Pankek me çokollatë dhe luleshtrydhe

Pёrbёrёsit 1 cokollatё Luleshtrydhe Pёr pankek 2 vezё 2 lugё sheqer 1 gotё qumёsht 1 gotё miell 1 pluhur pjekje 1 vanilje Vaj vegjetal Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Krep

Pёrbёrёsit 2 vezë 1 lugë sheqer Pak kripe 0,5 decilitra qumësht 300 gr miell 200 gr çokollatë 100 gr sheqer 1 decilitër krem Vaj Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…

Krep me bajame

Përbërësit 300 gr miell Pak kripë 1 lugë sheqer 2 vezë 0,5 decilitra vaj 5 decilitra qumësht 50 gr bajame të copëtuara Mjaltë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Krepe frënge me limon

Përbërësit 150 gr miell Veze 2,5 decilitra qumësht Pak vaj Kripë Për salcë 60 gr sheqer 60 gr gjalpë 1,2 decilitra lëng portokalli 1 lëng limoni 2 lugë liker me aromë portokalli Fletë bajamesh për dekorim Hapat o i o…

Kulla krepesh me çokollatë

Përbërësit 2,5 decilitra qumësht 150 gr miell Vezë 40 gr sheqer 60 gr gjalpë Pak vaj 200 gr çokollatë 3 deciltra krem kosi 2 shega Hapat o i o i o i o i o i o i o i…

Krep të mbushura me krem dhe fruta

Përbërësit 150 gr miell Vezë 2,5 decilitra qumësht Pak vaj Kripë 2 pjeshka 1 decilitër krem 100 gr çokollatë 300 gr mjedra Çokollatë Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i…

Krep me çokollatë

Përbërësit 150 gr miell Vezë Pak vaj 2,5 decilitra qumësht 2 lugë sheqer Kripë Ekstrakt vanilje 30 gr miell kokosi Çokollatë Krem pluhur çokollatë Çokollatë e lëngshme Hapat o i o i o i o i o i o i…

Byrek krepi

Përbërësit 1 vezë 1 gotë miell 1,5 gota qumësht Pak kripë 1 lugë vaj vegjetal Në brendësi Kaçkavall Hapat o i o i o i o i o i o i o i o i o i o i o…

Pallaçinka me arra e krem

Përbërësit 3 vezë 5 decilitra ujë i gazuar 300 gr miell 100 gr sheqer 1 decilitër ujë 150 gr arra të bluara Kripë Për krem 3 vezë 4 lugë sheqer Hapat o i o i o i o i o…

Krepa me kakao

Përbërësit 2 gota drithëra Pak kripë ½ gota kakao 4 të bardhët e vezës ¼ lugë vanilje 2-3 lugë mjaltë 1,5 gota qumësht Fruta Hapat o i o i o i o i o i o i o i o…