Disa persona hanë çfarë duan por kurrë nuk shëndoshen

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ushqime të ndryshme por janë mbesin të dobët. Njerëzit që janë natyralisht të hollë mund…

Ndërron jetë në grua pasi u sulmua nga gjeli

Viktima ishte duke i mbledhur vezët në kafaz. Një grua e moshuar ka ndërruar jetë pasi ajo u sulmua nga gjeli, gjërsa ishte duke mbledhur vezë nga kafazi në oborrin e shtëpisë së saj. Incidenti ndodhi në Australinë e Jugut,…

Kush do ta mendonte që do ta bënte këtë gjë Fiona pas martesës

Aktorja e njohur shqiptare Fiona Gllavica disa javë më parë i ka dhënë fund beqarisë. Ajo është martuar me Arbnor Pacollin, brenda një dasme madhështore e të ftuar të shumtë, shkruan Kosovarja. Sikurse disa dasma të caktuara të fytyrave publike,…

Martohet aktori i njohur “The Rock”

‘The Rock’ Johnson është martuar me të dashurën e tij, Lauren Hashian, në një ceremoni mahnitëse private. Dwayne Douglas Johnson, i njohur si dhe ‘The Rock’, është një aktor amerikan, producent dhe mundës profesionist. Njoftimin aktori e bëri sot (e…

Flet Syl Tahirsyla: Bëhuni gati, ja çfarë do të ndodhë nesër me temperaturat në Kosovë

Temperaturat në vendin tonë kanë shënuar rritje. Mirëpo, si duket ditëve të nxehta në Kosovë po u vjen fundi. Ani se temperaturat për ditën e sotme kanë arritur në 36,2 gradë celsius, nga nesër moti pritet të ftohet. Kështu paralajmëron…

Aeroporti i Prishtinës thyen rekorde, 80 mijë pasagjerë vetëm për 7 ditë

Fillimi i muajit gusht e ka ‘goditur’ aeroportin ndërkombëtar të Prishtinës me një valë të madhe udhëtarësh. Gjatë javës së parë të këtij muaji është shënuar 18.7% rritje e pasagjerëve, krahasuar me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar. Aeroporti…

Për t’u shetitur në Itali, Kylie Jenner shpenzon mijëra euro veç për një veshje

Kylie Jenner është në Itali me të dashurin e saj, Travis Scott, vajzën, Stormi, dhe një numër të madh të familjarëve dhe miqve të saj për të festuar ditëlindjen e 22-të. Së fundmi, ajo bashkë me reperin e saj 27…

Sekretet që i ndjekin njerëzit e pasur në botë

Shumica e njerëzve i konsiderojnë milionerët si njerëz që nuk kanë nevojë të brengosen për paratë më asnjëherë. Këta janë njerëz që kanë njohuri të zgjeruara për ndërtimin e pasurisë, transmeton Telegrafi. Nëse i analizojmë njerëzit e pasur, ne e…

Pse në familjet tradicionale mungon lumturia?

Gjatë 30 viteve të fundit, vlerat familjare kanë ndryshuar shumë: njerëzit nuk janë të etur të martohen apo të kenë fëmijë, dhe ka gjithnjë e më shumë njerëz që preferojnë të jetojnë vetëm. Ka shumë faktorë që krijuan këtë ndryshim…

Mërgimtari me veturën më të çuditshme

Adhuruesit e veturave shpeshherë eksperimentojnë shumë me dizajnin e makinës që ngasin. E një mërgimtar nga Klina, ka habitur të gjithë kur ka ardhur nga Gjermania në vendlindjen e tij. Ai e ka shndërruar veturën e tij në një mënyrë…