Modelja ruse që u fut në fushë gjatë Ligës së Kampionëve këtë javë vjen në Kosovë

Në finalen e Ligës së Kampionëve mes Liverpool dhe Tottenham gjithë vëmendjen e mori dicka tjetër. Bëhet fjalë për modelen ruse, Kinsey Wolanski, e cila gjysmë e zhveshur u fut në fushë, duke ndërprerë lojën për disa minuta. E Wolanski…

Ky është ‘bossi’ i Sinanit e Andrrës

Një çift i hareshëm, i ëmbël, që çdoherë reflekton pozitivitet, duke bërë që publiku ta dojë shumë. Këngëtari Sinan Hoxha dhe bashkëshortja e tij Andrra Destani veçohen si ndër çiftet më të dashura në showbizin shqiptar, shkruan “Kosovarja”. Ata vazhdimisht shfaqen…

Fansi i lutet Dafinës, këngëtarja i kthen përgjigje epike!

Dafina Zeqiri sot me anë të një fotografie ka uruar 22 qershorin, ditën e verës.Por, ajo që mori vëmendje ishte edhe një koment që një adhurues ka lënë në fotografinë e këngëtares. Fansi i është lutur që ajo të ia…

Çiljeta e përserit prap : Xheneti është nën këmbët e nënës

Këngëtarja e famshme shqiptare Çiljeta Xhilaga, së fundmi është bërë tejet spirituale. Ajo po agjëron gjatë muajit të shenjtë të myslimanëve, Ramazanit, ndërsa shpesh e kemi parë edhe të mbuluar me shami në kokë, në shenjë respekti për religjionin të…

E veshur me fustan të ngushtë, Kejvina provokon nga ballkoni i hotelit

Kejvina Kthella ka ndarë me ndjekësit disa imazhe të reja në rrjete sociale, në të cilat vjen tërhqëse si asnjëherë më parë. Modelja kishte veshur një fustan të ngushtë me ngjyrë të verdhë, në të cilin theksonte format trupore. Ajo…

Ky Mercedes ka 3.4 milionë të kaluara, pronari thotë se do ta vozisë deri në vdekje

Ndërsa prodhuesit e makinave të reja po pretendojnë se prodhimet e tyre dizel janë në gjendje të arrijnë 500000 km me mirëmbajtjen e duhur, realiteti na tregon të kundërten. Makinat e vjetra nuk mund t’ju ofrojnë komoditetin apo sigurinë e…

Meda i thotë gruas: Çka t’më thuash ti unë e bëj

Nuk është se kanë qenë gjithmonë kështu, por martesa ndër vite e ka bërë të vetën. Këngëtari i njohur Meda së bashku me gruan e tij cilësohen si një ndër çiftet më të dalluar, për përkushtimin dhe respektin që kanë…

Me fustan të shkurtë, Marina “çmend” Londrën

Ajo bëri “namin” kur bëri publike lidhjen e saj me reperin, Getti. Marina Vjollca ka vendosur që pushimet e saj t’i fillojë në kryeqytetin e Anglisë, ajo ka publikuar disa imazhe nga ky vend. Moderatorja nga Shqipëria shfaqet shumë elegante…

Meshkujt bëjnë 76 minuta në ditë thashetheme, më shumë se femrat

Thashethemet janë pjesë e përditshmërisë tonë dhe të gjithëve na ndodh të dëgjojmë të flasin për dikë teksa jemi ulur për të pirë një kafe. Nëse perëndimorët ulen në kafene dhe përfundojnë me shpejtësi kafen, tek ne ndodh krejt e…

Pacientja 106 vjeçe nga Opoja “befason” doktorin Haxhi Avdyli me ankesën e saj

Deputeti nga radhët e LDK-së, Haxhi Avdyli, i cili me profesion është mjek, ka treguar sot për një paciente të veçantë të cilën e ka trajtuar. Avdyli, përmes faqes së tij në Facebook, ka thënë të ketë pritur në vizitë,…