Shumë sëmundje që cilësohen si moderne, si diabeti, hipertensioni dhe kanceri janë në të shumtën e rasteve rezultat i ushqyerjes jo të shëndetëshme dhe grumbullimit të helmeve në trupin tuaj

Receta që e gjeni më poshtë është shumë efektive për largimin e helmeve dhe largimin e dhjamit të tepërt nga trupi juaj

Nutricionistët rekomandojnë që koha më e mirë për të konsumuar këtë pije është pas ushqimit

Më e mira e kësaj recete është se ju duhen vetëm dy përbërës, që me gjasë tashmë i keni në frigoriferin e shtëpisë tuaj

Përbërësit:

1 kg limon

400 gr selino

2 l ujë

Si ta përgatisni këtë recetë?

Filloni duke grirë rrënjët e selinos, e më pas shtoni 2 litrat ujë. Shtoni edhe lëvoret e limonit

Lëreni të ziejë kështu për 20 minuta dhe më pas lëreni këtë përzierje të ftohet për 5 deri 6 orë

Shtrydhini limonët dhe shtojeni lëngun në këtë përzierje, kullojeni dhe vendoseni lëngun në një shishe qelqi

Si ta përdorni këtë recetë?

Për rezultate sa më të mira, konsumoni 100 ml nga kjo përzierje pas ushqimit. Nëse shija e lëngut ju duket shumë e rëndës, atëherë mund t’i shtoni pak ujë dhe mjaltë sipas dëshirës