Si të bëheni miliarder për pak vite

Sipas Forbes, në të gjithë botën janë afro 2,200 miliarderë. Shumë prej tyre duhet të punonin për vite me radhë për ta arritur pasurinë që kanë. Disa të tjerë, më fatlumët janë ata që kanë lindur në familje të pasura…

A e keni ditur se këtë lloj vaji e përmban nutella?

Të gjithë e konsumojmë por, rrallë kush ka qenë i fokusuar rreth përmbajtjes që përmban e shkruhet në ambalazh. Prodhuesit e ushqimeve të ndryshme janë të obliguar ligjërisht që në ambalazh të shkruajnë saktë për përmbajtjen e artikujve. E përmbajtja…

Pse macet tremben kaq shumë nga trangujt

Ende nuk dihet saktësisht se çfarë i bën macet të tremben kaq temrrshëm nga trangujt, forma apo ngjyra e tyre. Por një gjë e tillë ka pushtuar botën e internetit ku shfaqen qindra video të ndryshme me macet të cilat…

Mik ziliqar, 10 mënyra për të kuptuar nëse e ke edhe ti një të tillë NGA: KOSOVARJA 16 KORRIK 2019 – 14:21

A keni një mik të ziliqar? Ai është si një krimb. Kjo ndjenjë e pakëndshme që ai, personi i dashur në zemrën tënde, është në fakt një mik ziliqar. Xhelozia dhe zilia në fakt, shkojnë dorë për dore dhe kur…

Gold AG pjesë e befasisë në dasmën e Ermir Lenjanit

Çiftit të porsa martuar i kanë bërë befasi pjesë e së cilës ishte edhe Gold AG. Futbollisti i njohur shqiptar, Ermir Lenjani, i ka dhënë fund beqarisë. Ai ka kurorëzuar dashurinë e tij me martesë, me partneren, Herolinda, e çifti…

Bashkëshortja e Albanit, tregon për raportet me vjehrrën dhe kunatat

Alban Mehmeti është njëri ndër këngëtarët më të dashur dhe njëherësh më simpatik të estradës, shkruan “Kosovarja”. Sukseset e tij në muzikë janë të panumërta ,çka ka bërë që kohët e fundit të jetë edhe një këngëtar shumë i dalluar…

Shtatë gjërat që s’ndryshojnë te meshkujt

Sa kohë keni shpenzuar duke u përpjekur për ta bindur atë, por pa sukses! Thjesht, burrat janë qenie të komplikuara dhe çfarë trashëgojnë në gjenet e tyre nuk do të ndryshojnë kurrë. Përqendrohuni në virtytet që posedon, dhe mos u…

Pse meshkujt vuajnë më shumë se vajzat kur ndahen?

Fundi i një marrëdhënieje nuk është i drejtë për askënd. Meshkujt lëndohen, vajzat gjithashtu. Papritur lidhja e lumtur që kishin nuk është më. Mirëpo, edhe në rastet kur ndarja pritet nga të dyja palët, janë meshkujt ata që lëndohen më…

Shkurte Fejza pritet ta këndojë “Jo nuk ndahet Mitrovica” në koncertin e Unikkatilit

Me datën 27 korrik në qytetin e Mitrovicës saktësisht do të performojë reperi shqiptar i njohur si Unikkatil. Ai në paralajmërimin që e ka bërë ka deklaruar se : “Me rastin e ribashkimit të Mitrovicës, me 27 korrik është e…

Dera që do zgjidhni të hapni zbulon shumë rreth personalitetit tuaj

Shikoni me kujdes secilën prej këtyre dyerve dhe zgjidhni një në bazë të formës, ngjyrës dhe detajeve të vogla. Më pas lexoni detajet që nuk i dinit për personalitetin tuaj. Hapni një derë dhe zbuloni mesazhin e veçantë që universi…