me të vërtetë duket mahnitëse dhe e…

Arta Bajrami pozon para shtëpisë pranë veturës luksoze

Arta Bajrami ka pozuar pranë veturës së tipit ‘BMW’. Këngëtarja e njohur shqiptare, Arta Bajrami, që nga fillimet e para të karrierës ka thyer barrierat e paragjykimeve Edhe tani është ndër artistet e veçanta shqiptare, shumë e dashur për publikun.…

Ju nevojiten disa qirinjë dhe ca kokrra kafeje që shtëpia juaj të ketë aromë të mrekullueshme

Truku i lirë dhe i thjeshtë do të bëjë që shtëpia juaj të jetë më e bukur për disa sekonda. Kafen, pos për ta pirë, mund ta përdorni edhe në shtëpinë tuaj madje si freskues ajri me aromë tepër të…

Së shpejti të gjithë do të pajisemi me antitrupa kundër COVID-19

Ju mund të mos e keni kaluar koronavirusin dhe për pasojë mund të mos keni fituar imunitet ndaj Covid-19, por së shpejti do të mund të merrni antitrupa posaçërisht kundër virusit të ri. Antitrupat e koronavirusit mund të përfaqësojnë një…

Georgina tregon trupin e nxehtë nga tualeti

Partnerja e Ronaldos, Georgina Rodriguez, njihet për format e përkryera trupore. Kjo falë ushtrimeve të shpeshta në palestër. Ajo dhe Ronaldo as gjatë pandemisë nuk janë ndalur duke ushtruar në palestrën e tyre private. Georgina ka publikuar shpesh foto në…

Nora shfaqet joshëse në pranin e këtij personi

Nora Istrefi po vazhdon të jetë një këngëtare tejet e përfolur në media e publik. Para pak muajve, ajo dhe këngëtari i njohur, Robert Berisha i dhanë fund martesës së tyre disa vjeçare. E Nora ka vazhduar të jetë shumë…

Zvicra bën rreth 8 mijë teste në ditë, i dalin më pak raste se Kosovës

Zvicra ka regjistruar 181 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit. Autoriteti zviceran i Shëndetësisë (BAG) ka njoftuar se nga 7906 testime sa janë kryer 181 kanë rezultuar pozitive. Është një rritje e numrit të rasteve për…

Çdo zonjë moderne duhet ti dijë këto kode të mirësjelljes

Në të kaluarën, ekzistonin rregulla të rrepta që njerëzit duhej të ndiqnin. Në shoqërinë moderne, këto linja janë mjegulluar, dhe rregullat e sjelljes kanë ndryshuar. Por akoma, ka disa detaje që mund të zbulojnë një zonjë të vërtetë. Mos u…

Nëse vendosni sapun poshtë çarçafëve ju e shëroni këtë sëmundje

Të fjeturit mirë nuk është diçka e natyrshme për të gjithë. Ka shumë njerëz që nuk arrijnë flenë natën për shkaqe të ndryshme. Disa janë të shqetësuar, të tjerë nuk gjejnë një pozicion të rehatshëm, të tjerë vuajnë nga RLS…

Lule Mustafa një nuse e mrekullueshme

Motrat Mustafa janë ndër këngëtarët më të dalluara në skenën muzikore. Me përkushtimin e madh në profesion, ato gjithmonë janë pjesë e mediave rozë, shkruan “Kosovarja”. Më e veçanta dhe e dalluara është Lulja, e cila me një rregullim të…

Parashikimi i motit në Kosovë për pesë ditët në vijim

Deri në fundjavë mot i ndryshueshëm, vranësira dhe diell, kohë pas kohe rrebeshe shiu me bubullima. Temperaturat gradualisht në rritje përreth vlerave mesatare Fushat e presionit të ulët të ardhura nga Atlantiku, mbesin të bllokuara mbi rajon gjatë ditëve të…

Horoskopi ditor e enjte 6 gusht 2020

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga Noa.al i shërbimit astrologjik që përftohet në avancë për lexuesit…

Yrfeti godet me “Zemra Loqkanit” – do t’iu bëhet fiksim

Quhet Yrfeti Ramadani dhe është 27 vjeçar i lindur në Gjermani, ndërkaq me origjinë është nga qyteti i Ferizajit. Yrfeti, që kur ishte fëmijë nisi të interesohej e të magjeosej nga muzika, nga këndimi e sinti, që atij i pëlqenin…

Sot ditë feste në familjen Nysret Muqiqit

Sot ka festë në familjen e Nysret Muqiqit. Albatriti feston ditëlindjen.Këngëtari ka lindur me 5 gusht në vitin 1991 dhe sot mbush 29 vite. Ai mori urime të shumta nga fansat por edhe familjarët e tij Motra, Albiona e uroi…

Alketa duket bukur edhe me maskë në fytyrë

Alketa Vejsiu ka pozuar me maskë në fytyrë. Alketa Vejsiu është një nga emrat e dashur të ekranit. Përveç me sukseset e saj në punë ajo veçohet edhe për stilin e veçantë të veshjes. Njësoj ka vepruar edhe së fundmi.…

Ermali e nxjerr në pah fizikun e vërtetë të Arianës

Blogerja e njohur kosovare Ariana Fejzullahu apo siç njihet nga publiku si bashkëshortja e këngëtarit Ermal Fejzullahu njihet si një nga nuset më të përkryera të estradës. Edhe pse është nënë e katër fëmijëve, ajo me anë të fotove që…

Edhe Remzie Osmani e vë në dyshim pandeminë: Dasmat na e ndalën me qëllim

  Këngëtarja Remzie Osmani sonte në “21 Gradë” të RTV21 ndër të tjera foli për mosmbajtjen e dasmave. Remzia u shpreh se i ka përkrahur kolegët e saj, por që tha se është bërë si e qëllimshme që i kanë…

Çka po ndodh me jetën e Loredanës pas ndarjes nga Mozzik?

Loredana nuk po shihet aktive me postime në rrjetet e saj sociale siç jemi mësuar ta shohim. Po të përcjellim profilin zyrtar në Instagram, reperja a ka një postim në ditë apo jo.Projekti i fundit që u lansua nga ish…

Dhurata me ngjyrë perfekt të trupit

Ka kohë që në skenën e muzikës mungojnë projektet e këngëtares Dhurata Ahmetaj. Këto ditë vere, ajo ka zgjedhur të pushojë ku dhe duket se po kalon ditë të mira. Derisa ka pozuar në bikini, Dhurata duket kaq bukur dhe…

Infektologu Tolaj: Javën tjetër mund të kemi një valë më të madhe të të prekurve me COVID

Infektologu Ilir Tolaj, ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me numrin e rasteve të të prekurve me Covid-19 në vendin tonë, por se ka thënë se pas një jave mund të ketë një valë me numër edhe më të…

Kjo është nëna e Majlinda Zekës

Modelja e njohur Majlinda Zeka ka pasur fatin të jetë një nga fytyrat më të pëlqyera nga publiku shqiptar. Ajo ka një bukuri dhe linja trupore për të cilat komentohet shumë, shkruan “Kosovarja”. Secila lëvizje e saj arrin të shndërrohet…

Shikoni këto foto të nxehta të Flakës, tipike si emri që ka

Flaka Krelani ka kohë që nuk ka sjellë ndonjë projekt të ri muzikor. Megjithatë paraqitjet e saj në rrjetet sociale nuk është se mungojnë asnjëherë. Së fundi, ajo është kthyer pas në kohë derisa ka shpërndarë disa fotografi të realizuara…

Dua Lipa: Ky njeri është një shaka, mos e votoni!

Dua Lipa ka bërë thirrje të mos të votohet Donald Trumpi. Dua Lipa ka treguar edhe një herë publikisht se nuk pëlqen që Donald Trump të jetë në krye të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Ajo në një postim shfaqi…

Sa bukur duket Kejvina në fustanin me ngjyrë blu

Kejvina Kthella duket mahnitëse në paraqitjen e radhës. Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit një fotografi në Instagram, në të cilën erdhi më ndryshe prej herave të tjera. Kësaj radhe, ajo u shfaq e veshur me një fustan blu të…

Çfarë bëri mbrëmë Afrona që të gjithë pushuesit e shikuan

Afrona dhe Blero padyshim që janë një ndër ciftet më të preferuara nga publiku shqiptar. Ka javë që çifti i kanë dhuruar vetes një pushim të bukur në Dhërmi, ku nuk kanë munguar as momentet nga surprizat, shkruan “Kosovarja”.\ Pas…

Sugarica e Nystretit kryekëput si nëna e saj

Merita Spahiu është ndër këngëtaret më të dashura për publikun. Ajo është shumë e përfolur edhe për jetën e saj private, krahas muzikës. Meqë është shumë aktive me postime në rrjete sociale, ajo sot ka postuar një foto ku shihet…

Duket çdo herë në top formë, ja sa vite mbushë sot Dani

Kënëgtari i njohur nga Peja, Ramadan Krasniqi- Dani sot feston ditëlindjen. I shumëkërkuari nga publiku për ahengje e dasma vazhdon të shfaqet në top formë, madje as koronavirusit s’po ia ka frikën edhe pse sot mbushi 62 vite, shkruan “Kosovarja”.…

Arta Nitaj krenohet që ka bërë ndërhyrje estetike në këtë pjesë të trupit

Arta Nitaj tregoi ndërhyrjen estetike që ka kryer në buzë. Arta Nitaj është emër shumë i komentuar në shoubiz, sidomos për paraqitjet në rrjete sociale. Ajo kujdeset shumë për linjat trupore, të cilat nuk heziton t’i ekspozojë në fotografitë që…

Këto janë simptomat e zbuluara pas shërimit nga COVID-19

Studimi përfshiu 402 pacientë nga Spitali ‘San Raffaele’ në Milano, të gjithë për të hetuar efektet afatgjata të sëmundjes në tru. Siç doli, një muaj pas daljes nga spitali, shumica e këtyre pacientëve zhvilluan ose sindromën e stresit post-traumatik, ankthin,…

Pas humbjes së peshës, Gili i lë nën hije të gjitha

Këngëtarja e njohur kosovare Gili është cilësuar gjithmonë si këngëtare unik edhe sa I për ketë zërit, por edhe paraqitjeve të saj. Me një stil interesant, ajo gjithmonë ka arritur të jetë në qendër të vëmendjes, shkruan “Kosovarja”. Ajo ka…

Aktorja e njohur ndahet nga i dashuri

Paris Jackson ka ndarë rrugët me të dashurin, për t’u fokusuar në veten. Paris Jackson po jeton jetën e karantinës e vetme, ngase ajo është ndarë nga i dashuri, këngëtari Gabriel Glenn, shkruan TMZ. Burimet pranë Paris tregojnë për TMZ…

Tayna ndan imazhin më të nxehtë duke reklamuar trupin

Tayna është ndër reperet më të përmendura në mediat rozë, duke goditur gjithmonë me pozat që bën. Këto paraqitje të veçanta ajo i ndan me ndjekësit e saj, duke kaluar çdo herë në lajm, shkruan “Kosovarja”. Edhe sot, me një…

Gjyshi i Learta Jakupit e fiton luftën me Covid-19

Learta Jakupi është një nga personazhet e njohur të shoubizit në vend, që thuajse çdo lëvizje i ndiqet me kuriozitet nga mediet, shkruan “Kosovarja”. Këngëtarja e muziks operistike, që në publik njihet më shumë si reja e Shyhretes, shpesh tregon…

Vjollca Haxhiu ka disa fjalë për Tuanën e vogël që vdiq dje

Shkoi për të bërë një fotografim të kokës në njërën prej ordinancave private në Prishtinë, dhe nuk u kthye më. Ky është fati i dhimbshëm i 7 vjeçares Tuana Haxhiut, e cila vdiq dje si pasojë e dozës së tepërt…

A është në lidhje Arbnora me Mehmet Kosovën?

Arbnora Ademaj është një ndër femrat më të zëshme momentalisht. E kjo jo pa arsye. Viti 2019 thuajse i ishte dedikuar asaj, duke iu ofruar edhe roli si aktore në serialet turke, shkruan “Kosovarja” Bukuroshja kosovare iu ka dhënë mundësinë…

Xherdan Shaqiri i djegur nga dielli në një jaht luksoz plot me femra

Xherdan Shaqiri nuk kishte nevojë të vishte një fanellë të Liverpoolit, pasi gjithsesi dukej i kuq nga dielli gjatë pushimeve. 28-vjeçari tregoi djegien e tij nga dielli ndërsa ishte në një jaht luksoz me miqtë në Detin Mesdhe afër Ishullit…

Nga këto komuna vijnë 218 rastet me Covid 19

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 461 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren prej të cilëve rezultojnë 218 raste pozitive. Numri…